Mal by som zvážiť cloudový hosting pre môj web – je bezpečný?

Je cloud hosting bezpečný pre hosting webových stránok?


Dopyt po webhostingu čoraz viac rastie a spoločnosti poskytujúce webhosting ponúkajú rôzne balíčky s rôznymi funkciami a možnosťami, v prehľade však môžete vidieť, že ponúkané zdroje sú príliš ošunbené alebo príliš bohaté. V tejto chvíli je ťažké získať dokonalý hosting zabalený podľa vašich potrieb. Spoločnosti a klienti to považujú za veľkú nevýhodu, ktorá prináša finančný deficit.

Čo je Cloud Hosting?

čo je cloud hostingCloud Hosting je perfektné riešenie pre klientov, ktorí chcú presný počet zdrojov, ako sú priestor, prevádzka, šírka pásma, procesor, RAM, na optimalizáciu jedného alebo viacerých webových stránok, ale aj pre spoločnosti poskytujúce webhosting, ktoré chcú využívať svoje vlastné technológie a servery na maximum výkon.

V súčasnosti pojem cloud computing pokrýva všetko, čo súvisí s poskytovaním služieb webhostingu. Tieto služby patria do troch kategórií: infraštruktúrne služby (IaaS), platformy (PaaS) a softvér (SaaS).

Ak sa pozrieme na cloud hosting menej technické, pretože obloha má viac mrakov, tak v dátovom centre je viac serverov. Každý cloud (v našom prípade server) má svoje vlastné vlastnosti a princíp, podľa ktorého niekoľko serverov pôsobí ako jeden, sa nazýva Cloud Hosting. Vďaka cloudovému softvéru a desiatkam serverov, ktoré sú k dispozícii, môže každé dátové centrum optimalizovať svoj výpočtový výkon, ale aj jeho príjem a klienti môžu prijímať prostriedky, ktoré skutočne chcú..

Termín „cloud“ sa používa pre cloud hosting, pretože symbol má tvar cloudu, ktorý sa často používa na znázornenie vývojových diagramov a iných štatistík na internete..

„Mraky“ môžu byť verejné alebo súkromné. Verejné cloudové služby sa môžu predávať každému na internete, napríklad EBay, Amazon, Facebook, Steam atď.

Namiesto toho sú súkromné ​​služby dátové centrá alebo siete, ktoré používa iba malý počet klientov, ako je napríklad človek jednej spoločnosti.

Cloudové služby, ktoré poskytujú infraštruktúru (IaaS), sú rovnaké ako služby, ktoré umožňujú nákup prístupu k serverom alebo priestorom na ukladanie údajov. Majú tiež názov verejnoprospešné služby a správajú sa ako iné inžinierske služby, ako je elektrina alebo plyn. IaaS umožňuje väčšinu času, virtualizáciu, čo znamená, že používatelia majú možnosť vytvoriť si vlastný virtuálny počítač, kde si môžu zvoliť operačné systémy a softvér, ktorý chcú..

Cloudové služby majú tri hlavné vlastnosti, vďaka ktorým sa líšia od tradičného webhostingu: predávajú sa iba na požiadanie zákazníka, sú flexibilné (používateľ ich môže kedykoľvek využiť na úrovni zdrojov, ktorá je potrebná) a služba je v plnom rozsahu riadená službou poskytovateľ.

Výhody používania cloudhostingu

Hlavnou výhodou služby Cloud Hosting je to, že používatelia majú možnosť zaplatiť pevnú cenu za obmedzené zdroje alebo prispôsobenú cenu prispôsobenú požiadavkám svojich webových stránok. Čas, keď každý platí rovnaké ceny za webhosting, je u konca; teraz si každý môže zvoliť, ako zaplatí toľko, koľko použije s využitím cloudhostingu. Toto sa deje, pretože každý môže ľahko podať žiadosť s tým, čo chce, a tiež môže zmeniť objednávku tak, ako chce, niekoľkými kliknutiami, v krátkom čase bez akýchkoľvek bolestí hlavy, čo znamená flexibilitu na úrovni zdrojov.

Vďaka cloudhostingu môžete dosiahnuť lepšiu dostupnosť! Ak sú na normálnych serveroch spustené všetky služby (apache, mysql, imap) na tom istom počítači, Cloud Hosting prideľuje tieto služby osobitne na každý server, v závislosti od potreby klientov. V takom prípade sa zvyšuje rýchlosť služieb. Napríklad, ak je v cloude pripojených 50 serverov, budú naprogramované na spúšťanie konkrétnych služieb. 2-3 servery budú spúšťať e-mailovú službu, 30 serverov bude spúšťať službu apache, takže na konci bude mať každý server dobre definované úlohy av prípade niektorých vnútorných problémov sa nevypne spoločne, pričom služby zostanú aktívne. V hostovaní v cloude je dobré pripojenie.

Ďalšou výhodou je, že výpočtový výkon je rezervovaný a zaručený. Väčšina spoločností poskytujúcich webhosting ponúka špeciálne balíčky vyrobené pre cloud hosting a ceny začínajú od 3 $ mesačne, ak platíte vopred na rok. Príkladom dobrého balíka pre cloud hosting je nasledujúci balík: 5 GB SSD, 3 GB RAM, vyhradený IP, CloudLinux, CageFS, Cpanel, Softaculous, PHP Selector, RV Site Builder Pro, SEO Attracta Tools, CloudFlare CDN, Railgun, Antivírus, antispam, zálohovanie, APC, Memcache, neobmedzený prenos, jedna hostovaná doména, neobmedzená databáza, neobmedzená e-mailová adresa .

bezpečnosť cloudhostinguNajdôležitejšie výhody sú bezpečnosť a zvýšená bezpečnosť. Dobrá webhostingová spoločnosť vám ponúka eXploit Scanner, ModSecurity, Firewall webových aplikácií, Antivirus, Antispam, Zálohovanie, ConfigServer Security & Firewall, CloudLinux, CageFs Hacker Protection pre vás balík Cloud Hosting. Tu môžem pripomenúť ovládacie prvky zabezpečenia cloudu. Ide o tieto odradzujúce kontroly, ktoré sú určené na zníženie útokov na cloudový systém, preventívne kontroly, ktoré posilňujú systém proti incidentom, vo všeobecnosti znížením alebo dokonca odstránením zraniteľností, detekčných kontrol, ktoré sú určené na detekciu a primeranú reakciu na všetky incidenty, ktoré sa vyskytnú, a nápravné kontroly, ktoré znižujú následky nehody obmedzením poškodenia. Taktiež existujú rôzne bezpečnostné opatrenia pre cloud hosting, ako je správa identity, ktorá riadi prístup k informáciám a výpočtovým zdrojom; fyzická bezpečnosť, ktorá zabezpečuje hardvér IT, ako sú smerovače, servery a káble, pred neoprávneným prístupom, požiarmi proti krádeži, povodňami, rušením; personálna bezpečnosť, ktorá zabezpečuje činnosti vykonávané po ukončení zamestnania a po skončení zamestnania, ako napríklad potenciálny nábor bezpečnostných pracovníkov, programy zvyšovania povedomia o bezpečnosti a programy odbornej prípravy; dostupnosť, ktorá ponúka prístup do cloudu zakaždým, bezpečnosť aplikácií, ktorá zaisťuje, že aplikácie dostupné ako služba prostredníctvom cloudu (SaaS) sú bezpečné, a ochrana osobných údajov, ktorá zabezpečuje maskovanie všetkých kritických údajov (sociálne číslo, identifikačné karty, čísla kreditných kariet) alebo šifrované pre neautorizovaných používateľov.

Tak je cloud hosting bezpečný?

A na otázku: Je cloud hosting bezpečný, odpovede sú áno. Vyššie uvedené zoznamy rôznych ovládacích prvkov zabezpečenia cloudu a bezpečnostných opatrení môžete vidieť sami, aby boli vaše údaje v bezpečí a v súkromí.

Nakoniec vám pripomínam BlueHost, ktorý nedávno uviedol na trh niekoľko lacných balíkov hostingového cloudu CloudFlare ktorý poskytuje sieť na doručovanie obsahu (CDN) a distribuované služby serverov doménových mien pomocou cloudov, aby sa vaše webové stránky ešte viac zrýchlili.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map