Mali by ste optimalizovať svoj web pre hlasové vyhľadávanie?

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Mali by ste optimalizovať svoj web pre hlasové vyhľadávanie?
0 12 мин.

voice-search-optimalizácia


Technológie, ktoré používame, sa rýchlo vyvíjajú. Nie je to tak dávno, čo si chytrý telefón overil polohu, našiel nejaké nápady alebo našiel informácie, ako splniť úlohu, mnohí stále prekvapení. Teraz 65% zákazníkov vyhľadáva informácie online viac ako pred niekoľkými rokmi. Hľadajú miestne podniky, niečo, čo videli alebo počuli, a sprievodcov, ktorí im pomáhajú plniť konkrétne úlohy.

Aj keď každý z nás stále píše silne, prichádza nová éra vyhľadávacích nástrojov. S Google AI, Siri a Alexa sa stáva sofistikovanejším, máme veľa nových možností v tom, ako robíme naše vyhľadávanie. Ľudia sú čoraz ľahšie a písanie na telefóne nie je vždy to najpohodlnejšie. Je preto prirodzené, že ľudia radšej použijú svoj hlas na vyvolanie výsledkov vyhľadávania než na stratu času zadaním textu.

V roku 2017 spoločnosť Google uviedla, že približne 20% všetkých vyhľadávaní sa vykonáva hlasovým vyhľadávaním. V roku 2018 je to asi 30%. Početné analytické spoločnosti uviedli, že do roku 2020 sa asi 50% všetkých vyhľadávaní uskutoční hlasom. To znamená, že hlasové vyhľadávanie nepochybne rastie rýchlejšie a rýchlejšie. Je to jednoducho oveľa rýchlejší a pohodlnejší spôsob vyhľadávania a videli sme, že rýchlosť a pohodlie sú všetko, o čo sa dnešné technológie usilujú.

Hlasové vyhľadávanie nie je v žiadnom prípade úplne funkčné; je stále trochu nemotorný v rozpoznávaní rôznych dialektov, ale neustále sa vyvíja. Je to skutočne veľmi šikovné a so spôsobom, akým sa vyvíjali, nedochádza k zastaveniu tejto revolúcie.

Je čas pozrieť sa na fakty a zistiť, prečo by pre vás, pre nás a pre všetkých bolo dôležité začnite optimalizovať svoje webové stránky pre hlasové vyhľadávanie.

Rastúci trend

Google nezverejňuje presné informácie pravidelne, takže je stále ťažké zistiť, koľko ľudí v súčasnosti používa hlasové vyhľadávanie. Môžeme si však byť istí, že tento trend stúpa a ľudia vždy pôjdu s tým, čo je pohodlnejšie. Väčšina vyhľadávaní sa čoskoro uskutoční hlasom.

Podľa Location World používa hlasové vyhľadávanie v roku 2016 každý deň ohromujúcich 40% dospelých. Preto nemožno poprieť, že hlasové vyhľadávanie sa dostane na vrchol. Systémy rozpoznávania hlasu sú stále sofistikovanejšie. Je veľmi pravdepodobné, že väčšinu našich digitálnych nástrojov budeme ovládať hlasom. Digitálni asistenti tiež zrýchľujú hlasové vyhľadávanie, pretože budú pozývať ďalších ľudí, aby začali používať systém. Keďže používanie hlasového vyhľadávania sa stáva „normálnejším“, začne ho používať iba viac obyvateľov.

Vplyv inteligentných rečníkov

Vďaka technológiám Google a Amazon Echo inteligentné reproduktory výrazne ovplyvnili revolúciu hlasového vyhľadávania. Tieto inteligentné reproduktory fungujú výlučne pri hlasových príkazoch. Pomaly, ale vytrvale podmieňujú ľudí, aby vyriešili svoje problémy a odpovedali na ich otázky prostredníctvom hlasových vyhľadávacích dopytov. Toto iba zvyšuje rastúci trend hlasového vyhľadávania.

Zmeny hlasového vyhľadávania prinesú spoločnosti SEO

Žiadna revolúcia neprichádza bez intenzívneho úsilia o zmenu a akonáhle sa hlasové vyhľadávanie stane populárnejším, bude sa veľa prispôsobiť. Tu sú niektoré z najsilnejších účinkov, ktoré bude mať hlasové vyhľadávanie na svet vyhľadávacieho nástroja.

Rozhrania iba pre zvuk robia svoj debut

Inteligentné reproduktory umožňujú ľuďom vyhľadávať informácie, kupovať produkty, komunikovať s webovými stránkami a inými rozhraniami jednoducho pomocou príkazu svojho hlasu. To znamená, že hodnota vizuálnych médií bude neustále klesať. Bude oveľa jednoduchšie hovoriť nahlas s počítačom ako prehliadať webové stránky. Keď k tomu dôjde, spôsob, akým predkladáme informácie publiku, sa úplne zmení. Budeme musieť prísť s úplne novými štruktúrami.

Vyššia súťaž o najvyššie pozície

Aj keď existuje veľa možností na zodpovedanie vyhľadávacieho dotazu, digitálni asistenti zvyčajne poskytujú odpovede zo záznamov na najvyšších pozíciách. To bude ešte viac vyvíjať tlak na SEO, pretože sa snažia dostať na vrchol výsledkov vyhľadávania Google.

Vyhľadávacie dopyty sa stanú komplexnejšími

Používatelia už nebudú musieť premýšľať o tom, ako prispôsobujú svoje vyhľadávacie dopyty. Nemusia premýšľať o tom, ktoré kľúčové slová používajú. Pokiaľ kladú otázku, ktorá je ešte zrozumiteľnejšia na diaľku, dostanú dobrý výber odpovedí.

Bude sa vyžadovať viac miestnych výsledkov

Počas jazdy budú mať ľudia možnosť vykonávať miestne vyhľadávania. Zvyčajne sa spoliehajú na hlasové vyhľadávanie na cestách. Hlasové vyhľadávanie im umožní nájsť konkrétny obchod a navigovať v ňom bez toho, aby sa museli dotknúť svojho telefónu. To prinesie veľa lokálne zameraných vyhľadávacích dopytov. Google a ďalšie vyhľadávacie nástroje preto budú klásť oveľa väčší dôraz na miestne výsledky.

Interakcie sa skrátia

Hlasové vyhľadávanie je krátke a nie je vhodné na dlhodobú interakciu podľa povahy. Môžete rýchlo nájsť meno herca, ktorého ste videli vo filme, alebo reštaurácie vo vašom okolí. Keďže interakcie sa oveľa skracujú, webové stránky budú mať oveľa menšie okno, aby na svojich používateľov pôsobili dojmom.

Ako môžete využiť hlasové vyhľadávanie

Aby ste mohli využívať výhody hlasového vyhľadávania, budete musieť túto technológiu čo najskôr prijať. Väčšina vašej konkurencie s ňou už pracuje. Napriek tomu veľa ľudí na webe stále popiera skutočnosť, že dotazy na konverzačné vyhľadávanie budú budúcnosťou internetu.

Použite kľúčové slová s dlhým chvostom

Použitie kľúčových slov s dlhým chvostom je jednou z najdôležitejších stratégií SEO, aj keď vaša stránka nemá nič spoločné s hlasovým vyhľadávaním. Používatelia internetu nepoužívajú toľko krátkych kľúčových slov. Namiesto toho kladú priamejšie otázky a snažia sa im získať priamejšie a relevantnejšie odpovede. Tu prichádza do úvahy použitie kľúčových slov s dlhým chvostom. Keďže konverzačná povaha hlasového vyhľadávania predlžuje dopyty, použitie správnych kľúčových slov s dlhým chvostom zvýši pravdepodobnosť, že váš obsah bude na stránkach vyhľadávacieho nástroja lepší..

Pracujte na miestnom hlasovom vyhľadávaní

Ľudia najčastejšie vyhľadávajú miestne podniky. Nové zariadenia vykonávajú interné vyhľadávanie s cieľom nájsť najlepšie firmy v konkrétnej kategórii, v ktorej hľadali. Tu je niekoľko spôsobov, ako môžete vylepšiť hodnotenie svojich webových stránok v miestnom hlasovom vyhľadávaní..

 • Skontrolujte, či sú vaše informácie správne – Uistite sa, že všetky vaše kontaktné informácie na každej platforme sú úplne rovnaké a úplne presné. Ak máte starú adresu v jednej z platforiem, môže to poškodiť vaše hodnotenie. Keď popisujete kategórie svojej firmy, buďte čo najpopisnejší.
 • Nechajte svoje podnikanie na zozname – Vaša firma by mala byť uvedená v každom významnom obchodnom zozname online. Mal by byť prítomný na stránkach Bing Places, Apple Maps, Yelp a Google My Business. Najdôležitejšie zariadenia z nich sťahujú všetky svoje údaje, takže by ste mali byť na každom z nich.
 • Získajte veľa recenzií – Preskúmanie vašej firmy jej zákazníkmi zohráva obrovskú úlohu pri získavaní dobrého hodnotenia pre vaše podnikanie. Je prirodzené, že ľudia sú viac priťahovaní k návšteve firmy, ktorá má veľa recenzií.

Snažte sa implementovať kľúčové slová s dlhým chvostom

Mať konverzačný tón na svojej webovej stránke je dôležitý pre hlasové vyhľadávanie. Používateľ počas svojich dopytov nepoužije jednotlivé kľúčové slová. namiesto toho budú viac konverzačné. To nevyhnutne neznamená, že musíte zmeniť svoje kľúčové slová na kľúčové slová s dlhým chvostom. Znamená to však, že by ste ich mali implementovať malými spôsobmi. Spustite novú stránku FAQ, kde nájdete podrobnejšie informácie o určitých témach. Vytvorte preň obsah neformálnym tónom a zvážte, ako vaše publikum vo všeobecnosti hovorí, aby váš obsah zodpovedal ich tónu.

Nezabudnite tiež, že ľudia nehovoria tak, ako píšu. Takže zdvojnásobte svoje používanie prirodzených vzorov reči. Vyhľadávacie nástroje budú čoskoro schopné zachytiť prirodzené reči ľudí a rozpoznať ich.

Dajte ešte väčší dôraz na mobil

Úžasná popularita mobilných zariadení nie je v žiadnom prípade žiadnou novinkou. S nástupom hlasového vyhľadávania sa však mobilnosť stáva relevantnejšou ako kedykoľvek predtým. Keďže viac ako 50% všetkých vyhľadávacích dopytov sa vykonáva z mobilu, je dôležité, aby ste sa zamerali na kontext konkrétneho hlasového vyhľadávania, aby ste vylepšili svoje SEO..

Mobil prichádza pred počítač bez ohľadu na to, akú online prítomnosť chcete stavať. Pretože hlasové vyhľadávanie sa uskutočňuje na cestách z mobilných zariadení, je dôležité, aby bol váš obsah optimalizovaný pre zariadenia, ktoré ho hľadajú..

Vyskúšajte Google test priateľský k mobilom a uvidíte, čo z toho získate. Povie vám, ako dobre sa bude vaša stránka hodnotiť pre mobilné vyhľadávanie.

záver

Web sa mení a spolu s tým by sa mala zmeniť aj vaša webová stránka a vaša stratégia. V budúcnosti je toho veľa na čo sa pripraviť a stáva sa skutočnou výzvou, pretože stále nevieme, aké zmeny dôjde k revolúcii hlasového vyhľadávania. Vieme však, že to určite bude vyžadovať, aby ste prehodnotili svoju reklamnú hru a spôsob, ktorým chcete osloviť nových zákazníkov. Niektoré možnosti sa otvoria a niektoré sa odstránia. Jedinou možnosťou, ako sa pripraviť, je optimalizácia vašich stránok pre hlasové vyhľadávanie v čo najväčšej možnej miere.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector