Čo je to SSD Hosting? Aké sú výhody SSD Hosting?

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Čo je to SSD Hosting? Aké sú výhody SSD Hosting?
0 15 мин.

ssd hosting výhody


Výpočtové technológie sa vyvíjali zrýchleným tempom, všetci to videli a každý, kto má pár očí a uší, o tom vie. Existuje však niekoľko významných faktorov, ktoré brzdia vývoj. Jedným z nich je použitie mechanických pevných diskov. Problémom je mechanická časť.

Zatiaľ čo pevné disky závisia od pohyblivých častí, disky SSD (Solid State Disk) sa spoliehajú výlučne na elektroniku bez pohyblivých častí, vďaka čomu je oveľa spoľahlivejšia a oveľa rýchlejšia. Fungujú podobne ako USB disky.

Disky SSD používajú na ukladanie informácií energeticky nezávislú pamäť. Na rozdiel od RAM nestratia žiadne z uvedených informácií po vypnutí napájania. Ukladajú údaje na mikročipy, takže nemajú žiadne pohyblivé časti, vďaka ktorým sú odolnejšie voči otrasom a majú oveľa menšie oneskorenie pri čítaní / zápise údajov.

Z hľadiska funkčnosti sa nelíšia od bežných HDD, ale ponúkajú podstatne vyššiu rýchlosť. Aj keď rýchlosť pevného disku môže byť 15 až 20 milisekúnd, SSD majú rýchlosť čítania / zápisu 0,2 milisekundy. Z toho je zrejmé, že SSD budú ponúkať oveľa lepšiu funkčnosť.

Tieto výhody sa vzťahujú aj na výkon webhostingu. Rýchlosť je kľúčovou súčasťou moderných webových stránok založených na údajoch. Používatelia očakávajú načítanie webových stránok za menej ako tri sekundy. Je zrejmé, že médium, na ktorom ukladáte web, ovplyvňuje rýchlosť, akou sa doručuje používateľom.

Jednotky SSD sú asi 3-krát rýchlejšie ako pevné disky, takže ich máte zrejmý dôvod, ale sú asi 4-krát nákladnejšie. Jednotka 2TB SSD môže stáť asi 4 000 dolárov.

Klasický pevný disk s kapacitou 500 GB stojí asi 80 dolárov, zatiaľ čo rozpočet s kapacitou 500 GB SSD stojí asi 200 dolárov.

Pri pohľade na to otvorenejšie, s HDD používatelia budú čítať vaše webové stránky z rotujúceho disku. Je to proces založený na fyzickom pohybe, ktorý sa nedá porovnávať s rýchlosťou elektroniky. Aj keď sa pevné disky stále používajú v počítačoch a serveroch, mali by ste povedať, že pri výbere webhostingu nebudete používať pevné disky..

Jednotky SSD sú asi 3-krát rýchlejšie ako pevné disky, takže ich máte zrejmý dôvod, ale sú asi 4-krát nákladnejšie. Jednotka 2TB SSD môže stáť asi 4 000 dolárov. Klasické pevné disky s kapacitou 500 GB stoja asi 80 dolárov, zatiaľ čo disky SSD s kapacitou 500 GB stoja asi 200 dolárov.

Našťastie môžete dostať svoje ruky na 128 GB SSD za menej ako 100 dolárov.

HDD vs. SSD

Vynález SSD má významné miesto medzi najnovšími technologickými inováciami. Odchýlili sa od tradičnej architektúry, ktorú mali pevné disky posledných 10 rokov. Hlavný rozdiel medzi jednotkami HDD a SSD je v tom, že pevné disky sú mechanické zariadenia, zatiaľ čo disky SSD sú úplne elektronické.

HDD (jednotka pevného disku)

Pevný disk využíva magnetické úložisko na ukladanie a čítanie údajov. Má jeden alebo viac rýchlo sa otáčajúcich diskov, ktoré sú potiahnuté magnetickým materiálom. Informácie z týchto diskov sa čítajú magnetickou hlavou, ktorá je namontovaná na pohybujúcom sa ramene ovládača.

Rýchlosť, ktorou sa disk otáča, určuje, ako rýchlo sa dajú dáta prečítať / zapísať. Disky HDD v dátových centrách a veľkých podnikoch majú obvykle rýchlosť čítania 7,2 až 15 tisíc otáčok za minútu.

Ich celková rýchlosť sa meria pomocou IOPS (operácie vstupu / výstupu za sekundu). Vyššie uvedené merania znamenajú asi 80 až 180 IOPS.

Pevné disky sa za posledné roky fyzicky zmenšili. Niektoré nové modely boli naplnené héliom. Týmto spôsobom majú magnetické hlavy menšiu odolnosť voči životnému prostrediu, ako by mali s kyslíkom, keď sa pohybujú.

Spoločnosti jednoducho pohrávajú s existujúcou technológiou, ale je na ceste von. Schopnosť čítať údaje z diskových platničiek na ne iba kladie vážne obmedzenia.

Pros:

 • Neuveriteľné množstvo voľného miesta na disku od 100 GB do 4 TB.
 • Lacná. Môžete si kúpiť jeden z 50 dolárov na 500 dolárov

Zápory:

 • Zraniteľné pre veľa pohybu.
 • Veľmi nízka rýchlosť čítania / zápisu v porovnaní s diskom SSD.

SSD (Solid State Drive)

Na rozdiel od pevných diskov, ktoré sa spoliehajú na disky, ukladajú disky SSD údaje na mikročipy. Nepoužíva žiadne pohyblivé časti, takže nájdenie a prečítanie umiestnenia časti údajov nemá teoreticky žiadne oneskorenie. To isté platí aj pre písanie. Vďaka tomu sú oveľa rýchlejšie a spoľahlivejšie ako ktorýkoľvek z ich predchodcov.

Rýchlosť SSD sa meria odlišne od pevných diskov, pretože sa vyrábajú na rôzne účely. Môžu byť náročné na čítanie alebo na písanie, ale ich výkonnosť sa meria aj v IOPS.

 • SSD náročné na čítanie pracuje s približne 4600 až 15 500 IOPS.
 • Jednotka SSD náročná na zápis pracuje s približne 65 000 až 75 000 IOPS.

Pros:

 • Vysokorýchlostný výkon pri prístupe k náhodným údajom 100x rýchlejšie ako pri bežnom pevnom disku.
 • Vysokorýchlostný prenos údajov, 4x rýchlejší ako pevný disk.

Zápory:

 • Oveľa drahšie.

Je teda SSD Web Hosting skutočne taký rýchly?

Webové stránky vytvorené pomocou systémov na správu obsahu, ako sú WordPress, Magento alebo Durpal, prichádzajú s tisíckami tém a doplnkov, ktoré sa všetky musia načítať a vykonať, keď používateľ navštívi webovú stránku. Akonáhle návštevník vstúpi na takúto dynamickú webovú stránku, spustí pri prístupe k obsahu stránky veľa databázových dopytov.

S toľkými databázovými dopytmi a toľkým obsahom, ktorý sa dá zobraziť, použitie rotujúcich diskov výrazne spomaľuje celkovú rýchlosť webovej stránky.

Rýchlosť je dôležitým faktorom tak z hľadiska používateľského rozhrania, ako aj z hľadiska SEO. Toľko zaťaženia pre vašich používateľov je náročná úloha, ktorá vyžaduje hardvér, ktorý to dokáže čo najefektívnejšie.

Jednotky SSD to robia len to. Všetky tieto údaje čítajú súčasne, takže vďaka kratším časom načítania bude rýchlosť prehliadania oveľa lepšia. Ako už bolo uvedené, HDD čítajú / zapisujú údaje s prístupovým časom 15 až 20 milisekúnd, zatiaľ čo SSD to robia s prístupovým časom 0,2.

Tradičné plány webhostingu stále ukladajú vaše informácie s rotujúcimi diskami, zatiaľ čo modernejšie disky majú pripravené disky SSD okamžite pre vás.

Výhody SSD Hosting

Jednoducho povedané, hosting SSD je oveľa rýchlejší a spoľahlivejší ako v prípade tých, ktorí používajú pevné disky. Jednotky SSD sú odolnejšie voči nárazom, majú oveľa menšiu latenciu a čas prístupu. Tu sú niektoré z najväčších výhod používania SSD hostingu.

4x rýchlejšia rýchlosť hostenia

Ak webový hostiteľ používa na ukladanie vašich údajov pevné disky, jeho disk sa roztočí a magnetická hlava sa bude musieť presunúť, aby vyhľadala informácie potrebné na načítanie vašich stránok, vždy, keď má návštevníka. Existujú iba milisekundy rozdielov, ktoré si pravdepodobne nevšimnete, ale pokiaľ ide o vykonávanie nákladných webových úloh, majú obrovský rozdiel..

SSD hosting má k dispozícii mnoho jednotiek SSD. Používanie SSD hostingu je jednou z najdôležitejších rozhodnutí pri vytváraní rýchlej webovej stránky.

Je to tak vďaka SSD, ktoré nemajú žiadne pohyblivé mechanické časti, čo im umožňuje rýchlejšie načítavať údaje a majú veľmi krátku dobu odozvy.

Spoľahlivejší

Ak disk HDD spadnete na zem, môže dôjsť k nezvratnému poškodeniu údajov. Opäť platí, že vďaka pohybujúcim sa mechanickým častiam sú HDD oveľa zraniteľnejšie voči fyzickým traumám. Strata údajov môže spôsobiť aj nepatrné nesprávne zaobchádzanie.

Jednotky SSD neobsahujú žiadne pohyblivé súčasti, takže môžete prenosný počítač v podstate hádzať, zatiaľ čo disk SSD v ňom funguje. To znamená, že SSD disky sú oveľa menej zraniteľné voči poškodeniu.

stabilný

Ak sa pevný disk pri spracovávaní údajov pohybuje, môže to proces prerušiť, pretože drobné mechanizmy v ňom sú veľmi citlivé. Mohlo by to prerušiť operáciu alebo spôsobiť jej oneskorenie. Je to ako pevný disk preskakujúci tlkot srdca.

Disky SSD nemajú nestabilné rotačné disky, preto nenesú túto zodpovednosť. Každý kúsok údajov, ktoré má váš web, sa uloží bezpečne a svojim návštevníkom zabezpečí plynulé prehliadanie.

Šetrné k životnému prostrediu

Efektívnejšie a zodpovednejšie využívanie energie sa stáva stále dôležitejším s rastúcimi technologickými požiadavkami. Ak je to možné, musíme znížiť spotrebu energie a využiť túto energiu na správnych miestach.

Možno tomu neveríte, ale výber hostenia SSD je šetrné k životnému prostrediu. Toto nie je marketingová línia.

Jednotky SSD spotrebujú o 80% menej energie ako pevné disky, čo nie je príliš veľa, ak vo svojom prenosnom počítači bežíte, ale hovoríme tu o dátových centrách. Jedná sa o obrovské hangáre, ktoré sú plné skriniek, ktoré obsahujú veľké množstvo pevných diskov. Tieto dátové centrá musia mať výkonné chladiace systémy, aby udržali svoj hardvér na optimálnej teplote.

Lepšie pre podnikanie

Vyššia rýchlosť a spoľahlivosť umožňujú oveľa vyššiu rýchlosť načítania webových stránok a obsahu. Ak je váš web rýchly, je omnoho ľahšie uspokojiť používateľov s plynulým dojmom. Keď sú s vašim webom spokojní, je oveľa pravdepodobnejšie, že v tomto procese vykonajú nákup!

Top 3 poskytovatelia SSD hostingu

InMotion Hosting

inmotion hosting ssdInMotion je najlepší, pokiaľ ide o rýchlosť. Väčšina webových hostiteľov má čas načítania 1 000 ms +, zatiaľ čo webové stránky prevádzkované na kryte InMotion majú čas načítania približne 500 ms.

Ponúkajú tiež vynikajúce vývojárske nástroje a flexibilný platobný systém. Ak nie ste spokojní, môžete vždy inovovať na vyšší balík alebo získať späť svoje peniaze. Je bezpečný a spoľahlivý vo všetkých možných ohľadoch, preto má InMotion milióny používateľov.

Ak potrebujete pomoc s nastavením svojho webu, vždy môžete mať spoľahlivú zákaznícku podporu, ktorá vám pomôže.

HostGator Cloud

hostgator cloud ssdHostGator ponúka hostiteľské prostredie, ktoré veľa jeho konkurentov ešte nevyužíva, čo je CloudHosting.

Táto služba zaručuje 100% dostupnosť. Mnoho hostiteľov ponúka iba 99% dostupnosti, niektorí ponúkajú iba 95%. Týchto 5% sa nemusí zdať ako veľa, ale v skutočnosti je. Nechceli by ste, aby bol váš web v režime offline len na sekundu, teraz by ste to urobili?

Ponúkajú tiež 300 ms + časy načítania, čo je neuveriteľne rýchle! Jednotky SSD v tomto zohrávajú veľkú úlohu.

Cena za túto službu je veľmi dobrá. Vzhľadom na špičkový výkon, ktorý ponúka, môžete začať mesačne asi 3 $ a svoj balík aktualizovať neskôr, ak chcete.

Je veľmi užívateľsky prívetivý a svoj účet môžete nastaviť v priebehu niekoľkých minút. Pozrite sa na ne, ponúkajú veľa.

WebHostingHub

webhostinghub ssdWebHostingHub je známy tým, že ponúka neuveriteľné rýchlosti nakladania vďaka najmodernejšej technológii, ktorú používajú. Sú veľmi hrdí na to, že používajú disky SSD, pretože robia veci asi 20x rýchlejšie. Sú hrdí na to, že SSD boli už nejaký čas súčasťou ich systému.

Majú 600ms + časy načítania, čo je celkom rozumné.

Nastaviť web alebo blog je veľmi jednoduché, pretože si môžete zvoliť, aby bol WordPress nainštalovaný ako váš systém na správu obsahu. Na to nemusíte mať technické zázemie.

Ešte lepšie je to, že ponúkajú bezplatnú migráciu domén a stránok, zatiaľ čo iní účtujú za rovnakú službu približne 150 dolárov.

Ak sa zaregistrujete na niektorej zo svojich služieb, jeden z ich priateľských zástupcov vám zavolá o pár minút a prevedie vás všetkými potrebnými vecami, ktoré musíte vedieť.

Aj keď nie ste spokojní s ich službami, máte 90 dní na to, aby ste mohli bez problémov získať peniaze späť.

Určite sa oplatí vyskúšať a vybaviť to!

záver

Ak to trochu naučíte, predpoveď, že disky SSD vytvárajú úložisko zajtrajška, prichádza prirodzene. Aj keď nie je jasné, či sa stane, alebo nie je pravda, jedna vec je istá, sú však vo všetkých technických aspektoch omnoho lepšie ako tradičné ukladanie údajov..

 • SSD ponúkajú oveľa vyššiu rýchlosť
 • Lepšie pre podnikanie
 • Spoľahlivejšie ako pevné disky
 • Spotrebujte menej elektriny a nevyrába toľko tepla
 • Vysoké rýchlosti poskytujú lepší dojem používateľa

Máte veľa možností na nastavenie svojich webových stránok pomocou hostingu SSD. Prezrite si naše odporúčania alebo si urobte prieskum.

Dúfame, že sa vám tento článok páčil, a že sme uspokojili vašu zvedavosť o hostovaní SSD!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector