Výhody VPS Hosting – Kto by mal používať virtuálny súkromný server

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Výhody VPS Hosting – Kto by mal používať virtuálny súkromný server
0 9 мин.

výhody hostenia virtuálneho súkromného servera


Virtuálny súkromný server (VPS) je perfektným riešením, keď je vaša firma tak veľká, že zdieľaný hosting nestačí a potrebujete viac serverových prostriedkov. VPS je vlastne virtuálny počítač, ktorý používa normálny alebo cloudový server, má vyhradené serverové prostriedky a vlastný softvér.

Hostingové spoločnosti ponúkajú rôzne balíčky VPS od 20 do 80 dolárov alebo viac v závislosti od požadovaného zdroja a toho, čo potrebujete, od 1 GB RAM Burst, 512 Mb zaručenej RAM, 1 CPU Core 2.1 GHz, 25 GB HDD, 1 vyhradená IP, neobmedzená mesačná prevádzka a voľný panel zvyčajne Webuzo, ZPanelCp alebo iný do 8 GB RAM BURST, 4 GB RAM zaručené, 8 procesorových jadier 2,1 GHz, 150 GB HDD a 2 určené adresy IP.

Ak chcete špeciálne e-mailové funkcie, ako sú kancelárske e-maily alebo hromadné odosielanie e-mailov, vlastné inštalácie, nižšie ceny (v porovnaní s vyhradenými), úplnú kontrolu a vysokú bezpečnosť, mali by ste určite používať VPS hosting.

Potreba odoslať vysoký počet e-mailov?

Ak potrebujete poslať špeciálne e-maily, ako sú kancelárske e-maily, kde je na rovnakom mieste niekoľko zamestnancov, ktorí majú e-maily a ktorí ich používajú, potom skutočne potrebujete VPS na obídenie spojení POP a IMAP, ak sú v zdieľanom hostení obmedzené na 30 hodín za hodinu a ďalším riešením, ako obísť tieto limity, je mať viacerých poskytovateľov internetových služieb, ale je príliš drahý.

Ak potrebujete aj hromadné odosielanie e-mailov, VPS je riešením, vďaka ktorému môžete posielať informačné bulletiny alebo sa snažiť overiť viac e-mailových účtov prekročením limitu 500 e-mailov za hodinu. Ak máte rozsiahlu databázu s e-mailovými adresami, môžete ľahko odosielať e-maily z vášho virtuálneho súkromného servera.

Spravidla existujú špeciálne virtuálne servery určené výhradne na odosielanie e-mailov, hostingové spoločnosti poskytujú týmto VPS 2 špecializované adresy IP, nástroj na správu hromadných zoznamov e-mailov, nástroj na sledovanie, softvér na úpravu, softvér MMS monitory 24/7, hardvér a softvér s rôznymi úrovňami výkonu, bezpečnosť, zálohovanie, optimalizácia softvéru a aktualizácie softvéru.

Potrebujete vlastnú inštaláciu a nastavenie?

S virtuálnymi súkromnými servermi môžete dokonca nainštalovať vlastný softvér, ktorý nie je možné nainštalovať na zdieľaný hosting, kde používajú veľa zdrojov alebo potrebujú rôzne výhody. Pretože máte VPS, môžete zmeniť hardvér a softvér hostingu v porovnaní so zdieľanou verziou, takže môžete inštalovať vlastné operačné systémy, ako sú Linuxové distribúcie, vlastné skripty ako Schedule Facebook Posts (PHPSFP), cPanel + WHM, rôzne hry a tak ďalej.

Tieto vlastné inštalácie môžete realizovať sami alebo pomocou tímu podpory hostiteľa, ale náklady sú veľmi nízke a máte väčšiu kontrolu nad svojimi inštaláciami..

Dostupná cena (získajte viac za menej)

Ceny VPS sú nižšie ako ceny dedikovaného servera a dokonca aj zdieľaného hostenia, na ktorom hostujete viac webových stránok alebo veľkých a je potrebné upgradovať váš zdieľaný hosting, ktorý v tomto prípade prevyšuje náklady na VPS.

S optimálnym výkonom za prijateľné ceny môžete získať SSD alebo Cloud VPS, ktoré zahŕňajú aj Ceph, Stack, KVM, OVH API, zjednodušený ovládací panel a oveľa viac.

Pretože VPS zvyčajne beží v cloude, nepotrebujete vyhradený tím podpory len pre vás. Vždy máte uloženú webovú stránku a hardvér nie je ovplyvnený softvérom z cloudu, pracujú takmer nezávisle, takže nemusíte stratiť peniaze.

Zvyčajne si môžete kúpiť ďalšie funkcie zdieľaného hostenia, ako sú domény doplnku, viac miesta, vyhradená adresa IP atď., Tieto však už sú súčasťou hostiteľa VPS a sú lacnejšie, ak si kupujete balík VPS namiesto samostatného nákupu funkcií. do vášho zdieľaného balíka.

Plná kontrola nad virtuálnym serverom

Máte väčšiu kontrolu nad svojimi virtuálnymi servermi, pretože ste vlastníkom a nezdieľate ich s ostatnými ľuďmi, takže môžete mať prístup root, vlastné inštalácie, zmeny hardvéru a tak ďalej..

Hostingové spoločnosti vám zvyčajne poskytujú ovládací panel, ako sú OVH, Bhost, Eezpal, Virtualizor, Web AppZ Live, Virtuozzo, kde sa prihlasujete pomocou používateľského mena a hesla a potom môžete ľahko upravovať možnosti bez potreby technických znalostí a môžete zoskupiť zdroje spoločne podľa projektu, spravovanie práv, delegovanie, prenos, zdieľanie úloh, prispôsobenie nástrojov, štatistika, spustenie, spustenie, reštartovanie, inštalácia, úprava názvu hostiteľa, úprava DNS, nastavenia API atď..

S VPS môžete nainštalovať ovládací panel, ale aj ovládací panel hostingu ako cPanel alebo Plesk, kde môžete spravovať svojich vlastných klientov, ktorí od vás kupujú zdieľaný hosting. V takom prípade môžete spravovať obsah svojich webových stránok, DNS, e-maily na serveri so systémom Linux alebo serveri so systémom Windows.

Môžete dokonca upgradovať, downgradovať a aktualizovať softvér, môžete spúšťať dávkové súbory, vytvárať zálohy a vlastné konfigurácie brány firewall alebo užívateľský oddiel.

So správnym ovládacím panelom môžete spravovať všetky svoje virtualizačné riešenia z jedinej flexibilnej platformy s deduplikáciou pamäte a IOPS, aktualizáciami bez reštartovania, ukladaním súborov jedného obrázka, predinštalovanými šablónami aplikácií, ukladaním SSD do vyrovnávacej pamäte a oveľa viac.

Vysoká bezpečnosť a filtrovanie prenosu

Na VPS si vytvoríte svoje vlastné zabezpečenie spolu s už implementovanými bezpečnostnými opatreniami vybranou hostingovou spoločnosťou, aby ste automaticky mali automatické obnovenie, ochranu údajov atď..

Na blokovanie nežiaduceho prístupu k serveru môžete použiť brány firewall a čierne zoznamy, ako napríklad UFW, IPTables a NFTables, a môžete filtrovať prevádzku podľa svojich predstáv. Ďalšími bezpečnostnými možnosťami sú prístup pomocou hesla a užívateľského mena, SSH, systém detekcie narušenia na detekciu neoprávneného prístupu, ako sú Tripwire, Bro alebo Psad; Automatické zálohovanie, SFTP, nastavenie povolení a užívateľských rolí, antivírusový program a antivírusový program.

Okrem malwarov a vírusov by ste sa mali pravidelne kontrolovať pomocou nástrojov ovládacieho panela po formmail, root root a brutálnej sile. Mali by ste tiež skryť citlivé informácie, ako napríklad číslo verzie Apache, vypnúť prehľadávanie adresárov, znížiť hodnotu časového limitu, obmedziť veľké požiadavky a vypnúť nepotrebné moduly. To všetko vám pomôže dosiahnuť vyššiu bezpečnosť vášho VPS.

Kto by si mal zvoliť plán hostenia VPS?

Stredný až väčší podnik, ktorý vlastní internetový obchod, spoločnosti zaoberajúce sa webovým dizajnom a vývojom, fórami, blogmi a webmi s vysokou návštevnosťou, netrvá dlho na zdieľanom webhostingu, z vyššie uvedených dôvodov budú potrebovať VPS skôr alebo neskôr (lepšia kontrola) , vyššia bezpečnosť, väčšia flexibilita).

Pre malé blogy alebo webové prezentácie spoločnosti bude stačiť spoločný plán, zatiaľ čo pre väčšie webové stránky (s tisíckami denných návštevníkov) bude potrebný vyhradený server alebo cloudový hostingový plán..

Ak hľadáte spoľahlivého poskytovateľa virtuálnych súkromných serverov, pozrite sa na prepojenú stránku v tomto odseku.

Plány InMotionHosting VPS

Virtuálne súkromné ​​servery od 29,99 $ mesačne

Uč sa viac “

Ikona https://www.iconfinder.com/iconsets/picol-vector

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector