Prečo si vybrať Drupal na zostavenie svojich webových stránok?

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Prečo si vybrať Drupal na zostavenie svojich webových stránok?
0 9 мин.

prečo si vybrať drupal pre svoj web


Drupal je známy komplexný systém na správu obsahu, ktorý sa používa na vytváranie úžasných webových stránok s viac ako 200 funkciami. V novembri dostala CMS 8. obrovskú aktualizáciu.

Drupal bol víťazom Pakt Publishing Open Source CMS Award v rokoch 2007 a 2008, ktorý bol v tom čase veľmi populárny, a teraz sa nachádza v top 5 spolu s WordPress, Joomla a Magento..

Existuje viac ako 3200 prispievateľov a 1220 spoločností, ktoré používajú Drupal, pričom všetky sú súčasťou 1 veľkej komunity, ktorá vám môže pomôcť s ohľadom na CMS.

Existuje niekoľko motívov, prečo by ste si mali zvoliť spoločnosť Drupal na vytvorenie svojich webových stránok, ako sú nástroje, sila, jednoduchosť, jazyk, rozšírenie, open source, rýchlosť, kompatibilita a bezpečnosť..

Hrsť zabudovaných nástrojov

Drupal má rôzne užitočné nástroje, ako je natívna integrácia pre RESTful webové služby, HAL, autentizácia pomocou protokolu HTPP, serializácia atď. Máte podrobnú kontrolu nad prostriedkami a pomocou nástroja na publikovanie API, pomocou ktorého vytvoríte štruktúrovaný obsah, ktorý bude výstupom vo formáte JSON, XML, HTML atď..

K dispozícii sú nástroje na ukladanie do vyrovnávacej pamäte a agregácia CSS / JS je predvolene zapnutá, Drupal je tiež prispôsobený pre mobilné zariadenia, takže funkcie JS sú podporované mobilnými zariadeniami.

Ďalšími zaujímavými nástrojmi sú nástroje pre obsah, ktorý vám pomôže vytvárať textový a obrazový obsah, pre štruktúru, kde nastavujete štruktúru webových stránok, pre vzhľad, kde si môžete vybrať tému, pre ľudí, kde upravujete používateľov a oprávnenia, a pre správy, kde môžete zobraziť štatistiku svojich webových stránok.

Výkonný a flexibilný

Môžete použiť výkonné prvky prispôsobenia, ako sú nástroje na správu, zoznamy, bloky, zobrazenia, aby ste mohli ovládať zobrazené údaje a obsah štruktúry, pretože sú priateľské k SEO s natívnym označením Schema.org. K dispozícii máte tiež drag and drop UI a WYSIWYG, takže môžete vytvárať rôzne entity obsahu, ako sú e-mail, odkaz, telefón, referencie, dátum a môžete použiť bloky s jedinečným prispôsobením, ako napríklad strúhanka..

Ďalším silným komponentom je možnosť inštalácie, kde môžete doslova rozšíriť svoju webovú stránku o nové vylepšenia inštalácie modulov alebo ich aktualizáciu. A nemôžete zabudnúť na súčasť Pomocník, ktorá vám v prípade potreby ponúka rôznych sprievodcov.

Jednoduché a ľahké použitie

S programom Drupal môžete ľahko vytvárať obsah, ktorý obsahuje text a obrázky, pomocou drag and drop alebo editora v kontexte s názvom CKEditor, ktorý je tiež editorom WYSIWYG. Z počítača, tabletu alebo mobilu môžete okamžite publikovať čerstvý obsah, ako sú správy, produkty alebo články, a dokonca si môžete naplánovať obsah.

Pomocou programu Drupal môžete vytvárať blogy, fóra, prezentačné weby alebo akýkoľvek web, a to bez znalosti programovacích jazykov webu..

Pomocou programov Cpanel a Softaculous môžete vykonať jednoduchú inštaláciu Drupalu priamo z vášho hostiteľa iba niekoľkými kliknutiami bez toho, aby ste potrebovali technické znalosti alebo znalosti programovania..

Podpora pre viac ako 100 jazykov

Drupal podporuje viac ako 100 jazykov a má k dispozícii prekladateľskú podporu pre každého, kto chce prekladať Drupal do svojho jazyka, takže ho môžete používať kdekoľvek chcete. Vďaka lokalizácii Drupal automaticky nájde, stiahne a nainštaluje prekladové súbory vo vybratom jazyku bez toho, aby sa na webe nič iné zmenilo.

Môžete si vybrať medzi katalánčinou, angličtinou, ruštinou a tak ďalej. Tieto preklady správne vytvára tím špecializovaných členov, ktorí ovládajú angličtinu a nemusíte sa potýkať s neznámymi alebo nevhodnými prekladmi, aké majú iné redakčné systémy, vďaka ktorým ste frustrovaní..

Rozšírte jadro pomocou modulov

Drupal môžete ešte viac rozšíriť pomocou prispôsobených modulov, z ktorých najobľúbenejšie sú devel ktoré môžu generovať uzly, komentáre, výrazy a používateľov, Sada nástrojov Chaos ktoré môžu spravovať stránky a najmä panelové stránky, Doplnok pre rozloženie ktorý umožňuje modulom a témam zaregistrovať rozloženia pomocou súboru YAML a Správca aktualizácií konfigurácie čo vylepšuje jadro podávaním správ o rozdieloch medzi položkami poskytovanými rôznymi verziami modulov alebo tém, ale aj s témami ako Bootstrap, AdaptiveTheme, Zurb Foundation, Mayo alebo preklady.

Pomocou sprievodcov, tipov, trikov a ďalších rád od komunity Drupal môžete rozšíriť program Drupal ešte viac, ak poznáte programovacie jazyky PHP, CSS, JS alebo HTML..

Drupal je otvorený zdroj

Drupal podporuje a vytvára jedna spoločnosť, ktorá tiež využíva pomoc iných programátorov, ktorí pracujú ako dobrovoľníci alebo spolupracovníci, čo Drupalu umožňuje rozšíriť ešte viac a vyriešiť staré chyby..

Ako otvorený zdroj môže ktokoľvek, kto má znalosti programovania, pracovať v redakčnom systéme Drupal a prispôsobovať ho pre svoj vlastný účel alebo pre zakladajúcu spoločnosť..

Po vytvorení témy alebo modulu programátori predložia svoj projekt na oficiálnu webovú stránku Drupal, kde ju overia a potom priraďujú stránku práve pre tento projekt, ktorá ponúka stiahnutie, informácie a automatizované testovanie..

Nízka hmotnosť a veľká rýchlosť

Vďaka agilnému vývoju má Drupal jednu z najlepších rýchlostí, ktorá má rýchle nasadenie, pracuje vo Web 2.0 a má základné vlastnosti, témy a moduly prispôsobené a optimalizované na zvýšenie rýchlosti webových stránok Drupal..

Komunita Drupal tiež poskytuje veľa užitočných tipov a trikov pre webové stránky na zlepšenie ich rýchlosti ešte viac, ako je optimalizácia vyrovnávacej pamäte, hosting špecifický pre Drupal, deaktivácia nepoužívaných modulov alebo tých, ktorí používajú veľa CPU, ako je napríklad štatistika, čo umožňuje zvýšenie, rýchle stránky, deaktivácia filtra PHP, zmena veľkosti obrázkov, obmedzenie počtu spustení cronu a zníženie počtu modulov.

Vysoká kompatibilita so softvérom tretích strán

Ak chcete dať fotografie z Flickru, videá z YouTube alebo mať sociálne komentáre z Facebooku, môžete ich pomocou Drupalu integrovať spolu s inými sociálnymi médiami, ako sú Twitter, pre komentáre alebo inými online službami, ako je Dropbox na zdieľanie súborov..

Ak používate konkrétne moduly ako Pole YouTube môžete dokonca zobraziť videá YouTube rôznych veľkostí a miniatúr zobrazené so štýlmi obrázkov. Pomocou modulov Facebook môžete autorizovať používateľov pre svoje webové stránky alebo môžete využiť všetku silu Drupalu v aplikácii Facebook na odosielanie obsahu z Drupalu na svoju stránku Facebook..

Drupal poskytuje veľkú bezpečnosť

Drupal má špecializovaný tím, ktorý monitoruje a rieši všetky problémy týkajúce sa bezpečnosti. Vďaka svojej komunite má Drupal veľa funkcií, ktoré poskytujú kontrolu nad používateľmi a oprávneniami a poskytujú flexibilitu vlastníkovi CMS.

Pretože každý vývojár modulov alebo tém používa svoje vlastné bezpečnostné opatrenia, má Drupal vysokú úroveň zabezpečenia, ktorú povoľujú rôzni členovia Drupalu, ktorí neustále pracujú na zvyšovaní bezpečnosti vecí..

Balí sa…

Na záver vám len pripomínam, že existujú veľké spoločnosti alebo vlády, ktoré používajú Drupal, ako sú Yahoo, Google, Metallica, FedEx, Novell, Disney, Warner Bros Music, Adobe, Nike, Belgické kráľovstvo a mnoho ďalších..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector