Sitejet vs WordPress – Čo je najlepšie na zostavenie vašich webových stránok?

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Sitejet vs WordPress – Čo je najlepšie na zostavenie vašich webových stránok?
0 11 мин.

wordpress-vs-sitejet


Ak hľadáte spôsob, ako navrhnúť svoje nové webové stránky, existuje veľa možností, s ktorými by ste mohli ísť. Môžete ho napríklad sami kódovať (alebo si niekoho najať) pomocou HTML a CSS, alebo ho vytvoriť pomocou platformy na tvorbu webových stránok, ako je Wix alebo Sitejet; ďalšou možnosťou by bolo vytvorenie si webovej stránky a jej použitie WordPress platforma pre výstavbu.

Ako pravdepodobne už viete, v tomto článku sa pozrieme na 2 vyššie uvedené metódy: nástroj na tvorbu stránok Sitejet a systém správy obsahu WordPress (CMS). Jedná sa ľahko o 2 z najpopulárnejších metód používaných v moderných webových stránkach.

Viac ako 25% všetkých webových stránok online dnes využíva technológiu WordPress. A myslím si, že dnes existujú doslova milióny webových stránok. Ide o to, že WordPress je široko používaná platforma pre všetky typy ľudí pre všetky typy webových stránok.

Ale čo Sitejet? Ide o službu, ktorej cieľom je prevziať WordPress ako jeden z najpopulárnejších nástrojov na správu stránok, aký bol kedy vytvorený. To nie je malý cieľ. Táto služba sa však vďaka svojej jednoduchosti a moderným funkciám stáva čoraz obľúbenejšou. Je to dôstojný konkurent.

Čo budeme hovoriť v prípade oboch platforiem? Prvá vec, ktorú sa budeme venovať, je funkčnosť. Potom sa tiež pozrieme na užívateľskú prívetivosť a ako posledný aspekt uvedieme aj ceny. Poďme na to!

Začnem s WordPress:

WordPress – Funkčnosť

Keď hovoríme o funkčnosti, musíme spomenúť, aké veci môžete pomocou platformy dosiahnuť. V prípade WordPress môžeme zhrnúť iba jedno slovo: všetko. Nerobím WordPress príliš dobre. Naozaj môžete robiť čokoľvek, čo súvisí s akýmkoľvek druhom webovej stránky.

Veľa z toho vyplýva z veľkého množstva tém dostupných v časti šablóny WordPress. Na výber máte tisíce bezplatných a prémiových tém.

Najlepšie na takmer všetkých z nich je skutočnosť, že reagujú. Nemusíte sa teda obťažovať, aby váš web vyzeral dobre na všetkých zariadeniach. Toto je štandard, ktorý sa dodáva s používaním WordPress.

Keď nainštalujete novú tému, proces je bezproblémový rýchly a jednoduchý. Jediné, čo musíte urobiť, je kliknúť na sekciu motívov, vybrať tú správnu pre vaše potreby a kliknúť na inštaláciu. Ak chcete, môžete si dokonca zobraziť ukážku toho, ako bude váš web vyzerať, takže nemusíte strácať čas prispôsobovaním šablóny, ktorá by nakoniec nefungovala..

Ďalšou dôležitou vlastnosťou, ktorá prichádza s používaním WordPress, je obrovské množstvo preddefinovaných doplnkov. V zásade ide o malé programy vytvorené na zabezpečenie určitých úloh, ktoré môže webová stránka potrebovať.

Napríklad existujú doplnky, ktoré slúžia na spracovanie e-mailov, predaj (webové stránky elektronického obchodu), prihlasovacie formuláre, SEO, písanie, spracovanie videa a obrázkov a mnoho ďalších..

V súvislosti s doplnkami by ste však mali mať na pamäti jednu vec: musíte nainštalovať iba tie, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie vášho webu. Ak ich nainštalujete príliš veľa, môžu výrazne spomaliť váš web. Pri vytváraní stránky s programom WordPress to preto zohľadnite.

Sitejet – funkčnosť

sitejet-funkcie

Funkcie súboru Sitejet & funkčnosť

Teraz sa trochu porozprávame o funkcii Sitejet. Na začiatok by sme mali zdôrazniť, že Sitejet je WYSIWYG CMS. Čo to znamená?

Skratka je skratka „Čo vidíte, to, čo dostanete“. Táto myšlienka je celkom samozrejmá: celý proces budovania stránok sa deje naživo. Akákoľvek zmena alebo zmena je viditeľná priamo v prehliadači. To môže celý proces urýchliť a zefektívniť.

Rovnako ako WordPress, aj Sitejet prichádza s množstvom preddefinovaných šablón, ktoré sa dajú ľahko nainštalovať a meniť podľa želania. Dobrá správa je, že všetci reagujú. Táto funkcia sa v súčasnosti stáva čoraz viac štandardom. Je to však vítaný doplnok k balíku.

Sitejet vám tiež umožňuje plne prispôsobiť zdrojový kód za webom, ktorý je po ruke. Presnejšie povedané, na svoj web môžete zmeniť alebo pridať nový kód HTML, CSS a JavaScript. To umožňuje omnoho lepšiu personalizáciu, pretože môžete vytvárať prvky výlučne špecifické pre používaný web.

V súbore Sitejet je zabudovaná veľmi zaujímavá a moderná funkcia, ktorá sa nazýva Detekcia identity spoločnosti. Čo je to presnejšie? Ak už vlastníte spoločnosť, môžete nahrať jej logo na svoj účet Sitejet. Po dokončení sa môžete rozhodnúť automaticky upravovať vzhľad webových stránok po logu, ktoré ste predtým nahrali.

Jednoducho povedané, celá vaša firemná identita (ktorá zahŕňa vaše webové stránky) bude upravená podľa vášho hlavného loga. Aké úžasné je to? Svoju vlastnú značku budete mať nastavenú hneď!

WordPress – užívateľská prívetivosť

Teraz je čas hovoriť o ďalšom aspekte pre obe platformy: užívateľská prívetivosť. Alebo inými slovami: aké ľahké je používanie platformy.

Toto je v skutočnosti veľmi dôležitý aspekt. Koniec koncov, použitie nástroja na tvorbu webových stránok znamená, že by ste nemali mať príliš veľa technických znalostí. Toto je jeden z hlavných dôvodov, prečo boli pôvodní tvorcovia stránok. takže aj netechnickí ľudia by mohli navrhovať a vyvíjať svoje vlastné webové stránky bez potreby kódovania.

Čo teda môžeme povedať o WordPress? Akonáhle sa dostanete na kĺb, je to celkom ľahké a jednoduché udržiavať svoje webové stránky vo forme. Samozrejme, že to trvá trochu času, aby ste poznali všetky prínosy a odchody, ale určite stojí za váš čas.

WordPress je komplexná platforma, ktorá podporuje všetky typy webových stránok, nielen blogy. Ale aj tak sa môžete dozvedieť všetko o jeho fungovaní pomerne rýchlo.

Hovorím pomerne rýchlo, pretože pretože máte k dispozícii toľko funkcií a možností, môže to chvíľu trvať, než si zvyknete. Napríklad, niektoré z funkcií sú k dispozícii iba na hlavnej lište ponuky (vľavo): hlavný informačný panel, príspevky, stránky, médiá (obrázky, videá, zvuk), komentáre, vzhľad, doplnky, nástroje a nastavenia. Všetky tieto možnosti majú samozrejme aj ďalšie vlastnosti.

Sitejet – užívateľská prívetivosť

Keď hovoríme o ľahkom používaní, Sitejet je najlepšia platforma na zozname. Už som spomenul, že WordPress sa dá celkom ľahko naučiť a ovládať, ale Sitejet je ešte jednoduchší. Všetky prvky a stavebné nástroje boli vytvorené s ohľadom na jednoduchosť.

Napríklad editor sa používa ako nástroj na presúvanie myšou pri vytváraní vašich webových stránok. Môžete si vybrať z desiatok vopred vytvorených prvkov, ktoré sú pripravené na použitie. Samozrejme, môžete si ich ešte viac prispôsobiť, ak to chcete.

Ak je však šablóna z ich obchodu požadovaná, vaša práca sa stane ešte ľahšou. Stačí si len vybrať ten, ktorý vyhovuje vašim predstavám, a aktivovať ho na svojom webe. Akákoľvek téma je otvorená pre úpravy. Takže, ak niečo potrebuje ďalšiu personalizáciu, je to tiež ľahko zvládnuteľné pomocou funkcie drag-and-drop, od predtým.

Všetko v editore je zreteľne označené a jeho účel je zdôraznený, takže budete bez problémov vedieť svoju cestu okolo platformy..

Teraz je čas hovoriť o cenách oboch týchto platforiem na tvorbu webových stránok:

WordPress – ceny

Túto platformu môžete používať úplne zadarmo. Čítali ste to správne. Ak si stiahnete WordPress z WordPress.org, môžete ho používať úplne zadarmo. Koniec koncov, ide o nástroj s otvoreným zdrojom, čo znamená, že ho môžete ľubovoľne používať a upravovať.

Jedinou službou, ktorú musíte zaplatiť, je webhosting, ktorý musia mať všetky webové stránky, aby boli online na webe. Vrelo odporúčam HostGator na vytváranie a hosťovanie webových stránok WordPress.

Sitejet – ceny

sitejet-cenová

Ceny Sitejet

Zatiaľ čo väčšina tvorcov webových stránok ponúka bezplatný plán, Sitejet nemá žiadny bezplatný plán. Najlepšie a najrozumnejšie pre niekoho bez spoločnosti je prvý plán, ktorý sa nazýva profesionál.

Táto cena stojí 7 dolárov mesačne alebo 5 dolárov mesačne, ak platíte 1 rok vopred. Každá funkcia, ktorú Sitejet sprístupňuje, je súčasťou tohto balíka + hosting pre 1 webovú stránku zadarmo.

Ak chcete bezplatne používať platformu pre svoj projekt budovania webových stránok, potom je pre vás WordPress tou pravou. Ale aj tak musíte stále platiť za webhosting, ktorý za nové webové stránky (so zdieľaným hostingom) stojí medzi $ 3 – 10 $ / mesiac. Ako je uvedené vyššie, pre weby WordPress odporúčam hostgator, ktorý začína na 2,75 dolárov mesačne.

Pokiaľ ide o tvorbu cien, nakoniec by ste utratili takmer rovnakú sumu za oba nástroje. Jediným rozdielom je, že tieto peniaze platíte rôznym spoločnostiam.

záver

Celkovo vzaté, WordPress aj Sitejet sú špičkovými tvorcami webov. Výber jedného nad druhým skutočne závisí od vašich osobných potrieb a vkusu.

S aplikáciou WordPress máte k dispozícii komplexný redakčný systém, ktorý môžete použiť na správu stránok, keď je súbor Sitejet skôr tvorcom webových stránok typu drag-and-drop, ktorý má úžasné zabudované funkcie, ale v porovnaní s programom WordPress ste obmedzení..

Ak ich používate rozumne, môže ktorýkoľvek z nich spôsobiť, že sa váš web stane jeho vlastnou značkou. Váš výber skutočne záleží na vašich potrebách. Odporúčam WordPress pre webové stránky typu blogu a Sitejet pre webové stránky malých spoločností. Ak prevádzkujete svoje webové stránky na WordPress, budete musieť neustále sledovať aktualizácie a zabezpečenie. S Sitejet sa nemusíte starať o všetky tieto veci.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector