Shopify vs WooCommerce – Čo by ste mali použiť pre svoj online obchod?

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Shopify vs WooCommerce – Čo by ste mali použiť pre svoj online obchod?
0 27 мин.

Shopify-vs-woocommerce


„Chcem mať nastavený vlastný internetový obchod. Ale ako by som to mal urobiť? Existujú na to nejaké nástroje? “ Možno ste to prišli na myseľ, keď ste našli tento článok online. Odkedy ste sem prišli, som si istý, že máte záujem vedieť, ako vytvoriť online trh.

Mnoho ľudí si myslí, že internetový obchod je skvelý spôsob, ako zarobiť slušný príjem. Niektorí snívajú o vytvorení ďalšieho Amazonu. Na dosiahnutie tohto cieľa však potrebujete najlepší nástroj na trhu, ktorý vám pomôže.

Tu prichádza tento článok. Pozrime sa na 2 z najväčších a najdôveryhodnejších platforiem, ktoré ľudia používajú na vývoj internetového obchodu: Shopify a WooCommerce.

Pri vytváraní obchodu a jeho údržbe uvidíme, aké sú jeho výhody a nevýhody. Témy, o ktorých sa bude hovoriť podrobne, sú: ceny, dizajn, užívateľská prívetivosť a vlastnosti.

Keď sa dostanete na koniec tohto príspevku, mali by ste sa rozhodnúť, či je pre vás to Shopify alebo WooCommerce. Musíte však vedieť, že obe tieto platformy sú osvedčenými metódami, ktoré by sa mohli použiť vo vašom projekte.

Najprv sa pozrime na niektoré fakty o Shopify a WooCommerce:

Shopify

Počet aktívnych používateľov Shopify rastie po celom svete na viac ako 1 milión. To je obrovské množstvo; Len si pomyslite asi 1 milión ľudí, všetci predávajú niečo online. Pôsobí na viac ako 600 000 podnikoch na celom svete.

Avšak množstvo peňazí, ktoré zarobia, je ešte väčšie: 76 miliónov dolárov + miliarda predaných na stránkach Shopify. A tieto čísla sú stále na vzostupe každý deň.

Čo hovoríš? Môže byť Shopify vynikajúcim nástrojom, ktorý vám pomôže spravovať online trh? Určite to môže. Viac ako milión ľudí tomu verí, že sa bude starať o svoje online podnikanie.

Pozrime sa však, ako sa WooCommerce porovnáva s Shopify.

WooCommerce

Na webe sú zriadené stovky tisíc online obchodov. A spoločnosť WooCommerce má viac ako 28% právomocí. To samo o sebe dáva spoločnosti WooCommerce vynikajúce skóre dôvery v porovnaní s inými platformami, dokonca aj so službou Shopify.

Dnes existuje viac ako 29 miliónov stiahnutí tohto doplnku na WordPress. Poháňa viac ako 3 milióny aktívnych online obchodov po celom svete.

Vzhľadom na tieto obrovské počty môžeme s istotou povedať, že WooCommerce je jedným z najdôveryhodnejších a osvedčených nástrojov pri hľadaní rozvoja online trhu..

Teraz, keď sme dostali štatistiky z cesty, poďme sa ponoriť a uvidíme, čo robí tieto dve platformy tak efektívne.

Najprv budem hovoriť o cenách oboch. To by mohlo byť dôležitým faktorom pri rozhodovaní o tom, do čoho sa dostať.

WooCommerce Ceny

WooCommerce je v podstate jadrom doplnku WordPress. Mnoho doplnkov je použiteľných, ak za ne platíte, ale v prípade WooCommerce to tak nie je.

Ak chcete nainštalovať WooCommerce na svoje stránky, nemusíte platiť desetník. Je to úplne zadarmo.

To je skvelé vedieť pre tých, ktorí majú obmedzený rozpočet. Nenechajte sa však nadchnúť.

” Ale prečo by som nemal? To je úžasné! “A áno, je to skvelé. Ale ak sa rozhodnete používať WooCommerce, musíte platiť za niektoré veci.

Napríklad použitie služby WooCommerce znamená, že ste správcom obchodu. To znamená, že musíte platiť za doménové meno a hosting. Najlepšie by bolo hľadať poskytovateľa hostingu, ktorý má vyhradený hosting WordPress.

Takáto hostingová služba zaistí lepší výkon obchodu, pretože WooCommerce je doplnok WordPress.

Existujú aj iné možný výdavky, ktoré je potrebné zohľadniť. Napríklad mnohé z rozšírení (uvidíme, o čom budú neskôr) WooCommerce používa, nie sú zadarmo. Za ich používanie by ste mohli zaplatiť mesačný alebo ročný poplatok.

Okrem týchto súm, ktoré môžete minúť, je WooCommerce k dispozícii zadarmo.

Poďme sa však pozrieť, koľko stojí používanie služby Shopify.

Nakupujte ceny

Na rozdiel od WooCommerce, Shopify nie je plugin WordPress, ale kompletný výrobca a manažér internetového obchodu. Dalo by sa povedať, že ide o celú službu, ktorá vám poskytuje prostriedky na vývoj a údržbu internetového obchodu.

Majte na pamäti, že by vás nemalo prekvapiť, že Shopify nie je zadarmo. Aby ste mohli využívať túto službu, musíte za ňu zaplatiť. Ale koľko musíte zaplatiť presne? Pozrime sa!

Služba Shopify sprístupňuje 3 plány, ktoré prichádzajú s rôznymi cenami a funkciami. Teraz ich porovnáme:

 • Základné Shopify: Toto je ich štartovací plán. Stojí to 29 dolárov mesačne. Tento plán obsahuje veľa funkcií. Toto sú niektoré z nich: získate neobmedzený počet produktov a ukladanie súborov, ktoré je potrebné v prípade rastúceho obchodu.

Získate tiež 24/7 podporu pre peniaze, ktoré platíte. Toto sa hodí, ak práve začínate s obchodom.

Zahŕňajú aj bezplatný certifikát SSL, takže sa nemusíte starať o bezpečnosť svojich platieb.

Spolu s ďalšími funkciami je zahrnutý aj blog. To je skvelé, pretože mať blog spolu s obchodom vám umožní rýchlejšie rásť a bude pre vás jednoduchšie nájsť ho na Googli. Musíte však vytvoriť nejaký vynikajúci obsah. Každopádne je pekné, že túto možnosť zahrnuli.

 • Shopify: Keďže je to ich stredný plán, v porovnaní so základným programom získate nejaké doplnky.

Použitie tohto plánu stojí 79 dolárov mesačne. Ale ponúka to niečo, čo stojí za túto cenu? Áno. Tu sú niektoré výhody:

Darčekové karty sú skvelými možnosťami, ktoré sú pri tomto pláne k dispozícii. Každý dobrý online trh ich používa, takže ak chcete efektívnejšiu marketingovú kampaň, mali by ste ich vyskúšať.

Tento plán tiež obsahuje profesionálne správy, ktoré môžete skontrolovať raz za čas. Ak tieto prehľady používate, môžete svoj obchod spravovať efektívnejšie. Prehľady vám podrobne zobrazia štatistiky vašich stránok, aby ste si mohli dopredu naplánovať udržanie lepšej produktivity.

S týmto plánom tiež získavate podporu pre hardvérové ​​periférie, ako sú skenery čiarových kódov, maloobchodné fotoaparáty, zásuvky na peniaze, tlačiarne na príjem a tlačiarne na dodanie štítkov. V rámci programu Shopify je tiež povolené použitie POS aplikácií tretích strán.

 • Rozšírené Shopify: Prémiový program stojí oveľa viac ako stredný plán: touto možnosťou platíte 299 dolárov mesačne. Ale stojí to za cenu?

Zahŕňajú možnosť mať 15 zamestnaneckých účtov, čo je veľké množstvo v porovnaní so základným (iba s 2) a dokonca stredným (s 5) plánom..

Ak predávate niečo, čo je potrebné expedovať (nie digitálne produkty), bude pre vás užitočné, že s plánom pre pokročilých získate zľavu až 74% na dodávky. Zabezpečujú, aby ste dostali konkurenčné ceny od kuriérov, ako sú USPS, UPS, DHL a ďalšie.

Ďalším plusom je pokročilý nástroj na tvorbu prehľadov. Toto je nástroj, ktorý sa má použiť na prispôsobenie správ podľa možnosti profesionálnych správ (ktoré ste zaradili do plánu Shopify). Môžete filtrovať, pridávať a odstraňovať rôzne časti prehľadov a prispôsobiť ich vašim konkrétnym potrebám.

Poplatky za používanie iných poskytovateľov platieb spolu so službou Shopify Payments sú oveľa nižšie ako v ostatných úrovniach. Za základný plán máte 2%, stredný plán 1%, ale tu v prémiovom pláne platíte iba 0,5%.

Môže to vyzerať ako niečo, čo nie je také dôležité, ale premýšľajte o tom týmto spôsobom: Ak zrealizujete 10 predajov denne z niečoho, čo stojí, povedzme 100 USD, a platba sa uskutočnila prostredníctvom služby PayPal, znamená to, že zaplatíte celkom 5 dolárov. Ale pri základnom pláne by ste zaplatili 20 dolárov.

Je to však možnosť, ktorá skutočne závisí od veľkosti vášho obchodu a od klientov, ktorých dostanete každý deň. Ak máte menšiu predajňu, môžete urobiť všetko v poriadku iba pomocou stredného alebo dokonca základného plánu.

Ak sa rozhodnete platiť náklady na celý rok vopred, Shopify vám poskytne 10% zľavu. Na 2 roky máte zľavu 20%.

Čo môžeme povedať o ďalších nákladoch, ktoré by mohli prísť do hry, ak si vyberiete Shopify? Za poskytovateľa hostingu nemusíte platiť osobitne (napríklad za používanie služby WooCommerce), pretože ste ho zahrnuli do ktoréhokoľvek z týchto troch programov. Okrem mesačných poplatkov za prevádzku obchodu so službou Shopify neexistujú žiadne ďalšie náklady.

Teraz, keď vieme, aké sú ceny pre každú platformu, môžeme hovoriť o návrhu týchto nástrojov. Existujú aj rozdiely a podobnosti.

Dizajn spoločnosti WooCommerce

WooCommerce je doplnok s otvoreným zdrojovým kódom vytvorený vývojármi za WooThemes. Vďaka otvorenému zdroju vám môže poskytnúť najpodrobnejšiu prispôsobiteľnosť.

Ak hľadáte nástroj na vytvorenie úplne personalizovaného obchodu, potom je pre vás WooCommerce ten pravý. Môžete dokonca upraviť zdrojový kód pre dizajn tak, aby vyhovoval vašim špecifickým predstavám. Služba Shopify to nedovolí.

Ale čo témy, ktoré sú k dispozícii? WooCommerce tiež nesklame. Hľadanie témy obchodu nie je ľahké, keď uvidíte množstvo možností.

Ak chcete nájsť ten správny pre vás, môžete prejsť na Themeforest.com. Táto stránka vám umožňuje prehliadať stovky tém WooCommerce. Ktokoľvek z nich by mohol byť skvelý na inštaláciu do vášho obchodu.

Ak však nenájdete tú správnu tému, môžete navštíviť aj ďalšie miesto: vlastný obchod s témami WooCommerce s názvom Storefront. V mnohých ohľadoch je to podobné téma Themeforest.

Ale Storefront je navrhnutý tak, aby bol dokonale synchronizovaný s WordPress. S viac ako 2,5 miliónom stiahnutí je jedným z najpoužívanejších tematických obchodov online. Aké sú výhody používania aplikácie Storefront?

 • Je vyvíjaný od začiatku do konca, čím sa zvyšuje výkon vašich stránok a SEO. To je veľmi dôležité, pretože potrebujete efektívny SEO, aby ste sa uistili, že klienti vás ľahko nájdu. Vaše financie sú tu v stávke.
 • Ďalšou skvelou vlastnosťou aplikácie Storefront je skutočnosť, že ide o plne responzívny doplnok. Bez ohľadu na to, ako ho používate: na telefóne, tablete alebo stolnom počítači sa prispôsobí danej situácii. S displejom budete ľahšie komunikovať, čím získate vyššiu účinnosť.
 • Jednou z pekných možností je, že môžete vidieť svoje zmeny v dizajne v reálnom čase. To by mohlo skrátiť čas potrebný na rozvoj obchodu.

WooCommerce má veľkú výhodu v porovnaní s Shopify v oblasti dizajnu. Služba Shopify obsahuje niekoľko skvelých a krásnych tém (tieto skontrolujeme o niečo neskôr). Nemôžete ich však skutočne prispôsobiť, rovnako ako tému WooCommerce.

S WooCommerce, aj keď sa vám nepáči téma, môžete si najať vývojára, aby ho trochu vylepšil. Alebo dokonca vytvorte úplne osobný motív iba pre svoj obchod.

Poďme však ďalej a uvidíme, čo Shopify prináša k stolu.

Shopify Design

Rovnako ako WooCommerce, Shopify prichádza s vynikajúcimi témami hneď po vybalení z krabice. Ich služba vám umožní vybrať si z 54 tém, ktoré sú pripravené na použitie na vašom webe. 10 z 54 je zadarmo na použitie.

V porovnaní s WooCommerce však pri navrhovaní úplne personalizovaného obchodu nemáte tak veľkú slobodu. Je to tak preto, lebo mnoho ďalších ľudí používa službu Shopify a svoju tému môžete nájsť v inom obchode. Ako som už povedal, služba Shopify vám poskytuje prístup k 54 témam, z ktorých 44 je platených návrhov. Ale všetkých 54 tém má k dispozícii viac ako jeden štýl.

Čo to znamená? Premýšľajte o tom. Väčšina tém Shopify má k dispozícii najmenej 2 štýly. Existujú iní s 3 alebo dokonca 4 štýlmi. Ak vynásobíte 53 3, získate 159 tém, z ktorých si môžete vybrať. A ako sme videli, existuje veľa 4 štýlov, nielen 3.

Týmto spôsobom môžete svoj štýl veľmi zúžiť, takže získate celkom osobný obchod.

Inštalácia väčšiny tém, ktoré poskytuje služba Shopify, nanešťastie nie je možná. Väčšina z nich je medzi cenovými bodmi od 140 do 180 dolárov.

Ak s obchodom iba začínate, možno je najlepšie zvoliť si bezplatnú tému. Keď bude váš obchod dobre zavedený, môžete vyhľadať prémiové tému a ešte viac vylepšiť svoj dizajn. Týmto spôsobom nebudete vyhadzovať peniaze z okna. Nemôžete si byť istí, že všetko bude fungovať podľa vášho plánu.

Tematický obchod Shopify je veľmi dobre vytvorený, aby návštevníkovi uľahčil výber najlepšieho dizajnu podľa jeho predstáv. Ako to robia? Dosahujú to pomocou užitočného filtra, ktorý vám pomôže.

V hornej časti stránky sú zobrazené týždňové trendy. To je skvelé, ak potrebujete medzi ostatnými niečo veľmi populárne.

Ale ak sa trochu znížite, uvidíte témy rozdelené do kategórií. Ak chcete niečo pre konkrétne odvetvie, môžete vyhľadávať pomocou tohto filtra. Ak však hľadáte tému, ktorá je jednoduchá a má veľa obrázkových miest, môžete sa pozrieť priamo do tejto kategórie.

Ak ste vývojár alebo webový dizajnér, môžete dokonca požiadať o vytvorenie motívu Shopify, ktorý sa vloží do jeho obchodu. Majú určité prísne požiadavky, ale ak ich splníte, môžete si v obchode nechať zobraziť svoju vlastnú tému.

Teraz, keď sme videli dizajn pre WooCommerce a Shopify, poďme ďalej a porozprávame sa o užívateľskej prívetivosti alebo používateľskej skúsenosti pre každú z nich..

Používateľské rozhranie WooCommerce

Ak hovoríme o používateľskom rozhraní pre WooCommerce (a Shopify), musíme zistiť, čo uľahčuje (alebo sťažuje) pohyb v rámci platformy. Táto časť je obzvlášť dôležitá. prečo?

Je to dôležité, pretože ak vytvoríte internetový obchod, je pravdepodobné, že budete tým, kto ho spravuje, na začiatku určite. Preto je lepšie mať ľahko naučiteľné rozhranie. Týmto spôsobom sa môžete viac sústrediť na obchodnú stránku vecí, nie na prevádzkovanie obchodu.

Ako sa v tejto oblasti postaví WooCommerce? Vzhľadom na to, že je zadarmo používať aj doplnok a open-source, nie je to najjednoduchšie sa učiť. Ak v službe Google rýchlo vyhľadávate, zistíte, že väčšina ľudí si myslí, že je dosť ťažké poznať vašu cestu, ak nie ste zvyknutí na technológiu..

Toto nie je len prípad WooCommerce. Mnoho ďalších doplnkov WordPress je rovnaké. A WooCommerce nie je výnimkou.

Keď bude váš obchod v prevádzke, celý proces riadenia bude na vás, aby ste ho zvládli. Všetko spadne do vašich rúk. Nemusíte poznať kódovanie, ale je tu veľa čo učiť, ak sa rozhodnete pre WooCommerce.

Ako služba Shopify porovnáva? Pozrime sa!

Shopify UI

V tejto kategórii je medzi týmito dvoma kandidátmi obrovský rozdiel. Aké sú rozdiely? Myslím, že ste už prišli na jednu z nich. Áno, užívateľské rozhranie pre Shopify je oveľa ľahšie ovládateľné.

Ako som už uviedol, Shopify je platená platforma, služba, ktorú môžete využívať. Preto tu veľa technologického žargónu nie je potrebné. Ak si vyberiete jeden z ich plánov, tiež si vyberiete, že sa budú starať o veci, ktoré desia majiteľov obchodov.

Najprv musíte byť ten, kto nastavuje obchod. Najprv si musíte vybrať plán, ale teraz sa toho nemusíte báť. Prečo? Dostanete 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu, aby ste zistili, či táto služba funguje pre vás.

Po dokončení vytvárania a overovania nového účtu sa dostanete na stránku „backoffice“ tohto webu. Tu začnete vytvárať všetko, čo chcete v obchode zobraziť.

Ak chcete vytvoriť internetový obchod, stačí kliknúť na tlačidlo „Pridať internetový obchod“. To znamená, že musíte najskôr zvoliť tému pre obchod. Keď ju máte, môžete ju prispôsobiť vašim potrebám alebo ju jednoducho nechať tak, ako je; záleží na tom, čo chcete. Prispôsobenie nie je povinné; dá sa to urobiť neskôr.

V možnosti „Nastavenia“ môžete pre obchod nakonfigurovať veľa úprav. Môžete napríklad nastaviť, ako sa budú platby spracúvať a čo sa od klienta pri pokladni bude požadovať. Môžete tiež nastaviť spôsob prepravy.

Ak vyberiete kartu „Internetový obchod“, dostanete sa na ďalšiu stránku, kde môžete upraviť a prispôsobiť, ako bude váš obchod vyzerať a ako bude správať..

Uvidíte, že jedna z možností sa nazýva „príspevky blogu“. Už sme spomenuli, že je to vynikajúca funkcia. Ak vytvoríte nejaký vynikajúci obsah, ktorý sa ľuďom páči, pravdepodobne si ponecháte svojich klientov. Prečo je to pravda??

Ľudia často hľadajú online produkty alebo služby, ktoré môžu vyriešiť jeden z ich problémov. Ak teda píšete článok o produkte, ktorý ste uviedli vo svojom obchode, niekto by mohol ľahšie nájsť váš obchod, pretože o ňom máte napísaný obsah.

Možno prídu len prečítať jeden z vašich nových článkov, ale pokiaľ zostanú na webe, môžu si niečo kúpiť. Pravidelne aktualizovaný blog vás však dovedie k väčšiemu počtu návštevníkov a prípadne aj k ďalším zákazníkom.

Ďalšou možnosťou okrem tlačidla „Príspevky na blogu“ je časť „Produkty“. Je zrejmé, k čomu to je: pridávať do obchodu nové produkty. Toto je koniec koncov hlavná časť o vlastníctve online trhu. Bez produktov nemôžete mať online obchod.

Na tejto karte je možné urobiť ešte niečo iné, než je pridávanie nových produktov, spustenie inventára. Toto je veľmi dôležité. Pomôže vám to ľahko skontrolovať, ako si vaše produkty vedú medzi vašimi klientmi.

Ak máte plán, ktorý túto funkciu umožňuje, môžete tiež použiť časť Darčekové karty.

Na záver tejto časti: ak sa rozhodnete vytvoriť svoj online trh so službou Shopify, zvyknete si na rozhranie oveľa rýchlejšie a ľahšie, ako keby ste si vybrali WooCommerce. Ak je však vaším cieľom dobre prispôsobený obchod, WooCommerce je ten pravý pre vás. Je dodávaný s akoukoľvek funkciou, na ktorú by ste mohli myslieť, a pomôžu vám profesionálnejšie vytvoriť vašu osobnú značku.

Teraz sa poďme na niečo porozprávať o funkciách, ktoré vám ponúkajú spoločnosti WooCommerce a Shopify.

Funkcie WooCommerce

Veľkým plusom, ktorý má WooCommerce v tejto oblasti, je obrovská rozmanitosť rozšírení. Rozšírenie je v podstate program, ktorý môžete nainštalovať do WooCommerce na vyriešenie možného problému. Sú veľmi podobné doplnkom pre WordPress. Iba v tomto prípade ide o „doplnky“ pre WooCommerce.

S čím vám tieto rozšírenia môžu pomôcť? Pomáhajú s čímkoľvek, čo môže urobiť internetový obchod. Existuje viac ako 400 rozšírení, ktoré môžete použiť s WooCommerce. Existujú rozšírenia na spracovanie platieb, uvádzanie produktov, recenzie a komentáre k produktom, spracovanie platieb (platobné brány), prepravu, marketing a ďalšie úlohy..

Niektoré z rozšírení sú bezplatné a niektoré sa platia mesačným alebo ročným predplatným. Nižšie nájdete niektoré z najobľúbenejších rozšírení pre internetový obchod:

 • PayPal – pre spracovanie platieb. Existuje mnoho ďalších platobných procesorov, z ktorých si môžete vybrať (Stripe, Square, Amazon Pay, atď.)
 • Rozšírenie MailChimp – pre e-mailový marketing. Prepojí váš obchod WooCommerce s účtom MailChimp.
 • WooCommerce Shipping – pre starostlivosť o dodávky
 • Faktúry WooCommerce – na generovanie a pripájanie faktúr k spracovaným objednávkam
 • Predplatné WooCommerce – umožní návštevníkom prihlásiť sa na odber vašich služieb alebo produktov

Súčasťou WooCommerce je mnoho ďalších funkcií. Tu je zoznam s niektorými z nich: správa inventára, e-mailové šablóny, refundácie na jedno kliknutie, zákaznícke účty, nástroje SEO, kupóny, prispôsobenie obchodu podľa vašej polohy (mena / jazyk / jednotky), filtrovanie produktov, neobmedzené galérie vašich produktov. , integrovaný systém blogov a mnoho ďalších.

Teraz ideme ďalej a uvidíme, aké funkcie má Shopify.

Nakupujte funkcie

Keď sme hovorili o cenách za službu Shopify, získali sme niektoré funkcie, ktoré sú súčasťou tejto platformy. Teraz sa bližšie pozrieme na to, čo robí tieto funkcie dôležité pre obchod.

Služba Shopify obsahuje prehľadový panel, kde môžete vidieť, ako funguje váš obchod. Zobrazuje sa tu veľa štatistík, ktoré vám umožnia plánovať dopredu a byť vo vašom podnikaní lepší. Môžete napríklad vidieť predaj za rôzne časové obdobia.

Môžete tiež vidieť podľa regiónu, odkiaľ vaši zákazníci prichádzajú. Je to skvelé, pretože informácie, ktoré tu získate, vám umožnia presnejšie špecifikovať vaše ponuky na webe. Klienti budú s vaším obchodom spokojní.

V prípade WooCommerce nie je podpora najlepšia. Ak máte nejaké problémy s obchodom, musíte nájsť spôsob, ako ho vyriešiť. Ak nemôžete, možno budete musieť najať vývojára, ktorý to urobí za vás.

Ale s Shopify je to úplne iné. Zákaznícka podpora je skvelá. Môžete im kedykoľvek poslať e-mail, zavolať im alebo s nimi v reálnom čase chatovať. Ak existuje problém týkajúci sa vášho trhu, tím podpory urobí všetko, čo je v jeho silách, aby ho vyriešil.

Z tohto dôvodu môžete svoje zdroje a nápady zamerať na vedenie firmy, ktorá neponecháva funkčnosť obchodu.

Už som spomenul, že certifikát SSL je súčasťou každého z 3 ponúkaných programov. S WooCommerce by ste si to mali kúpiť sami alebo vyhľadať poskytovateľa hostingu, ktorý to ponúka vo svojich plánoch. Výber Shopify je lepší, ak to vezmete do úvahy.

záver

Je teda služba Shopify lepšia ako služba WooCommerce? Alebo je to naopak? Ak vezmeme do úvahy všetko, čo už bolo spomenuté o oboch platformách, môžeme bezpečne povedať: ZÁVISLOSTI.

Na čo by ste sa mohli opýtať? Vaše osobné potreby.

Na jednej strane pre vás môže byť WooCommerce tou najlepšou vecou. Ak hľadáte nástroj, ktorý vám poskytne slobodu pri navrhovaní obchodu, WooCommerce je najlepší. Videli sme, že má z nich väčšiu knižnicu tém. Aj keď nenájdete ten, ktorý vám vyhovuje, môžete navrhnúť tému len pre svoj obchod. Ak neviete, ako to urobiť, jednoducho si najmite vývojára.

WooCommerce môže byť pre vás tiež, ak chcete, aby sa do obchodu dalo obrovské množstvo funkcií a možností. Rozšírenia sú tým najlepším riešením.

Na druhej strane, Shopify je najlepším kandidátom, ak nie ste taký odborník. Ako sme už hovorili, služba Shopify nevyžaduje obrovské množstvo vedomostí. Môžete sa naučiť spravovať obchod „cez noc“. Pretože produkt WooCommerce bol vytvorený hlavne pre vývojárov, manipulácia s ním nie je tak jednoduchá.

Služba Shopify obsahuje aj niekoľko vynikajúcich bezpečnostných funkcií (SSL a ďalšie). Ak nechcete riešiť problémy s údržbou raz za čas, vyberte možnosť Shopify.

Pri rozhodovaní o víťazovi tu nie je toľko problém. Ak hľadáte WooCommerce, budete musieť minúť nejaké peniaze na hosting online. Takže vás to určite bude stáť niečo.

Ak sa rozhodnete pre službu Shopify, určite musíte za používanie služby platiť mesačný poplatok. V oboch prípadoch vzniknú náklady na vytvorenie a správu obchodu.

Aby ste si mohli vybrať ten najlepší nástroj pre svoj ďalší Amazon, mali by ste starostlivo zvážiť klady a zápory. Pozrite sa, aké sú vaše osobné priority.

Ak presne viete, ako chcete uspieť a aké sú vaše ciele pre obchod, môžete si bezpečne vybrať víťaza svojej firmy..

Dúfame, že po prečítaní tohto článku budete mať lepšiu predstavu o tom, čo pre vás tieto dve platformy môžu urobiť.

Vyberte si však múdro, takže výsledkom bude to, čo ste naplánovali na celú dobu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector