Kontrolný zoznam pred nákupom vypršaných názvov domén

kontrolný zoznam pred zakúpením doménových mien, ktorých platnosť vypršala


Existuje veľa dôvodov, prečo sa ľudia rozhodnú kúpiť použitú alebo vypršanú doménu. Môže sa stať, že doména, ktorú chcú, sa stane doménou, ktorú predtým vlastnil niekto iný. Ľudia sa však najčastejšie rozhodnú kúpiť doménu, ktorej platnosť vypršala, pretože chcú získať výhodu zo skutočnosti, že je to staršia doména, ktorá by mohla priniesť aj výhody SEO.

Kúpou vypršanej domény máme na mysli kúpu nedávno vypršanej domény, nie domény, ktorá mala 1-2 predchádzajúcich vlastníkov za posledných 5 až 10 rokov. Ľudia si ani neuvedomujú, že doména, ktorú si kúpili, mala predchádzajúceho vlastníka.

Pri nakupovaní domény, ktorej platnosť vypršala, má zmysel vybrať tú najlepšiu v oblasti, v ktorej bude nová stránka uvedená na trh. Ak má niekto v úmysle založiť novú webovú stránku o varení a kúpiť doménu, ktorá bola použitá pre blog o autách, bude malý prínos pre SEO.

Existuje niekoľko vecí, ktoré môžu urobiť, aby sa zabezpečilo, že čoskoro bude doména prospešná pre novú webovú stránku a nie proti neúspechu. Zostavili sme zoznam vecí, na ktoré by ste sa mali pozerať skôr, ako sa rozhodnete kúpiť doménu, ktorej platnosť vypršala.

Existujú určité kontroly, ktoré môžete urobiť pred zakúpením, prípadne vykorenenie tých naj toxickejších, a existujú ďalšie kontroly, ktoré môžete urobiť po tom, čo ste doménu skutočne kúpili, pretože potom môžete dokázať vlastníctvo domény veľa služieb, ako sú napríklad Nástroje správcu webu Google.

Kontrolný zoznam pred zakúpením názvu domény, ktorého platnosť vypršala

Jednoduché vyhľadávanie Google môže odhaliť niektoré informácie o predchádzajúcej histórii domény, ale existujú aj ďalšie nástroje na preskúmanie predchádzajúceho života domény. Tu sú hlavné veci, ktoré by ste mali skontrolovať:

1. Skontrolujte aktuálne sankcie spoločnosti Google

Pred nákupom domény môžete vykonať jednoduché vyhľadávanie Google („site: domain.com“). Ak sa nič neobjaví, môže to znamenať, že na webe sa vzťahuje sankcia spoločnosti Google, čo môže byť automatický alebo manuálny trest. V žiadnom prípade to nie je dobré znamenie. Samozrejme existuje možnosť, že sa predchádzajúci vlastník rozhodol, že sa nebude zobrazovať v indexe vyhľadávania Google napríklad prostredníctvom súboru robots.txt, ale aj v takom prípade by ste mali vidieť niekoľko prístupov, ktoré túto skutočnosť spomínajú..

2. Skontrolujte rôzne metriky SEO

skontrolujte metriky seo domény

Existuje mnoho nástrojov, ktoré budú vytvárať skóre podľa názvu domény. Jedným z príkladov môže byť autorita domény alebo orgán SEO MOZ Page Authority. Google ukončil hodnotenie stránok, ale existujú aj iné metriky, na ktoré sa môžete spoľahnúť. Vyhľadajte extrémy – ak je DA alebo PA určitého webu nezvyčajne vysoká alebo nízka a nie je jasné vysvetlenie, prečo by ste mali dávať pozor a možno kopať trochu hlbšie..

3. Skontrolujte typ obsahu, ktorý bol hosťovaný v doméne

Môžete vykonať vyhľadávanie Google („site: doména.com“). Ak je to možné, skontrolujte, či v indexe ešte nie je nejaký výsledok vyhľadávania v pamäti. Aj keď obsah z vyrovnávacej pamäte nevyzerá správne z dôvodu chýbajúceho CSS, textová verzia vám môže poskytnúť predstavu o tom, aký typ webových stránok bol hostený pod názvom domény..

Môžete tiež použiť WayBack Machine Ak sa chcete pozrieť na staršie verzie stránok, je pravdepodobné, že si budete môcť pozrieť niekoľko snímok.

archív spätného chodu stroja org

4. Preskúmajte profil spätného prepojenia domény

Skontrolujte typ spätných odkazov, ktoré má doména. Ak vidíte veľa nekvalitných spätných odkazov na adresár alebo dokonca spamových, ako sú falošné profily sociálnych médií, profily fór alebo podpis fóra, iba s niekoľkými skutočnými redakčnými odkazmi, je čas zhodnotiť, či to stojí za námahu a riziko kúpu tejto domény. V niektorých prípadoch to môže byť, pretože je to perfektné meno pre vašu značku, ale ak samotné meno nie je také dôležité, možno je lepšie pozrieť sa na ďalšiu doménu.

Môže sa stať, že tieto odkazy sú v GWT zrušené, ale nemôžete to s istotou vedieť, pokiaľ si doménu nezakúpite..

Dodatočné kontroly po zakúpení názvu domény

Po zakúpení domény existuje niekoľko ďalších kontrol, ktoré môžete urobiť pred tým, ako na nej umiestnite konkrétny web:

1. Vyhľadajte prichádzajúcu premávku

Prichádzajúcu komunikáciu môžete preskúmať, a to buď nastavením malej stránky HTML, na ktorej je iba analytický kód Google a možno aj prichádzajúca správa, alebo nahliadnutím do protokolov webového servera. Skontrolujte odporúčania, ak vidíte, že prichádzajú návštevnosti z náhodných webových stránok, ktoré sa javia ako legitímne, ale nenájdete na nich odkaz na svoju doménu, môže to znamenať, že predchádzajúci vlastník sa podieľal na nejakom temnom podnikaní, ako je napríklad únos iných webových stránok a presmerovanie prenosu na jeho webovú stránku.

2. Nástroje správcu webu Google

Po zakúpení názvu domény sa môžete zaregistrovať pomocou Nástrojov správcu webu Google, pretože teraz môžete preukázať vlastníctvo webovej stránky. Počkajte pár dní alebo týždeň, aby ste zistili, či sa v Nástrojoch správcu webu objaví niečo, ako sú správy týkajúce sa manuálneho trestu alebo v podstate nejaký iný problém. Neexistuje žiadna záruka, že doména je čistá, aj keď po týždni asi neuvidíte žiadnu správu od spoločnosti Google, ale ak dostávate správy, viete, že je pravdepodobne lepšie hostiť nový web v tejto doméne..

3. Skontrolujte, či nedošlo k nevyžiadanej pošte

Vytvorte novú e-mailovú adresu pre názov domény a pošlite pár e-mailov sebe, prípadne niektorým svojim priateľom s odkazom na webovú stránku. Skontrolujte, či sa e-maily nedostanú do priečinka Doručená pošta alebo do priečinka Spam. Túto jednoduchú kontrolu môžete urobiť, a ak sa e-maily dostanú do priečinka Spam, môžete sa pozrieť, prečo tomu tak je..

Existujú aj nástroje na identifikáciu doménových mien používaných v spamových kampaniach:

Tieto nástroje vám môžu pomôcť skontrolovať stav čiernej listiny domény a môžu vám pomôcť s tipmi, ako ju môžete odstrániť / vymazať z určitých zoznamov zakázaných položiek..

záver

V tomto článku by sa mohlo zdať, že kúpa názvu domény je veľmi riskantná firma. Je to preto, že sa zameriava najmä na problémy a najhoršie scenáre, ktoré môžu vzniknúť pri nákupe použitých domén s uplynutou dobou platnosti, a je zameraná na tých, ktorí chcú byť dôkladní pri skúmaní histórie domény, ktorej platnosť skončila. Vo väčšine prípadov však situácia nie je taká zlá a existuje veľa príbehov o úspechu, pokiaľ ide o ľudí kupujúcich mimoriadne cenné doménové mená, ktoré mali predchádzajúceho vlastníka..

Na webe GoDaddy nájdete hodnotné domény s uplynutou platnosťou

V sekcii Aukcie domén na GoDaddy si môžete vybrať z tisícok domén, ktoré vypršia v rôznych oblastiach.

Hľadať teraz »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map