Čo je služba Chyba 503 nedostupná vo WordPress – Ako ju opraviť?

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Čo je služba Chyba 503 nedostupná vo WordPress – Ako ju opraviť?
0 9 мин.

Chyba protokolu 503 nie je k dispozícii


Služba Error 503 Unavailable nie je chyba, ktorá je neoddeliteľne spojená s webovými stránkami WordPress, je to chyba, ktorá sa môže zobraziť pre akýkoľvek typ webových stránok. V tomto článku sme sa rozhodli diskutovať o možných opravách v prípade, že by sa táto chyba objavila na webových stránkach WordPress, takže budete pripravení a budete vedieť, čo robiť, ak sa niekedy vyskytne táto chyba..

Existuje veľa problémov, ktoré môžu spôsobiť, že služba Error 503 nie je k dispozícii, a niektoré z týchto chýb môžu súvisieť so systémom správy obsahu, ktorý používate (v tomto prípade WordPress), zatiaľ čo v iných prípadoch je chyba výsledkom nejaký problém so serverom.

Skôr ako preskúmame rôzne spôsoby, ako opraviť nedostupnú službu Error 503, pozrime sa, čo to je.

Čo je chyba 503 Služba nie je k dispozícii?

Príklad chyby http 503 nie je k dispozícii

Na rozdiel od chyby 404 nenájdená, ktorá sa objaví, keď server nemohol nájsť prostriedok, ku ktorému sa pristupuje, pri prístupe k prostriedku a server je dočasne nedostupný, sa objaví 503 služba nedostupná. Prostriedok, ku ktorému sa pristupuje, teda existuje len v prípade, že server momentálne nie je k dispozícii na vybavenie žiadosti.

Pokiaľ ide o potenciálne príčiny, tu sú najbežnejšie príčiny, ktoré môžu započítať chybu 503:

 • Skripty PHP: nemožnosť načítania doplnku alebo motívu na žiadosť servera často vráti chybu 503;
 • Vlastné skripty: nedávno pridané vlastné skripty na vaše webové stránky WordPress môžu byť ďalšou možnou príčinou;
 • Prestoje servera: v závislosti od vášho hostiteľa môže byť váš server dočasne nedostupný z dôvodu údržby alebo preťaženia;
 • Útoky s distribuovaným odmietnutím služby (DDoS): ak vaše stránky prepadnú útoku DDoS, ktorý zaplaví vaše webové stránky návštevnosťou, čím ich zneprístupní z dôvodu obrovského prenosu..

Ďalej sa pozrime, ako opraviť službu Chyba 503, ktorá nie je k dispozícii v programe WordPress, a čo môžete urobiť, aby ste sa v budúcnosti vyhli jej výskytu..

Už vás nebaví získavanie chýb na vašom webe WordPress?

Presuňte svoje webové stránky WordPress na spoľahlivú webhostingovú spoločnosť, ktorá je schopná vám poskytnúť spoľahlivé a bezpečné služby. BlueHost je všestranný poskytovateľ webhostingu, ktorý odporúčame na hosťovanie vašich blogov alebo webových stránok WordPress.

Začni teraz “

Ako opraviť chybu 503 služba nie je k dispozícii?

Ak je pravdepodobnou príčinou chyby 503 Service Unavailable problém s WordPress, tu je niekoľko opráv, ktoré môžete skúsiť vyriešiť problém:

Zakázať doplnky

Podobne ako väčšina ľudí pravdepodobne používate viac doplnkov, čo by mohlo spôsobiť problémy s nekompatibilitou. Zakázaním doplnkov a následnou reaktiváciou jednotlivo pri kontrole, či vaše webové stránky WordPress stále fungujú, sa dostanete do doplnku, ktorý spôsobil problém.

Ako však získate prístup k svojim doplnkom, ak sa vám nedarí získať prístup k vášmu dashboardu prihlásením sa do administračnej oblasti WordPress? Budete musieť použiť FTP klienta ako FileZilla, čo znamená, že budete musieť vyhľadať svoje poverenia FTP, aby ste mohli prenášať súbory na a zo servera.

Keď sa vám podarí prihlásiť na server zo systému FileZilla, vypnite svoje doplnky podľa nasledujúcich pokynov:

 1. Vyhľadajte a otvorte priečinok public_html (koreňový priečinok WordPress)
 2. Prejdite do adresára wp-content
 3. Kliknite pravým tlačidlom myši na priečinok s doplnkami a vyberte možnosť Premenovať
 4. Premenujte svoj adresár zásuvných modulov na zásuvné moduly deaktivované

Týmto sa deaktivujú všetky vaše doplnky a mali by ste mať prístup na svoju webovú stránku WordPress, ak bola chyba 503 spôsobená problémom s nekompatibilitou doplnkov..

Ďalej sa musíte vrátiť k FileZilla, otvoriť priečinok wp-content a premenovať priečinok deaktivovaný pomocou doplnkov na jeho pôvodný názov. Tým sa vaše doplnky neaktivujú, iba ich WordPress rozpozná, takže ich môžete znova aktivovať jednotlivo na hlavnom paneli WordPress, kým nenájdete vinníka. Ak tak urobíte, choďte späť do FileZilla a odstráňte zodpovedajúci doplnok z adresára wp-content / plugins.

Teraz sa pozrime, čo robiť, ak je chyba 503 spôsobená vašou aktívnou témou WordPress.

Zakážte tému WordPress

Ak sa problém s nekompatibilitou doplnku nevyskytol, vinníkom môže byť téma WordPress. Aj tu sa budete musieť spoľahnúť na FTP klienta.

Prejdite do adresára wp-content / themes a nájdite priečinok aktívnej témy. Potom, ako ste premenovali priečinok s pluginmi, urobte to isté pre priečinok Theme, t. J. Deaktivovaný mytheme, a skúste sa dostať na svoj web. Ak uspejete a v tomto okamihu sa namiesto starej témy zobrazí predvolená téma WordPress, znamená to, že chyba bola spôsobená chybou 503..

Uistite sa, že si stiahnete najnovšiu verziu svojho motívu od vývojára, a ak problém pretrváva, aj keď používate najnovšiu verziu svojho motívu a vývojár nie je schopný poskytnúť opravu, budete musieť nanešťastie nájsť ďalšia téma.

Ladiť vlastný kód

Ak príčinou chyby nebolo ani zásuvné moduly, nie téma, je na čase povoliť funkciu ladenia v programe WordPress, aby ste zistili, či problém nepriniesli žiadne vaše vlastné úpravy kódu..

Ak chcete povoliť funkciu ladenia, postupujte takto:

 1. Prejdite na FileZilla a vyhľadajte koreňový priečinok WordPress
 2. Vyhľadajte súbor wp-config.php
 3. Kliknite naň pravým tlačidlom myši a vyberte príkaz Zobraziť / upraviť, čím sa súbor otvorí v textovom editore
 4. Vyhľadajte riadok To je všetko, zastavte úpravy! Šťastné blogovanie
 5. Nad tento riadok pridajte nasledujúci kód: @ini_set („display_errors“, 1)
 6. Uložte zmeny a zatvorte súbor

To umožní funkciu ladenia a zobrazí chybové hlásenie zvyčajne s podrobnosťami o súbore a dokonca aj konkrétnom riadku kódu, ktorý ničí veci. Takto môžete vyhľadať súbor pomocou FTP a vykonať potrebné zmeny, aby sa veci vrátili do normálu.

Funkcia ladenia WordPress je v predvolenom nastavení deaktivovaná z bezpečnostných dôvodov, takže ak ste skončili so zmenami, odporúčame vám ju zakázať.

Kontaktujte svojho hostiteľa

Ak máte podozrenie, že ste pod útokom DDoS, alebo ak máte legitímny nárast prenosu, ktorý spôsobuje problém s prestojmi, obráťte sa na tím technickej podpory vášho webového hostiteľa, ktorý bude môcť vyhodnotiť situáciu a ponúknuť riešenie..

Váš webový hostiteľ môže odporučiť, aby ste upgradovali svoj hostingový plán, alebo môžu dočasne zvýšiť svoje zdroje, aby boli schopné zvládnuť príliv prenosu, alebo implementovať obranné mechanizmy proti útoku DDoS, ak je problém spôsobený útokom DDoS..

Ak váš webový hostiteľ nie je aktívny pri riešení problému, môžete zvážiť migráciu do inej hostiteľskej spoločnosti. Pre webové stránky WordPress odporúčame zvoliť BlueHost, pretože ponúkajú viac hostingových plánov WordPress postavených na technológii VPS a navrhnuté tak, aby vyhovovali zvláštnostiam webových stránok WordPress, pokiaľ ide o optimalizáciu rýchlosti, bezpečnosť a výkon. Ak sa chcete dozvedieť viac o tejto spoločnosti, prečítajte si našu recenziu BlueHost.

Záverečné myšlienky

Keď váš web získa väčšiu návštevnosť a rast hviezd, môžete si všimnúť, že sa spomalí, alebo môžete priamo čeliť problémom s prestojmi..

Preto vám odporúčame upgradovať váš hostingový plán na lepší, aby sa predišlo takýmto problémom.

Môžete tiež zvážiť integráciu siete na doručovanie obsahu s vašou webovou stránkou WordPress (odporúčame MaxCDN), čo zníži zaťaženie vášho servera a zrýchli a zvýši bezpečnosť vášho webu..

Služba Chyba 503, ktorá nie je k dispozícii, sa na prvý pohľad môže javiť ako tvrdá matica, ale ak budete postupovať podľa našich pokynov krok za krokom, mali by ste byť schopní ju rýchlo vyriešiť..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector