Čo je online marketing? Prečo je to nevyhnutné pre vaše podnikanie?

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Čo je online marketing? Prečo je to nevyhnutné pre vaše podnikanie?
0 15 мин.

what-is-line marketing


Nájdenie zákazníkov a vytvorenie imidžu značky je jednou z najdôležitejších vecí pri podnikaní v súčasnosti. Nevidíte, že Nike má toľko vzrušených zákazníkov a predáva toľko obuvi jednoducho preto, že vyrábajú skvelé produkty. Ich úspech je spôsobený predovšetkým ich značkou a množstvom úsilia, ktoré neustále investujú do online marketingu a reklamy.

Po pravde povedané, podnik je do veľkej miery odsúdený na neúspech na trhu, ak nevyužíva riešenia online marketingu. Nehovorím o vašom obľúbenom obchode s potravinami na rohu. Hovorím viac o spoločnostiach, ktoré si neustále vyžadujú väčšie vystavenie, nielen o pozornosť miestnych obyvateľov. Z tohto dôvodu uvediem najdôležitejšie výhody online marketingu.

Len čítajte ďalej a budete vedieť, ako a prečo vaše online marketingové riešenia posunú vašu firmu na ďalšiu úroveň.

Definícia online marketingu

Pred rozšírením toho, čo viete o rôznych marketingových nástrojoch a stratégiách, musíte najprv pochopiť, čo je online marketing.

Ostatné slová ako online reklama a internetový marketing sa vzťahujú na to isté. Je to akýkoľvek nástroj alebo stratégia, ako dostať svoju spoločnosť a jej produkty pred verejnosť. Reklama online môže mať mnoho podôb. Niektoré z nich sú založené na jemných správach namiesto jasných a transparentných reklám.

Spôsob, akým môže online marketing propagovať vaše podnikanie, je však celkom jednoduchý. Zvyšuje reputáciu vašej spoločnosti tým, že zvyšuje jej schopnosť nájsť potenciálnych kupcov online. Ľudia neustále hľadajú informácie a ich obľúbeným zamestnaním v minulosti bolo prehliadanie internetu.

Ak využívate určité marketingové nástroje a stratégie, môžete získať názov spoločnosti pred očami verejnosti a povzbudiť ich, aby videli, čo ponúkate..

Tu je niekoľko ďalších výhod marketingu online:

Väčšina vašich zákazníkov je práve online

Internet je živé miesto a používa ho 24 hodín denne, 7 dní v týždni, čo je najzreteľnejší dôvod, prečo by ste na ňom mali obchodovať. Obchodníci sa vždy snažili osloviť zákazníkov, kde žijú, kde nakupujú, kde pracujú a kamkoľvek inde získavajú informácie. Teraz, keď sa internet stal tak populárnym, môžu obchodníci osloviť svojich potenciálnych zákazníkov bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú.

nedávna štúdia ukázalo, že približne 80% Američanov používa internet na výskum produktov, ktoré si chcú kúpiť. Asi 58% z nich si v predchádzajúcom roku kúpilo aspoň jednu položku.

Je to nákladovo efektívne riešenie

Televízna reklama stojí príliš veľa peňazí a rovnako tak aj billboardy. Marketing je nákladný podnik, ale digitálny marketing stojí oveľa menej. Nechápte ma zle, má svoju vlastnú cenovku, ale vzhľadom na jeho účinnosť je to veľká investícia. Je to preto, že uľahčuje zacielenie na ľudí, ktorí od vás pravdepodobne budú nakupovať.

Povedzme, že predávate športové vybavenie v Kodani. Môžete umiestniť jednu zo svojich reklám do novín a platiť pevnú mesačnú cenu a dúfať v to najlepšie. Tisíce ľudí budú listovať novinami v ten deň alebo týždeň, ale len veľmi málo z nich sa bude skutočne zaujímať o váš produkt. Okrem toho môžu iba preskočiť časť reklám dohromady.

Čo ak však umiestnite reklamy zacielené na konkrétnu skupinu používateľov online? Čo by ste v skutočnosti zacieľovali presne na tých čitateľov, ktorí hľadajú „športové vybavenie v Kodani“? Teraz sme zakotvení v úplne inej konverzácii. Pomocou metód SEO alebo PPC môžete svoj obsah dostať pred seba a nechať si ho kúpiť od vás.

Interaktívnejšie ako iné marketingové nástroje

Spoločnosti investujú milióny dolárov do marketingu svojho podnikania na sociálnych sieťach kvôli jednej dôležitej skutočnosti; je to interaktívne. Efektívnym spôsobom komunikácie je aj vytvorenie webovej stránky, na ktorej zverejňujete informácie.

Napríklad je obzvlášť vzrušujúce, ak máte obmedzenú časovú ponuku, ktorá má určité obmedzenia nejakým spôsobom. Čo ak je váš potenciálny kupujúci zmätený? Čo ak chce získať viac podrobností? Môžu len vyhľadať váš web alebo stránku sociálnych médií. Môžu klásť otázky, prečítať si konkrétne informácie alebo vás priamo kontaktovať. Môžu dokonca nakupovať online.

Mať možnosť obojsmernej komunikácie môže určite posilniť váš vzťah s možnými zákazníkmi. Nevidia iba firmu, ktorá sa im snaží predávať svoje výrobky; namiesto toho uvidia spoľahlivý zdroj informácií.

Internet je vždy prístupný

Vaša firma môže byť otvorená iba 12 – 16 hodín denne, ale internet je prístupný 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Marketingové tímy pre vás nebudú pracovať každý deň, ale riešenia online marketingu budú. Nemôžete osloviť všetkých svojich zákazníkov naraz, pretože majú rôzne plány. Potrebujete niečo, čo pre vás neustále beží a pracuje, aby ho zákazníci mohli v prípade potreby osloviť.

Na to sú webové stránky a stránky sociálnych médií. Vždy môžu poslať správu zákazníkovi a nemusia čakať na otváracie hodiny, kým sa o vašej firme nebudú dozvedieť viac alebo si niečo kúpiť..

Ľahšie sledovať

Internetový marketing rieši jeden z najťažších problémov marketingu, sleduje výsledky. Online marketing umožňuje sledovať aktivitu používateľov a sledovať, ako interagujú s vašimi webovými stránkami a ich obsahom. To isté môžete urobiť na platformách sociálnych médií, čo vám umožní zistiť, či je vaša stratégia efektívna alebo nie.

Ak chcete veci ešte vylepšiť, môžete skontrolovať aj históriu nákupov, preferencie a záujmy používateľov, aby ste mohli robiť cielené ponuky, ktoré lepšie odrážajú ich záujmy. Informácie, ktoré získate pri sledovaní návštev webových stránok, poskytnú aj údaje, ktoré potrebujete pre krížové predajné kampane.

Môžete vyrovnať so svojou konkurenciou

Bez ohľadu na to, do ktorej oblasti vstupujete, ste povinní mať veľkú konkurenciu. Ľudia majú prístup k obrovskému množstvu tovaru iba s niekoľkými kliknutiami. Je veľmi dôležité, aby si firma dokázala poradiť so svojou konkurenciou, či už ide o malé miestne podniky alebo väčšie internetové obchody. To je však možné iba vtedy, keď podnik využíva platformu internetového marketingu správne. Pred potenciálnych zákazníkov sa môžete dostať skôr, ako vaši konkurenti.

Je to skvelé pre výskum a vývoj

Čím viac budete používať online marketing, tým viac informácií získate od svojich zákazníkov. Ďalej budete musieť preskúmať kľúčové slová, ktoré majú zmysel pre vašu firmu, čo vám umožní dosiahnuť dobré miesto v rebríčku vyhľadávacích nástrojov. Ak kľúčové slová použijete správne, zvýšia návštevnosť vašich webových stránok.

Najpopulárnejšie metódy online marketingu

populárno-line-marketing-stratégie

Rozsah online marketingových nástrojov a stratégií sa neustále rozširuje, čo nám umožňuje vytvárať komplexnejšie stratégie a pohodlnejšie ich vykonávať. Existuje však niekoľko hviezd, ktoré nikdy nevychádzajú z módy.

Vývoj webových stránok

Firemná webová stránka je najdôležitejším nástrojom na oslovenie cieľového publika. Dôvod je jednoduchý; zákazníci vždy hľadajú informácie o konkrétnom produkte alebo službe. Môžete im ich poskytnúť na svojom webe.

Váš web môže vytvoriť prítomnosť, ktorá zákazníkom umožní zistiť viac o vašej spoločnosti, spolu s vašimi produktmi a službami. Vytvorenie webovej stránky je veľmi jednoduché, lacné, ale pre podnikanie v súčasnosti je absolútne nevyhnutné.

Môžete si tiež zadarmo vytvoriť webovú stránku, ale ak máte vážne obavy o svoju online prítomnosť, mali by ste do nej investovať pár dolárov. To neznamená, že musíte najať vývojára. Webovú stránku si môžete vytvoriť sami pomocou jednoduchých šablón alebo tvorcov drag and drop.

Ak však máte rozpočet, s vytvorením vlastného webu budete určite lepšie. Môžete pridať presnejšie funkcie a nechať vzhľad stránky prispôsobiť svojmu vkusu.

SEM – Marketing vyhľadávacích nástrojov

Vyhľadávacie nástroje sú ľahko najpoužívanejšími online nástrojmi. Každý, kto má prístup na internet, používa spoločnosť Google, a preto je skvelým miestom na propagáciu vašej spoločnosti. Môžete ho použiť na získanie kontaktu s kľúčovými slovami, ktoré sa týkajú vašej firmy. Existujú dve hlavné metódy marketingu vo vyhľadávačoch: optimalizácia pre vyhľadávače (SEO) a platba za kliknutie (PPC).

SEO – optimalizácia pre vyhľadávače

Google sa snaží pomáhať svojim používateľom získať informácie o relevantných informáciách. Robia to tak, že roboty „prehľadávajú“ cez webové stránky, aby ich indexovali. Keď tak urobia, preveria, na ktoré kľúčové slová sa každá stránka zameriava, a ohodnotia každú stránku podľa toho, ako dobre sú optimalizované..

Robenie SEO na vašom webe je úplne zadarmo a neustále vás získava používateľov, ktorí hľadajú to, čo ponúkate. Je to dlhodobá stratégia, ktorá vyžaduje dôslednú produkciu práce a obsahu. Či už to robíte sami alebo ho zadávate externe inej spoločnosti alebo na voľnej nohe, je úplne na vás.

K úspechu tejto stratégie prispieva množstvo faktorov, pretože vyhľadávacie nástroje často menia svoje algoritmy na určovanie poradia.

PPC – platba za kliknutie

Inzercia Pay Per Click je vynikajúca na dosiahnutie rýchlych výsledkov. Môžete platiť vyhľadávacie nástroje, aby zobrazovali svoje webové stránky na vrchole svojho zoznamu, vďaka čomu získate viac ako 50% návštevnosti pochádzajúcej z cieľového kľúčového slova. Budete mať okamžité vystavenie, ale iba ak zaň platíte vyhľadávacie nástroje.

E-mailový marketing

E-mailový marketing je niečo, čo by žiadna firma nemala zabudnúť použiť. Je to nástroj, ktorý umožňuje firmám osloviť svojich súčasných zákazníkov. Môžu im zasielať informačné bulletiny, informačné e-maily alebo kupóny.

Môžete tiež získať nových zákazníkov, ak sa vám podarí prinútiť ich, aby vám poslali svoje e-maily. Používatelia často poskytujú svoje e-mailové adresy výmenou bezplatného obsahu alebo akejkoľvek inej formy hodnoty.

Sponzorované reklamy

Mnoho blogov, kanálov YouTube a webových stránok všetkého druhu poskytuje reklamné priestory. V závislosti na cieľovom publiku môžete zvýšiť návštevnosť, ktorú generujú, umiestnením svojich reklám na svoje stránky. Ak sú vaše reklamy skutočne relevantné pre ich publikum, je veľmi vysoká pravdepodobnosť, že na ne kliknú a použijú ich na nákup niečoho od vás..

Obsahový marketing

Obsah online je jedným z digitálnych prvkov, ktoré môžete použiť na propagáciu svojich webových stránok. V závislosti od toho, čo robí vaša firma, môžete použiť celý rad obsahu, ktorý vám pomôže dosiahnuť vaše ciele. Na svoje stránky môžete napríklad pridať elektronické knihy, príručky a biele knihy alebo súbory na stiahnutie, ktoré zaujmú vaše publikum.

V každom výklenku je vždy potrebný užitočný a pútavý obsah a jeho prínos prinesie užitočné odmeny.

Marketing sociálnych médií

Každý z nás a ich pes píšu o marketingu sociálnych médií v posledných rokoch. Pokiaľ ide o online marketing, je to naozaj dôležitá téma, ako som už uviedol vyššie.

Marketing v sociálnych médiách má silný potenciál na to, aby vychovával vaše publikum tým, že mu poskytne užitočné odpovede a obsah. Je to ideálne miesto, kde sa môžete zadarmo zapojiť do publika, ktoré by ste mali využiť. Poskytuje tiež vynikajúce zviditeľnenie značky a pomáha vám budovať povesť. Nehovoriac o tom, že vám to tiež pomôže zvýšiť návštevnosť vašich stránok.

Celkovo vzaté, marketing sociálnych médií je niečo, z čoho by nemali vynechať žiadne firmy. Je to jednoduché, bezplatné a zabalí silný úder. Ak ste ochotní investovať niekoľko dolárov, môžete si dokonca kúpiť platené reklamy, ktoré vám umožnia presne zacieliť na potenciálnych kupcov.

záver

Tam to máte! Základy online marketingu! Aj keď pokrok vo väčšine týchto metód si vyžaduje veľa učenia, môžu to urobiť aj ľudia, ktorí nie sú technicky zdatní. Ak však máte kapitál, nábor marketingového tímu alebo aspoň jedného špecialistu na online marketing pomôže vášmu podnikaniu rásť.

Ak vážne uvažujete o odbočení online s cieľom vybudovať svoju značku a prilákať zákazníkov, online marketing vás nezklame. Musíte to urobiť len správnym spôsobom.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector