Rôzne spôsoby, ako urýchliť váš blog WordPress

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Rôzne spôsoby, ako urýchliť váš blog WordPress
0 9 мин.

ako zrýchliť svoj blog na


Jedným z najdôležitejších aspektov webovej stránky, či už ide o osobný alebo firemný web, je rýchlosť. Ak návštevník vášho webu (potenciálni zákazníci) prehliadajú vaše webové stránky, chcete im poskytnúť tie najlepšie skúsenosti, takže rýchlosť je rozhodujúca. Používatelia webových stránok sú netrpezliví, chcú prístupové informácie rýchlo, bez čakania. Ak načítanie webovej stránky trvá viac ako 3 sekundy, návštevník odíde bez zmeny videnia vášho obsahu.

Rýchlosť je dôležitá aj pre motory ako Google, Yahoo, Bing a ďalšie. Vyhľadávacie roboty pristúpia k vášmu webu a indexujú ho a na výpočet prístupnosti a rýchlosti stránok použijú rôzne metódy výpočtu. Rýchlosť vášho webu môže významne ovplyvniť hodnotenie.

Pozrime sa na to, ako môžete urýchliť svoj blog WordPress vykonaním niekoľkých jednoduchých krokov.

Vyberte si spoľahlivého hostiteľa WordPress

Základom každej webovej stránky je webhosting. Môžete mať najlepší web a najužitočnejší obsah na webe, ak váš poskytovateľ hostingu naštve aj váš web. V závislosti od typu vášho webu a vášho rozpočtu musíte nájsť vhodnú a dobrú webhostingovú spoločnosť, ktorá poskytuje skvelé funkcie, kvalitnú podporu a veľkú rýchlosť. Na hosťovanie vašich stránok WordPress vám odporúčame používať hosting BlueHost alebo InMotion. Vyhnite sa bezplatnému webhostingu za každú cenu, pretože tieto služby poškodia vaše webové stránky iba umiestnením nežiaducich odkazov a nútených reklám na vaše stránky a sú mimoriadne nespoľahlivé..

Ideálne by bolo kúpiť dedikovaný server, pretože to môže poskytnúť najlepší výkon, avšak prenájom tohto typu hostingového plánu je veľmi drahý. Malý blog WordPress bude fungovať hladko na zdieľanom hostingovom pláne, zatiaľ čo web, ktorý prijíma veľkú návštevnosť, bude musieť umiestniť na VPS..

Použite sieť na doručovanie obsahu (CDN)

Používanie siete na doručovanie obsahu (CDN) vám pomáha ukladať obsah vašich webových stránok v cloude a tiež udržiavať webovú stránku online v prípade zlyhania hostingu. odporúčam CloudFlare ktorý sa dá veľmi ľahko nainštalovať z cPanel a je zadarmo.

Webová stránka v službe CloudFlare sa v priemere načíta dvakrát rýchlejšie, používa o 60% menšiu šírku pásma, má o 65% menej požiadaviek a je tak bezpečnejšia.

Použite oficiálnu stránku WordPress.org

oficiálna webová stránka wordpress

Aj keď veľa dizajnérov tém WordPress poskytuje balíčky s rýchlym spustením spolu s ich stiahnuteľnými témami, dôrazne odporúčam sťahovanie súborov z oficiálnych webových stránok. WordPress.org . Nájdete tu najnovšiu, stabilnú a bezpečnú verziu softvéru a nemusíte sa zaoberať poškodenými alebo infikovanými súbormi z iných zdrojov. Aktualizujte svoj blog WordPress, len čo bude k dispozícii nová verzia.

Ak nemáte technické znalosti na manuálnu inštaláciu WordPress, môžete použiť inštalačné nástroje na jedno kliknutie, ako napríklad  Fantastico alebo Softaculous. Nájdete ich vo svojom cpanel.Poskytnutím základných informácií, ako sú používateľské meno, heslo a e-mailová adresa, môžete začať s blogom behom niekoľkých minút. Tieto nástroje používajú najnovšiu verziu programu WordPress a sťahujú ju z oficiálnej webovej stránky.

Vyberte si ľahkú tému WordPress

Téma môže veľa ovplyvniť rýchlosť načítania. Čím viac súborov použije téma, tým pomalšie sa načíta váš web. Najlepšie výsledky poskytujú minimálne témy, väčšina z nich ich však nemá rada. Najlepšie témy nájdete na oficiálnych stránkach: https://wordpress.org/themes/, kde môžete vyhľadávať podľa rôznych farieb, vzorov a funkcií, všetko kontrolujú pracovníci WordPress.

minima wordpress tému dizajn

Ďalším dobre udržiavaným zdrojom je Téma Forest, kde nájdete prémiové témy s vysoko kvalitným dizajnom, dobre napísaným kódom a podporou. Mali by ste zvoliť tému, ktorá má dobré recenzie a je často aktualizovaná.

Obmedzte počet nainštalovaných doplnkov

Počet doplnkov aj ich zložitosť môžu ovplyvniť rýchlosť vášho blogu WordPress. Mali by ste nainštalovať iba doplnky, ktoré skutočne potrebujete. Ak je to potrebné, otestujte viac doplnkov a spustite rýchlostný test pomocou GT metrix alebo iný online nástroj, ktorý vám poskytne presný výsledok testu rýchlosti vašej webovej stránky.

Nezabudnite tiež prevziať a nainštalovať doplnky z bezpečných a dôveryhodných webových stránok, napríklad https://wordpress.org/plugins/ alebo tematický les.

Existuje niekoľko doplnkov, ktoré vám môžu pomôcť pri optimalizácii obrázkov (WP-SmushIt), buď uložením obsahu pomocou vyrovnávacej pamäte (Celková medzipamäť W3).

Optimalizujte obsah webových stránok

Obsah môže tiež ovplyvniť rýchlosť vášho blogu. Do svojho blogu by ste mali odovzdávať iba obrázky optimalizované pre web. Pomocou softvéru na úpravu obrázkov, ako je napríklad Photoshop, môžete zmeniť veľkosť obrázkov a uložiť ich na použitie na webe. V závislosti od obsahu, ktorý máte na svojich webových stránkach, sa odporúča nepoužiť príliš veľa obrázkov na tej istej stránke. Ak nemôžete rozdeliť obsah na niekoľko častí, použite doplnok, napríklad Lazy Load ktorá načíta obrázok iba vtedy, keď si ho používateľ skutočne prezerá. To vám môže ušetriť veľa šírky pásma a tiež vám pomôže mať lepší čas načítania. Ak je to možné, na hosťovanie vášho obsahu použite externé zdroje, ako je napríklad Youtube.

Keďže domovská stránka je zvyčajne najrušnejšou stránkou vášho webu, uistite sa, že je dobre optimalizovaná. Zobrazenie niekoľkých najnovších príspevkov spolu s výpisom každého z nich, prípadne miniatúrou, môže tiež pomôcť pri zvyšovaní rýchlosti.

Ak potrebujete hostiť obrázky vo vysokom rozlíšení, mali by ste vytvoriť miniatúry a prepojiť ich s fotografiami, ktoré chcete zobraziť. Obrázky sa načítajú iba vtedy, keď používateľ klikne na miniatúru, takže vaše webové stránky zobrazia tento obsah iba na požiadanie.

Uloženie vyrovnávacej pamäte na váš web a zníženie veľkosti súboru

S použitím vyrovnávacieho pluginu, ako je napr Celková medzipamäť W3 môžu tiež pomôcť pri zrýchľovaní načítavania vašich webových stránok a zlepšovaní ich výkonnosti. Doplnok optimalizuje súbory CSS a JS a minimalizuje stránky blogu, čím šetrí šírku pásma a poskytuje lepšiu používateľskú skúsenosť..

Blokujte nežiaducich používateľov a robotov

Existuje mnoho zbytočných robotov, ktorí budú mať prístup a indexovo prehľadávať vaše webové stránky. Môžu existovať aj hackeri, ktorí sa pokúsia preniknúť do vášho systému nepretržitým prístupom na vaše webové stránky a snažia sa nájsť slabé miesto. Môžu tiež ovplyvniť čas načítania vášho blogu. Vložením niekoľkých riadkov do súboru .htaccess môžete týmto robotom a rozsahu adries IP zakázať prístup na váš web. Na svojom webe chcete povoliť iba skutočným návštevníkom a zakázať čo najviac falošných kliknutí. toto Výukový program vám pomôže správne nastaviť súbor .htaccess.

Zabalenie!

Pravdepodobne existujú ďalšie triky, ktoré môžete použiť na zvýšenie rýchlosti a výkonu blogu. Ak si myslíte, že mi niečo uniklo, dajte mi vedieť v komentároch.

Ak sa vám tento článok páčil a chcete sa dozvedieť viac o WordPress, odporúčam prečítať si môj ďalší tutoriál: Čo robiť po inštalácii WordPress.

Bluehost – najlepší hostiteľ WordPress

odporúčané tiež WordPress.org

Uč sa viac “

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector