Čo je vDeck? Je to dobrý ovládací panel webhostingu?

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Čo je vDeck? Je to dobrý ovládací panel webhostingu?
0 8 мин.

čo je vdeck


Balíky webhostingu sa väčšinou dodávajú s nejakým druhom webového ovládacieho panela. vDeck je jeden taký ovládací panel, ktorý umožňuje webmasterom ľahko spravovať všetky svoje hostované služby vo webovom rozhraní. Niektoré hostingové spoločnosti budú mať svoj vlastný vlastný ovládací panel; Väčšina poskytovateľov hostingu však zvyčajne ponúka ovládacie panely tretích strán prispôsobené tak, aby odrážali ich vlastnú značku.

vDeck je populárny ovládací panel prijatý hostiteľskými spoločnosťami ako iPage, FatCow, PowWeb, StartLogic a iPower. vDeck je teraz vo svojom 4. vydaní a bolo úplne prepracované, aby sa stala efektívnejšou a lepšou príležitosťou aj pre začiatočníkov. Jeho predchádzajúce vydania neboli také plnohodnotné alebo vizuálne príťažlivé ako najnovšie vydanie vDeck. Napriek tomu sa vDeck podarilo upútať pozornosť niekoľkých webových hostiteľov, ktorí sa špecializujú hlavne na ponúkanie zdieľaných hostiteľských balíkov.

vdeck 4 web hosting ovládací panel

Názory na vDeck sú zmiešané – niektorí používatelia to považujú za najlepší a najintuitívnejší ovládací panel pridaný na trh, iní si myslia, že stále potrebuje ďalší rozvoj, aby dokázal konkurovať popredným ovládacím panelom rád ako cPanel, ktorý sa javí ako doteraz obľúbený priemysel. Je pre vás vDeck dobrou voľbou? Pozrime sa, aké funkcie môžete očakávať od vDecku a aké sú výhody a nevýhody tohto ovládacieho panela.

Funkcie vDeck

vDeck vám poskytuje nástroje na spustenie vašej stránky a jej fungovanie, obsahuje ľahko použiteľné rozhranie s nástrojmi na správu webových stránok, správu e-mailov, nástroje elektronického obchodu a vstavané marketingové služby. Stručný prehľad funkcií ovládacieho panela vDeck:

 • Správa domén – pomocou karty „Doména“ môžete pridať alebo preniesť doménu, spravovať subdomény a ukazovatele domén;
 • Nástroje na správu FTP;
 • Webový správca súborov – umožňuje všetky základné funkcie balenia / rozbalenia / úpravy, ktoré by ste očakávali;
 • Správa e-mailov – prístup na webmail, prevencia proti spamu a vírusom, preposielanie e-mailov, autoresponders, atď .;
 • Drag and drop Builder webových stránok – používatelia si môžu vybrať zo stoviek profesionálne navrhnutých šablón na vytvorenie webovej stránky bez znalosti kódovania;
 • Funkcie elektronického obchodu – na karte „Elektronický obchod“ nájdete sadu nástrojov elektronického obchodu, ktoré vám môžu pomôcť začať s predajom online;
 • Marketingové nástroje – nástroje na propagáciu a predkladanie stránok integrované priamo do vDeck vrátane optimalizácie vyhľadávacích nástrojov, bezplatného reklamného kreditu pre vyhľadávacie nástroje, bezplatného reklamného kreditu za kliknutie, ktorý vám umožňuje propagovať vaše stránky na stránkach Google, Facebook a Yahoo / Bing;
 • Zálohovanie a obnova stránok – vytvorte si vlastné miestne zálohy alebo obnovte svoje dáta zo záloh vytvorených systémom;
 • Bezpečnostné nástroje – ochrana pomocou horúcich liniek, adresáre chránené heslom, blokovanie určitých adries IP v prístupe na vaše stránky atď .;
 • Inštalátor aplikácií – inštalácia populárnych aplikácií pomocou inštalačného programu skriptov vDeck;
 • Databázy – MS SQL a MySQL pre databázové stránky;
 • Správa účtu – zmena fakturačných informácií, vykonávanie platieb, zmena hesiel;
 • Nástroje na analýzu stránok – zobrazenie štatistík týkajúcich sa návštevníkov vašej stránky.

Je obvyklé, že poskytovatelia hostingu zahŕňajú ovládací panel bezplatne ako súčasť svojho hostiteľského balíka, najmä v prípade zdieľaných plánov hostenia. Niektorí poskytovatelia hostingu budú za ovládací panel účtovať príplatky, ale to je hlavne prípad, keď vám dajú na výber z viacerých ovládacích panelov (napr. CPanel, DirectAdmin, vDeck, atď.).

Niektorí poskytovatelia hostingu pridajú svoju vlastnú chuť do ovládacích panelov tretích strán, takže nie je neobvyklé vidieť rôzne verzie toho istého ovládacieho panela u rôznych poskytovateľov hostingu. V nástrojoch na správu webových stránok, ktoré ponúkajú, sa môžu vyskytnúť mierne odchýlky alebo hostitelia webových stránok môžu obsahovať ďalšie služby, ale vDeck zvyčajne obsahuje vyššie uvedené funkcie..

Snímka obrazovky ovládacieho panela vdeck

Výhody a nevýhody vDeck

vDeck robí dobrú prácu pri zjednodušovaní každodenných úloh správy webových stránok, je však schopný konkurovať napríklad cPanel? Toto je dobré a zlé vDeck:

Pros

 • Navigácia rozbaľovacia, dobre organizovaná, efektívna;
 • Prispôsobiteľné (napr. Môžete si vybrať widgety, ktoré sa majú zobraziť na bočnom paneli);
 • Nástroje na správu webových stránok bohaté na funkcie a funkcie elektronického obchodu;
 • Drag and drop Builder stránky;
 • Časté otázky, príručky, pomocník, ktorý je ľahko dostupný prostredníctvom rozbaľovacieho okna na ktorejkoľvek stránke.

Napriek vylepšeniu dizajnu a rozšíreniu funkcií, ktoré získalo vo svojom 4. vydaní, je vDeck stále často kritizovaný za nedostatky v jeho použiteľnosti v porovnaní s cPanel, ktoré – aj keď je pomerne zložité – má vysokú použiteľnosť, natoľko, že dokonca aj prví používatelia dokážu ľahko zvládnuť všetky funkcie a funkcie. Nedostatky vDeck sa samozrejme vždy analyzujú v porovnaní s cPanel, ktorý je koniec koncov najpoužívanejší ovládací panel. Na rozdiel od cPanel, obmedzenia vDeck možno zhrnúť takto:

Zápory

 • Počet vstavaných doplnkov je obmedzený, môže byť potrebné manuálne pridávanie doplnkov;
 • vDeck nie je taký populárny a používaný ako cPanel;
 • Administratívny prístup a prístup k FPT sa nemôžu obmedzovať na konkrétny rozsah IP;
 • Bezpečnostné prvky nie sú také zložité ako tie, ktoré ponúka cPanel.

Aj keď sa môže pochváliť všetkými potrebnými funkciami na riadenie a správu svojich hostených webových stránok a e-mailov a porovnateľnými funkciami a použiteľnosťou pre cPanel, vDeck sa v porovnaní s cPanel kvalifikuje ako nováčik a zdá sa, že stav cPanelu sa čoskoro nevyvracia..

Záver: Je vDeck pre vás dobrý ovládací panel?

Kým vDeck je relatívne nový ovládací panel, cPanel existuje už od roku 1996 a medzi poskytovateľmi webhostingu si vybudoval silnú povesť. V sektore webhostingov existuje značná zaujatosť pre cPanel a často je korunovaná ako najlepší ovládací panel v okolí, za ktorým nasledujú Plesk a DirectAdmin. Poprední weboví hostitelia určite ponúknu cPanel ako svoj ovládací panel, takže pri vyhľadávaní webhostingu s väčšou pravdepodobnosťou narazíte na cPanel ako vDeck..

Napriek tomu je vDeck dobre riadeným webovým ovládacím panelom, ktorý je často súčasťou plánov hostenia populárnych poskytovateľov zdieľaného hostenia, je teda vhodnejší pre začiatočníkov, ale rovnako uspokojí aj potreby pokročilých používateľov. Ak teda hostiteľské balíčky hostiteľa vášho budúceho hostiteľa spĺňajú vaše požiadavky, nemali by ste sa odradiť skutočnosťou, že ponúkajú vDeck..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector