Recenzia WooCommerce – Prečo to zvážiť pre svoj online obchod?

woocommerce-review


Ak by pred 10 rokmi niekto premýšľal o vytvorení internetového obchodu, je celkom isté, že by si nevybral WordPress. Väčšinou sa používal na vytváranie blogov a jednoduchých webových stránok. Ale všetko sa drasticky zmenilo.

V týchto dňoch si môžete vytvoriť svoj vlastný online trh iba pomocou WordPress. Prečo je to tak? Pretože získate jeden z najlepších nástrojov, ktoré vám pomôžu pri vývoji vášho obchodu: Doplnok WooCommerce. Prečo je však WooCommerce tak široko používaný a má nejaké nevýhody? Poďme zistiť!

Najprv uvidíme výhody používania tohto doplnku. Pri používaní WooCommerce existujú niektoré hlavné výhody:

 1. Dôveryhodné pre tisíce obchodov.
 2. Dokonale sa integruje s WordPress
 3. Je to Open-Source
 4. Môžete ich predať (doslova)
 5. Veľa rozšírení
 6. Integrované blogovanie (veľké plus)

WooCommerce je dobre dôveryhodný

To je skutočne dôležité, keď uvažujete o vytvorení nového obchodu. Vybrali by ste si niečo, o čom veľa ľudí pochybuje, že to funguje? Ak zvolíte WooCommerce, ste pripravení na skvelý začiatok. Skontrolujte len tieto čísla:

 • Viac ako 35% – to je počet stránok elektronického obchodu, ktoré ovládajú po celom svete
 • Viac ako 7 miliónov stiahnutí
 • Viac ako 2.241.106 – počet webových stránok, ktoré ho používajú, vo februári 2018 (počet sa zvyšuje)
 • Tisíce inštalácií každý mesiac.

Perfektne sa integruje s WordPress

Keďže ako svoj redakčný systém používate WordPress, mali by ste si vybrať ten doplnok, ktorý s ním bude hladko zapadať. WooCommerce je tento doplnok.

V hre je výkonnosť vašich stránok. Vedeli ste, že 40% ľudí opustí webové stránky, ktoré načítanie trvá príliš dlho (viac ako 3 sekundy)? A 47% návštevníkov očakáva načítanie stránok za 2 sekundy alebo menej.

To je dôvod, prečo je WooCommerce tak dobrý. Váš obchod to nespomalí a potenciálni klienti, ktorí navštívia tento web, s väčšou pravdepodobnosťou niečo kúpia. Koniec koncov, to je dôvod, prečo ste to nastavili.

Je však dôležité mať na pamäti jednu vec: pravidelne aktualizovaný doplnok je nevyhnutnosťou. WooCommerce tu nie je žiadny rozdiel.

Vývojári, ktorí stoja za týmto nástrojom, pracujú vo dne iv noci na zlepšovaní kvality a výkonu doplnku. Ak pravidelne neaktualizujete WooCommerce, váš web bude musieť utrpieť a prípadne aj vašu firmu.

Používanie služby WooCommerce s programom WordPress má ďalšie veľké plus: neustále získavate aktualizácie zabezpečenia. Ak ešte nepoužívate rozšírenia zabezpečenia, ktoré poskytuje, radšej choďte. Váš obchod bude chránený pred známymi hrozbami a ďalšími zraniteľnými miestami, ktoré by ho mohli poškodiť.

Nezabudnite: WooCommerce pomáha vášmu obchodu dosahovať lepšiu výkonnosť a zostať chránený, ale rovnako dlho, ako ho budete udržiavať v aktuálnom stave..

WooCommerce je open-source

Veľkým plusom je, že WooCommerce je doplnok Open Source. To znamená, že ho môžete vyladiť na najvyššiu úroveň podľa svojich potrieb. Možnosť prispôsobenia je nekonečná.

Môžete dokonca prispôsobiť zdrojový kód alebo požiadať vývojára, aby to urobil. To je niečo, čo väčšina ľudí s internetovým obchodom potrebuje, ak každý mesiac prekonajú určitý počet návštevníkov. Obchod bude pracovať efektívnejšie a zaistí vám lepší výkon v priebehu času.

Ako nástroj s otvoreným zdrojom si preň môžete vytvoriť vlastné motívy. To umožňuje oveľa profesionálnejší vzhľad vášho obchodu. Vystúpite z davu a budete znateľnejší. Budovanie vlastnej značky bude oveľa jednoduchšie.

Open-source znamená, že obchod, ktorý ste vytvorili, nie je viazaný na jednu konkrétnu platformu. To je skutočne výhodné pre každého, kto má web.

Na začiatku nemáte na svojom webe príliš veľa návštevníkov alebo zákazníkov, čo je úplne normálne. Ale s rastúcou publicitou získate viac návštevníkov a možno aj zákazníkov. Vami vybraný hosting nesmie povoliť viac návštevníkov ako určitý počet.

Ale s tým, že WooCommerce je nástroj s otvoreným zdrojom, môžete ľahko presunúť svoj obchod na akúkoľvek inú hostingovú službu, ktorá umožní vášmu podnikaniu ďalej sa rozširovať. Týmto spôsobom nerobíte žiadne kompromisy. Strávili sme mesiace testovaním viacerých spoločností poskytujúcich webhosting a urobili sme najlepší zoznam najlepších hostiteľov WooCommerce.

Nemusíte ani znova vytvárať celý zoznam svojich produktov, pretože WordPress je podporovaný väčšinou hostiteľských platforiem. Všetko jednoducho prenesiete na nový server a je dobré ísť.

Open-Source môže mať svoje nevýhody, ale o tých sa budeme baviť neskôr v tomto príspevku.

Predajte doslova čokoľvek s WooCommerce

Pracujete z domu a predávate náramky. Ste grafik a máte na predaj veľa návrhov. Vytvorili ste online kurz a chcete ho predať. Každý z týchto prípadov má jednu spoločnú vec. Áno, uhádli ste: chcú niečo predať.

Nezáleží na tom, čo predávate: fyzické alebo digitálne produkty. Môžete použiť WooCommerce pre jeden z nich. Toto skutočne rozširuje vaše pole.

WooCommerce je tiež perfektný nástroj, ak ste pridruženým predajcom / predajcom. Existuje mnoho webových stránok postavených na predaj produktov niekoho iného prostredníctvom affiliate marketingu. Aj v tomto prípade môžete predať čokoľvek: tradičné produkty, digitálne produkty / služby alebo dokonca členstvá a predplatné.

Veľa rozšírení WooCommerce

Pri prevádzkovaní internetového obchodu musíte mať na vybranej platforme povolené množstvo rôznych funkcií. WooCommerce je v tejto sekcii skvelý. Rozšírenia, do ktorých môžete nainštalovať, vám veľmi pomôžu.

Robia to, čo robia doplnky pre samotný WordPress. Rozšírenia pridávajú do WooCommerce ďalšie funkcie.

Pri prvom nastavení obchodu však môže byť skľučujúce myslieť na akékoľvek rozšírenie, ktoré by ste mohli potrebovať. V takom prípade môžete na oficiálnej stránke WooCommerce vidieť zoznam s každou príponou. Stačí si vybrať tie, ktoré najlepšie vyhovujú vášmu obchodu.

Toto sú len niektoré z vecí, ktoré môžete urobiť Rozšírenia WooCommerce:

 • Jednoduché a rýchle nastavenie
 • Ľahko pridajte nové produkty
 • Pracujte s predinštalovanými spôsobmi platby
 • SEO
 • Vylepšená správa objednávok
 • Výpočet košíka
 • Riadenie prepravy

voľný premium-woocommerce-rozšírenie

Pozrime sa na niektoré z nich podrobnejšie:

Správa objednávok je pravdepodobne jednou z najdôležitejších častí pri výbere doplnku eCommerce. WooCommerce v tejto oblasti nesklame. Má vynikajúceho manažéra s množstvom funkcií, ktoré sú v ňom zabudované. To umožňuje rýchlejšie spracovanie objednávky, čo vedie k lepším výsledkom.

Skvelou vlastnosťou WooCommerce je skutočnosť, že sa nemusíte starať o inštaláciu všetkých druhov spôsobov platby. Doplnok je dodávaný s predinštalovanými mnohými platobnými metódami, napríklad bankovým prevodom, dobierkou, PayPal, štvorcom, prúžkom alebo dokonca šekom..

WooCommerce má skvelé rozšírenie, ktoré vám umožňuje mať recenzie produktov na vašom webe (zadarmo). Nazýva sa to Yotpo Social Reviews. To vám dokonca umožní vytvoriť Q&A pomáha vašim klientom.

WooCommerce prichádza aj s niektorými peknými rozšíreniami o doručovanie a doručovanie. Jeden veľmi populárny výber sa nazýva Shippo. Registrácia je zadarmo, ale za prepravný štítok platíte 0,05 USD. Pomáha vám zostať v kontakte s 15 a viac dopravcami vrátane DHL, UPS, FedEx a ďalších.

Keď váš online trh prijíma zákazníkov, je veľmi dôležité, aby ste s nimi zostali v kontakte. Najdôveryhodnejším spôsobom, ako to dosiahnuť, je vytvorenie bulletinu alebo zoznamu adries.

Dobrá vec, WooCommerce prichádza s rozšírením Mail Chimp. Ak už máte účet Mail Chimp, môžete ho pomocou tohto rozšírenia ľahko prepojiť so svojím obchodom (bez ohľadu na to, čo je zadarmo používať)..

Získanie klientov na vašom webe je dobrý pocit, ale ich udržiavanie v okolí a zabezpečenie toho, aby sa vrátili, nie je také ľahké, ako to znie..

Aká je ďalšia výhoda, ktorá vám k tomu môže pomôcť? Integrovaný blogovací systém WooCommerce má.

Integrované blogovanie

Ak chcete byť vo svojom výklenku skutočným profesionálom, je dobré mať na svojich stránkach blog. Ale môžete sa opýtať Prečo? Nie som spisovateľ. Ja predávam veci. “ A to môže byť pravda.

Ale premýšľajte o tom: podniky, ktoré blogujú, majú o 55% vyššiu pravdepodobnosť, že dostanú návštevnosť na svoje webové stránky, čo znamená väčšie šance na predaj. Pretože WooCommerce je doplnok WordPress, má vstavané funkcie pre blogovanie.

Vytvorením obsahu, ktorý sa objaví na vašom webe, môžete na Googli dosiahnuť oveľa lepšie hodnotenie. Povedzme, že máte obchod, v ktorom predávate reproduktory Bluetooth. Ľudia zaujímajúci sa o túto tému často hľadajú na webe články týkajúce sa takýchto prednášajúcich.

A čo sa stane, ak o nich nemáte žiadny článok? Títo potencionálni klienti prechádzajú, nikdy si nevšimnú vaše stránky.

Ak však pravidelne uverejňujete príspevky o nových reproduktoroch Bluetooth, ostatní vás môžu nájsť na Googli jednoduchšie. A keďže práve dorazili na vaše webové stránky, možno od vás kúpia nového rečníka.

Návštevníci, ktorí prichádzajú na vaše stránky, vám budú viac dôverovať, pretože uvidia, že viete, o čom hovoríte. Pomaly si vytvoríte svoju vlastnú značku a budete profesionálom vo svojom výklenku.

Tak čo si myslíte? Stojí za to vytvoriť stránku blogov vedľa vášho obchodu? Ako som už povedal, nie je to povinné, ale ak do neho vložíte nejakú prácu, mohlo by sa to stať skutočným tokom príjmov. A keďže to spoločnosť WooCommerce už má zabudovanú, prečo to nevyskúšať?

Tisíce tém WooCommerce

Už som spomenul, že si môžete vytvoriť vlastné témy pre WooCommerce. Ale nemusíte. WooCommerce prichádza s mnohými krásnymi témami hneď po vybalení z krabice.

Možno si myslíte, že už máte peknú tému z WordPress, ktorá funguje veľmi dobre. Pri vytváraní obchodu by ste však mali zvážiť aktualizáciu témy WooCommerce. prečo?

To je z vašej strany skvelý krok, pretože témy WooCommerce sú vytvorené špeciálne pre online trhy. Tieto témy sú od základu vyvinuté tak, aby sa dobre hodili do vášho online obchodu.

Je dobré, že mnohé z tém sú určené pre konkrétne obchody. Napríklad, ak váš obchod bude predávať elektroniku (telefóny, tablety, slúchadlá atď.), Môžete si vybrať z tých, ktoré boli špeciálne vytvorené pre tento účel.

Dobrým miestom na začatie hľadania je tematický obchod WooCommerce. Tu môžete vyhľadávať akékoľvek témy, na ktoré by ste mohli myslieť. Ale ak hľadáte niečo trochu vyššie, môžete sa pozrieť na ThemeForest.

premium-woocommerce-themes

Majú najväčšiu kolekciu tém WordPress na webe. Z tohto dôvodu sa nimi predáva veľa prémiových tém WooCommerce. Je dôležité zdôrazniť, že väčšina z nich nie je zadarmo.

Dobrá rada: ak je váš obchod v prvých dňoch, mali by ste dostať bezplatnú tému. WooCommerce funguje dobre aj s tými. Keď na webe získate viac návštevníkov a kupujúcich, môžete upgradovať na prémiové tému celkom jednoducho.

Pri hľadaní najlepšej témy pre svoj obchod je dôležité si pred výberom skontrolovať niektoré skutočnosti. Najdôležitejšie je zistiť, či sa téma často aktualizuje. Ak áno, bude váš obchod bezpečnejší. Je tiež menej pravdepodobné, že budete v rozpore s inými časťami webu.

Na druhej strane by ste mali venovať pozornosť hodnoteniu danej témy. Ak téma má vysoké hodnotenie, ako každý iný produkt, budete si istí, že dokáže, čo tvrdí. Čítanie niektorých recenzií o tom je ešte lepšie.

Ak vyberiete tú správnu tému vážne, budete mať z toho, čo WooCommerce ponúka, maximum.

Pokračujme v tom, o čom sme hovorili, až do tohto bodu:

 1. Videli sme, že WooCommerce je dôveryhodný doplnok, ktorý používajú tisíce obchodov na celom svete, čo mu dáva obrovské plus.
 2. Ďalšou výhodou je skutočnosť, že sa bezchybne integruje do programu WordPress. Uľahčuje to proces bezpečného a fungujúceho online trhu.
 3. WooCommerce, ktorý je doplnkom Open-Source, uľahčuje premiestnenie vášho obchodu na iný server alebo poskytovateľa hostingu, keď vyrastie ten starý. Umožňuje tiež lepšiu personalizáciu obchodu.
 4. Rozšírenia pre WooCommerce vám uľahčia život pri správe obchodu.
 5. Integrovaný systém blogov je skvelý na získanie nových návštevníkov, ktorí s vami zostanú v kontakte vďaka rozšíreniu Mail Chimp.
 6. Ďalším pozitívom je obchod s témami WooCommerce (alternatívne ThemeForest), ktorý nájde tému, ktorá rozšíri váš trh nad vaše očakávania.

Ale na začiatku príspevku som povedal, že pokryji aj svoje nevýhody. Poďme k nim teraz:

Ste človek, ktorý má rád technológiu? Svojím spôsobom to robí každý. Aký je však rozdiel medzi niekým, kto vytvára webovú stránku sám, a niekým, kto za neho platí osobu? Rozdiel je v znalosti vývoja webových stránok.

Toto je jeden z problémov. Ak nie ste toho príliš v technike, môže trvať nejaký čas, kým sa naučíte všetky výhody a výhody WooCommerce. Ako som už povedal, je to úplne možné. Ale ak nie ste zvyknutí robiť niečo také sami, možno budete chcieť požiadať o pomoc.

A keď je obchod nastavený a funkčný, musíte ho spravovať. Pretože WooCommerce je doplnok s otvoreným zdrojom, musíte vykonať všetku prácu s backendom. Pri platených platformách je to iné.

Ak pôjdete na inú platformu, napríklad Shopify, starajú sa o všetko. Nemusíte sa obávať zlyhania alebo zlyhania stránok. Ak sa vyskytne problém, personál sa na to pozrie a nájde spôsob, ako to vyriešiť.

Ale s WooCommerce, ak sa vyskytne problém, musíte ho vyriešiť sami. V šťastnejšej situácii nájdete odpoveď na stránke komunity. Alebo by ste mohli potrebovať najať vývojára, aby urobil prácu za vás. Ale ktorákoľvek z týchto situácií by mohla trvať drahocenný čas mimo trhu.

Druhou nevýhodou je frekvencia aktualizácií. WordPress dostáva aktualizácie veľmi často. Doplnky, v tomto prípade WooCommerce, sa však niekedy rýchlo novým adaptáciám neprizpůsobujú. To sa však v priebehu času vyrieši.

WooCommerce vás môže stáť aj nejaké peniaze. To je niečo, čo mnohí ľudia považujú za negatívne. Početné témy, ktoré používa WooCommerce, majú svoju cenu. Ak teda chcete upgradovať svoj obchod s novým lepším motívom, môžete za to minúť nejaké peniaze.

Rozšírenia, ktoré používa WooCommerce, sú veľmi užitočné. Mnohé z nich však prichádzajú aj za cenu. Tieto záležitosti by ste mali vziať do úvahy pri plánovaní obchodu.

záver

Záverom je, že WooCommerce je silný a moderný doplnok, ktorý vám pomôže vytvoriť internetový obchod. Ako sme videli, existuje veľa výhod, ak sa rozhodnete svoj obchod rozvíjať pomocou neho. Jednou z najvýraznejších je obrovská možnosť prispôsobenia a výkonné zabezpečenie prichádzajúce s najnovšími aktualizáciami.

Rovnako ako všetko má aj určité nevýhody. Ak s technológiou ešte nepoznáte, bude pre vás ťažké vytvoriť a spravovať obchod pomocou tohto nástroja. V takom prípade by pre vás mohla byť platená platforma lepšou voľbou.

Ak však chcete výkonný, výkonný a moderne vyzerajúci internetový obchod a ste do neho ochotní venovať nejakú prácu, dokonca sa učiť zdola nahor, ako to urobiť, dôrazne odporúčame vyskúšať službu WooCommerce..

Ak hovoríme o WooCommerce, výhody môžu skutočne prevažovať nad nevýhodami.

Ako som už povedal na úvod, pred 10 rokmi by si veľa ľudí nemyslelo na vytvorenie internetového obchodu pomocou WordPress. Ako ste však videli v tomto článku, WooCommerce môže byť skvelým nástrojom, ktorý vám pomôže dosiahnuť ho.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map