Uhlové vs polymér – aké sú rozdiely?

uhlové-vs-polymér


Keďže ide o článok, v ktorom porovnávame výhody používania uhlov a polymérov, mali by sme najprv obnoviť, čo je rámec a prečo by ste ho mali používať. Uhlové a polymérové ​​sú rámce jazyka JavaScript.

Aký je však rámec všeobecne? Zjednodušene povedané, rámec je pracovným prostredím. Rámec môžete použiť na vývoj webovej aplikácie alebo niečoho iného v závislosti od vášho odborného zamerania. A čo je najdôležitejšie, rámec vám umožní usporiadať kód spôsobom, ktorý vyhovuje potrebám vášho projektu.

Rámce sa dajú rozdeliť do dvoch kategórií:

 1. Rámce, ktoré sa používajú skôr ako knižnica. Poskytujú vám vyššiu mieru slobody pri prispôsobovaní spôsobu vašej práce, a tým aj viac prispôsobeného procesu vývoja.
 2. Tradičné rámce. Inými slovami, ide o typ rámca, ktorý má svoj vlastný spôsob, ako niečo urobiť. Je potrebné, aby ste sa naučili syntax, aby ste ju mohli správne používať, a musíte poznať základné pojmy, na ktorých je táto štruktúra postavená. Tieto vám nedajú rovnakú úroveň slobody pri navrhovaní vašej aplikácie, ale ak si vyberiete tú správnu, pomôže vám to rýchlejšie a efektívnejšie pracovať.

Otázka znie: Prečo by ste mali používať rámec? Nakoniec, ak si vytvoríte JavaScript aplikáciu, celý kód sa dá napísať pomocou jednoducho obyčajného JS, bez potreby rámca. Existuje niekoľko dôvodov, prečo používať jeden, ale dám vám iba 2, ktoré uspokoja väčšinu vývojárov:

 • Štruktúra kódu. Ako vývojár webu sa vám páči kód, ktorý nie je dobre štruktúrovaný? Samozrejme, že nie. Ak chcete byť v tom, čo robíte, oveľa lepšie, v tomto prípade vyvíjajte webové aplikácie, musíte si usporiadať svoj kód tak, aby mu porozumel každý programátor. Ak sa rozhodnete používať rámec (pre aplikácie, ktoré to potrebujú), vaši kolegovia vývojári lepšie pochopia vašu prácu. V súčasnosti sa veľká časť všetkých webových stránok do značnej miery spolieha na kód JS, najmä na strane klienta. Namiesto použitia dlhých riadkov kódu JS môžete svoju prácu lepšie usporiadať pomocou rámca JS a vďaka tomu sa stať produktívnejšou..
 • Po dokončení nového projektu musí byť aplikácia pred ďalším rozšírením otestovaná. Ako sa však do tohto aspektu dostane rámec? Premýšľajte o tom. Pretože rámec štruktúruje váš kód použiteľnejším spôsobom, testovanie aplikácie je tiež omnoho jednoduchšie. Ak je potrebné niečo zmeniť, môžete to urobiť rýchlejšie a efektívnejšie vďaka dobre usporiadanému zdrojovému kódu.

Teraz, keď sme obnovili, aký rámec, ako sa používa a prečo by ste ho mali používať, poďme ďalej a porozprávame sa o Angular and Polymer, a ktorý z nich je najlepšie použiť vo vašom prípade. Začneme s Angular:

hranatý

Angular je rámec JS, ako pravdepodobne už viete. Spoločnosť Google ju prvýkrát uviedla na trh v roku 2012 a vytvorili ju s ohľadom na koncept Model-View-Controller (skratka MVC). Hlavným zameraním programu Angular je pomôcť vývojárovi ľahko vytvárať veľmi bohaté a komplexné jednostránkové aplikácie. Niečo, čo pomáha užívateľovi dosiahnuť, je možnosť vytvárať vlastné značky HTML pomocou rámca. Túto funkciu prvýkrát predstavil Angular v roku 2012. Toto sa vykonáva kódovaním príslušnej smernice, ktorá sa neskôr spracuje Angular a zmení sa na vlastnú značku HTML. Aby sa to stalo, musíte napísať kód pre značku sami, pretože je to vlastná funkcia.

Aké sú výhody používania Angular? (neskôr ich pokryjeme aj pre polymér)

 1. Prvým pozitívom, ktoré spomeniem, je skutočnosť, že Angular možno použiť na vytváranie aplikácií pre všetky typy platforiem. To je správne! Tento rámec môžete použiť na vytváranie aplikácií pre systémy IOS, Android a Web. To všetko zabalené do jedného nástroja. Ak hľadáte rámec, ktorý vám umožní neskôr rozšíriť svoju pracovnú doménu, Angular by mohla byť najlepšou voľbou.
 2. Druhým profilom, ktorý prichádza s používaním Angular, je možnosť testovania. Už som sa stručne zmienil o tom, prečo je potrebné aplikáciu otestovať skôr, ako ju zverejníte. Angular je v tejto oblasti dôležitým hráčom. Rámec bol vyvinutý tak, aby umožnil programátorovi testovať aplikáciu pomocou testovania jednotiek a testovania end-to-end.
 3. Keďže Angular bol už nejaký čas už dosť, nájdete online mnoho funkcií a nástrojov, ktoré vám pomôžu čo najlepšie využiť rámec čo najskôr. Pred použitím nevyžaduje veľa nastavenia. Je to naozaj dobré, pretože budete mať viac času na to, aby ste si s použitím zvykli.
 4. Podpora od spoločnosti Google. Ak sa snažíte nájsť rámec JS, ktorý dostáva aktualizácie pravidelne a je podporovaný serióznou spoločnosťou, potom je Angular dobrým kandidátom. Keďže tento nástroj vytvoril Google, môžete očakávať veľkú podporu od vývojárov, ktorí sú za ním. Vďaka tejto skutočnosti je to bezpečná stávka pre každého, kto hľadá rámec, ktorý bude fungovať v blízkej budúcnosti.
 5. Komunita. Môže to znieť ako všeobecný bonus, ktorý sa dodáva s akýmkoľvek nástrojom. Ale to tak nie je. Mnoho online nástrojov nemá za sebou komunitu, aj keď to tak nie je, pre priemerného používateľa to nie je veľmi užitočné. V tejto oblasti je lepší uhol. Má aktívnu komunitu, z ktorej môžete ľahko profitovať. Ak narazíte na problém, ktorý je potrebné vyriešiť, existuje vysoká šanca, že na to niekto už prišiel. Musíte len nájsť odpoveď. Ak sa váš konkrétny problém nevyriešil nikto, dajte mu vedieť na fóre komunity. Vaše riešenie dostanete skoro.

Teraz, keď sme pokryli niektoré z výhod pri používaní Angular, existujú nejaké nevýhody?

Jedným z veľmi dôležitých je skutočnosť, že učenie sa rámca nie je veľmi ľahké. Ak už poznáte JS veľmi dobre, bude to jednoduchšie. Naučiť sa všetky prínosy a rámce rámca však trvá dosť času, pretože je to dosť zložité. Okrem toho nie je veľa ďalších mínusov s jeho používaním.

polymér

Polymér je rámec JS, ktorý funguje skôr ako knižnica ako klasický rámec. Toto je nástroj s otvoreným zdrojovým kódom, čo znamená, že máte plný prístup k celému zdrojovému kódu za rámcom. Z tohto dôvodu vám spoločnosť Polymer poskytuje väčšiu slobodu pri organizovaní pracovného prostredia tak, ako chcete. Knižnicu vyvinuli vývojári spoločnosti Google, do projektu GitHub však môže prispieť ktokoľvek.

Existujú nejaké výhody pre použitie polyméru oproti uhlu? Nižšie sú uvedené niektoré z nich:

 • Potrebný je iba jeden súbor HTML, aby vývojár mohol vytvárať nové vlastné prvky pomocou polyméru. Je to oveľa intuitívnejšie ako Angular. Je to preto, že nemusíte otvárať niekoľko súborov, aby ste porozumeli komponentu, ktorý práve vytvárate.
 • Ak vytvárate novú aplikáciu alebo úplne nový web, v určitom okamihu musíte dať nejaký štýl, aby to pre budúceho používateľa vyzeralo dobre. Polymer v tejto oblasti skutočne vyniká. Polymér podporuje premenné CSS a vlastné deklarácie kombinácií CSS, vďaka ktorým je proces stylingu oveľa viac univerzálny. Týmto spôsobom môžete využívať moderné funkcie, ktoré zaviedla CSS3.
 • Môžu nastať prípady, keď projekt potrebuje podporu aj z iných knižníc alebo rámcov, nielen z tej hlavnej, ktorú používate. V takom prípade môže byť polymér v tejto oblasti skutočne užitočný. Keďže nemá ďalšiu vrstvu, môžete medzi ňou a ostatnými aplikáciami tretích strán ľahko zdieľať údaje, ktoré sú potrebné na vývoj aplikácie.
 • Zvyknúť si na rámec. Keď sa začínate učiť niečo nové, je to nesmierne dôležitá súčasť, ktorú musíte zvážiť skôr, ako skočíte dovnútra. Ak má rámec, ktorý sa rozhodnete naučiť, veľmi strmú krivku učenia, môže to trvať príliš dlho, než si na to zvyknete. , Ale ako sa darí polymérom v tejto oblasti? Môžeme s istotou povedať, že polymér má veľmi podrobnú a aktuálnu dokumentáciu, ktorá prichádza s mnohými príkladmi, ktoré pomôžu každému nováčikovi rýchlo sa naučiť rámec. Aby ste mohli tento nástroj ovládať, veľa vám pomôže dokumentácia k polyméru. Môžete sa tiež pozrieť na rýchlo rastúcu komunitu, ktorá stojí za týmto relatívne novým nástrojom na vytváranie webových stránok.

Záver – Ktorý rámec je najlepší?

Toto sú len niektoré z výhod, ak sa rozhodnete pre Polymer over Angular.

Zostávajúca otázka znie: Ktorý z nich je lepší: Uhlový alebo Polymér? Odpoveď znie: Ak musíte vyvinúť veľmi bohatú a komplexnú webovú aplikáciu, potom by bolo lepšie, keby ste šli s Angular (ako sme už spomenuli vyššie). Ale ak ste novým v rámcoch JS a potrebujete taký, ktorý sa ľahko naučíte a ľahko sa používa, choďte na Polymer. Môže vám to pomôcť jednoduchým spôsobom vytvárať vážne aplikácie.

Nakoniec je na vás výber. Veľa záleží na vašich konkrétnych potrebách. Zohľadnite ich pri výbere medzi uhlom a polymérom.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map