Mali by ste zvážiť použitie systému na správu obsahu?

use-CMS-content-management-systém


Preč sú dni, keď spravujete a aktualizujete webovú stránku s obsahom potrebnými znalosťami kódovania. S dostupnosťou mnohých systémov na správu obsahu sa vytváranie a správa webových stránok stalo ľahšie ako kedykoľvek predtým. So správnym redakčným systémom môžete zvládnuť takmer všetky aspekty svojho webu bez toho, aby ste sa dotkli kódu a urobili z neho bezproblémový proces.

Čím viac technických znalostí máte, tým lepšie, pretože sa to vyžaduje pri vytváraní stránok a vylepšovaní funkčnosti vašich webových stránok. CMS však bude mať zásadný význam, ak hľadáte čas a pravidelne aktualizujete obsah svojich webových stránok.

Existuje veľa dôvodov na používanie systému na správu obsahu, a preto sme tento článok napísali. Prejdeme si všetky početné spôsoby, ako vám môže CMS priniesť úžitok a celý život vám omnoho uľahčím.

Takže, bez ďalších okolkov, pozrime sa na všetky výhody používania systému na správu obsahu!

Čo je to CMS?

CMS je softvér a platforma na vytváranie webových stránok, ktorá ukladá obsah vašich webových stránok a veľmi uľahčuje ich editáciu a publikovanie. Viac správcov a tvorcov obsahu sa môže prihlásiť do toho istého systému a spolupracovať s cieľom vytvoriť a publikovať najlepší možný obsah.

Nechať svoj web zabudovaný do systému na správu obsahu je ako kúpiť si nové auto. O výrobnom procese nemusíte nič vedieť, stačí len získať kľúče a môžete začať jazdiť. Nemusíte teda byť vývojárom webových stránok ani robiť žiadne zložité práce s kódovaním, ktoré sú spojené so spustením vášho webu. Môžete sa jednoducho prihlásiť na webovú stránku navrhnutú podľa svojho vkusu a pravidelne publikovať obsah. Či už ide o internetový obchod, jednoduchý blog alebo web s takmer akoukoľvek funkciou, CMS to určite zvládne..

CMS je užívateľsky prívetivá platforma, ktorá vám umožňuje rýchlo a efektívne vytvárať a spravovať webovú stránku.

Výhody používania systému na správu obsahu

Prvou a najzreteľnejšou výhodou použitia už zostaveného systému je množstvo času, práce a ďalších zdrojov, ktoré ušetríte. Otázka teda nie je dôvod, prečo by ste mali používať redakčný systém, otázkou je, prečo by ste nemali.

Samozrejme by sme si mohli myslieť, že použitie systému vybudovaného niekým iným by znamenalo určité obmedzenia pre ich potenciál. Prirodzene, existuje veľa scenárov, v ktorých je všetko, čo je zostavené na mieru, tým správnym riešením, ale v skutočnosti to tak nie je 80% času. Výber správneho typu CMS pre webovú stránku sa ukáže ako vážna výhoda. O akých výhodách tu však hovoríme?

Nevyžadujú žiadne znalosti programovania webových stránok

CMS prichádza s vlastnými nástrojmi na vytváranie stránok. Niektorí dokonca majú, čo vidíte, sú to, čo získate, ktoré vám umožňujú drag and drop prvky, ktoré chcete mať na svojich stránkach. Je blízko k úprave obrázka alebo dokumentu Microsoft Word, čo je vynikajúce pre nováčikov.

Pri zostavovaní niečoho zložitejšieho si vyžaduje pomoc vývojár, ale po dokončení úlohy môžete svoj web jednoducho použiť podľa svojho želania.

Stručne povedané, systémy na správu obsahu sú užívateľsky prívetivé, takže ich môže každý do určitej miery používať.

Neustále aktualizujte svoj obsah, aký chcete

Teraz je to jedna z najväčších výhod akéhokoľvek systému na správu obsahu. Ponúka rôzne nástroje na úpravu obsahu, ktorý chcete zverejniť, a ak potrebujete rozsiahlejšie funkcie, môžete si pre ne vždy stiahnuť doplnok..

Musíte len vymyslieť časť obsahu, ktorú chcete zverejniť, nech je to udalosť, článok, video alebo čokoľvek iné a pomocou niekoľkých kliknutí ju môžete zviditeľniť na svojom webe..

Vo väčšine systémov na správu obsahu budete mať jednoduché textový editor hneď po vybalení z krabice, ktoré vám umožňuje vykonávať zmeny v rozložení obsahu, písmo, ktoré používate, obrázky, ktoré pridáte, a ďalšie základné veci. Vždy však môžete vylepšiť funkcie úprav obsahu podľa toho, čo chcete. Obloha je limit.

Obsah môžete uložiť aj ako koncept a neskôr ho zverejniť, alebo si môžete naplánovať stály tok obsahu. Môžete nastaviť svoj CMS tak, aby automaticky vytlačil nový obsah, ktorý ste predtým poskytli.

Na internete je obsah kráľom. Správnym CMS môžete mať celý tím zameraný na obsah a zdvojnásobenie. Čím kvalitnejší obsah vytvoríte, tým viac návštevníkov bude mať váš web a tým lepšie z dlhodobého hľadiska.

Tým, že budete mať odhodlaný tím pracujúci s vašim redakčným systémom, ktorého jediným cieľom je produkovať vysoko kvalitný obsah, môžete zaistiť efektívny pracovný tok a udržiavať kvalitnú webovú stránku..

Ak chcete toto všetko skombinovať do jednej krátkej vety, pokiaľ ide o publikovanie čerstvého obsahu na vašom webe, CMS vám poskytuje všetky SLOBODY, ktoré potrebujete.

Je kompaktný

CMS je dodávaný so všetkými funkciami, ktoré webmaster potrebuje na spustenie firemnej webovej stránky a na udržanie silnej online prítomnosti. CMS má všetko, čo potrebujete pre efektívnu marketingovú stratégiu. Môžete to všetko spravovať pod jednou strechou.

Môžete spravovať veľkú používateľskú základňu, spracovávať komentáre, príspevky hostí a všetky dôležité SEO. Väčšina systémov na správu obsahu je vytvorená tak, aby boli priateľské k SEO, čo šetrí veľa úsilia a zdrojov. Svoj web môžete optimalizovať pre určité kľúčové slová oveľa ľahšie.

Ponúka bezpečnosť a stabilitu

Môžete si nastaviť oprávnenia správcu a editora obsahu a môžete si byť istí, že nikto neprichytáva nos k obsahu, s ktorým by nemal zasahovať. Môžete byť jediným revízorom všetkého obsahu na svojej webovej stránke a publikovať iba obsah, ktorý schválite alebo ktorý pre vás urobí niekto iný..

Nielen, že je zabezpečená od vašich vlastných zamestnancov, ale je zabezpečená aj veľkou vývojárskou základňou a mnohými skvelými technológiami. Dokonca aj verzia mimo poľa má robustnú sadu bezpečnostných funkcií, ale môžete ju rozšíriť aj pomocou rôznych doplnkov, vďaka ktorým bude váš web takmer hackerskou pevnosťou. Je dôležité spomenúť, že nič nie je spoľahlivé, ale všetko sa môže hacknúť. Určite si však môžete vytvoriť bezpečnú webovú stránku a zabezpečiť všetky jej údaje.

Keď hovorím o stabilite, myslím tým, že akonáhle bude nastavená, bude v prevádzke a bude fungovať po dlhú dobu a bude mať konzistentné aktualizácie. Pretože väčšina systémov na správu obsahu má veľkú vývojovú základňu a ešte väčšiu používateľskú základňu, je ľahké ich stabilizovať a vyriešiť akýkoľvek problém, s ktorým sa stretnete. Niekto sa s tým už stretol a vyriešil ho.

Má aktuálnu funkčnosť

Populárne systémy na správu obsahu neustále zamestnávajú ľudí a aktualizujú ich novými funkciami. Sú neustále aktuálne a poskytujú všetko, čo webová stránka potrebuje, aby dobre fungovala v online prostredí.

Systémy na správu obsahu s otvoreným zdrojom majú tisíce doplnkov vyvinutých inými používateľmi. Je teda ľahké dostať ruku na bezplatný alebo platený doplnok, ktorý zlepší funkčnosť vašich webových stránok.

Ale ak použijete a proprietárny CMS, budete mať vždy tím podpory, na ktorý sa môžete obrátiť a nechať ho nainštalovať ľubovoľnú funkciu, ktorú by ste chceli. Ak pôjdete s autorizovanou možnosťou CMS, budete mať tento oddaný tím, aby sa staral o vaše webové stránky a uistil sa, že je v súlade s aktívnymi online normami..

Ľahko redizajnujte svoj web

Ak vytvoríte webovú stránku od nuly a ak sa rozhodnete, chcete zmeniť vzhľad stránky, budete musieť vykonať úplnú opravu stránok. Ak však používate systém na správu obsahu, bude vyžadovať iba niekoľko kliknutí a väčšina vašich webových stránok zostane nedotknutá. Bude to samozrejme vyžadovať trochu vyladenia, ale stále to možno urobiť za deň alebo dva, v závislosti od toho, či chcete prispôsobiť dizajn alebo nie..

Táto jednoduchosť je vďaka systému šablón zabudovaných do každého CMS. Môžete si iba stiahnuť šablónu a implementovať ju na svoj web pomocou niekoľkých kliknutí. Nikdy nebol webový dizajn tak jednoduchý.

Môžete ľahko vymeniť časti svojho návrhu alebo úplne prepracovať svoj web bez akýchkoľvek problémov. Väčšina šablón má tiež svoje vlastné rozhranie, na ktorom môžete nastaviť, ako bude váš web vyzerať.

Globálne zmeny sa dajú ľahko vykonať a je ich možné vykonať len niekoľkými kliknutiami.

Stručne povedané, môžete si stiahnuť, použiť a znovu použiť šablóny, aby ste svojim webom poskytli požadované rozloženie a funkčnosť, ktoré chcete mať.

Skvelé pre SEO

Ako som už uviedol vyššie, väčšina systémov na správu obsahu bola vytvorená spôsobom priateľským k SEO. To znamená, že pri optimalizácii svojich webových stránok musíte vykonať oveľa menej práce. Toto je, samozrejme, iba jeden kus vo vašom celkovom SEO.

Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja je časovo náročný proces s mnohými pohyblivými časťami a vy budete musieť urobiť nejakú prácu, aby ste z toho mohli čo najlepšie vyťažiť. Keďže však môžete pravidelne vytlačovať nový obsah, ktorý sa vašim používateľom bude páčiť, môžete pracovať relatívne ľahko.

Ak teda používate redakčný systém, budete mať trochu ľahší čas s výstupom na stránku s výsledkami vyhľadávacieho nástroja.

Je úplne zadarmo alebo lacný

Najobľúbenejšie systémy na správu obsahu, ako sú WordPress a Drupal, sú otvorené a úplne zadarmo. Týmto sa zníži vaša počiatočná investícia na polovicu. Neexistuje veľa lepších obchodov, ako získať niečo hodnotné zadarmo! Je to tiež ďalší dôvod, prečo sa systémy správy obsahu používajú tak často.

Ľahko sa dá rozšíriť

To je jedna z najväčších výhod používania systému na správu obsahu. Môžete si stiahnuť doplnky a rozšírenia a pridať tak takmer všetky funkcie, ktoré si prajete. Väčšinu z nich vyvinuli iní používatelia alebo malé spoločnosti.

Môžete integrovať funkcie sociálnych médií, používať pokročilé editory obsahu, mať pokročilé bezpečnostné nástroje alebo si vytvoriť svoj vlastný doplnok s funkciou, ktorú máte na mysli. Pokiaľ ide o správu funkčnosti vašich webových stránok, máte veľkú flexibilitu.

Pripojte sa odkiaľkoľvek a kedykoľvek

Systémy na správu obsahu môžu využívať viacerí používatelia, ktorí sa môžu pripojiť k rovnakému správcovskému panelu bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú na svete. Pre celú organizáciu je ľahké spolupracovať a spravovať svoje webové stránky podľa požiadaviek, ktoré majú.

Mobilná optimalizácia

Obrovský kus online prevádzky sa skladá z mobilných používateľov. Pretože sa mobilná revolúcia odohráva tu a teraz, takmer každá nahraná webová stránka musí mať mobilnú verziu. Je to absolútna požiadavka na úspech.

Našťastie pre nás je väčšina systémov na správu obsahu úplne mobilná. Takmer všetky šablóny, ktoré by ste si stiahli pre svoj web, sú plne citlivé a vyzerajú skvele na akomkoľvek zariadení, na ktorom ich otvoríte.

analytika

Prepracovaný systém na správu obsahu poskytuje webmasterom možnosť sledovať a analyzovať aktivitu svojich používateľov na webových stránkach. To im umožňuje robiť oveľa lepšie rozhodnutia a ďalej rozvíjať svoje webové stránky, takže je lepšie zamerané na úspech.

Môžete ľahko zmerať, aký vplyv má váš obsah na vaše publikum a ako ho môžete zlepšiť v podnikaní. Akonáhle budete mať jasný obraz o tom, ako sa vaše webové stránky darí, môžete implementovať nástroje potrebné pre ďalší rozvoj.

Online branding

Vďaka flexibilite systému na správu obsahu môžete obchodnú značku online zlepšiť mnohými spôsobmi. Svojim používateľom môžete neustále streamovať obsah na viacerých kanáloch, ako sú kanály RSS, sociálne médiá, hypersity a e-maily atď..

Bez ohľadu na to, ako sa rozhodnete obchodovať so svojimi webovými stránkami, alebo aj keď si vyberiete všetky z nich, môžete si nastaviť ten správny arzenál nástrojov, ktorý vám pomôže.

Aký druh systémov na správu obsahu môžete použiť?

Po prvé, máte dve hlavné možnosti. Môžete si vybrať buď CMS s otvoreným zdrojovým kódom, alebo vlastný CMS.

Ak pôjdete s možnosťou otvoreného zdroja, budete mať oveľa menšie počiatočné náklady, ale nakoniec by ste mohli vynakladať dosť veľa peňazí na vývoj svojich webových stránok..

Ak pôjdete s vlastnou možnosťou CMS, všetko, čo musíte urobiť, je zaregistrovať sa a mať predstavu o tom, ako by ste chceli, aby bol váš web. Spoločnosť za vami zvoleným proprietárnym redakčným systémom sa postará o všetky technické podrobnosti svojho webu, stačí ho použiť. Je to skvelé pre každého vlastníka firmy, ktorý sa príliš nestará o svoju online prítomnosť a chcel by mať pre svoju firmu iba webovú stránku. Ak vám táto možnosť znie lepšie, odporúčame vám preskúmať, v ktorom by pre vás pracoval patentovaný systém správy obsahu.

Pre kohokoľvek iného sú tu tri najvyššie otvorené systémy na správu obsahu s otvoreným zdrojovým kódom, ktoré môžete začať používať hneď teraz.

WordPress

Navštívte stránku »

WordPress je jedným z najlepších systémov na správu obsahu. Je to plnohodnotný systém na správu obsahu, ktorý začal ako platforma pre blogovanie. Je veľmi užívateľsky prívetivý a má k dispozícii veľa doplnkov a tém (presnejšie povedané asi 40 000). Množstvo motívov a šablón, ktoré môžete použiť, je ohromujúce a pravdepodobne si budete musieť vybrať z viac, ako by ste si našli s akýmkoľvek iným CMS. Aby bolo ešte lepšie, všetky tieto témy sú plne citlivé.

Ľudia majú radi svoju flexibilitu, jednoduchosť a mnoho robustných funkcií, vďaka ktorým je vynikajúcim systémom na správu obsahu. Niet divu, že s tým je vybudovaná každá štvrtá webová stránka.

Drupal

Navštívte stránku »

Drupal je o niečo zložitejší systém na správu obsahu v porovnaní s WordPress a vyžaduje určité technické znalosti, ak chcete na svojom webe vytvárať vlastné návrhy a funkcie. Ale vďaka svojej komplexnosti má rozsiahlejšiu funkčnosť. Má viac funkcií, na ktoré si musíte zvyknúť, ale čas a úsilie, ktoré investujete do porozumenia základných pojmov Drupalu, ako sú typy obsahu, taxonómie, bloky obsahu a zobrazenia atď..

Drupal tiež ponúka rovnakú flexibilitu, akú má väčšina systémov na správu obsahu, napríklad viacerým používateľom a funkciám, ktoré pomáhajú pri pohodlnej spolupráci a pravidelných aktualizáciách obsahu..

Môžete si stiahnuť veľa modulov a motívov, aby ste vylepšili svoj web a prispôsobili ho vašim požiadavkám. Ale môžete si tiež vytvoriť svoj vlastný.

Drupal vyžaduje viac vedomostí, ale vyplatí sa, pretože na svojom webe môžete urobiť viac vylepšení a mať oveľa pokročilejšie funkcie. Ak však chcete vytvoriť iba jednoduchý web, ktorý zobrazuje určitý obsah, môžete to urobiť sami sledovaním niekoľkých príručiek a porozumením základom..

joomla!

Navštívte stránku »

Joomla! je ocenený CMS, ktorý môžete použiť na vytvorenie skvelých webových stránok a webových aplikácií. Prichádza s výhodami správneho systému na správu obsahu, ako je rozšíriteľnosť, flexibilita a spoľahlivosť. Môžete si tiež vytvárať kompletné online portály, webové stránky pre elektronický obchod alebo dokonca svoj vlastný komunitný web. Má veľa integrovaných funkcií a pravidelných aktualizácií, ktoré vám pomôžu rýchlo a ľahko vybudovať silnú online prítomnosť.

Asi 2,8% všetkých webových stránok na svete používa Joomla, čo je celkom pôsobivé. Dodáva sa s 6000 rozšíreniami a množstvom ohromujúcich šablón.

Joomla! sa sťahuje raz za 2,5 sekundy. Možno budete ďalší, kto to urobí!

Ak by ste teda používali redakčný systém?

Používanie systému na správu obsahu nie je potrebné na prevádzkovanie webových stránok, ale určite vám to uľahčí prácu. Taktiež zvyšuje produktivitu vás a vašich zamestnancov a umožňuje im zamerať sa na vysoko kvalitný obsah namiesto všetkých technických podrobností, ktoré sa dodávajú s jeho úpravou a publikovaním..

Svoj web môžete ľahko rozširovať a rozširovať a prispôsobovať ho akýmkoľvek zmenám, ktoré by ste mohli chcieť urobiť.

Používanie systému na správu obsahu je všetko v jednom riešení mnohých problémov, s ktorými sa stretávate pri vytváraní a správe webových stránok. Väčšina z nich je zadarmo na používanie, takže určite stojí za to dať im šancu!

Dúfam, že ste si tento článok prečítali a že ste našli informácie, ktoré ste hľadali. Máme oveľa viac článkov o systémoch na správu obsahu a o tom, ako môžu mať úžitok pre vás a vašu spoločnosť, takže ich bez obáv vyskúšajte!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map