Čo je to Plesk? Mali by ste používať webhosting založený na technológii Plesk?

čo je plesk


Plesk je jedným z popredných ovládacích panelov webhostingu, kde ho používa 50% zo 100 najlepších poskytovateľov hostingu na svete. Aj keď si môžete zakúpiť licenciu Plesk samostatne, tento ovládací panel je zvyčajne zahrnutý zadarmo v zdieľaných, VPS a vyhradených hostingových plánoch niekoľkých poskytovateľov hostingu. Ako webový ovládací panel Plesk uľahčuje každodennú prevádzku webových stránok poskytovaním jedinej platformy pre vlastníkov webových stránok na správu funkcií hostenia zahrnutých do ich plánu hostenia, ako je napríklad vytváranie webových stránok, e-mailových účtov, správa databáz, zálohy, denníky.

Súvisiace: Najlepšie ovládacie panely webhostingu

Dlho neexistovali žiadne dôstojné ovládacie panely pre servery Windows, potom prišiel Plesk a vyplnil tú medzeru, čo je aspekt, ktorý zodpovedá za jej popularitu medzi tými, ktorí sa spoliehajú na hosting na báze Windows. Na rozdiel od systému cPanel, ktorý dominuje v Linuxovej scéne, je Plesk ovládacím prvkom pre hosting Windows.

Prehľad Plesk

Plesk je neustále rastúca platforma, ktorá obsahuje výkonné funkcie a rozšírenia od návrhu po bezpečnosť. Ovládací panel musí poskytovať minimálne štyri služby: Mail, Web, Database a DNS. Popredné ovládacie panely ako Plesk však poskytujú množstvo služieb hostingu, pretože webhosting v reálnom živote je oveľa zložitejší a neobnovuje sa iba s týmito štyrmi funkciami..

Tu je prehľad najdôležitejších funkcií Pleska:

zabezpečenia

Bezpečnosť je bezpochyby jedným z hlavných predajných miest spoločnosti Plesk. Plesk šikovne pokrýva zabezpečenie webového servera a zabezpečenie na úrovni účtu.

Plesk podporuje autentifikáciu LDAP aj Active Directory, čo umožňuje oveľa jednoduchšiu správu účtov na centrálnom mieste a vykonávanie protokolov auditu. Okrem toho má k dispozícii podporu overovania pomocou dvoch faktorov (napr. Prostredníctvom služby Google Authenticator). Má zabudovaný WAF (Web Application Firewall) založený na mod_security, ktorý si môžete prispôsobiť a doladiť. Pravidlá pre atómovú energiu sa môžete prihlásiť za poplatok, ak sa sami nechcete obťažovať aktualizáciou pravidiel.

Ďalšou vynikajúcou funkciou, ktorá je dodávaná spolu s Pleskom, je Fail2Ban, ktorý neustále monitoruje protokolové súbory a môže zakázať adresy IPv4, ak zistí veľa neúspešných pokusov o prihlásenie do služby. Upozorňujeme, že bude správne fungovať iba s adresami IPv4, takže ak používate protokol IPv6 a chcete používať protokol Fail2Ban, môžete deaktivovať podporu protokolu IPv6..

Plesk podporuje viacero webových serverov ako Apache, NGINX a Litespeed, ale z hľadiska bezpečnosti poskytujú aj šifrovanú integráciu. Webové stránky s povoleným protokolom HTTPS môžete mať zadarmo iba s niekoľkými kliknutiami na ovládacom paneli. Neexistuje dôvod, prečo by niekto chcel prevádzkovať nezabezpečené webové stránky alebo prečo by ich nechcel sprístupniť aspoň prostredníctvom protokolu https. Certifikáty Let’s Encrypt sa dajú použiť aj na zabezpečené poštové servery (IMAP, SMTP).

Ak prevádzkujete webové stránky založené na PHP, mali by ste vedieť, že existujú určité obmedzenia kvôli bezpečnosti v PHP aplikáciách. Samozrejme ich môžete zakázať, ak chcete, ale v predvolenom nastavení Plesk prichádza s tvrdými nastaveniami zabezpečenia PHP. Napríklad obmedzenia OpenBaseDir, allow_url_include je nastavená na false, atď.

Spoločnosť Parallels, spoločnosť za Pleskom, spolupracovala s CloudFlare na vytvorení ServerShield, čo je rozšírenie na Plesk, ale prichádza s Pleskom 12. ServerShield chráni vaše webové stránky pred útokmi DDoS a inými hackerskými incidentmi a má dokonca zabudovanú CDN. Tento typ spolupráce jasne naznačuje, že Plesk je bezpečnostne orientovaný ovládací panel.

Skutočnosť, že spoločnosť Plesk berie bezpečnosť veľmi vážne, sa odráža aj v jej schopnosti reagovať na zraniteľné miesta. Problémy s bezpečnosťou sa potvrdzujú do jedného dňa a opravy sa zverejňujú v priemere do 9 dní na rozdiel od systému cPanel, ktorý trvá iba 9 dní, kým sa zistia problémy s bezpečnosťou, a 28 dní v priemere na zverejnenie opráv..

Použiteľnosť

Keďže ich úlohou je pomôcť vám spravovať zložité operácie so serverom, musia ovládacie panely byť vysoko použiteľné tak, aby aj pre začiatočníkov bolo ľahké zoznámiť sa s funkciami panela..

Rozhranie spoločnosti Plesk zaznamenalo v posledných verziách obrovský facelift, a preto boli pridané nové motívy používateľského rozhrania, plne responzívny dizajn, ikony s vysokým rozlíšením, displej pripravený na sietnicu, prispôsobiteľné používateľské rozhranie atď. Plesk podporuje všetky hlavné prehliadače, poskytuje prístup založený na rolách a prispôsobiteľné užívateľské rozhranie pre užívateľské role prostredníctvom predvolieb rozhrania.

Kompatibilita operačného systému

Hostiteľský trh Windows nie je zanedbateľný, takže ak plánujete dobrodružstvo na tomto trhu, určite sa dostanete do Plesku. Kým cPanel je iba Linux, Plesk pracuje s rovnakými sadami funkcií ako na Windows, tak aj na Linuxe.

branding

Plesk umožňuje prispôsobenie a budovanie značky, aj keď sú k dispozícii ich rôzne vzhľady. Dokonca vám umožňujú vytvoriť si svoje vlastné vzhľady, takže si môžete zmeniť značku rozhrania podľa svojich potrieb. Plesk tiež ponúka natívnu podporu pre 32 jazykov.

Mobilné aplikácie

Plesk umožňuje používať mobil na vykonávanie operácií správy serverov prostredníctvom plne podporovaných aplikácií pre Android, Windows a iOS. Každá funkcia, ktorá vychádza v Plesku, bude podporovaná aj na mobilných zariadeniach.

plány & stanovenie ceny

Aj keď je licencia Plesk zahrnutá bezplatne v hostiteľských účtoch a serveroch založených na systéme Windows od mnohých poskytovateľov hostingu (napr. HostGator, GoDaddy), môžete si tiež kúpiť licenciu samostatne pre nespravovaný hostingový plán, ktorý môžete mať.

Existujú tri licenčné plány – Web Admin, Web Pro a Web Host. Môžete si vybrať, či chcete platiť mesačne za každý program alebo ročne, v takom prípade dostanete dva mesiace voľna.

Plán Web Admin stojí 3,75 USD mesačne (účtuje sa ročne) a je to plán vhodný na správu webových stránok a serverov, plán Web Pro stojí 7,50 USD mesačne na VPS alebo 11,25 USD mesačne na dedikovaných serveroch a je zameraný na vývojárov a dizajnérov ( zahŕňa vývojársky balík, nástroj WordPress Toolkit, správu predplatného a správu účtov), ​​zatiaľ čo program Web Host stojí 11,25 dolárov mesačne pre VPS alebo 26,25 dolárov mesačne pre dedikované servery..

Najlepší poskytovatelia webhostingu Plesk

Teraz, keď máte jasnú predstavu o tom, čo je Plesk a ako to funguje, s najväčšou pravdepodobnosťou chcete vedieť, ktorý poskytovateľ hostingu by ste si mali zvoliť, ktorý ponúka ovládací panel Plesk. Nižšie sú uvedené tri najlepšie hostingové spoločnosti Plesk, ktoré odporúčame:

spoločnosť
Cena od

1HostGator najlepší poskytovateľ služieb Plesk4,76 $ / mesiac
2lacná hostingová spoločnosť Plesk0,99 USD / mesiac
3spoľahlivý webhosting Plesk50 USD / mesiac

záver

Nemožno poprieť, že cPanel je priemyselný štandardný ovládací panel pre servery Linux a hoci Plesk má silnejšiu prítomnosť na scéne Windows, je tiež hodné byť považovaný za jeden z najlepších Linuxových ovládacích panelov. Plesk bol navrhnutý tak, aby pomohol aj nováčikom webmasterom ľahko spravovať infraštruktúru a automaticky plne zabezpečovať webové stránky a aplikácie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map