Čo je to lepšia blogovacia platforma? WordPress vs Ghost.org

wordpress vs duch porovnanie porovnanie


WordPress je platforma pre správu obsahu (CMS) vytvorená pre akýkoľvek typ webových stránok, od blogov, online obchodov, fór až po vstupné stránky, zatiaľ čo Ghost.org je otvorená zdrojová platforma určená na publikovanie článkov na blogoch..

V tomto článku porovnám najobľúbenejšiu platformu pre blogovanie a tvorbu webových stránok: WordPress, na zdvíhací a spúšťací softvér na blogovanie duch.

registrácia

Ak na WordPress.org nepotrebujete registráciu na stiahnutie a inštaláciu CMS na svoj server, na Ghost.org potrebujete registráciu a musíte zadať svoju e-mailovú adresu, vaše užívateľské meno a heslo a to môže byť trochu frustrujúce, pretože dostanete nevyžiadané e-maily, a ak si chcete vytvoriť viac účtov pre domov, do práce, pre priateľa, aby ste veci udržali oddelené, môže to chvíľu trvať..

cena

Systém riadenia WordPress.org je úplne zadarmo a má dokonca bezplatné témy a doplnky v porovnaní s Ghost.org, ktorý ponúka viac balíkov: bezplatný s názvom Zdrojový kód, Osobné náklady 8 dolárov mesačne, Pokročilé náklady 24 dolárov mesačne, Tím náklady 80 dolárov za mesiac a obchodné náklady 200 dolárov mesačne.

cenotvorba webhostingu

hosting

Na internete existuje niekoľko webhostingových spoločností, ktoré ponúkajú špeciálne hostingové balíčky pre WordPress, ako napríklad BlueHost, ceny začínajúce 3,95 dolárov mesačne Ghost.org ponúka vlastného hostiteľa spolu s platformou s vyššie uvedenými cenami..

inštalácia

WordPress sa ľahko inštaluje z Cpanel vášho hostiteľa pomocou Fantastico, ktorý proces ukončí pomocou niekoľkých kliknutí, ale Duch sa nainštaluje, ak si kúpite niektorý z ich hostingových balíčkov alebo v prípade, že sa chcete sami hostiť, musíte manuálne nainštalovať Ghosta a toto nie je ľahké.

Postavenie

WordPress nemá stavovú stránku, na ktorej sú systémy funkčné, pretože sa spúšťa priamo na vašom vlastnom serveri a nepripája sa na oficiálnu webovú stránku, z ktorej ste ju stiahli v porovnaní s Ghostom, ktorý má stav všetkých operačných systémov, pretože platforma beží na ich oficiálnych serveroch, takže môžete vidieť stav serverov Ghost.org, Ghost (PRO), Marketplace a CloudFlare spolu so systémovými metrikami pre Ghost.org Uptime a Ghost (Pro) Time Response Time.

spoločenstvo

Okolo každej populárnej veci alebo osoby sa objaví veľká komunita a to isté platí pre WordPress, ktorý má veľkú komunitu, ktorá obsahuje stovky webových stránok s návodmi, tipmi, trikmi, hackmi, prémiovými a bezplatnými témami a doplnkami a dokonca majú svoje vlastné podporné sekcie fóra a komentáre pre doplnky a témy v porovnaní s Ghostom, ktorý má iba podporný tím.

Koncový dizajn

Program WordPress aj Ghost má minimálny, čistý informačný panel. Rozdiel spočíva v tom, že WordPress prichádza s temnou tematikou, zatiaľ čo Ghost s ľahkým dizajnom.

jednoduchosť

Väčšina ľudí, ktorí sa nepoužívajú s programom WordPress, si myslí, že nie je ľahko použiteľná platforma. Duch je však ľahší a ľahší mať iba 8 tlačidiel priamo pre akcie, ako je vizualizácia nového príspevku alebo obsahu, v porovnaní s programom WordPress, ktorý má veľa zložité možnosti a ak si nainštalujete motívy a doplnky, bude to ešte viac.

Témy

Aj keď je použitie WordPress Dashboard zložitejšie a má základný dizajn, väčšina tém vytvorených pre klientske rozhranie je veľmi dobre navrhnutá s mnohými funkciami v porovnaní s témami od Ghosta..

flexibilita

Pretože WordPress obsahuje stovky motívov a doplnkov, môžete previesť jednoduchú vstupnú stránku alebo blog so 4 stránkami na fórum alebo dokonca online obchod s množstvom funkcií, zatiaľ čo Ghost takéto transformácie nepovoľuje, pretože je určený iba pre blogy..

Obsahový management

S programom WordPress môžete vytvárať rôzne typy článkov od štandardných až po vlastné, ako napríklad portfólio, produkt, referencie, zamestnanci atď., Zatiaľ čo Ghost túto veľmi užitočnú funkciu nenabízí..

Ukážka obsahu

WordPress aj Ghost ponúkajú možnosť zobraziť ukážku toho, čo píšete pred publikovaním. Problém je v tom, že vo WordPress musíte zmeniť editory z textového editora na vizuálny a posledný nie je príliš presný v porovnaní s Ghostom, ktorý má dva systém panelov a ukazuje, aké zmeny ste vykonali.

Nahrávanie obrázkov

Ak chcete nahrať obrázok do programu WordPress, musíte kliknúť na miesto, kde má byť obrázok, potom kliknúť na tlačidlo pre obrázok, vybrať, či ho chcete nahrať z počítača, odkaz alebo z mediálnej knižnice a potom vybrať obrázok, zatiaľ čo v Ghost stačí urobiť element obrázka pomocou Markdown a drag and drop môžete vyhodiť požadovaný obrázok priamo na vytvorený element.

Pokročilé úpravy obsahu

WordPress má veľa pokročilých možností úpravy obsahu a spolu s ďalšími doplnkami môže byť ich počet skutočne veľký a ponúka špeciálne tlačidlá, krátke kódy a ďalšie funkcie v porovnaní s Ghostom, ktorý túto funkciu vôbec nemá..

Správa užívateľov

WordPress ponúka možnosť vytvárať používateľské účty a rôzne užívateľské role, ktoré môžu zabezpečiť správne fungovanie webovej stránky a pomocou doplnkov môžete vylepšiť správu používateľov, ale Ghost má natívne rovnaké funkcie bez akýchkoľvek doplnkov.

Mobilná kompatibilita

Existujú rôzne doplnky, vďaka ktorým môže blog WordPress vyzerať veľmi pekne na mobilných operačných systémoch a dokonca aj aplikácia WordPress má aplikáciu špeciálne vytvorenú pre používateľov na vstup do svojho dashboardu z mobilných operačných systémov, ako sú Android, Windows Phone a iOS, ale Ghost ponúka prístup k na hlavnom paneli priamo cez mobilný internetový prehliadač vášho telefónu alebo tabletu.

Aplikácie tretích strán

Každý môže vytvárať aplikácie, najmä doplnky pre WordPress, a môže ich zverejňovať na oficiálnych webových stránkach, aby ich používatelia mohli sťahovať a inštalovať. Zatiaľ to v službe Duch nie je možné, ale hovoria, že táto funkcia sa vyvíja.

analytika

V programe WordPress si môžete zobraziť štatistiku a grafy za každý deň, týždeň, mesiac a rok týkajúce sa každého článku na vašom blogu, ktorý zatiaľ nemáte v Duchu, pretože túto funkciu nemáte, pretože sa tiež vyvíja.

Zobraziť limit

V posledných rokoch takmer každá webhostingová spoločnosť ponúka neobmedzenú šírku pásma pre návštevníkov, takže blog WordPress hostený v dobrej spoločnosti nebude mať problémy týkajúce sa obmedzenia zobrazenia, ale Ghost má problémy týkajúce sa obmedzenia zobrazenia, toto sa zvyšuje v závislosti od vybraného balíka a je to nie je neobmedzené, takže ak máte viac zobrazení ako je limit zobrazení, musíte upgradovať balík a zaplatiť viac.

stabilita

Tvorcovia programu WordPress neustále ponúkajú nové aktualizácie s vylepšenými a novými funkciami a tiež s riešeniami starých chýb, zatiaľ čo programátori Ghostu majú len poznámku, kde píšu, čo majú vyvíjať a čo bude čoskoro a neaktualizujú sa často na platformu..

zabezpečenia

WordPress je platforma, ktorú inštalujete na svoj vlastný server, ktorý v závislosti od hostiteľa môže mať určité problémy a prístup môže byť nekontrolovaný v porovnaní s Ghostom, ktorý hosťuje väčšinu webových stránok na svojom vlastnom serveri a tiež poskytuje celosvetové CDN. & bezpečnostná ochrana.

potenciál

Zakladatelia WordPress z toho chcú vytvoriť webový operačný systém a vďaka množstvu funkcií má WordPress tento potenciál medzitým tím duchov chce vylepšiť platformu len pre blogovanie..

Záver – Čo by som mal zvoliť?

Záverom je, že WordPress je omnoho obľúbenejší, pretože je starý, pretože je to celá komunita, ale tiež preto, že počet doplnkov a tém ponúka stovky funkcií a robí ho flexibilným a dokonalým pre akýkoľvek typ webovej stránky, ale je to trochu ťažko použiteľný pre začiatočníkov, má škaredý dizajn a pre niektoré natívne prvky potrebuje doplnok. Duch s bielym a jednoduchým dizajnom už má.

Ak chcete mať iba blog, potom môžete použiť Ducha, ale jedného dňa sa môžete prebudiť a pridať na svoj web ďalšie funkcie a potom si uvedomíte, že asi lepšou voľbou by bol WordPress..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map