Prečo by ste si nemali zvoliť bezplatný webhosting?

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Prečo by ste si nemali zvoliť bezplatný webhosting?
0 10 мин.

prečo si pre svoju firemnú webovú stránku zvoliť bezplatný webhosting


Existuje veľa dôvodov, prečo by ste pre svoje webové stránky nemali vyberať balíčky bezplatného webhostingu, napríklad obmedzený priestor na disku, obmedzenú šírku pásma, obmedzené domény s doplnkami, názov bezplatnej domény, obmedzenú zálohu, nízku záruku dostupnosti, obmedzený počet podporovaných databáz , žiadny súkromný certifikát SSL, nízka bezpečnosť a opatrenia na ochranu súkromia, žiadna podpora databázy INNODB, žiadna vyrovnávacia pamäť PHP APC, žiadne vzdialené pripojenie MYSQL, žiadny prístup FTP cez SSL (SFTP), žiadna kontrola SSH, žiadne pokročilé úlohy cron, obmedzené subdomény, parkované domény , obmedzené e-mailové účty a žiadny prístup SMTP, žiadna náležitá podpora, nízka rýchlosť siete, málo pamäte RAM a slabý procesor a starý operačný systém.

Spravidla je bezplatný webový hosting dosť dobrý na osobné blogy alebo rozhovory s miestnosťami bez množstva funkcií a tam, kde sa obsah nenapíše príliš často, v tomto prípade nevyrábate komerčné webové stránky. Platený webhosting má neobmedzené zdroje, je rýchlejší, bezpečný a spoľahlivý a ponúka vám desiatky skriptov, CMS a ďalších zdrojov na vytvorenie komerčných webových stránok..

Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste pre svoj web nemali zvoliť bezplatný webhosting:

 1. Obmedzený priestor na disku je veľký problém, ak chcete vytvoriť veľkú online komunitu, takže potrebujete viac ako 2 GB, ktoré ponúka vaša bezplatná webhostingová spoločnosť. Tento priestor môžete použiť na ukladanie osobných a súkromných údajov súčasne pre svoj web a ak vytvoríte veľkú komunitu, budete musieť mať priestor pre avatary, obrázky, podpisy, ikony, HTML, PHP, CSS, js a videá. a tak ďalej. Problémom je v tomto prípade počet súborov. Zvyčajne nie sú príliš veľké, ale sú to tisíce súborov rozmiestnených v stovkách priečinkov.
 2. Obmedzená šírka pásma znamená obmedzený počet návštevníkov vašich webových stránok, zvyčajne potrebujete viac ako 100 GB na populárnu webovú stránku, a najmä ak chcete veľa klientov, potom si naozaj musíte kúpiť prémiový / obchodný webhosting, inak dostanú podobná chyba, napríklad „Prekročený limit šírky pásma Server dočasne nedokáže vybaviť vašu požiadavku, pretože vlastník stránok dosiahol svoj limit šírky pásma. Skúste neskôr prosím.” S plateným webhostingom máte neobmedzenú šírku pásma, takže vaši klienti už túto chybu nedostávajú a vy môžete pracovať viac a viac na návštevnosti svojich webových stránok..
 3. Obmedzené domény doplnkov sú ďalším veľkým problémom, najmä ak chcete vytvoriť viac projektov na rovnakom webhostingu alebo ak vytvoríte veľký projekt s niekoľkými sekundárnymi malými projektmi v rôznych doménach. Bezplatný webhosting zvyčajne ponúka iba 2 doplnkové domény namiesto neobmedzeného počtu doplnkových domén, ktoré dostanete za plateného webhostingu. Dodatková doména stojí približne 1 USD a jej registračné náklady v závislosti od rozšírenia domény.
 4. Bezplatné doménové mená sú ponúkané, ak si kupujete a platíte za rok vopred prémiový hostingový balíček, takže môžete získať bezplatne doménu .com, .org alebo iný typ domény. Táto možnosť nie je k dispozícii, ak používate bezplatný webhosting. V prípade bezplatného webhostingu sa zvyčajne používa názov subdomény preddefinovanej a dostupnej domény.
 5. Obmedzené procesy automatizovaného zálohovania sú k dispozícii každý mesiac na bezplatnom webhostingu, ale pri prvotriednom hostovaní tieto procesy dostanete každý deň a môžete si ich kedykoľvek manuálne vytvoriť, kdekoľvek chcete, aby ste nestratili prácu a svoje údaje..
 6. Nízka záruka prevádzkyschopnosti je k dispozícii na bezplatnom hostingu, ale za prémiu máte 99,999%, takže váš web je stabilný a nedôjde k žiadnym chybám týkajúcim sa jeho funkčnosti. Malé spoločnosti, ktoré ponúkajú bezplatný hosting, nezaručujú dobrú dostupnosť, aby si udržali svoje náklady.
 7. Obmedzený počet podporovaných databáz je podobný problém s obmedzeným počtom podporovaných domén doplnkov. Prémiový hostiteľ ponúka neobmedzené databázy a mali by ste vedieť, že zložité webové stránky so systémami na správu obsahu potrebujú aspoň jednu databázu. Aj keď môžete použiť rôzne tabuľky pre každý softvér v jednej databáze, môžete znova zvážiť, pretože ak sa v databáze objaví akýkoľvek problém, stratili ste všetky údaje pre všetok nainštalovaný softvér na svojich webových stránkach, ako sú Joomla, PrestaShop a WordPress atď. ďalej. Mať viac databáz pre každý softvér tiež zvyšuje bezpečnosť, pretože každá databáza má svoje jedinečné meno, používateľa a heslo.
 8. Žiadny súkromný certifikát SSL a žiadna podpora databázy INNODB sú dve špeciálne funkcie, ktoré nie sú súčasťou bezplatného hostiteľa, ale ktoré potrebujú platformy elektronického obchodu, ako sú OpenCart, WooCommerce a PrestaShop atď. Pomocou týchto dvoch funkcií zvýšite bezpečnosť svojho klienta, keď niečo kúpi z vášho webu.
 9. Na bezplatnom webhostingu sa nikto neobťažuje s bezpečnosťou a súkromím, takže môžete očakávať skutočné problémy v týchto oblastiach, najmä preto, že ak je váš hostiteľ bezplatný, nikto neplatí špecialistov, ktorí za vás implementujú opatrenia v oblasti bezpečnosti a ochrany osobných údajov..
 10. žiadny PHP Vyrovnávacia pamäť APC je ponúkaná na bezplatnom hostiteľovi, takže vaše viaceré stránky so súbormi PHP sa nezrýchľujú a váš web vôbec nezvyšuje rýchlosť.
 11. žiadny MYSQL vzdialené pripojenie znamená, že nemôžete poskytnúť vzdialený prístup k databázovému serveru z domova alebo z iného webového servera.
 12. Žiadny prístup FTP cez SSL (SFTP) a žiadna kontrola SSH znamenajú, že nemôžete použiť Putty na bezpečné pripojenie k vašej webovej stránke a na nahrávanie súborov alebo zadávanie rôznych príkazov..
 13. Ak nemáte prístup k vytváraniu pokročilých úloh cronu, znamená to, že nemôžete používať zložité skripty, ako napríklad phpSFP (PHP Schedule Facebook Posts), kde potrebujete na vytvorenie správnej úlohy cron vytvoriť úlohy cron..
 14. Bez neobmedzených subdomén a bez parkovaných domén nemôžete svoju doménu spravovať tak, ako chcete, ani pozastaviť niektoré projekty alebo vyvíjať alebo testovať ďalšie projekty pomocou subdomén..
 15. Obmedzené e-mailové účty a žiadny prístup k SMTP znamenajú, že môžete odosielať iba niekoľko e-mailov a nemôžete správne spravovať svoje e-mailové konto. S prémiovým webhostingom môžete dokonca posielať hromadné e-maily a naplánovať e-maily podľa vášho želania.
 16. Žiadna riadna podpora neznamená, že ak sa dostanete do problémov, nikto vám nemôže pomôcť, a jediným riešením je zaplatiť niekomu riešenie. Aj keď chcete iba upraviť niečo alebo máte problémy so serverom, podpora vám neodpovie príliš rýchlo a vaše projekty budú pozastavené..
 17. Nízka rýchlosť siete, málo pamäte RAM a slabý procesor a starý operačný systém sú hardvérové ​​problémy bezplatného webhostingu a na ich vylepšenie by ste si mali naozaj kúpiť prémiovú. Ak máte viac pamäte RAM, výkonnejší procesor a aktualizovaný operačný systém, môžete urobiť omnoho viac ako s bezplatným procesorom.

Prečítajte si tiež: Je bezplatný hosting vhodný pre obchodné webové stránky?

Ak chcete byť predajca mali by ste si kúpiť správny webhostingový balík a nepoužívať bezplatný balík, pretože budete zdieľať svoje zdroje s ľuďmi a za tieto zdroje dostanete peniaze, takže nemôžete používať žiadny bezplatný webhostingový balík, pretože nemôžete zaručiť kvalitu služby, ktoré poskytujete.

Nakoniec, ako vidíte, bezplatný webhosting má oveľa viac nevýhod, ako by ste ušetrili na webhostingu. Namiesto toho, aby som používal bezplatný hostingový účet, dôrazne odporúčam získať lacný hostingový plán. Tu sú 3 spoľahlivé a lacné hostingové spoločnosti, z ktorých si môžete vybrať:

spoločnosť
Promo cena

1najlepší hosting pre viac domén1,99 USD / mesiac
2najlepší hosting viacerých domén3,95 USD / mesiac
3najlepší lacný hosting pre viaceré webové stránky3,49 USD / mesiac

Vyššie uvedené plány hostingu zahŕňajú aj bezplatné doménové meno, neobmedzený priestor na disku a mesačnú šírku pásma, množstvo bezplatných marketingových kreditov a ďalšie skvelé funkcie..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector