Spravované vs. nespravované hostovanie WordPress – Ktoré by ste si mali zvoliť?

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Spravované vs. nespravované hostovanie WordPress – Ktoré by ste si mali zvoliť?
0 15 мин.

Podarilo-vs-neriadeným-WordPress-hosting


WordPress je ľahko najlepší systém na správu obsahu pre každého s minimálnymi alebo pokročilými technickými znalosťami. Umožňuje vám rýchlo a ľahko spustiť webovú stránku a vytvoriť ju tak, aby bola vynikajúcou online prítomnosťou podľa vášho želania. Ak ju chcete doplniť, môžete ju používať úplne zadarmo, čo nie je malý bonus pri hľadaní podnikania.

WordPress vám umožňuje vytvoriť akýkoľvek druh webovej stránky, ktorú potrebujete, od jednoduchých webových stránok s portfóliom po blogy, weby sociálnych sietí, fóra, adresáre, weby elektronického obchodu a ďalšie. Čokoľvek si predstavíte, môžete to urobiť s trochou technického know-how. Ale aj keď neviete veľa o webdizajne, stále môžete mať profesionálne webové stránky.

Stačí nájsť tému, ktorá upúta pozornosť a je vhodná pre vaše podnikanie, nainštalovať ju a po troške prispôsobenia budete mať svoj profesionálne vyzerajúci web.

Nie každý aspekt prevádzkovania webovej stránky je, samozrejme, bezplatný. Prvou cenou, ktorú budete musieť riešiť, je cena hostingu.

Pokiaľ ide o WordPress, máte dve hlavné možnosti: jedna používa Managed Hosting a druhá používa Unmanaged Hosting. Obe majú spravodlivý súbor výhod a nevýhod. Ktorý z nich by ste si mali zvoliť, je úplne na vašich potrebách, preto si položme túto otázku a pomôžeme vám!

Čo je Managed Hosting?

Spravovaný hosting je hostingová služba alebo plán, ktorý možno rozdeliť na množstvo komponentov. Prvý z nich je server, ktorý samozrejme používate na spustenie svojich webových stránok. Na serveri je však zvyčajne nainštalovaný operačný systém a rôzne druhy softvéru, vďaka ktorým je jeho prevádzka bezproblémová.

Toto je základ hostiteľských služieb hostenia tam, ale hostingové spoločnosti ponúkajú aj ďalšie služby. Môžete mať užitočné funkcie, ako sú automatické zálohy, monitorovanie stavu, skenovanie a odstránenie škodlivého softvéru, bezpečnostné kontroly a mnoho ďalšieho. Sú to ďalšie služby správy, ktoré čiastočne vykonávajú správcovia serverov.

V podstate riadený hosting teda obsahuje ďalšie služby riadenia, ktoré znižujú váhu vašich ramien. Ak pôjdete s nespravovaným hostingovým plánom, budete musieť robiť monitorovanie, skenovanie škodlivého softvéru a všetko ostatné.

Managed hosting má oveľa viac výhod, ale to sa líši od spoločnosti k spoločnosti. Je veľmi užitočné mať spravovaný plán hostenia, ale tiež to stojí viac ako bežné služby.

Čo je nespravovaný hosting?

Nespravovaný hosting je plán hostenia barebones, ktorý neponúka žiadny ďalší softvér ani služby. Server získate iba s nainštalovaným operačným systémom, takže budete musieť nainštalovať všetko, čo potrebujete. Nielen WordPress a Drupal a podobný softvér, ale základný systémový softvér ako PHP a Apache.

Preto sa označuje ako nespravovaný hosting, pretože hostiteľská spoločnosť neposkytuje žiadne služby, na ktoré by ste sa mohli spoľahnúť pri spracovaní bežných úloh na serveri. Ak chcete niečo urobiť, musíte to urobiť sami, preto je to také lacné.

Nespravovaný hosting je vynikajúcou možnosťou, ak hľadáte spustenie aplikácie, ktorá vyžaduje konkrétne nastavenia servera. Spravovanie hostingu môže ovplyvňovať to, čo sa snažíte robiť, takže je najlepšie mať úplnú kontrolu nad serverom.

Je to tiež skvelá voľba pre každého, kto sa chce dozvedieť viac o správe serverov, pretože im umožňuje mať prostredie, na ktorom môžu experimentovať. Okrem toho je to omnoho lacnejšie, takže s tým ušetríte veľa peňazí.

Ak máte niekoho, kto sa zaujíma aspoň o správu serverov a šetrí peniaze, ako nespravovaný hosting, bude to solídna voľba.

Výber správneho riadeného hosťovania WordPress

Spravované hostingové plány prichádzajú vo všetkých tvaroch a veľkostiach. Ak nie ste technicky zdatný človek a chcete plán hostenia, ktorý vám uľahčí prácu a pomôže vám tráviť voľný čas, spravovaný hosting je určite váš spôsob, ako ísť.

Tu sme načrtli troch riadených poskytovateľov hostingu WordPress, o ktorých sme si mysleli, že sú najlepší. Jeden z nich si môžete vybrať podľa svojho rozpočtu a potrieb.

1. Motor WP

wpengine riadené-WordPress-hosting

WP Engine

WP Engine je populárna hostingová služba VIP WordPress, ktorá vie, ako uľahčiť život zákazníkom. Poskytujú bezproblémové hostingové služby s množstvom robustných serverov a funkcií. Ich servery a ich zamestnanci dokážu zvládnuť čokoľvek, a preto majú mieru riešenia problémov 96%. Okrem toho budú vaše webové stránky v zásade chránené pred hackermi. Je to hlavne vďaka denným zálohám, automatickým aktualizáciám zabezpečenia, bodom obnovenia jedným kliknutím, automatickému ukladaniu do vyrovnávacej pamäte, pracovnej oblasti na jedno kliknutie a oveľa viac.

Používanie služieb spoločnosti WP Engine je ako mať po sebe armádu odborníkov na WordPress, ktorí majú na zreteli vaše najlepšie záujmy. Môžete sa na ne spoľahnúť, že budú vaše webové stránky WordPress rýchlo a dobre fungovať po celý rok.

Ich mesačné ceny sa pohybujú od 20,42 dolárov mesačne do 169,17 dolárov mesačne v prvom roku, čo je celkom slušné riešenie..

2. Pressidium

pressidium riadené-WordPress-hosting

Pressidium

Pressidium je jedným z menej známych poskytovateľov hostingových služieb WordPress v priemysle, hlavne preto, že stále získavajú trakciu. Už sú však medzi najlepšími poskytovateľmi hostenia na svete špecializujúcimi sa na WordPress, pretože nemohli vykĺznuť z očí odborníkov..

Osvedčili sa ako vynikajúce riešenie pre technologické začínajúce podniky, univerzity, médiá, digitálne agentúry a početné spoločnosti z rebríčka Fortune 500. Pressidium má servery po celom svete. Svoje webové stránky môžete hostiť v juhovýchodnej Ázii, Európe, Severnej Amerike, Japonsku alebo Oceánii.

Ich ústredie je v Londýne vo Veľkej Británii, na ktoré môžete zavolať kedykoľvek budete mať problém so svojou službou. To je však zvyčajne zriedkavé, pretože hostingové služby spoločnosti Pressidium sú skutočne dobre zostavené. Má veľa nástrojov a funkcií týkajúcich sa bezpečnosti, použiteľnosti a zabezpečenia, ktoré vylepšujú ich služby, vďaka čomu sú rýchlejšie a bezpečnejšie.

Pressidium v ​​súčasnosti hostuje 25 000+ webových stránok, pričom ich počet každým dňom rastie. Poskytujú 99,95% dostupnosti, čo je pomerne atraktívna kvalita. Bez ohľadu na to, aký druh webovej stránky prevádzkujete na serveroch Pressidium, ich tím odborníkov bude mať vždy svoje chrbát. Našli sme veľa recenzií od spokojných zákazníkov z celého sveta, ktorí dostali toto odporúčanie zelenú.

Môžete získať spravovanú hostingovú službu z Pressidium už za 24,90 dolárov mesačne. Môžete tiež prevziať niečo vyššieho stupňa, ako je obchodný plán, za 250 dolárov mesačne alebo si vybrať z niektorého z ďalších plánov medzi nimi.

3. FlyWheel

zotrvačník riadené-WordPress-hosting

zotrvačník

FlyWheel poskytuje pôsobivé rýchlosti, spoľahlivý výkon a zákaznícku podporu, ktorú potrebujete, aby vaše stránky WordPress fungovali hladko. Vytvorenie webovej stránky od začiatku je tiež veľmi jednoduché vďaka funkcii stagingu jedným kliknutím a bezplatným ukážkovým webom.

FlyWheel má oveľa viac, ako sa na prvý pohľad pozerá, pretože ide o hostingovú službu, ktorá sa predáva hlavne pre dizajnérov a kreatívne agentúry. Tvorivým ľuďom uľahčujú robiť to, čo je najlepšie, a správu serverov nechávajú na tých, ktorí to dokážu lepšie zvládnuť. Sú tiež veľmi užitočné a idú nad rámec toho, čo vám pomôže s akýmkoľvek problémom, ktorý máte.

FlyWheel má robustnú sieťovú infraštruktúru, ktorá je optimalizovaná pre rozsah, rýchlosť a bezpečnosť. Všetky ich plány sú bohaté na funkcie, ako sú automatické zálohovanie, vstavaná vyrovnávacia pamäť, automatické aktualizácie WordPress, podpora SSL, vstavaná integrácia CDN a mnoho ďalšieho. Okrem toho za vás bezplatne migrujú aj vaše webové stránky. Aby ste to všetko doplnili, môžete vyskúšať svoje služby na 30 dní a ak sa vám nepáčia, môžete svoje peniaze získať späť.

Môžete si dať ruky na riadený hosting plánu už za 14,00 dolárov mesačne.

Výber dobrého nespravovaného hostingu WordPress

Ak hľadáte spustenie jednoduchého webu, ktorý nevyžaduje príliš veľa serverových prostriedkov a chceli by ste to urobiť čo najvýhodnejšie, máte 3 veľmi solídne možnosti. Ak si vyberiete niektorého z týchto nespravovaných poskytovateľov hostingu, môžete si nastaviť a prevádzkovať svoj web približne za 5 dolárov mesačne.

1. Bluehost

Bluehost-neriadený-WordPress-hosting

Bluehost

BlueHost je jedným z najlepších odporúčaných poskytovateľov hostingu na WordPress.org, hlavne preto, že sa špecializuje na túto platformu. BlueHost je hlavnou destináciou pre väčšinu blogerov tam, pretože je to jedna z najlacnejších a najrýchlejších možností pre WordPress. Môžete začať do hodiny, nainštalovať WordPress, nastaviť svoje stránky a nechať ich bežať rýchlo po celý rok.

Ľudia majú radi BlueHost, pretože majú spoľahlivý výkon a slušnú zákaznícku podporu. Aj keď sme museli čakať asi 20 minút na odpoveď, dostali sme ju a odpoveď bola tiež užitočná. Zástupcovia zákazníckej podpory navyše vedia WordPress naozaj dobre a neustále ich informujú, pretože vedeli, čo najnovšie aktualizácie a doplnky platformy ponúkajú.

Všetko, čo som spomenul, sú solídne dôvody pre blogerov a majiteľov malých firiem, aby svoje webové stránky priviedli do Bluehost. Umožňuje im lacný rýchly štart a investovanie cenných dolárov do iných podnikov, ktoré im pomáhajú rozvíjať svoje podnikanie.

Ak hľadáte rýchly, jednoduchý a lacný spôsob, ako uviesť svoj blog alebo profesionálnu webovú stránku do prevádzky, môžete to urobiť už za 3,95 dolárov mesačne..

2. InMotion Hosting

INMOTION-neriadený-WordPress-hosting

InMotion Hosting

InMotion je ľahko jednou z najvýkonnejších nespravovaných a zdieľaných hostingových služieb, na ktorú môžete naraziť. Za svoju ocenenú zákaznícku podporu získali veľa slávy, pretože ľudia milujú, keď sú odpovede aktuálne a aktuálne. Bolo to tak aj podľa našich skúseností, pretože na odpoveď sme nemuseli čakať dlhšie ako 2 minúty..

Ich servery sú tiež bleskové, pretože webové stránky, ktoré sme uložili na jednom z nich, sa načítali za menej ako 500 milisekúnd. 99,99% prevádzková doba by okrem toho umožnila komukoľvek zveriť svoje webové stránky spoločnosti InMotion počas celého roka. Existuje veľmi málo poskytovateľov hostingu, ktorí sú takí robustní a spoľahliví. Takmer každá spoločnosť, ktorú sme skontrolovali, dostávala od svojich používateľov nejakú sťažnosť na fórach hostenia webu, nie však od spoločnosti InMotion. Zriedkavo sme našli nespokojného zákazníka v službe InMotion, čo je znamením, že robia niečo správne.

Inštalácia programu WordPress je hračka a máte tiež prístup k 310 užitočným aplikáciám a iným systémom na správu obsahu. Ak hľadáte hostingovú službu, ktorá je skutočne robustná a poskytne vám tím odborníkov, na ktorých môžete osloviť, InMotion vás oslovil. Teraz sa môžete prihlásiť na odber svojho obchodného plánu za 3,99 dolárov mesačne.

3. HostGator

hostgator-neriadený-WordPress-hosting

Hostgator

HostGator ponúka najvyššiu rýchlosť za najmenšiu sumu hotovosti. Sú jedným z gigantov webhostingu na trhu, keďže pôsobia už 20 rokov. Služby, ktoré ponúkajú, sú spoľahlivé a ich zákaznícka podpora je podľa našich skúseností veľmi slušná. Čítame však veľa sťažností na fórach a na iných recenzných weboch, preto je najlepšie vyskúšať ich podporu zákazníkov počas 30 dní vrátenia peňazí. HostGator vám uľahčí spustenie programu WordPress, pretože stačí spustiť inštaláciu a všetko sa o seba postará.

Jedným z ich najlepších plánov v tejto chvíli je ich zdieľaný cloudový hosting, ktorý je bleskovo rýchly, čím sa zaťaženie vašich stránok dosiahne za menej ako 500 milisekúnd. Získa tiež oveľa viac zdrojov, ako by väčšina hostingových plánov za rovnakú cenu získala. Je to určite hostingová služba, ktorá stojí za vyskúšanie, pretože stojí iba 2,75 dolárov mesačne.

záver

Keď začínate s veľkým internetovým obchodom, budete potrebovať všetku pomoc, ktorú môžete získať. Spravované hostingové služby budú náročné na správu servera, takže všetko, čo musíte urobiť, je spustiť web a baviť sa. Nespravované hostingové služby na druhej strane vyžadujú, aby ste aktualizácie vykonávali a zaobchádzali so systémom opatrne, ale nie nevyhnutne. Ak je ovládací panel dobre zostavený, môžete spravovať väčšinu správy servera pomocou niekoľkých kliknutí. Na konci dňa by mala vaša voľba závisieť od toho, aký je váš web hladný po zdrojoch, alebo či potrebujete pre aplikáciu vlastné nastavenia servera a koľko peňazí ste ochotní zaplatiť..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector