Pravda o neobmedzenom webhostingu – ako to vlastne funguje?

o neobmedzenom webhostingu


Pred niekoľkými rokmi boli všetky plány webhostingu obmedzené. Používatelia presne vedeli, koľko miesta na disku získali, koľko šírky pásma, RAM, CPU a ďalšie vyčísliteľné aspekty plánu webhostingu. Dnes mnoho spoločností poskytujúcich webhosting ponúka tzv. Neobmedzený zdieľaný hosting. Tí, ktorí sú oboznámení s webhostingom, sa krčia pri samom pomyslení na myšlienku neobmedzených plánov, ktorí veľmi dobre vedia, čo v kontexte webhostingu skutočne znamená. Môžu sa však viesť k neveriacim, že sa domnievajú, že neobmedzený hosting znamená presne to: hosting, ktorý ponúka neobmedzené zdroje. Bohužiaľ, pojem neobmedzený má v webhostingovom priemysle úplne iný význam.

Hostingové spoločnosti ponúkajú neobmedzené plány iba so svojimi zdieľanými hostingovými plánmi, čo by malo okamžite zvýšiť niektoré červené vlajky, pretože zdieľaný hosting znamená, že serverové prostriedky sú zdieľané medzi viacerými používateľmi toho istého fyzického servera – server, ktorý by nemal mať nekonečné zdroje. Nenájdete neobmedzený VPS ani dedikovaný hosting kdekoľvek vo webhostingovom priemysle, hoci servery VPS aj dedikované servery sú z hľadiska zdrojov, ktoré ponúkajú, považované za lepšie ako zdieľané plány hostenia. Ak teda neobmedzený hosting neznamená neobmedzené zdroje, čo to znamená?

Pravda za neobmedzeným webhostingom – nevynechajte Fine Print!

Diabol je v detailoch, hovorí a skutočne prečítanie drobných výtlačkov Zmluvných podmienok hostiteľskej spoločnosti objasňuje tento problém..

Neobmedzený hosting je fráza vytvorená webhostingovými spoločnosťami, ktorá má v tomto odvetví iný význam ako v iných odvetviach. Slovo neobmedzené je nesprávne pomenovanie, presnejší pojem, ktorý by mohol opísať typ programov inzerovaných ako neobmedzené, sa nemeria a niektorí poskytovatelia hostingu, ako je Bluehost, tento pojem používajú namiesto neobmedzeného popisu svojich zdieľaných plánov hostenia. V skutočnosti spoločnosť BlueHost vo svojich Zmluvných podmienkach uvádza, že nemajú definované obmedzenia pre tieto nenasmerované plány a že vám nie je účtované žiadne množstvo šírky pásma alebo miesto na disku, ktoré použijete, pričom ďalej uvádza, že „… tieto zdroje sú samozrejme nie nekonečný “.

Plány zdieľaného hostenia sú svojou podstatou navrhnuté tak, aby vyhovovali potrebám malých a stredných statických a nízkoprenosových webových stránok a blogov, tj vaše webové stránky musia spadať do rozsahu bežného používania, ako je definované hostiteľskou spoločnosťou. Preto v týchto plánoch nie sú podporované činnosti, ktoré sú náročnejšie na zdroje, ako napríklad ukladanie multimediálnych súborov alebo činnosti zdieľania súborov. Ak vykonávate činnosti tohto charakteru alebo činnosti, ktoré porušujú zásady oprávneného použitia hostiteľskej spoločnosti, váš účet môže byť pozastavený alebo zrušený..

Neobmedzený hosting je tiež užitočnou marketingovou stratégiou pre hostingové spoločnosti, ktoré sa zaoberajú predávaním hostingu, čo je v skratke prax maximalizácie návratnosti investícií predajom zdrojov, ktoré sú výsledkom rozdielu medzi priemerným využívaním zdrojov a maximálnym dostupným zdrojom. , To sa dá ľahko dosiahnuť poskytovaním hostingu poskytovaním riešení hostingu v neprítomnosti „neobmedzeného“, ale je to aj to, ako môžu hostiteľské spoločnosti udržať ceny pre spotrebiteľov na nízkej úrovni..

Čo umožňuje neobmedzené ukladanie a šírka pásma?

Ak zdroje nie sú neobmedzené, ako viete, koľko z hľadiska ukladacieho priestoru a šírky pásma získavate? Bohužiaľ to neviete, kým nedosiahnete hornú hranicu toho, čo vaša hostiteľská spoločnosť považuje za bežné používanie, a to sa dokonca môže z mesiaca na mesiac meniť. Hostingové spoločnosti neustále monitorujú využitie a šírku pásma svojich zákazníkov a využívajú výsledky svojich analýz na definovanie toho, čo spadá do normálneho rozsahu..

Úložný priestor a šírka pásma sú dva kľúčové prvky, ktoré hostingové spoločnosti inzerujú ako neobmedzené, ale tieto plány kladú veľa obmedzení, ktoré siahajú od obmedzení typu súboru a veľkosti po CPU, RAM, Inode, MySQL databázy a obmedzenia pripojenia atď. V podstate vás rozhodujú o inovácii na plány vyššej úrovne, ak sa vám nepodarí spadať do rámca prirodzeného alebo normálneho používania.

Ak vaše webové stránky dostávajú veľa prenosov, na spracovanie všetkých týchto požiadaviek server využíva energiu procesora. Ak hostiteľská spoločnosť obmedzí využitie CPU pre každý účet, váš web sa spomalí a vygeneruje chyby. To isté platí pre využitie pamäte, ďalší aspekt plánu hostenia, o ktorom neviete, kde je obmedzený. Server má pevnú pamäť RAM a ak stovky webov na tom istom serveri spustia viac procesov, musíte naraziť na problémy s pamäťou RAM a vaši návštevníci sa stretnú s chybovými správami alebo únavne pomalými webmi. Rovnako frustrujúcim obmedzením, ktoré môže poskytovateľ hostingu uložiť, sú pripojenia k databáze a keď existuje viac žiadostí o simultánne pripojenie k databázam, ako zvládne databázový server, môže sa vyskytnúť typ chyby „Nedá sa pripojiť k serveru MySQL“..

Neobmedzené plány zvyčajne zahŕňajú aj neobmedzený počet e-mailových účtov, čo znamená, že si môžete vytvoriť ľubovoľný počet e-mailových adries, ktoré však spolu s úložným priestorom hosťovacieho účtu súvisia..

Neobmedzené zdieľané plány – mali by ste sa im vyhnúť?

Znamená to všetko, že by ste sa mali vyhnúť neobmedzeným spoločným plánom hostenia, ako je mor? Nie, nemusíte sa im vyhnúť, stačí porozumieť tomu, čo v skutočnosti znamenajú – neobmedzený má v webhostingu iný význam ako to, čo by vás mohlo viesť k premýšľaniu. Existuje veľa lacných a spoľahlivých hostingových spoločností, ktoré majú veľké neobmedzené zdieľané hostingové plány (napr. InMotion Hosting, ktorého neobmedzené plány sú jedny z najzložitejších a majú bohaté spoločné plány v priemysle), ktoré uspokoja potreby vášho malého osobného blogu. alebo firemné webové stránky, ktoré nevyťažujú veľa návštevnosti. Niektoré spoločnosti ako BlueHost a HostGator sa vyhýbajú pomenovaniu svojich plánov neobmedzene a uprednostňujú použitie termínu nemeraný na označenie ekvivalentu neobmedzeného hostingového plánu, ktorý sa môžu pochváliť inými spoločnosťami. Iní poskytovatelia hostingu, ako je A Small Orange, majú len obmedzené plány s jasne definovaným rozdelením úložného priestoru a šírky pásma.

Ak vopred viete, že vaše webové stránky sa budú rýchlo rozvíjať a budete dostávať veľa prichádzajúcich prenosov, mali by ste analyzovať, či by neobmedzený zdieľaný plán, nech je akokoľvek lacný, vyhovoval vašim požiadavkám alebo či by ste sa mali rozhodnúť pre VPS. namiesto toho hosting.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map