Prečo by ste pre svoju webovú stránku mali mať vyhradenú adresu IP?

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Prečo by ste pre svoju webovú stránku mali mať vyhradenú adresu IP?
0 8 мин.

prečo použiť pre svoju webovú stránku vyhradenú adresu ip


Môže mať vyhradená adresa IP výhodu oproti zdieľanej adrese IP? Aký je rozdiel medzi vyhradenou adresou IP a zdieľanou adresou a v ktorých situáciách je lepšie získať vyhradenú adresu IP? Toto je niekoľko otázok, ktoré sa týkajú vyhradených IP najčastejšie.

V zásade by väčšina webových stránok nevyužívala vyhradenú adresu IP, ale v niektorých prípadoch môže byť vyhradená adresa IP nevyhnutná alebo je vhodnejšia než mať spoločnú adresu IP..

Zdieľaná IP vs Určená IP

Vaša IP adresa je v podstate vaše skutočné doménové meno, ale vzhľadom na to, že množinu čísel by bolo ťažké zapamätať, ľudia prišli s menami, ktoré sa zdvojnásobia ako doménové mená. Zdieľaná adresa IP je všeobecné pravidlo v tom zmysle, že hosťovanie vašich webových stránok na zdieľanom serveri vám automaticky pridelí zdieľanú adresu IP. To znamená, že adresu IP servera zdieľajú viaceré stránky hostené na rovnakom serveri. Naopak, vyhradená adresa IP je pre váš web jedinečná a nezdieľa sa s ostatnými webmi.

Viaceré weby hostené na zdieľanom serveri, ktoré majú rovnakú adresu IP, môžu predstavovať stovky webov, čo znamená, že existuje riziko, že váš web bude v zlej spoločnosti v tom zmysle, že akcie iných webov môžu mať vplyv na dobré meno. vášho webu.

Ako získať vyhradenú IP?

Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete získať vyhradenú IP – požiadajte poskytovateľa hostingu o vyhradenú IP adresu, získajte vyhradený server, ktorý je dodávaný s vyhradenou IP alebo VPS, ktorý je tiež poskytnutý spolu s vyhradenou IP.

Z vyššie uvedených metód žiada o vyhradenú IP priamo od vášho poskytovateľa hostingu prichádza s najviac problémov, pretože ARIN (Americký register pre internetové čísla) vyžaduje, aby ste zdôvodnili svoju potrebu vyhradenej adresy IP. Ak nemôžete poskytnúť dostatočné odôvodnenie, vaša žiadosť bude zamietnutá. Odôvodnenie vyhradenej adresy IP sa vyžaduje z dôvodu nedostatku adries IPv4, ktorých kombinácie sa nakoniec vyčerpajú úplne. Preto je dôležité zabezpečiť, aby zostávajúce bloky IPv4 boli pridelené tým, ktorí ich môžu odôvodniť dostatočnou potrebou.

Ďalším jednoduchším spôsobom získania vyhradenej adresy IP je získanie vyhradeného hostingu alebo siete VPN. Poskytovatelia hostingu zvyčajne pridelia týmto službám vyhradenú adresu IP. To však neznamená, že niektorí poskytovatelia nebudú požadovať zdôvodnenie v týchto prípadoch, zdôvodnenie sa však spravidla nevyžaduje, ako v prípade priameho požiadania o vyhradenú IP..

Kedy získať vyhradenú adresu IP?

Aj keď by väčšina webových stránok nemala prospech z vyhradenej adresy IP, existuje niekoľko prípadov, v ktorých by získanie jedného z nich malo zmysel:

 • Zabezpečenie webovej stránky elektronického obchodu prostredníctvom SSL
 • Vytvorenie čiernej čiapky / ochrany pred spamom
 • Chcú dosiahnuť lepšiu doručiteľnosť e-mailov

Ak prevádzkujete internetový obchod alebo inú webovú stránku súvisiacu s elektronickým obchodom a manipulácia s platbami sa neuskutočňuje prostredníctvom služieb tretích strán, na zaistenie bezpečnosti transakcií zákazníkov potrebujete osobitnú adresu IP a certifikát SSL. Špeciálna adresa IP vám poskytne dôveryhodnosť a prinúti zákazníkov, aby sa pri transakciách na vašich stránkach cítili ľahšie. Aj keď technológia SNI (názov servera) umožňuje doručovanie viacerých SSL certifikátov na tej istej zdieľanej IP adrese, staršie verzie niektorých prehliadačov nemusia túto technológiu podporovať, preto návštevníci, ktorí pristupujú na webové stránky z týchto prehliadačov, dostanú správu o spojenie je nedôveryhodné. Vyhradená adresa IP môže pomôcť vyhnúť sa takýmto problémom.

Ďalším dôvodom, prečo by ste chceli získať vyhradenú adresu IP, je ochrana vášho webu pred spamom, pokiaľ ide o povesť. Ak iné webové stránky, s ktorými zdieľate IP, posielajú e-maily s nevyžiadanou poštou alebo sa zapájajú do praktík v oblasti čiernych klobúkov a v dôsledku toho sú na čiernom zozname zakázané alebo zakázané, môže byť ich správanie ovplyvnené správaním týchto webových stránok. Možným negatívnym výsledkom by bolo vynulovanie vášho webu, spustenie antivírusových alarmov, upozornenie „Táto stránka môže poškodiť váš počítač“ na odkazoch na vaše stránky atď. V tejto súvislosti je vhodné monitorovať svoje stránky v Nástroje správcu webu Google aby ste získali pohľad na to, čo si spoločnosť Google myslí o vašom webe.

Pretože by ste nemuseli zdieľať vyhradenú adresu IP s nikým iným, môžete mať väčšiu kontrolu nad svojou povesťou. Ak sa však zdá, že vaše stránky sú v „zlej spoločnosti“ a váš poskytovateľ hostingu je ohrozený, má zmysel migrovať na iného poskytovateľa hostingu a získať tam vyhradenú adresu IP. Ak chcete byť na bezpečnej strane, možno budete chcieť skontrolovať históriu vyhradenej adresy IP, ktorá vám bola pridelená, aby ste zistili, či bola v minulosti použitá na spam. Môžete to urobiť pomocou služieb vyhľadávania reputácie IP.

Ak máte web s vysokou návštevnosťou s veľkým počtom návštevníkov, je najvyšší čas, aby ste získali špecializovaný hosting, ktorý zvýši rýchlosť vašej stránky, čo môže tiež zlepšiť hodnotenie Google na vašom webe. Špecializovaný hosting prichádza s vyhradenou IP tiež. Ak jediným dôvodom, prečo požadujete vyhradenú adresu IP, je zlepšenie vášho SEO, určite vám bude zamietnutá. Ak na svojom webe máte veľmi malú návštevnosť a nemáte problémy so zaťažením servera alebo jeho prestojmi, pravdepodobne nebudete musieť mať vyhradený hosting. Jednoduchým získaním vyhradenej adresy IP sa vaše umiestnenie SEO nemusí nevyhnutne zlepšiť, pokiaľ sa váš web nenašiel v „zlej štvrti“..

Ďalšou výhodou vyhradenej adresy IP je, že väčšina spoločností poskytujúcich hosting vám umožňuje nastaviť tzv. Záznam PTR alebo spätný záznam DNS, čo je užitočné, ak plánujete zasielať dôležité e-maily alebo informačné bulletiny. Na úrovni DNS má doména doména.com záznam A smerujúci na vašu adresu IP, ale ak má vaša adresa IP záznam PTR smerujúci späť na doménu doména.com, potom to väčšina používateľov spamu a iných filtračných systémov považuje za pozitívny znak..

záver

Mali by ste získať vyhradenú adresu IP? Aj keď je to potrebné pre niektorých, nie je to niečo, z čoho by väčšina ľudí ťažila. Okrem určitých opodstatnených prípadov, ktoré boli uvedené vyššie (zabezpečenie webových stránok s certifikátmi SSL, webové stránky s vysokou návštevnosťou a ochrana proti spamu), vám bude spoločná adresa IP v poriadku..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector