Čo je chyba WordPress 413 Vyžiadať entitu je príliš veľká a ako ju opraviť?

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Čo je chyba WordPress 413 Vyžiadať entitu je príliš veľká a ako ju opraviť?
0 14 мин.

wordpress-error-413-request-entity-príliš veľký


Ak ste skúseným používateľom služby WordPress, pravdepodobne ste už videli niekoľko chybových hlásení, ktoré vám nejakú dobu potrebovali na opravu. Chyba, o ktorej sa chystáme hovoriť, je dosť častá a my vám tiež ukážeme niekoľko rýchlych opráv. Keď sa používatelia snažia nahrať doplnok, motív alebo v podstate akékoľvek médium, môžu naraziť na 413 „Žiadateľ je príliš veľký“ správa, ktorá ich jednoducho nenechá pokračovať.

To je dôvod, prečo dostanete 413 Žiadosť entita príliš veľká chyba

Do WordPress môžete nahrať akýkoľvek typ súboru, pokiaľ nepresiahne limit maximálnej veľkosti súboru. Toto možno považovať za predvolený limit nakonfigurovaný poskytovateľom hostenia WordPress. Umožní vám nahrať relatívne veľký obsah, nikdy však nebudete vedieť, kde je horná hranica. Ak sa nahrávanie nepodarí a zobrazí sa chyba 413 „Žiadosť príliš veľká“, znamená to, že váš súbor je príliš veľký.

Hlavným problémom je to, že ak nájdete užitočný doplnok alebo skvelú tému, niekedy ho nemôžete použiť kvôli jeho veľkosti. Vo vašej knižnici médií sa môžete stretnúť s rovnakým problémom, ale zobrazí inú chybovú správu: filename.zip presahuje maximálnu veľkosť odovzdania pre túto stránku. Môže sa to stať kedykoľvek, keď chcete nahrať video alebo obrázok vo vysokom rozlíšení.

Väčšina ľudí sa stretne s touto chybovou správou, keď chcú nahrať veľký obrázok. Presný limit odovzdania zobrazíte kliknutím na tlačidlo Médiá a možnosť Pridať nový. Pod textom sa zobrazuje text: Maximálna veľkosť odovzdaného súboru: „hodnota“ (zvyčajne 2 MB).

Ako opraviť príliš veľkú chybu 413 Request Entity?

Túto chybu môžete vyriešiť tromi rôznymi spôsobmi. Prvé dve metódy sú založené na niekoľkých jednoduchých riadkoch kódu, zatiaľ čo pre tretí je potrebné použiť FTP. Pokúsime sa ich pokryť, aby ste sa mohli rozhodnúť, ktorý z nich je najjednoduchší.

 1. V súbore funkcií nastavte vyšší limit veľkosti odovzdaného súboru

Súbor features.php je v podstate téma, ktorá má podobnú štruktúru ako doplnok. Tento súbor môžete otvoriť na svojich klientskych a správcovských stránkach a obsahuje funkcie, ktoré definujú filtre, triedy a akcie, ktoré vaše šablóny používajú v rámci témy WordPress..

Ak nie je k dispozícii žiadny súbor function.php, jednoducho vytvorte textový súbor, pomenujte ho features.php a skopírujte ho do adresára témy. Ak chcete zvýšiť limit veľkosti súboru, skopírujte nižšie uvedený kód do súboru function.php v téme WordPress:

@ini_set („upload_max_size“, „128 miliónov“);

@ini_set („post_max_size“, „128 miliónov“);

@ini_set („max_execution_time“, „500“)

Môžete to urobiť aj pomocou doplnku pre konkrétnu lokalitu, ktorý vám umožní pridať riadky kódu na vašu stránku WordPress na prispôsobenie bez toho, aby to záviselo od vašej aktuálnej témy..

128M, ktoré vidíte v post_max_size a upload_max_size je presný limit veľkosti súborov, ktoré môžete nahrať. Táto hodnota je skutočne ľubovoľná. Môžete ju nastaviť na ľubovoľné číslo, pokiaľ je väčšie ako súbor, ktorý chcete pridať. Max_execution_time je to, čo určuje, ako dlho bude čakať na dokončenie odovzdania, kým sa zastaví proces. Túto hodnotu môžete tiež zvýšiť, aby ste sa uistili, že súbor má dostatok času na prenos na server.

Uvedomte si však, že táto metóda nemusí vždy fungovať. Existujú niektoré weby WordPress, na ktorých nebude robiť nič. V takom prípade skúste nasledujúcu metódu založenú na súbore .htaccess.

 1. V súbore .htaccess nastavte vyšší limit veľkosti odovzdaného súboru

Súbor .htaccess je ďalšie miesto, kde môžete nakonfigurovať server svojej webovej stránky. Riadky kódu, ktoré píšete, existujú prísne pravidlá, ktoré musí server dodržiavať.

Ak chcete chybu opraviť týmto spôsobom, otvorte súbor .htaccess v koreňovom priečinku na vašom webe WordPress a skopírujte nižšie uvedený kód nasledujúcim spôsobom:

php_value upload_max_filesize 128M

php_value post_max_size 128M

php_value max_execution_time 500

php_value max_input_time 500

Pomocou týchto príkazov komunikuje súbor .htaccess so serverom, aby nastavil veľkosť nahrávania a čas vykonávania na dané hodnoty. Skôr ako zmeníte čokoľvek v súbore .htaccess, je vhodné vytvoriť zálohu. Ak kód trochu pokazíte, celý váš web môže zlyhať.

Nezabúdajte, že pre webové stránky, ktoré fungujú na zdieľanom webhostingovom pláne, táto metóda určite nebude fungovať. V takom prípade je najlepším riešením kontaktovanie poskytovateľa webhostingu prostredníctvom zákazníckej podpory. Potom jednoducho otvoria súbor .htaccess sami a zmenia limit.

 1. Nahrávajte a inštalujte čokoľvek pomocou FTP

Pri odovzdávaní jedného súboru sa môže vyskytnúť chyba 413 „Žiadosť je príliš veľká“. V tomto prípade je pravdepodobne najjednoduchším riešením nahrať súbor manuálne cez FTP. Pre tých, ktorí nie sú oboznámení s FTP, je to skratka termínu File Transfer Protocol. Ak chcete prenášať súbory z jedného počítača na druhé na webe, môžete použiť tento internetový protokol.

Je to užitočné, keď chcete nainštalovať WordPress na svoj web. Najprv potrebujete FTP, aby ste mohli preniesť súbory CMS z vášho PC na server. Rozhranie, ktoré tieto úlohy zjednodušuje, je FTP klient, softvér, ktorý musíte nainštalovať do svojho počítača. Po jeho spustení sa môže začať výmena súborov medzi počítačom a serverom. Populárny softvér FTP, ktorý je ľahko použiteľný, sú WS_FTP a Filezilla.

Ak viete, ako používať FTP, môžete vyriešiť veľa problémov. Keď inštalujete nové doplnky alebo niečo zmeníte v súbore features.php, môže to niekedy viesť k zlyhaniu servera. Môže k tomu dôjsť buď preto, že doplnok nie je kompatibilný alebo niekto kód poškodil. V týchto prípadoch sa na server môžete dostať cez FTP klienta a zbaviť sa súborov, ktoré spôsobili poruchu.

Nahrajte svoje súbory WordPress ručne pomocou FTP

Odovzdávanie súborov na váš web WordPress pomocou FTP klienta je vlastne jednoduchá úloha. Stačí si stiahnuť a nainštalovať klienta do počítača a vytvorí spojenie medzi webovou stránkou a počítačom.

Vysvetlíme, ako prenos súborov spolupracuje s Filezilla a keď pochopíte tento proces, bude ľahké používať aj iný softvér. Môžete si zadarmo stiahnuť a nainštalovať Filezilla a funguje to aj na Linuxe, Macu a Windows.

Po prvé, klienta FTP môžete spustiť iba zadaním poverení FTP. Je to potrebné, ak sa chcete pripojiť k svojim stránkam a získať prístup k súborom. Ak sa prihlásite na odber webhostingového plánu, poskytovateľ zvyčajne tieto poverenia pošle e-mailom alebo ich jednoducho zahrnie do administračného rozhrania cPanel..

Ak máte svoje užívateľské meno a heslo, spustite Filezilla a kliknite na „Súbor“ a potom na „Správca stránok“. Zobrazí sa okno, kde môžete prejsť na „Nový web“. V časti „Moje stránky“ sa v zozname s názvom „Moje webové stránky“ zobrazí nové meno a môžete zmeniť názov. Na pravej strane sú polia, do ktorých môžete pridať informácie o svojich stránkach.

Do poľa „Host“ zadajte názov svojej domény, potom v rozbaľovacej ponuke vyberte možnosť „Typ prihlásenia: Normálne“ a môžete sa pripojiť. Ak sú informácie správne, Filezilla vytvorí spojenie a uloží všetko pre ďalšie prihlásenie, takže už nemusíte znova zadávať údaje..

Vždy, keď si spoločnosť Filezilla všimne, že sa chcete pripojiť z nového počítača, zobrazí sa okno „Neznámy certifikát“. Ak chcete pokračovať v pripojení a zabezpečiť, aby softvér dôveroval certifikátu, začiarknite políčko Vždy dôverovať certifikátu pre budúce relácie a pokračujte. Potom budete mať možnosť zobraziť všetky súbory, ktoré sa nachádzajú na vašej webovej stránke. „Miestna lokalita“ je váš počítač, zatiaľ čo pod položkou „Vzdialená lokalita“ sú súbory vašich webových stránok.

Ak chcete nahrať súbory na svoj web, kliknite pravým tlačidlom myši na požadovaný súbor a kliknite na príkaz „Nahrať“..

Nainštalujte ľubovoľný doplnok WordPress cez FTP

Ako sme už uviedli, v prípadoch, keď doplnok, ktorý sa snažíte pridať, je príliš veľká a prekračuje obmedzenia vašich webových stránok, sa môže vyskytnúť chyba 413 „Žiadosť je príliš veľká“. Našťastie existuje spôsob, ako nainštalovať doplnky WordPress manuálne. Keďže na svoj web môžete nahrať akýkoľvek súbor pomocou FTP klienta, znamená to tiež, že môžete nahrať aj súbory z vášho doplnku..

Začnite stiahnutím zdrojového súboru doplnku, ktorý chcete použiť na svojich stránkach. Toto je vždy súbor .zip, ktorý musíte predtým, ako budete môcť urobiť čokoľvek, extrahovať z počítača. Po dokončení sa zobrazí priečinok s rovnakým názvom a to je to, čo musíte odovzdať prostredníctvom klienta FTP.

Majte na pamäti, že WordPress má prísnu štruktúru súborov. Niekoľkokrát musíte presne vedieť, kam sa má konkrétny súbor nahrať na váš web. V našom príklade je potrebné nový doplnok vždy nahrať do priečinka / wp-content / plugins / každého webu WordPress, inak to nebude fungovať.

Preto je potrebné urobiť, ak chcete doplnok nainštalovať na svoju stránku WordPress manuálne. Spustite FTP klienta a prihláste sa pomocou svojho používateľského mena a hesla. Po nadviazaní spojenia s vaším webom vyhľadajte priečinok / wp-content / plugins / na „vzdialenom webe“. Tu musíte pridať doplnok z počítača – ten, ktorý ste predtým extrahovali.

Nahrávanie je hotové, ale doplnok ešte nefunguje. Prihláste sa do administračnej oblasti WordPress na svojom webe a prejdite na „Pluginy“. Nájdete tu názov nového doplnku a môžete ho kedykoľvek aktivovať.

Nainštalujte si svoje WordPress Témy cez FTP

Inštalácia nových motívov WordPress je ďalším spôsobom, ako sa dostať do chyby 413 „Request Entity too Large“. Ak je téma väčšia ako obvykle, môže tiež prekročiť obmedzenia pre upload vášho servera. Našťastie, témy WordPress je možné nahrať aj ručne. Môže sa to vykonať presne rovnakým spôsobom, ako keď inštalujete doplnok alebo nahráte akékoľvek médium prostredníctvom FTP klienta.

Jediným rozdielom bude cesta k súboru, do ktorej musíte skopírovať tému. Po spustení klienta FTP sa pripojte k svojej webovej stránke WordPress zadaním používateľského mena a hesla. Po spustení a spustení správcu súborov vyhľadajte na rozhraní „vzdialený web“ rozhranie / wp-content / themes / path..

Keďže témy sú k dispozícii aj v súboroch .zip, musíte ich najskôr extrahovať do počítača. Potom vyhľadajte extrahovaný súbor v klientovi, potom kliknite pravým tlačidlom myši a „nahrajte“ ho do adresára / wp-content / themes /. Ďalším krokom je prihlásenie sa do administračného panela WordPress na vašom webe a uistite sa, že novú tému nájdete v časti „Vzhľad“ > Ponuka „Témy“. Ak sa to urobí správne, bude tu uvedená téma a môžete ju tiež aktivovať jediným kliknutím.

Toto sú hlavné metódy, ktoré môžete použiť pri hraní chybovej správy 413 „Request Entity too Large“. Niekedy prvé dve metódy môžu problém vyriešiť okamžite, ale ak máte viac skúseností s používaním FTP na svojich webových stránkach, potom bude trvať len niekoľko minút, kým sa na váš web prenesú nové súbory akejkoľvek veľkosti..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector