Prečo potrebujete automatické zálohovanie webových stránok?

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Prečo potrebujete automatické zálohovanie webových stránok?
0 8 мин.

automatické zálohovanie webových stránok


Ochrana údajov na webových stránkach by mala byť najvyššou prioritou každého vlastníka webových stránok. Pokusy o hackerstvo, zlyhanie servera, poškodenie hardvéru môžu narušiť správne fungovanie vašich webových stránok a môžu oslabiť vaše želanie zachovať údaje o vašich webových stránkach. Automatické zálohovanie webových stránok alebo cloudové zálohovacie služby sú nevyhnutné pre každého, kto chce, aby sa ich údaje dali obnoviť v prípade, že sa niečo pokazí. Ukladanie údajov zastaranou technológiou vás robí zraniteľným voči všetkým druhom hrozieb vrátane zlyhania hardvéru a softvéru, hackerstva, neoprávneného prístupu a nezvratného fyzického poškodenia..

Automatické zálohovanie webových stránok alebo cloudové zálohovacie služby preukázali niekoľko výhod oproti spoliehaniu sa iba na manuálne zálohovanie. Ak už využívate služby zálohovania online, pravdepodobne viete o mnohých výhodách, ktoré prináša. Aj keď sú tieto služby čoraz rozšírenejšie, mnoho majiteľov webových stránok ešte len musí zistiť svoje výhody. Prečo je preto automatické zálohovanie webových stránok dôležité a prečo ho potrebujete?

Výhody automatizovaného zálohovania webových stránok

Automatické zálohovanie, systémy na ukladanie a obnovu súborov eliminujú významné riziká spojené s manuálnymi riešeniami offline zálohovania, ako sú zálohovanie na HDD. Medzi najvýraznejšie výhody automatizovaného zálohovania webových stránok, ktoré by si mali vlastníci webových stránok všimnúť, patria:

pohodlie

Ak sa rozhodnete pre služby zálohovania v cloude, vaše údaje webových stránok a počítače sa uložia na vzdialenom mieste, ktoré je odolné voči zraniteľnostiam, ktoré by mohli ohroziť vaše súbory, ak by boli uložené pomocou tradičných zálohovacích riešení. Skutočnosť, že k zálohovaniu dochádza automaticky pri dennej frekvencii alebo podľa frekvencie, ktorú si zvolil užívateľ, eliminuje ďalšie riziká spojené so zabudnutím zálohovania údajov, čo sa tiež stáva často.

Vďaka službám zálohovania v cloude sa dôležité súbory a dáta automaticky zálohujú a aktualizujú, takže v prípade zlyhania servera, neoprávneného prístupu, pokusov o prienik alebo nesprávnych funkcií je možné súbory okamžite obnoviť..

Zvýšená bezpečnosť

Manuálne riešenia zálohovania a ukladania nemôžu konkurovať vylepšeným zabezpečovacím službám online poskytujúcim vaše údaje. Keďže zálohy založené na pevnom disku môžu vystaviť vaše súbory nezvratným stratám údajov, poškodeniu súborov, neprístupnosti, fyzickému poškodeniu a poruchám, služby zálohovania online sú vynikajúcou alternatívou zálohovania tradičným spôsobom..

Cloudové zálohovacie služby tiež poskytujú redundantné úložisko ako ďalšiu vrstvu zabezpečenia vašich súborov. Vďaka tomu, že vaše súbory sú zabezpečené na viac ako jednom serverovom umiestnení, získate pokoj, v prípade, že dôjde k strate alebo ohrozeniu vašich údajov, môžete ľahko obnoviť všetky zálohované údaje..

Okamžité zotavenie

Až potom, keď čelíte nezvratnej strate údajov na vašom webe, začnete rozpoznávať hodnotu služby automatického zálohovania. Kvalitu služby zálohovania online dokazuje aj rýchla obnova a obnovenie údajov, takže môžete mať svoje údaje na dosah ruky bez ohľadu na okolnosti, ktoré spôsobili ohrozenie uložených údajov vášho počítača alebo uložených externých pevných diskov..

Toto je nepochybne jedna z najdôležitejších výhod, ktorú môžete získať prepnutím z manuálneho zálohovania offline na automatizované online zálohovanie.

Možnosti synchronizácie

Ďalšou veľkou výhodou online zálohovacích služieb je ľahko dostupná synchronizačná funkcia, ktorá nie je k dispozícii pri manuálnom zálohovaní. Synchronizácia medzi tabletmi, notebookmi a inými podporovanými zariadeniami vám uľahčuje prístup k najnovšej verzii údajov z ľubovoľného zariadenia..

To vám umožní dokončiť projekty alebo upravovať súbory aj na cestách. Mať neustále prístup k svojim súborom vám šetrí čas a zefektívňuje úlohy súvisiace so správou, úpravou a aktualizáciou vašich súborov.

Cenovo dostupné a časovo efektívne

Riešenia zálohovania webových stránok v cloude sú cenovo dostupnou a časovo efektívnou alternatívou manuálneho zálohovania. Už sa nemusíte starať o hardvér, ktorý je náchylný na fyzické poškodenie a poruchy, a nemusíte sa obťažovať údržbou, pretože zálohovanie prebieha automaticky.

Či už ste malý alebo veľký podnik, zálohovanie údajov z webových stránok do cloudu je to najlepšie, čo môžete urobiť pre ochranu súborov a databáz svojich webových stránok..

Renomovaní poskytovatelia hostingu ponúkajú bezplatné automatické zálohy, ktoré sú súčasťou niektorých ich plánov hostenia. Tieto hostingové spoločnosti pravidelne vykonávajú zdvorilostné automatické zálohovanie vašich webových stránok, aby sa ubezpečili, že v prípade výpadku servera alebo iných nepredvídaných okolností sú vaše súbory bezpečné a plne obnoviteľné..

InMotion Hosting – bezplatné automatické zálohovanie webových stránok pre bezpečné uchovávanie vašich súborov

Inmotion hosting bezplatné automatické zálohovanie webových stránokInMotion Hosting je popredný poskytovateľ hostingových služieb, ktorý poskytuje rôzne hostingové služby pre individuálnych používateľov aj podniky. Spoločnosť je certifikovaná služba CNET už 13 rokov v rade a poskytuje kvalitné hostingové služby za prijateľné ceny. Okrem svojej špičkovej serverovej infraštruktúry, úložiska SSD, najnovšej hardvérovej a softvérovej technológie a arzenálu funkcií, ktoré sú k dispozícii pre každý z ich plánov hostenia, poskytuje server InMotion Hosting tiež automatickú službu vzdialeného zálohovania so všetkým zdieľaným hosťovaním, servermi VPS a plány hosťovania predajcu.

Tieto automatické zálohy webových stránok sa vykonávajú každých 24 až 36 hodín a prepíšu predtým zálohované údaje najnovšou verziou. Tí, ktorí chcú mať prístup k niekoľkým predchádzajúcim verziám zálohovania svojich webových stránok, sa odporúča, aby si tiež udržiavali vlastné zálohy. Ako osvedčený postup sa zákazníkom odporúča, aby si pred vykonaním akýchkoľvek zmien na svojich webových stránkach vytvorili úplnú zálohu webovej stránky.

InMotion Hosting tiež umožňuje používateľom vytvárať si vlastné zálohy pomocou vstavaného nástroja na zálohovanie od spoločnosti cPanel. Preto môžete zálohovať databázy MySQL a súbory webových stránok v cPanel. Používatelia môžu nájsť podrobné informácie na stránke Centra podpory InMotion, v ktorej sa podrobne uvádza, ako vykonať úplné zálohy cPanel a ako obnoviť súbory v cPanel, ak by niekedy potrebovali.

Ušetrite ešte viac pomocou týchto kupónových kódov InMotion Hosting.

záver

Či už chcete zálohovať súbory a databázy svojich webových stránok alebo chcete úplnú zálohu vašich súborov uložených v prenosnom počítači, zálohovanie pomocou počítača alebo externých jednotiek by nemalo byť jedinou možnosťou na obnovenie údajov. Neexistuje dôvod, aby ste nevyužili výhody online zálohovacej služby, ktorá je schopná zaistiť lepšiu bezpečnosť vašich súborov automatickým, efektívnym a časovo úsporným spôsobom..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector