Vytváranie webových stránok pomocou PHP (výhody a nevýhody)

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Vytváranie webových stránok pomocou PHP (výhody a nevýhody)
0 8 мин.

vytváranie webových stránok pomocou php


PHP (Hypertext Preprocessor) je skriptovací jazyk na strane servera používaný webovými programátormi na vytváranie webových aplikácií a webových stránok s databázami a vylepšenými funkciami, ktoré boli nainštalované na viac ako 240 miliónoch webových stránok a 2,1 milióna webových serverov v roku 2013.

Väčšina webových stránok je vytvorená v systéme PHP, ale niektoré z nich sú vyrobené vo formáte Flash, ASP, Java, Python, Ruby alebo len v HTML, CSS a JavaScript, ale tie nemajú databázu ani komplexné funkcie. Na rozdiel od HTML môže PHP nadviazať spojenie s databázami, generovať generický HTML kód a dokonca môžete nastaviť svoj server tak, aby spracovával všetky HTML súbory s PHP, takže skutočný zdrojový kód vášho webu nebude možné kopírovať ani vidieť..

Existuje niekoľko verzií PHP a medzi nimi existujú veľké rozdiely, napríklad medzi PHP 4 a PHP 5, kde sa objavil nový model OOP spolu so vylepšenou podporou MySQL a SQLite a ďalšími drobnými funkciami..

Súbory PHP majú niekoľko prípon, ako sú .php, .phtml alebo .php5 a môžu obsahovať kód PHP, ale aj HTML, JavaScript alebo CSS..

PHP môže robiť veľa užitočných vecí, ako napríklad generovanie dynamického obsahu stránky, vytváranie, otváranie, čítanie, zápis, mazanie a uzatváranie súborov na serveri, zhromažďovanie údajov z formulárov, prijímanie a odosielanie súborov cookie, pridávanie odstraňovania, úpravy údajov v databáze, používanie na riadenie prístupu používateľov, šifrovanie údajov a výstup obrázkov, súborov PDF, filmov Flash, textových súborov XHTML a XML.

Aj keď PHP je najobľúbenejší programovací jazyk používaný na vytváranie webových stránok, má určité nevýhody: zložitý projekt vyžaduje skúsenosti, open-source kód, nedostatok nástrojov na ladenie, správu balíkov, produktivitu, neustále sa mení, nekonzistentnosť a syntax.

Komplexný projekt vyžaduje skúsenosti

Na veľkých a zložitých projektoch potrebujete skúsenosti alebo pomoc od skúsenejších programátorov PHP, pretože existuje veľa knižníc a veľa spôsobov, ako vytvoriť funkciu, ale nebudete si môcť vybrať tú správnu alebo presne nájsť čo chceš.

Open-source kód

Zvyčajne všetko, čo je na dohľad, môže byť ukradnuté, a to isté platí pre zdrojový kód PHP, ktorý môžu ukradnúť vaši klienti alebo iní weboví programátori, a dať ho do iných projektov, aj keď ste dostali originálne riešenie alebo nápad..

Nedostatok ladiacich nástrojov

V PHP potrebujete nástroje na ladenie, aby ste našli chyby a varovania, ale problém je, že v porovnaní s inými programovacími jazykmi, ako je Python, je k dispozícii iba niekoľko z nich..

Správa balíkov

PHP má zlú správu balíkov na rozdiel od Pythonu, ktorý môže písať, vytvárať a zdieľať balíčky s inými programátormi, aby sa mohli prostredníctvom rôznych doplnkov vytvárať prepojenia medzi viacerými projektmi.

produktivita

Vo všeobecnosti nemáte rýchlosť a produktivitu v rovnakom čase a PHP ponúka rýchlosť výmeny produktivity, zatiaľ čo webový rámec Ruby on Rails ponúka produktivitu výmenou rýchlosti.

Neustále sa mení

Nové verzie PHP sa objavujú neustále s riešeniami chýb a novými funkciami, ale zároveň sa objavujú s novými chybami, ktoré nemajú riešenie, kým nebude vydaná nová verzia, čo môže byť naozaj frustrujúce.

nedôslednosť

Na začiatku bol PHP vytvorený predovšetkým ako nástroj pre amatérov, takže má veľa úplne náhodných funkcií, náhodné poradie parametrov a ďalšie náhodné vlastnosti..

syntax

Väčšina programovacích jazykov vám umožňuje usporiadať kód tak, ako chcete, takže je čitateľný aj pre ľudí, ktorí nie sú programátormi, ale vedia anglicky, v PHP to nemôžete urobiť, syntax je ťažké pochopiť, ak nepoznáte PHP.

Jazyk PHP má, samozrejme, aj svoje výhody: rýchlu a ľahkú, veľkú komunitu, vysokú kompatibilitu s databázami, zber odpadu, platformu, bezpečný režim, bezpečnosť, vysoké výnosy, vkladanie a náklady.

Rýchle a ľahké

Implementačným jazykom skriptu PHP je C s niektorými prvkami C ++ a syntaxovými časťami z jazyka Java a Perl, takže je ľahké sa učiť a používať základné prvky, najmä ak ich chcete používať na všeobecné účely a vývoj webových aplikácií..

Veľká komunita

PHP je tak populárne a má veľkú a veľkú komunitu, ktorá obsahuje webové stránky, blogy a fóra s rôznymi riešeniami rôznych problémov, nové nápady pre mnoho projektov, vyhradené zdroje, informácie a dokonca aj úlohy PHP..

Vysoká kompatibilita s databázami

PHP je extrémne kompatibilné s viacerými databázovými verziami, ako sú dBase, IBM DB2, InterBase, ale najmä s MySQL, ktorá dokáže udržiavať veľké množstvo viacerých spojení súčasne. Spolu s MySQL, PHP možno použiť na vytváranie škálovateľných a výkonných aplikácií a webových stránok.

Zber odpadu

PHP má zbierku odpadkov, ktorá sa spustí, keď to poviete, keď skript končí alebo keď existuje funkcia.

Cross-platform

Všetky PHP aplikácie a webové stránky bežia na akejkoľvek platforme, bez ohľadu na to, či ide o operačný systém Unix, Windows alebo Mac a bez ohľadu na typ použitého servera..

Bezpečnostný mód

V prípade problémov je možné PHP použiť na ich opravu pomocou bezpečného režimu. Túto funkciu veľmi milujú najmä poskytovatelia internetových služieb (ISP) a navyše PHP umožňuje vykonávanie kódu v obmedzenom prostredí..

zabezpečenia

PHP má vysoké bezpečnostné štandardy, pretože je silné, populárne a flexibilné, takže aj v prípade knižníc tretích častí to zostáva stabilné a bezpečné..

náklady

PHP je zadarmo na stiahnutie a inštaláciu na servery a pretože je to také populárne, môžete ľahko nájsť lacné programátory, takže 10 programátorov PHP vás bude stáť ako 1 programátor Ruby on Rails a väčšina knižníc je zadarmo..

Vysoké výnosy

Weboví programátori používajú PHP na vytváranie dynamických webových stránok, aby zabezpečili účasť návštevníkov buď predplatným, buď predajom produktu, buď pridaním komentárov, alebo inými akciami, takže majú predispozíciu k častejšiemu návratu ako návštevníci iných webových stránok vytvorených v iných programovacích jazykoch..

vkladanie

Mnoho programátorov na nízkej úrovni zamieňa PHP s HTML, pretože vidia oba jazyky v rovnakom súbore, PHP je ľahké implementovať vedľa HTML, JAVASCRIPT a CSS.

Nakoniec môžete vidieť, že PHP nie je dokonalé, pretože nič v tomto svete nie je, ale má oveľa viac výhod ako nevýhod. Takže, ak ste sa chystali začať učiť tento programovací jazyk alebo ste s ním chceli vytvoriť webovú stránku, nemali by ste váhať.

Ak hľadáte spoľahlivého poskytovateľa hostingu PHP, odporúčam vám InMotion Hosting.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector