Top 5 otvorených systémov na správu obsahu (CMS), ktoré je potrebné zvážiť

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Top 5 otvorených systémov na správu obsahu (CMS), ktoré je potrebné zvážiť
0 10 мин.

Najlepšie-content-management-systém


Ak spustenie webovej stránky, blogu alebo podnikania online patrí medzi novoročné predsavzatia na rok 2018, mali by ste si urobiť čas na preskúmanie systémov na správu obsahu, ktoré by ste mohli použiť na vytvorenie svojej stránky. Preč sú dni ručne kódovaných webových stránok, pretože systémy na správu obsahu úspešne nahradili spôsob, akým sa webové stránky vytvorili, nie veľmi dávno. V súčasnosti je všetko, čo potrebujete pre začatie online podnikania, hostingový plán a CMS. Zatiaľ čo typ hostenia a typ CMS, ktorý si vyberiete, majú výrazný vplyv na úspech vášho online úsilia, v tomto článku sa zameriame na systémy na správu obsahu s otvoreným zdrojovým kódom, ktoré stojí za zváženie pri budovaní vašich webových stránok. webové stránky.

Porovnať top 3 CMS: WodPress vs Joomla vs Drupal

Aj keď je WordPress najznámejší systém správy obsahu v priemysle, existujú ďalšie výkonné CMS, o ktoré by ste sa mohli zaujímať, v závislosti od charakteru vašich webových stránok alebo blogu. Tu sú 5 najlepších systémov na správu obsahu s otvoreným zdrojovým kódom ktoré by ste mali zvážiť v roku 2017:

# 1 WordPress

WordPress je ľahko najobľúbenejšou a najbežnejšie používanou platformou na vytváranie širokej škály webových stránok a blogov. Silnými stránkami programu WordPress sú rýchla inštalácia, vysoká prispôsobiteľnosť a obrovská komunita vývojárov a podpory, ktorá ich zálohuje. Široká škála bezplatných a prémiových doplnkov a tém, ako aj jednoduchá úprava súborov PHP a CSS uľahčujú používateľom pridávanie funkčných a dizajnových prvkov do ich štandardného blogu, firemnej webovej stránky alebo webovej stránky elektronického obchodu..

WordPress je tiež užívateľsky prívetivá, SEO priateľská a multimediálna platforma, ktorá bola vytvorená s ohľadom na výkon a bezpečnosť. Keďže je WordPress tak populárny, ako je medzi skúsenými používateľmi a začiatočníkmi, je možné ho nainštalovať na ľubovoľný účet hostiteľa a väčšina poskytovateľov hostingu ponúka optimalizovaný hosting WordPress s predinštalovaným alebo nainštalovateľným programom WordPress pomocou automatických aktualizácií, záloh a WP jedným kliknutím. Integrácia -CLI.

Čokoľvek potrebujete na svojom webe dosiahnuť, WordPress je mnohostranná platforma, ktorá vám umožní vytvoriť vysoko leštenú webovú stránku priateľskú k vyhľadávacím nástrojom prispôsobenú vašim presným potrebám..

Prečítajte si: Ako si vytvoriť web WordPress?

# 2 Drupal

Drupal je jedným z vyspelejších systémov na správu obsahu, ktorý vývojárom pomáha vytvárať výkonné weby so stovkami stránok, ktoré dokážu spracovať veľké množstvo návštevníkov. Drupal sa používa prevažne na vytváranie zložitých a interaktívnych obchodných, elektronických alebo vládnych stránok, ale dá sa použiť aj na vytváranie blogov alebo jednoduchších stránok. Vďaka svojej komplexnosti je Drupal vnímaný ako CMS podnikovej triedy alebo dokonca ako rámec na správu obsahu, pretože nepredpokladá, ako by mal byť obsah štruktúrovaný a spravovaný..

Vďaka spoločnosti Drupal je vytváranie webových stránok priateľských k vyhľadávacím nástrojom, pripravených na mobilné zariadenia a funkčných, hračkou a vďaka svojej škálovateľnosti, sile a stabilite je možné bez problémov dosiahnuť správu veľkého množstva obsahu a prenosu..

Drupal má aktívnu komunitu používateľov a podpory, ale samotná platforma je zameraná skôr na pokročilejších používateľov než na začiatočníkov a neskúsených vývojárov. Drupal ponúka širokú škálu doplnkov najmä pre obchodné a elektronické weby, ako sú správa zásob, nákupné vozíky, live chat, vytváranie databázových prehľadov, nástroje na sledovanie projektov atď..

# 3 Joomla

joomla je ďalší redakčný systém s otvoreným zdrojom, ktorý poháňa milióny webových stránok od obchodných webových stránok po webové stránky veľkých organizácií a neziskových organizácií. Z hľadiska komplexnosti je situovaný niekde medzi WordPress a Drupal, pretože je platformou pre výber malých a stredných webových stránok pre elektronický obchod alebo podnikanie, ale Joomla sa dá vďaka svojej vysoko prispôsobiteľnej povahe použiť na vytvorenie takmer akéhokoľvek typu webových stránok..

Aj keď nie je z hľadiska použiteľnosti na rovnakej úrovni ako WordPress, Joomla sa stále počíta ako užívateľsky prívetivá platforma, ktorá uľahčuje vytváranie a ľahkú správu webových stránok so stovkami stránok obsahu. Množstvo zdrojov, výukových programov a programovacích nástrojov umožňuje používateľom rýchlo sa zapojiť do vstupov a výstupov Joomly a rýchlo začať s ich online projektmi..

Stránka Joomla pre správu umožňuje používateľom vybrať si zo širokej ponuky možností, ako spravovať všetky aspekty svojho obsahu pomocou nástrojov na správu ponúk, správu médií, správu používateľov, správu modulov a správu rozšírení..

Prečítajte si: Ako si vytvoriť web s Joomlou?

# 4 ModX

Vyhľadávací engine optimalizovaný, navrhnutý pre rýchlosť a mobilnú odozvu, MODx sa predáva ako najviac prispôsobiteľný, škálovateľný a najrýchlejší open source systém správy obsahu PHP. Je to vynikajúci SEO CMS, ktorý pomáha používateľom vytvárať webové stránky, ktoré vyhľadávacie nástroje milujú. ModX bol postavený s myšlienkou poskytnúť vývojárom slobodu dizajnu po celú dobu pri zachovaní robustnej bezpečnosti.

Od roku 2005, keď bolo prvýkrát uvedené na trh, ModX pomáha používateľom uvoľniť svoju tvorivú slobodu tým, že nikdy nediktoval, ako by ste mali vytvárať svoje webové stránky. Vstavaná knižnica balíkov poskytuje vývojárom väčšinu nástrojov, s ktorými je potrebné stavať, vďaka čomu je viac rámcom na správu obsahu ako jednoduchý CMS. ModX vám ponecháva úplnú kontrolu nad vašim obsahom, a to až do tej miery, že vám umožňuje zmeniť základné funkcie bez toho, aby ste museli hackovať hlavný kód.

ModX berie okrem webového výkonu, rýchlosti a bezkonkurenčnej škálovateľnosti aj bezpečnosť webových stránok veľmi vážne. xPDO slúži ako základ pre xMod, čím sa zabezpečí, že sa úspešne zabráni útokom SQL injekcie, s ktorými veľa platforiem bojuje..

# 5 Betón5

concrete5 vstúpila na scénu pre správu obsahu s otvoreným zdrojom v roku 2009 a odvtedy prosperuje. Tento CMS prevzal úlohu umiestniť sa ako ľahko použiteľný, úsporný CMS pre kohokoľvek od menej skúsených individuálnych používateľov až po návrhárov a vývojárov webových stránok..

Aplikácia Concrete5 sa ľahko používa hneď od začiatku – ľahko sa inštaluje, má tisíce doplnkov na dosah ruky, prístup k veľkému adresáru tém, umožňuje prispôsobiť si web pomocou drag and drop staviteľov, editorov štýlov a uľahčuje webové stránky reagujúce na tvorbu, ktoré vyzerajú dobre na akomkoľvek zariadení. Concrete5 sa tiež zameriava na poskytovanie marketingových nástrojov, nástrojov na kontrolu prístupu, SEO a nástrojov sociálnych médií pre ľahkú a komplexnú správu obsahu.

Tento CMS by mal byť bezpochyby najlepším uchádzačom o každého, kto hľadá elegantný, ľahko použiteľný a prispôsobiteľný CMS, ktorý je podporovaný tímom bezproblémovej podpory a túži pomôcť komunite používateľov..

záver

Použitie CMS na vytvorenie webovej stránky má veľa výhod vrátane dosiahnutia pokročilých funkcií stránok v krátkom čase, čo umožňuje rýchly vývoj a nasadenie. CMS s otvoreným zdrojovým kódom, ktoré je potrebné vziať do úvahy v roku 2017 a ktoré sú uvedené v tomto článku, sú niektoré z najobľúbenejších, ľahko použiteľných a plnohodnotných redakčných systémov, ktoré si môžete zadarmo stiahnuť a použiť na spustenie ľubovoľnej webovej stránky zo štandardného blogu s vysokou návštevnosťou. stránka elektronického obchodu.

Ako si vybrať webhosting pre vaše webové stránky CMS?

Tu je niekoľko návodov, ktoré vám pomôžu pri výbere najlepšieho poskytovateľa hostingu pre váš obľúbený redakčný systém:

 • Sprievodca hostingom WordPress
 • Sprievodca Joomla Hosting
 • Sprievodca hostingom Drupalu
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector