Výhody a nevýhody spoločných plánov hostenia

zdieľaných hosting-výhody-nevýhody


Ak ste podnikateľ a chcete pre svoj produkt vytvoriť internetový obchod, alebo ste jednoducho ašpirujúcim spisovateľom, ktorý chce spustiť blog alebo web, jedným z najdôležitejších rozhodnutí, ktoré budete musieť urobiť, je výber vášho hostiteľa webu. V tomto článku budeme hovoriť o výhodách a nevýhodách zdieľaných hostingových plánov, ale budeme sa venovať aj niektorým z najlepších webových hostiteľov, ktorých nájdete na trhu, a ich funkciám..

Čo je zdieľaný hosting?

Ak chcete vytvoriť, odovzdať a udržať svoj web v prevádzke, musíte nájsť web hostiteľa, ktorý vám poskytne priestor na ukladanie všetkých vašich súborov a dokumentov. Weboví hostitelia poskytujú množstvo ďalších služieb, o čom však budeme hovoriť neskôr v tomto článku.

Pokiaľ ide o možnosti webhostingu, existujú tri alternatívy – zdieľaný hosting, hosting VPS a vyhradený hosting. Ten, ktorý si vyberiete, závisí od vašich potrieb, typu a veľkosti vášho webu a samozrejme od vášho rozpočtu. V tomto článku sa budeme zaoberať iba zdieľanými plánmi hostenia a ich výhodami a nevýhodami.

Zdieľaný hostingový plán je hostingová služba, pri ktorej je na jednom serveri uložených viac webových stránok. Vyžaduje si to zdieľanie všetkého od šírky pásma, FTP a e-mailových účtov až po databázu a priestor, ale aj procesor počítača, pamäť a údržbu poplatkov za server. Počet webových stránok, ktoré je možné uložiť na jeden server, nie je nijako obmedzený. Počet sa môže pohybovať od desiatok do tisícov. Vďaka zdieľaniu zdrojov sú zdieľané hostingové plány oveľa lacnejšie ako VPS a špecializované hostingové plány.

Výhody zdieľaných hostingových plánov

náklady

Jednou z najväčších výhod zdieľaných hostingových plánov a najzreteľnejšou je samozrejme veľmi nízka cena. Zvyčajne sú dostupné za veľmi rozumnú cenu, čo môže byť veľkým prínosom pre ľudí, ktorí majú obmedzený rozpočet.

Pretože zdieľate priestor na serveri a mnoho ďalších funkcií s inými vlastníkmi webových stránok, webový hostiteľ je v pozícii, ktorá ponúka veľmi lacnejšiu službu. V skutočnosti môže byť cena za deň na mnohých serveroch tak nízka ako 0,08 dolárov kvôli extrémne konkurenčnej povahe trhu webhostingu. Aj keď budete zdieľať priestor s ostatnými používateľmi, vo väčšine prípadov bude priestor, ktorý získate, viac ako dosť, pretože existuje toľko webových hostiteľov, že tieto zdieľané plány hostenia na nich zvyčajne nemajú príliš veľa webových stránok, aby ste sa cítili ako chýba vám miesto.

jednoduchosť

Zdieľané plány hosťovania čerpajú základný koncept z riadeného hostenia, čo znamená, že hostiteľ vykonáva údržbu serverov a súvisiaceho hardvéru vo svojom vlastnom dátovom centre. To znamená, že sa nebudete musieť zaoberať komplikovanou správou serverov, čo je ideálne riešenie pre tých, ktorí nemajú dostatok technologických znalostí a skúseností alebo pracovných síl na prevádzkovanie servera, ako aj pre tých, ktorí jednoducho nemajú chcú sa zaoberať všetkými týmito otázkami a chcú sa sústrediť na ďalšie aspekty svojej činnosti.

Prispôsobenie a pohodlie

Existuje mnoho komplexných nástrojov, ako je ovládací panel a softvér na tvorbu webových stránok, ktoré umožňujú používateľom prispôsobiť si zdieľaný hosting a uľahčovať pochopenie celého technologického aspektu aj pre začiatočníkov..

Aj keď zdieľate zdroje s ostatnými používateľmi, stále existuje webmaster, ktorý ovláda web pomocou nástrojov ovládacieho panela. Tento nástroj je v skutočnosti veľmi jednoduchý na používanie a veľmi univerzálny, čo znamená, že ho budete môcť do určitej miery prispôsobiť. Nástroj ovládacieho panela umožňuje používateľom spravovať rôzne funkcie, ako je nahrávanie obrázkov a iných súborov, a tiež sledovať štatistiku webových stránok.

Ak skombinujete tieto možnosti prispôsobenia s mimoriadne dostupnou cenou, získate ďalšiu výhodu; pohodlie. Vďaka zdieľaným hostingovým plánom je správa webových stránok veľmi jednoduchá, pretože ju spravujú skúsení odborníci a odborníci, takže väčšinu času budete môcť venovať naliehavejším obchodným záležitostiam. Okrem toho môžete mať aj viac ako jeden e-mailový účet vo svojej vlastnej doméne a viac ako jednu databázu.

Nevýhody spoločných plánov hostenia

Účinnosť a zlyhania

Jednou z najväčších nevýhod zdieľaných hostingových plánov je efektívnosť. Vyplýva to z obmedzeného množstva miesta na disku a šírky pásma, ktoré prichádza so zdieľaním servera s ostatnými používateľmi. Aj keď to nebude predstavovať veľký problém, ak váš web nie je taký veľký, ale šírka pásma je dôležitá, ak máte veľký web s množstvom údajov..

Toto je bežný problém, ktorý sa podobá problémom s výkonom, ktoré sa vyskytnú, keď ďalší člen vášho zdieľaného plánu hostingu zvýši návštevnosť, najmä ak k tomu dôjde náhle. To môže viesť k pomalšiemu výkonu na vašich webových stránkach a pomalé načítanie vašich stránok môže byť pre vašich hostí a klientov skutočne nepríjemné.

Ďalším dôležitým problémom, ktorý patrí medzi najväčšie výhody, sú časté pády. To je pochopiteľné, najmä ak napríklad webový hostiteľ má tisíce webových stránok na jednom serveri. V týchto situáciách bude zlyhanie spoločnou záležitosťou a môže spôsobiť majiteľom webových stránok, ktorí sú súčasťou týchto zdieľaných hostingových plánov, veľa času..

zabezpečenia

Bezpečnosť je veľmi vážnym problémom, pokiaľ ide o spoločné plány hostenia. V skutočnosti najväčší bezpečnostný problém pravdepodobne pochádza z webových hostiteľov, ktorí svojim klientom umožňujú mať príliš veľa slobody a sily, pokiaľ ide o správu ich webových stránok a prístup na server. Iba jedna chyba je často dostatočná na to, aby serveru spôsobila veľa problémov. Preto hackerstvo nie je také neobvyklé a mnoho zdieľaných serverov je v skutočnosti veľmi náchylných na hackerské útoky. Ďalším dôvodom, ktorý spôsobuje, že klient zdieľaného plánu hostenia je obzvlášť citlivý na hackerstvo, je skutočnosť, že akýkoľvek útok hackera, ktorý sa vykonáva na ktorejkoľvek webovej stránke, ktorá je súčasťou plánu, ovplyvní a ovplyvní všetky ostatné webové stránky tohto zdieľaného plánu hostenia..

Najlepší poskytovatelia zdieľaného hostingu

Ako sme už spomenuli, existuje veľa webových hostiteľov a nemusí byť pre vás ľahké nájsť toho správneho v tejto rozmanitosti možností. Z tohto dôvodu budeme hovoriť o niektorých najlepších webových hostiteľoch, ktorí poskytujú zdieľané plány hostenia.

Bluehost

Navštívte stránku »

BluehostBlueHost ponúka zdieľané plány hostenia, ale môžete ich tiež použiť, ak chcete ísť s VPS alebo dedikovanými servermi. Je to tiež jeden z najlepších webhostingov, ktorí ponúkajú hosting WordPress za rozumnú cenu. Pokiaľ ide o zdieľaný hosting, existuje veľa rôznych možností, ale BlueHost neposkytuje možnosti zdieľaného hostenia z mesiaca na mesiac. Namiesto toho sa budete musieť prihlásiť do ročného plánu. Ak sa prihlásite na viacročné plány, získate zľavy. Napríklad, ak sa zaregistrujete na trojročný plán, budete platiť iba 3,95 dolárov mesačne. To je v skutočnosti jedna z najväčších výhod, pretože Bluehost má veľkú rovnováhu medzi cenou a vlastnosťami.

Zdieľané hostingové balíčky

So základným zdieľaným hostingovým plánom, ktorý je ocenený cenou 3,95 dolárov mesačne na trojročnú zmluvu, získate bezplatné doménové meno, ktoré budete vlastniť po celú dobu pobytu v spoločnosti BlueHost. Dostanete tiež bezplatný prenos názvov domén, 100 GB miesta na ukladanie súborov a priečinkov na vašom webe, neobmedzený prenos údajov mesačne a budete môcť hostiť jeden web.

Balík Plus stojí 5,95 dolárov mesačne na jednoročný kontrakt; okrem obmedzeného úložného priestoru, poštových schránok a webových stránok získate aj anti-spamový nástroj.

Plán Prime zvyčajne stojí 14,99 dolárov mesačne na jednoročnú zmluvu a zahŕňa vyhradenú adresu IP, zálohu webovej stránky, dva programy proti spamu a certifikát SSL. Na obmedzenú dobu môžete tento balík získať iba za 5,95 dolárov mesačne s trojročným záväzkom. Kliknite sem pre bližšie informácie!

Vlastnosti

 • Ak používate BlueHost, budete môcť používať veľa nástrojov na budovanie, ako aj nástroje, ktoré vám umožňujú filtrovať spam a spravovať e-maily. Existujú aj nástroje, ktoré vám umožňujú zhromažďovať štatistiku webových stránok a spravovať domény.
 • S BlueHost môžete vytvoriť až 100 e-mailových adries, a to aj so základným plánom. Inovované plány vám umožňujú vytvárať neobmedzený počet e-mailov. Tiež nebudete mať problém s nastavením e-mailového účtu v službe BlueHost.
 • Pokiaľ ide o bezpečnostné prvky, BlueHost je veľmi pekné prekvapenie. Existujú tri nástroje na ochranu proti spamu, ale existuje aj zabezpečenie pomocou horúcich liniek. Budete tiež môcť navrhovať filtre pre e-mailové účty, môžete chrániť heslom súbory a priečinky a adresáre alebo vytvárať zoznamy zakázaných adries pre rôzne adresy IP..

Viac informácií o BlueHost nájdete v našom podrobnom prehľade.

InMotion Hosting

Navštívte stránku »

v pohybeInMotion Hosting tiež ponúka širokú škálu hostingových plánov. Spoločnosť propaguje svoje zdieľané plány ako spoločný podnikový hosting. V súčasnosti ponúkajú 50% zľavu na svoj plán spustenia, vďaka ktorému váš mesačný poplatok predstavuje iba 3,99 dolárov mesačne, ak platíte vopred dva roky. Tento malý balík obsahuje bezplatné doménové meno a umožňuje hosťovanie 2 webových stránok.

Vlastnosti

Výhody zdieľaných hostingových plánov spoločnosti InMotion sú početné, ale vymenujeme niekoľko z nich:

 • cPanel webhosting – Táto funkcia vám umožňuje mať úplnú kontrolu nad svojím účtom. To vám umožní bez problémov nainštalovať vlastné skripty, zahrnúť nové domény a nové e-mailové adresy.
 • BoldGrid – to je úžasné rozšírenie pre WordPress, ktoré vám umožňuje navrhnúť vaše webové stránky podľa potreby, bez toho, aby ste sa museli dotknúť kódu. To je ideálne pre začiatočníkov, ale aj skúsenejší používatelia môžu mať z takéhoto výkonného nástroja úžitok. Ak chcete získať viac funkcií, prečítajte si našu recenziu spoločnosti BoldGrid.
 • Záruka vrátenia peňazí – dostanete záruku vrátenia peňazí, ktorá trvá 90 dní, čo znamená, že si môžete tohto hostiteľa vyskúšať v podstate bez rizika.
 • Bezplatné reklamné kredity – Každý nový plán hostenia na webe eHost získava reklamné kredity vo výške 100 USD za Google a Yahoo alebo Bing. Tieto peniaze môžete použiť na zvýšenie návštevnosti svojich webových stránok.
 • Vynikajúca rýchlosť a výkon
 • Veľmi stabilný webový hostiteľ, ktorý zriedka havaruje – pozrite sa na uptime a test výkonnosti tu.

iPage

Navštívte stránku »

iPageV neposlednom rade na našom zozname najlepších webových hostiteľov je iPage, webhostingová služba, ktorá sa rýchlo stáva čoraz obľúbenejšou. Má veľa možností a niekoľko úžasných funkcií a ponúka množstvo plánov webhostingu, vrátane zdieľaného hostingu, VPS, dedikovaných serverov a hostingového plánu WordPress. Aplikácia iPage však neponúka mesačné zdieľané plány hostenia a minimálna doba platnosti zmluvy, ktorú si môžete vybrať, je jeden rok. K dispozícii sú tiež zmluvy na dva a tri roky zdieľaného hostingu. Cena jednoročného balíka je 11,95 dolárov mesačne a, ak sa rozhodnete ísť s dlhodobou možnosťou, bohužiaľ nie sú k dispozícii žiadne zľavy..

Vlastnosti

 • Presúvanie a presúvanie webových stránok – Existuje mnoho ďalších možností vytvorenia webových stránok pomocou služby iPage, ale táto možnosť je najbezpečnejšou voľbou pre ľudí, ktorí nemajú veľa technických znalostí..
 • E-Commerce – iPage poskytuje internetový obchod ako integrovanú funkciu, takže ak plánujete vytvoriť webovú stránku, na ktorej budete predávať svoje výrobky, iPage je pre vás tou pravou voľbou..
 • Funkcie zabezpečenia – iPage poskytuje na vaše e-maily dohľad nad škodlivým softvérom. K dispozícii sú aj certifikáty SSL, ktoré je možné zakúpiť podľa ročného plánu za 31,99 dolárov ročne.
 • Zákaznícky servis – Tento webhosting má jednu z najlepších dostupných zákazníckych služieb a môžete sa s nimi spojiť kedykoľvek počas dňa alebo noci, telefonicky alebo prostredníctvom chatu.
 • Záruka vrátenia peňazí – iPage ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí pre svoj webhostingový balík.

V hĺbkovej kontrole aplikácie iPage sme sa venovali ďalším funkciám a diskutujeme o výhodách a nevýhodách tejto spoločnosti.

záver

Teraz sme dospeli na koniec nášho článku a dúfame, že teraz lepšie pochopíte, ako webhosting funguje a aké sú najväčšie výhody a nevýhody zdieľaných plánov hostenia. Dúfame tiež, že naše pokrytie niektorými z najlepších služieb webhostingu vám pomôže uľahčiť a zrýchliť vaše rozhodnutie bez toho, aby bolo potrebné analyzovať príliš veľa webových hostiteľov a ich funkcií, najmä ak vezmete do úvahy samotnú veľkosť webu. hostingový trh.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map