Požiadavky na webový hosting pre obchody WooCommerce

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Požiadavky na webový hosting pre obchody WooCommerce
0 14 мин.

woocommerce-hosting-požiadavky


Ak máte dobrý nápad pre online podnikanie, musíte ho spustiť čo najskôr. Nemôžete sa však ponáhľať, pretože tam sa zvyčajne stávajú chyby. Mnoho ľudí si neuvedomuje, že hoci používanie programu WordPress je veľmi jednoduché, existuje mnoho menších vecí, ktoré by mohli spôsobiť jeho nedostatočnú výkonnosť. To platí najmä, ak pridáte taký masívny doplnok ako WooCommerce.

Takže ste určite šikovný, ak hľadáte rozumnejší prístup k spusteniu nového webu založeného na WooCommerce. Najlepšie je presne vedieť, aký druh hostingu a podpory budete potrebovať, aby ste mohli svoj nový podnik online prevádzkovať čo najhladšie..

Pozrime sa teraz na presné systémové požiadavky, ktoré budete potrebovať, a na veci, ktoré by ste mali venovať pozornosť pri hľadaní servera, ktorý bude hosťovať váš web založený na WooCommerce..

Minimálne požiadavky na server pre WordPress

Takmer každá prevádzka hostiteľa servera mlyna funguje pre WordPress, ak spĺňa tieto požiadavky:

 • PHP verzia 7 alebo vyššia
 • MySQL verzia 5.6 alebo vyššia ALEBO MariaDB verzia 10.0 alebo vyššia
 • podpora HTTPS

V skutočnosti bude WordPress pracovať takmer na starej verzii PHP, napríklad „PHP 5.2.4+ a MySQL 5.0+“, ale nie je to dobrý nápad. Tieto verzie dosiahli koniec svojho života, ale to nie je hlavný problém. Hlavným problémom je, že môžu vystaviť vaše webové stránky mnohým chybám zabezpečenia. Toto je najdôležitejšia časť.

Ak používate WordPress a WooCommerce na prevádzkovanie webu elektronického obchodu, v ktorom prechádzajú peniaze a veľa osobných informácií, posledná vec, ktorú chcete urobiť, je vystaviť ho slabým miestam zabezpečenia.

Aj keď môžete zaistiť bezpečnosť, PHP7 má významné výhody, ku ktorým jednoducho nemáte prístup vo verzii 5.2. Nehovoriac o tom, že je oveľa rýchlejší a bezpečnejší. Ak pri inovácii na PHP7 nevidíte žiadne ďalšie výhody, je tu vyššia rýchlosť a stabilita.

Oficiálne minimálne požiadavky na server pre WooCommerce

Oficiálne minimálne požiadavky WooCommerce sú nasledujúce:

 • Limit pamäte WP 64 MB alebo viac (lepšie je 128 MB alebo viac)
 • MySQL 5,6 alebo vyšší
 • PHP 5,6 alebo viac
 • WooCommerce 2.5 vyžaduje WordPress 4.1+
 • WooCommerce 2.6 vyžaduje WordPress 4.4+

Približne 90% poskytovateľov hostingu na webe spĺňa tieto špecifikácie, ale WooCommerce vyžaduje trochu viac bežať, ako sa predpokladá.

Oficiálne optimálne požiadavky na server pre WooCommerce

Hostiteľský server musí spĺňať tieto požiadavky, aby zabezpečil, že WooCommerce bude fungovať „optimálne“. Mnoho používateľov však bude tieto spoločné funkcie vyžadovať.

 • Podpora CURL alebo fsockopen pre PayPal IPN
 • Certifikát SSL pre inštaláciu brán pre priame platby
 • Podpora SOAP, pretože to vyžadujú početné rozšírenia
 • Podpora viacerých bajtov String v prípade, že hľadáte spustiť neanglický obchod.
 • Pre pekné permalinky WordPress budete tiež potrebovať apache s mod_rewrite (alebo podobné rozšírenie nginx / IIS)

Spoľahlivé nastavenie pre WooCommerce

Prvá vec je prvá, najlepšou voľbou je použitie LAMP stacku, ktorý používa PHP 7+ a MySQL 5.6+ na spustenie vášho webu..

Použite Apache pre stabilitu a Nginx pre rýchlosť

Kombinovaný výkon týchto technológií poskytne vášmu webu optimálny výkon, ktorý hľadáte. Okrem toho môžete pomocou programu Varnish nakonfigurovať rýchlosť, ale robte to opatrne. Optimalizácia je ďaleko za hranicami „minimálnych požiadaviek“, určite sa však oplatí pohrávať.

Vyrovnávacia pamäť je často možná

Nakonfigurujte dobrý doplnok pre vyrovnávaciu pamäť pre WordPress, napríklad WP3 Total Cache, WP SuperCache alebo WP Rocket. Bude to ľahké nastaviť a váš systém sa priblíži k najlepšiemu možnému výkonu.

Získajte pekne vyzerajúce Permalinky s mod_rewrite

Dobre vyzerajúce permalinky sú dôležité pre účely SEO. Budete musieť nainštalovať mod_rewrite a uviesť ho do prevádzky. Takmer každý doplnok je nastavený na používanie súborov .htaccess na vykonanie hostiteľov Apache. Najlepšie je urobiť to pre ľahšiu správu. Môžete však tiež získať viac, ak ho presuniete do súboru httpd.conf a nepovolíte súbory .htaccess.

Prejdite na HTTPS hneď od začiatku

HTTPS je dôležitý z hľadiska SEO aj zabezpečenia. Preto by ste mali zvoliť možnosť hostenia s certifikátom SSL a spustiť ho všade na svojom webe. Musíte sa ubezpečiť, že na vašom webe nie je kdekoľvek na webe žiadna ikona prerušeného zámku. Žiadny z vašich webových stránok by preto nemal byť k dispozícii prostredníctvom protokolu HTTP iba ​​prostredníctvom protokolu HTTPS. Verzia HTTP by mala potichu presmerovať všetkých návštevníkov vašich stránok na verziu HTTPS.

Choďte na najjednoduchšiu trasu a použite Managed WordPress Hosting

Ak chcete ušetriť problémy s optimalizáciou, existuje veľa hostingových spoločností, ktoré by to za vás radi urobili. Za správu služieb môžete platiť mesačný poplatok a nemusíte sa starať o veci, ktoré sme spomenuli vyššie, pretože sa o vás postarajú za vás.

Odporúčame vám WP Engine, CloudWays alebo Kinsta, pretože spravovaný hosting WordPress je jednou z ich základných služieb a sú v tom skutočne dobrí. Nižšie nájdete všetko, čo potrebujete vedieť o nich.

Najlepšie riadení poskytovatelia hostingu WordPress

Ak naozaj nie ste ten typ, ktorý by sa posadil a pohrával si s nastaveniami servera a WordPress, budete o týchto spoločnostiach radi vedieť. Sú tým najlepším v poskytovaní plne spravovaných hostingových plánov WordPress, ktoré zaisťujú, že vaše stránky bežia čo najhladšie. Nemusíte sa pohybovať prstom, len zvládnuť niektoré základné správy a správu obsahu.

WP Engine

wpengine-woocommerce

WP Engine je prémiová služba hostenia so sídlom v Texase. Jej zakladatelia si boli dobre vedomí dôležitého miesta, ktoré WordPress prišiel vyplniť na World Wide Web a vytvoril vysoko úspešný obchod. Motor WP má 500 000 zákazníkov v 120 krajinách, čo je celkom úžasné. Ich služby šetria šialeného času pre každého, kto realizuje IT projekty a potrebujú odborníkov, aby sa starali o svoje webové stránky za primeranú cenu. Týmto spôsobom nemá nikto zbytočné bolesti hlavy a celý personál môže vložiť všetku svoju energiu do podnikania.

WP motor robí veľa vecí veľmi dobre.

 • Zabezpečujú vaše stránky WordPress.
 • Optimalizujte nastavenia servera tak, aby ste dosiahli rýchle časy načítania.
 • Vykonajte denné zálohovanie, aby ste tak nestratili nič.
 • Po vydaní novej verzie aktualizujte všetky svoje doplnky WP.

Ak už máte webovú stránku WordPress, ktorá nemá optimálnu výkonnosť, môžete ju nechať migrovať za vás. Odteraz nastavia správne pracovné prostredie, poskytnú vám SSL podporované treťou stranou, integráciu CDN a ešte oveľa viac. Môžete to urobiť bez rizika, pretože ponúkajú veľkorysú 60-dňovú záruku vrátenia peňazí. Ich najlacnejší plán je 35,00 dolárov. Môže to byť šesťkrát viac, ako by ste zaplatili za jednoduchý zdieľaný hostingový plán, ale ponúka oveľa väčšiu hodnotu. Okrem toho získate omnoho vyššiu návratnosť investícií z plne optimalizovaného webu, ktorý funguje pri maximálnom výkone.

Hlavné výhody optimalizovaného plánu hostenia WordPress sú:

 • rýchlosť: Vaše stránky sa budú zobrazovať desaťkrát rýchlejšie ako na bežných serveroch.
 • zabezpečenia: Všetky bezpečnostné problémy, ktorým čelíte, vyrieši odborník na bezpečnosť.
 • náradie: Budete mať prístup k množstvu nástrojov, ktoré uľahčujú správu stránok WordPress.
 • podpora: Máte možnosti podpory špecifické pre WordPress, ktoré nie sú k dispozícii u bežných poskytovateľov hostingu.
 • Správne pracovné prostredie: Spotové chyby rýchlejšie ako návštevníci vašich webových stránok.

Môžete získať takmer všetko, čo by ste potrebovali na spustenie svojho webu. WP Engine je hosťujúcim priemyslom uznávaný ako jeden z najlepších pri poskytovaní riadeného hostenia WordPress. Pri použití alebo vyskúšaní ich služieb teda skutočne nehrozí žiadne riziko.

Viac informácií o službe WP Engine nájdete na ich oficiálnych webových stránkach!

CloudWays

cloudways-woocommerce

CloudWays je ďalším zázrakom pre používateľov WordPress, pretože ponúkajú vysoký výkon za dostupnú cenu. V skutočnosti dosahujú dokonalú rovnováhu medzi dostupnosťou a vynikajúcou funkčnosťou. Poskytujú plne spravované, cloudové hostiteľské služby, ktoré zabezpečujú, že vaše stránky sú také rýchle, ako je to len možné. Ich infraštruktúra je optimalizovaná pre rýchlosť, bezpečnosť a spoľahlivý výkon. Svoje služby si môžete vyskúšať počas 30-dňovej záručnej doby vrátenia peňazí a presvedčte sa sami. Ak ste úplne spokojní s tým, čo ste dostali, mesačný poplatok za službu je iba 5 $. Je to jednoducho to najlepšie, čo môžete na trhu získať, ale je to skutočne spoľahlivá služba?

CludWays existuje už od roku 2009 a odvtedy odvádzajú dobré podnikanie. Majú 30+ zamestnancov a 8 000 zákazníkov využívajúcich svoje služby v 43 rôznych krajinách. CloudWays pomohol pri spustení 25 000+ webových aplikácií na 12 000 serveroch, čo je pre tak malú spoločnosť celkom úžasné. Aj keď nie sú tak populárne ako WP Engine, ale dostávajú sa tam.

CludWays bije tradičný hosting mnohými spôsobmi. Pre začiatočníkov bude váš web uložený na viacerých serveroch, nielen na jednom. Tým sa zabezpečí, že bude k dispozícii 100% roka, a tiež sa zabezpečí rovnaká rýchlosť. To znamená, že ani vaše fyzické incidenty nemôžu poškodiť vaše webové stránky a budú online, aj keď sa niečo pokazí.

Zrýchlenie ako pri tradičnom hostovaní spočíva v tom, že zisťuje polohu vašich zákazníkov a prenáša obsah zo servera, ktorý je k nemu najbližší. Používajú tiež SSD na zlepšenie výkonu stránok. Čo však ešte vylepšuje ich služby, je to, že poskytujú spravované služby aj pre WordPress, Drupal, Magento, Joomla a Moodle. Môžete si byť istí, že váš web je v rukách odborníkov a je v poriadku.

Nastavenie vášho účtu, spustenie vášho webu a užívanie si jeho maximálneho výkonu nebolo nikdy jednoduchšie. Ak zistíte, že služby CloudWays sú presvedčivé, pozrite si ich oficiálnu webovú stránku!

KINŠTA

KINŠTA-woocommerce

Kinsta je ďalšie cloudové riešenie WordPress, ktoré je určené pre malé podniky, ktoré chcú šetriť svoju pracovnú silu a radšej by mali na správu svojich webových stránok niekoho iného. Poskytujú domovy rovnako ako Ubisoft, General Electric a Intuit, čo veľmi hovorí o ich spoľahlivosti..

Kinsta je však vynikajúcou možnosťou iba vtedy, ak ste ju vybrali pre WordPress. Ak pracujete s akýmkoľvek iným systémom na správu obsahu, radšej využívate CloudWays alebo inú spoločnosť, ktorá ponúka spravovaný hosting pre váš zvolený CMS. V opačnom prípade je Kinsta ľahko najlepšou voľbou pre používateľov WordPress.

Poviem to ešte raz, Kinsta je postavená na jedinečný účel, ultrarýchly a bezpečný hosting WordPress a to je presne to, čo poskytujú. Všetky ich funkcie sú zamerané na rýchlosť a bezpečnosť a je ťažké naraziť na poskytovateľa hostingu, ktorý je rovnako špecializovaný ako spoločnosť Kinsta. Ich architektúra hostenia v cloude je postavená na platforme Google Cloud, čo zaisťuje, aby ich servery boli neustále aktualizované pomocou najnovších verzií rámcov a aby mali maximálnu podporu..

Ak uvažujete o kúpe v službách spoločnosti Kinsta, máte tri možnosti:

 • Štartér 30 dolárov – Hosting pre jedinú inštaláciu programu WordPress, ktorá je vhodná pre 20 000 návštev a má 3 GB úložného priestoru
 • Pro 60 dolárov – Ponúka hosting pre dve inštalácie WordPress a 40 000 návštev s 6 GB miesta na disku.
 • Obchodné 100 dolárov – Poskytuje hosting pre tri inštalácie WordPress, ktoré sú vhodné na návštevy 100 000 až 1,5 milióna a majú úložný priestor 10 GB až 120 GB.

Netreba dodávať, že Kinsta je drahá, ale musíte zaplatiť cenu za špičkové služby. Takže ak sa rozhodnete pre správu svojho webu WordPress, neurobíte to zle, to je isté.

záver

Aj keď je WordPress zameraný na použiteľnosť, ide o komplexný systém pod kapotou. Musí byť dobre zvládnutá, aby pracovala optimálnou rýchlosťou a efektívnosťou. Buď to musíte urobiť sami, najať webového vývojára alebo si zaobstarať spravovanú webhostingovú službu, ktorá vám umožní spracovať vaše stránky. Ak však chcete vyťažiť maximum z WordPressu a svojej firmy, najlepšie je, ak sa rozhodnete pre jeho optimalizáciu..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector