VPS Hosting vs dedikovaný server – čo je tou pravou voľbou pre váš web?

01.06.2020
Články a ďalšie… 'VPS Hosting vs dedikovaný server – čo je tou pravou voľbou pre váš web?
0 14 мин.

VPS hosting-vs-venovaná-server


V tomto článku vám ukážem hlavné podobnosti a rozdiely medzi hostingom VPS a dedikovaným serverom. Sú dosť podobné, ale veľmi sa líšia. Ak chcete zistiť, ktorý z nich si vybrať pre svoj web, prečítajte si tento článok. Poďme do toho!

Čo je to VPS Hosting?

Ako príklad vám predstavíme zdieľaný hosting, aby sme vám pomohli pochopiť, ako funguje hosting VPS. So zdieľaným hostingovým účtom získate server rozdelený na mnoho menších častí, ktoré slúžia účtom iných ľudí. Môžete si predstaviť, že je to počítač, v ktorom je vytvorených veľa používateľských účtov, ale namiesto toho, aby sa umožnilo prihlásiť iba jeden z nich, umožňuje tento počítač viacerým používateľom pracovať súčasne..

Spúšťanie veľkého množstva webových stránok na rovnakom počítači tiež znamená, že CPU, RAM, úložný priestor a šírka pásma sú rozdelené medzi používateľov. Hosting VPS je založená na podobnom systéme. Zapožičaním vlastného VPS získate časť servera, ktorá bude poháňať vaše webové stránky alebo aplikácie. Hlavný rozdiel spočíva v tom, že VPS má hyper-priezor, ktorý zabraňuje akýmkoľvek spôsobom ovplyvniť vašu webovú stránku inými používateľmi na serveri..

what-is-VPS-hosting

Hyperspriestor môže tiež zvýšiť mieru VPS. Ak sa na serveri nachádza iný web, ktorý nevyužíva všetky zdroje zo svojho plánu VPS, nepoužité zdroje sa uvoľnia. Ak vaše stránky potrebujú viac zdrojov, môžete si ich nárokovať zaplatením rozdielu, čím sa váš VPS stane ešte silnejším. Tieto zdroje sa požičiavajú iba dočasne. Medzitým sa hypervízor ubezpečí, že redukcia netrpí na ostatných webových stránkach.

Výhody a nevýhody hostingu VPS

Aj keď je hosting VPS takmer vždy dobrý nápad, keď vaše stránky vyrastú zo zdieľaného plánu hostenia, tento typ hostingu má aj svoje nevýhody. Vytvorili sme zoznam, v ktorom sme zhrnuli najvýznamnejšie výhody a nevýhody hostingu VPS, aby sme vám pomohli rozhodnúť sa, či si pre svoj projekt vyberiete dedikovaný server alebo plán VPS. Pozrime sa, čo tu máme:

Výhody VPS hosting

 • Je to lacnejšie – Hostingový plán VPS je zriedka drahší ako vyhradený server. Ak chcete ušetriť nejaké peniaze, ale zdieľaný hosting nestačí, mali by ste sa rozhodnúť pre VPS.
 • Zvýšená kontrola a flexibilita – Môžete sa rozhodnúť, koľko úložného priestoru, pamäte a kapacity spracovania potrebujete. Získate tiež prístup k viac administratívnym nastaveniam ako so zdieľaným plánom a budete mať viac možností, pokiaľ ide o operačný systém.
 • Reštart servera – Plány VPS vám umožňujú reštartovať vlastný virtuálny server pomocou digitálneho vypínača cez ovládací panel.
 • Rootový prístup – Ak potrebujete root prístup k serveru, ale nechcete minúť veľa peňazí na vyhradenom serveri, môžete túto funkciu získať aj pri väčšine plánov VPS. To vám umožní nainštalovať náročné softvérové ​​balíky, ktoré sú potrebné pre vašu prácu.
 • Výkonné balíčky – Hostingové balíčky VPS môžu byť dostatočne výkonné na napájanie väčších firiem. Niektorí poskytovatelia dokonca ponúkajú plány VPS, ktoré sú silnejšie ako väčšina vyhradených serverov nižšej úrovne.

Nevýhody hosting VPS

 • Nadpredaj – Uistite sa, že poskytovateľ, ktorý si vyberiete, nepreveruje jeho zdroje. Existuje veľa poskytovateľov hostingu, ktorí hostia príliš veľa účtov na rovnakom serveri, za predpokladu, že žiadny z nich nepresiahne obmedzenia. To môže mať nepriaznivý vplyv na všetkých používateľov na serveri. Ak chcete, aby bol váš web taký rýchly, ako je potrebné, nezabudnite sa vyhnúť preplneným serverom..
 • Obmedzené zdroje – Plány VPS nie sú také silné ako špecializované plány a možno budete potrebovať viac zdrojov, aby ste ich mohli naďalej používať, keď vaše webové stránky začnú rásť. Bohužiaľ, môžete pridať iba obmedzené množstvo zdrojov a to vás nakoniec núti prejsť na vyhradený server.
 • Nedostatok prispôsobenia – S VPS sú určite k dispozícii viac možností prispôsobenia ako pri zdieľanom hostení, ale nie toľko ako pri vyhradenom serveri. Budete obmedzení na určitú sadu softvéru, ktorý je možné nainštalovať, a poskytovateľ vám nedovolí prekročiť tento rámec.
 • Problémy s bezpečnosťou – Hypervízor je softvérový komponent, ktorý zabezpečuje, že všetci používatelia sú na serveri správne oddelení. Bohužiaľ, toto je tiež slabina, pretože ak sa jeden z virtuálnych počítačov napadne vírusom, môže obísť hypervisora ​​a ovplyvniť všetky ostatné používateľské účty na serveri. Toto sa môže zriedka stať, ale stále to nie je nemožné a treba to poznamenať.

Prečo zvoliť hosting VPS?

Ak neočakávate, že vaše webové stránky navštívia každý mesiac stovky tisíc ľudí, potom je určite lepší ísť na VPS. Vyhradené servery sú rýchlejšie, iba ak je na vašom webe veľká prevádzka, inak VPS fungujú ešte lepšie. VPS môže byť dobrou náhradou v prípade, že máte rastúcu firmu, ktorá si momentálne nemôže vyhradiť dedikovaný server.

VPS je z dlhodobého hľadiska optimálny pre väčšinu online firiem. Nie je to len lacnejšie, ale umožňuje vám ľahko nastaviť webovú stránku vďaka množstvu funkcií, ktoré poskytovatelia zvyčajne ponúkajú. Rootový prístup je tiež povolený vo väčšine plánov VPS. Ak ho porovnáte so zdieľaným hostingom, VPS samozrejme poskytuje viac zdrojov a nie je výrazný rozdiel v cenách.

Pre rastúce podniky sa dôrazne odporúča VPS. Jeho flexibilita vám umožňuje začať s veľmi základným plánom VPS a zväčšovať ho až na doraz. Niekedy môžete upgradovať svoj VPS tak, aby poskytoval viac zdrojov ako vyhradený server. Ak nepotrebujete zabezpečenie a kontrolu zabezpečenú vyhradeným serverom, možno sa v budúcnosti možno ani nebudete musieť zaregistrovať..

Dôrazne odporúčam InMotion Hosting, ak hľadáte spoľahlivý hostingový plán VPS.

Prečítajte si našu recenziu InMotion, kde nájdete ďalšie podrobnosti.

Čo je vyhradený server?

Dôvod, prečo sa nazýva dedikovaný server, je ten, že stroj je určený na vaše osobné použitie. Neexistujú žiadne obmedzenia, takže môžete používať všetok hardvér, ktorý je k dispozícii v zariadení, a umožňuje vám vytvoriť taký druh hostiteľského prostredia, ktorý potrebujete, s plným prístupom k možnostiam konfigurácie. Okrem toho, že vám poskytuje najvyššiu úroveň kontroly, existuje vždy tím technickej podpory, ktorý zaisťuje, že váš server je optimalizovaný a funguje správne.

Ak ste však viac technicky zdatným používateľom, môžete celý systém spravovať sami, pričom sa budete starať o bezpečnosť, aktualizácie a optimalizáciu. Výber vyhradeného servera tiež znamená, že môžete prevádzkovať svoje webové stránky na špičkovom hardvéri a nechať ho zdieľať s inými používateľmi. V závislosti od vášho rozpočtu si môžete vybrať kombináciu pamäte RAM, úložného priestoru a procesora, ktorá najviac vyhovuje vašim potrebám.

what-is-dedikovaný server

Vďaka root prístupu na server môžete nainštalovať operačný systém podľa vášho výberu a akékoľvek množstvo ďalšieho softvéru. Určené servery sú samozrejme najdrahšie, pretože musíte platiť za celý počítač, ktorý je takmer vždy silnejší ako najsilnejšie plány VPS. Dedikované servery sú navyše bezpečnejšie ako servery VPS. Používanie VPS môže byť nebezpečné, pretože ak jeden užívateľ dostane vírus, môže ovplyvniť všetkých ostatných používateľov na serveri.

Výhody a nevýhody vyhradeného hostingu

Dedikovaný server je určite najsilnejšou možnosťou, pokiaľ ide o webhosting. Neznamená to však, že by sme ju odporučili všetkým. Keď sa snažíte zistiť, či pre svoj web zvoliť vyhradený server alebo VPS, musíte vziať do úvahy niektoré kľúčové faktory. Našťastie vám pomôžeme s pekným zoznamom, ktorý ukazuje najvýznamnejšie klady a zápory vyhradeného hostingu. Začnime s výhodami:

Výhody špecializovaného hostingu

 • Výkon a výkon – Ak si vyberiete dedikovaný server, znamená to, že chcete najúčinnejšiu možnosť hostenia. Je to najlepšia voľba pre tých, ktorí chcú pre svoj web maximálny výkon. Výberom dedikovaného servera, ktorý vyhovuje vašim potrebám, zaručujete, že nebude potrebné aktualizovať a záťaž bude oveľa predvídateľnejšia.
 • Je exkluzívny – Môžete využiť server, ktorý je váš 100%. Dedikované servery sú určené na osobné použitie, takže poskytovateľ zaisťuje, že nebude zdieľaný žiadnym iným používateľom.
 • Kontrola a prispôsobiteľnosť – Dedikovaný server vám umožňuje prispôsobiť si prostredie hostingu podľa vášho želania. Zaručuje vám tiež úplnú kontrolu, čo znamená, že môžete kedykoľvek reštartovať počítač a nainštalovať akýkoľvek softvér s prístupom root. Toto otvára dvere mnohým možnostiam prispôsobenia, pokiaľ inštalujete softvér, ktorý je možné spracovať pomocou hardvéru servera.

Nevýhody vyhradeného hostingu

 • Je to drahé – Tí, ktorí sa prihlásia na vyhradený server, musia minúť veľa peňazí mesačne. Možno by vaše podnikanie bolo lepšie s dedikovaným serverom, ale najprv sa určite musíte dostať do bodu, keď generuje dostatočný príjem pre tento typ hostingových služieb. Dovtedy je vždy dobré investovať do VPS.
 • Neodporúča sa pre začiatočníkov – Pri registrácii na vyhradený plán môžete samozrejme ísť na spravovaný hosting, ale je to dosť drahá služba. Jediným spôsobom, ako plne využiť dedikovaný server, je spravovať ho sami alebo priradiť jedného zo svojich členov na jeho správu. Ak nikto nemá vo vašom tíme nejaké vážne technické znalosti, radšej si zvoľte VPS, pretože to bude boj.

Prečo zvoliť vyhradený hosting?

Ak chcete pre svoj web získať konkrétny hardvér a softvér, mali by ste si zvoliť vyhradený server. Na druhej strane vyžaduje určité skúsenosti so správou serverov na nastavenie všetkého softvéru a na správne nakonfigurovanie vášho serverového prostredia. Ak máte na svojich webových stránkach v priemere 500 000 návštevníkov, odporúča sa ísť za vyhradeným plánom.

Pokiaľ ide o dedikované servery, musíte sa ubezpečiť, že niekoľko ľudí je pripravených pracovať pre vás ako technický personál. Pokiaľ ide o optimalizáciu a údržbu servera, vyžaduje sa veľa úloh. Dedikované servery sú určené na hosťovanie obrovských mediálnych súborov. Tieto sa dajú správne spustiť, iba ak máte dostatok úložného priestoru a šírku pásma.

S takým serverom budete mať veľké množstvo výpočtovej sily na prácu. Ak chcete spustiť veľa aplikácií typu back-end a skriptov, môžete ich určite využiť. Prevádzka vašich webových stránok aj mediálne súbory budú závisieť od šírky pásma vášho servera, takže ak je každý z nich vysoký počet, vyhradený server je absolútne nevyhnutný.

LiquidWeb je moje najlepšie odporúčanie, pokiaľ ide o vyhradený server hosting.

Ak chcete získať viac informácií o tejto spoločnosti, pozrite si aj našu webovú stránku Liquid Web.

záver

Celým cieľom je nájsť rovnováhu medzi cenou a výkonom. Najprv sa musíte rozhodnúť, koľko chcete minúť za hosting. Potom, v závislosti od prevádzky na vašom webe, obsahu a cieľov, ktoré chcete s webom celkovo dosiahnuť, musíte odhadnúť, koľko energie, zabezpečenia a aké funkcie potrebujete..

Väčšinu času dostanete to, za čo platíte, ale existujú aj poskytovatelia, ktorí vám za vaše peniaze dajú menej peňazí. Preto musíte hľadať a nájsť poskytovateľov, ktorí získali ohromne pozitívne recenzie zákazníkov. S najväčšími názvami v priemysle sa nikdy nemôžete pokaziť, existujú však aj skryté drahokamy.

Majte na pamäti, že dobrá spoločnosť musí tiež poskytovať zákaznícku podporu, na ktorú sa môžete spoľahnúť 24/7. Jeden poskytovateľ môže mať iné cieľové publikum ako druhé. Nezabudnite si vybrať balík webhostingu, ktorý vám poskytne sadu funkcií, ktoré skutočne potrebujete pre vaše stránky. V opačnom prípade to bude len strata vašich peňazí.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector