WooCommerce vs Magento – Čo je najlepšie pre online obchod?

01.06.2020
Články a ďalšie… 'WooCommerce vs Magento – Čo je najlepšie pre online obchod?
0 23 мин.

magento-vs-woocommerce


Tentoraz budeme porovnávať dve z najpopulárnejších platforiem elektronického obchodu, Magento a WooCommerce. Ak sa pozriete na funkcie zoznamu, ktoré každá z nich poskytuje, okamžite si uvedomíte, že nebude ľahké rozhodnúť, ktorá z nich je lepšia. V skutočnosti sa sotva môžete pokaziť výberom jednej z nich, ale pre tých, ktorí hľadajú dokonalú voľbu pre svoje podnikanie, môže byť dôležité získať podrobný prehľad o rozdieloch..

Pretože môže byť ťažké určiť klady a zápory každej platformy sami, v tomto článku vám rozoberieme celú tému. Urobíme maximum pre to, aby bolo jasné, ktorá platforma bude najlepšie fungovať pre vaše podnikanie a vaše cieľové publikum. Keď ľudia chcú začať predávať online, zvyčajne hľadajú všestranné riešenie, ktoré, bohužiaľ, neexistuje. Musíte sa opýtať na túto otázku: Aké sú jedinečné potreby môjho podnikania?

Je zrejmé, že WooCommerce aj Magento majú obrovské množstvo priaznivcov, ktorí tvrdia, že ich platforma je pre všetkých najlepšia. Je to len preto, že platforma, ktorú používajú, dokonale vyhovuje ich obchodnému modelu a stala sa pre nich tou najlepšou. Aby sme zistili, ktorý z nich je pre vás najlepší, zvolíme iný prístup a objektívne preskúmame obe platformy. Prejdeme si funkcie, ceny, užívateľskú prívetivosť, bezpečnosť a celkové obchodné príležitosti, ktoré ponúkajú Magento a WooCommerce..

Nie ste si istí, ktorý z nich si vybrať? Pokračujte v čítaní a do konca tohto článku budete pripravení urobiť rozhodnutie. Poďme začať!

WooCommerce a Magento – Čo ponúkajú?

WooCommerce začal ako akýkoľvek iný doplnok WordPress, a potom sa objavil v niečo oveľa väčšie, ako to získalo na popularite. Dnes je WooCommerce jedným z najpoužívanejších doplnkov a ponúka množstvo funkcií pre začiatočníkov a skúsenejších používateľov, ktorí im pomôžu začať online. Magento, na druhej strane, je kompletná platforma vytvorená výlučne na účely elektronického obchodu. Ich cieľovou skupinou sú väčšinou stredné a veľké podniky.

Magento sa neodporúča vôbec pre začiatočníkov, ale skôr pre technicky zdatnejších používateľov. Zameriavajú sa najmä na poskytovanie najsilnejších funkcií v oblasti elektronického obchodu. To z neho robí príťažlivú platformu pre podniky, ktoré si stanovili obrovské ciele do budúcnosti. Každá z týchto platforiem má svoje silné a slabé stránky. Ďalej vás zoznámime s hlavnými funkciami, ktoré definujú WooCommerce a Magento. Potom, čo sú uvedené všetky podrobnosti, použijeme tieto informácie na rozhodnutie, ktorá z nich je lepšou platformou z týchto dvoch.

WooCommerce

WooCommerce je taký populárny doplnok, ktorý používatelia WordPressu takmer nemôžu používať, bez toho, aby si vyskúšali doplnok alebo si o ňom prečítali ako súčasť svojej práce. WooCommerce sa tiež propaguje ako platforma eCommerce s najviac možnosťami prispôsobenia a skutočne ponúka veľa z nich. Dnes na platforme beží viac ako 400 000 online obchodov a mnoho ľudí ho začína používať každý deň.

Hlavné vlastnosti WooCommerce:

 • Do obchodu môžete pridať ľubovoľný počet produktov
 • Ako používateľ programu WordPress si budete môcť vybrať z tisícov užitočných doplnkov
 • Široký výber doplnkov dostupných na spracovanie platieb
 • Prémiové a bezplatné témy zaradené do mnohých kategórií

Výhody:

 • Internetový obchod môžete nastaviť bezplatne a potom je len na vás, či vyberiete možnosť bezplatného alebo prémiového hostingu
 • Ak máte nejaké skúsenosti s WordPress, rýchlo si na WooCommerce zvyknete
 • V prípade, že uviaznete, existuje komplexná vedomostná základňa, kde nájdete článok, ktorý pomôže vyriešiť váš problém
 • WooCommerce vám umožňuje analyzovať návštevnosť vašich webových stránok pomocou nástroja Google Analytics prostredníctvom doplnku
 • Ak ste si už zakúpili SSL, budete ho môcť bez problémov pridať na svoje stránky

Nevýhody:

 • Táto platforma nie je ideálna pre tých, ktorí nepoznajú program WordPress, pretože musia začať od nuly
 • Aj keď je k dispozícii veľa lacných tém a doplnkov, ceny sa rýchlo sčítajú a ak si nedáte pozor, môžete ľahko skončiť s trávením veľkého rozpočtu.

Je WooCommerce dobrý pre začiatočníkov?

Odporúčame WooCommerce každému, kto nie je oboznámený s elektronickým obchodom alebo dokonca online svetom. Dnešným štandardom je vývoj online služieb a softvéru, ktorý ľuďom šetrí čas a nevyžaduje, aby sa oboznámili s vývojom webových stránok alebo inými technickými poznatkami..

WooCommerce spolu s WordPress rozhodne spĺňajú tento štandard. Nehovoriac o tom, že ak ste už predtým používali program WordPress na blogovanie alebo iný typ webovej stránky, naučenie sa používania služby WooCommerce bude pre vás hračkou. Doplnok je už veľmi užívateľsky príjemný, ale o ňom sa môžete veľa dozvedieť tak, že navštívite jeho databázu znalostí s názvom WooCommerce Docs. Existuje aj mnoho ďalších videí a článkov o platforme dostupných online.

Koľko stojí WooCommerce?

Rovnako ako WordPress, aj WooCommerce je platformou s otvoreným zdrojom, ktorú môže nainštalovať ktokoľvek zadarmo. Môžete si tiež vybrať akúkoľvek hostiteľskú spoločnosť a nastaviť svoj online obchod na svojich serveroch. WooCommerce však má aj veľa doplnkov, ktoré je potrebné zaplatiť. Môžete si vybrať z množstva prémiových rozšírení a niektoré z nich stoja veľa. Jedinou možnosťou je často zaregistrovať sa do ročného plánu, pretože mnoho rozšírení jednoducho neposkytuje možnosť mesačnej platby. Okrem rozšírení budete musieť zaplatiť aj za predplatné webhostingu.

Váš výber balíka webhostingu bude závisieť iba od celkových požiadaviek vášho online obchodu. Patria sem aj objemy prevádzky, obsahu a rozšírení bežiacich na webe. Urobte malý prieskum a vyberte web hosting spoločnosť, ktorá vedie väčšinu z toplists. Aj tie najväčšie názvy v tomto odvetví ponúkajú balíčky za prijateľné ceny a aspoň sa môžete spoľahnúť na ich služby založené na množstve pozitívnych recenzií. Len nezabudnite hľadať hostingový balík, ktorý je optimalizovaný pre eCommerce alebo konkrétne pre WooCommerce.

Magento

Na základe našej doterajšej kontroly sa ukázalo, že WooCommerce je skôr komunitným riešením, zatiaľ čo Magento je skvelou voľbou pre náročnejšie podniky. To však neznamená, že malé podniky musia hľadať inde. V skutočnosti funkcie, ktoré ponúka Magento, často upútajú pozornosť aj týchto klientov. Nastavením online obchodu na platforme môžu získať prístup k mnohým zdrojom, ktoré im môžu pomôcť rásť.

Skvelá vec, ktorá sa týka Magenta, je to, že túto platformu môžete používať zadarmo po prihlásení sa do komunity Community Edition. Aj keď to nie je také silné ako ich prvotriedne vydanie Enterprise Edition, je určite dosť silné pre menšie podniky. Nehovoriac o tom, že za vydanie Enterprise Edition budete musieť platiť tisíce dolárov, zatiaľ čo ten druhý je úplne zadarmo na používanie. V záujme tohto článku budeme hovoriť hlavne o funkciách obsiahnutých v komunitnej edícii.

Hlavné vlastnosti Magento:

 • Umožňujú vám pridať do obchodu neobmedzený počet produktov
 • Veľa variácií, pokiaľ ide o témy a rozloženie
 • Prostredníctvom rozhrania API budete môcť odosielať a prijímať údaje pomocou softvéru tretích strán
 • Užívateľsky prívetivé rozhrania a výkonné nástroje, ktoré vám môžu pomôcť pri pridávaní produktov

Výhody:

 • Pokiaľ hľadáte výkonnú alternatívu hostingu, môžete využiť rozšíriteľnosť Magento a rozšíriť svoj obchod bez obmedzení
 • Vďaka Magento je zaručená rýchla objednávka zákazníkov. Zlepšili proces tak, aby bol čo najjednoduchší
 • K dispozícii sú tri veľmi obľúbené platobné brány: Braintree, PayPal a Authorize.net

Nevýhody:

 • Platforma má čo ponúknuť skúsenejším používateľom, napríklad vývojárom, čo je pre začiatočníkov mätúce
 • Keďže ich cieľovým trhom sú veľké podniky, ich vydanie Enterprise Edition môže stáť desiatky tisíc dolárov

Je Magento vhodný pre začiatočníkov?

Ako sme uviedli vyššie, Magento je jednou z tých platforiem, ktoré by sme odporučili skúsenejším používateľom. Toto je ešte pravdivejšie, keď ho porovnáte s WooCommerce, pretože je založený na WordPress, platforme úplne pre začiatočníkov (čo je jeden z dôvodov, prečo sa stala tak populárnou). Ak ste však v Magento nováčikom, myslíme si, že sa môžete veľa naučiť pomocou rozsiahlej vedomostnej základne a po krátkej chvíli začať pracovať na platforme..

Nemôžeme však poprieť skutočnosť, že vám zaberie viac času na to, aby ste sa naučili základy Magenta ako základy WordPressu. Keďže sa zameriavajú na prilákanie veľkých firiem na svoju platformu, veľa investovali do poskytovania kvalitnej podpory zákazníkov. To znamená, že kedykoľvek uviaznete, môžete kontaktovať svoj tím a požiadať ho o pomoc. Jedným z ich hlavných cieľov je pomôcť ľuďom nadviazať silnú online prítomnosť a zvýšiť predaj. Celkovo vzaté, Magento je skvelá voľba pre začiatočníkov, ak majú nejaký voľný čas sa učiť.

Ceny a náklady spoločnosti Magento

Na spustenie vlastného webu elektronického obchodu s Magento nepotrebujete žiadny rozpočet, pretože ich komunitná edícia s otvoreným zdrojom je úplne zadarmo. Predtým, ako začnete, musíte sa zaregistrovať u dôveryhodného poskytovateľa hostingu, ako je ktorýkoľvek iný vlastník webových stránok. Teraz by mohlo byť lákavé ísť na možnosť bezplatného hostenia a ponechať celý projekt bez rozpočtu, ale určite by sme vám ho neodporúčali. Ak skutočne chcete, aby sa vaše podnikanie rozrástlo, mali by ste sa prihlásiť na prémiový hostingový plán.

Len za pár dolárov mesačne získate veľa užitočných funkcií. S Magento Community Edition je to jediná vec, na ktorú budete míňať peniaze. Majú tiež alternatívu pre väčšie podniky s názvom Enterprise Edition, ktorá je prémiovým balíkom. Je to dosť drahé a za službu dokonca nestanovili konkrétnu cenu. Ak potrebujete Enterprise Edition pre svoju spoločnosť, musíte sa najskôr poradiť s Magento a tí vám dajú cenovú ponuku. Cena sa môže pohybovať od 15 000 do 50 000 dolárov ročne.

WooCommerce vs Magento Performance

Ľudia nenávidia hangout na webových stránkach, na ktorých sa načítanie každej webovej stránky vyžaduje dlho. Dnes musíte zaistiť, aby sa vaše stránky načítali za menej ako 2 sekundy. V opačnom prípade vaši potenciálni zákazníci odídu a nájdu podobný produkt inde. Ak chcete, aby vaše webové stránky boli úspešné, mali by ste investovať do servera, ktorý poskytuje dostatok zdrojov, a váš obsah musí byť tiež správne optimalizovaný..

Vysoký výkon je obzvlášť dôležitý pre webové stránky elektronického obchodu. Nie je jasné, či je tu spoločnosť WooCommerce alebo Magento silnejším konkurentom. Tieto systémy sa od seba veľmi líšia a pri výkone existuje veľa faktorov. Hovoríme o online obchodoch, ktoré sa líšia veľkosťou a funkčnosťou, čo znamená, že každý z nich má odlišné požiadavky. Okrem toho existuje na internete veľké množstvo balíkov webhostingu, z ktorých si môžete vybrať.

Môžete tiež použiť sieť na doručovanie obsahu (CDN) a na svoj web použiť množstvo praktík optimalizácie obsahu, ktoré majú vplyv na jeho výkon. Preto je ťažké povedať, ktorá platforma elektronického obchodu je pre váš obchod lepšia, pokiaľ ide o rýchlosť načítania stránky. Pokiaľ vieme, nie je tu žiadny významný rozdiel. Výkonnosť vášho webu elektronického obchodu bude skôr závisieť od toho, ako si vytvoríte obchod a požadovaný balík webhostingu.

Porovnanie zabezpečenia WooCommerce a Magento

Je dôležité, aby sa každý typ webovej stránky postaral o potrebné bezpečnostné opatrenia. Ak spustíte webovú stránku elektronického obchodu, veľa ľudí bude zdieľať svoje platobné údaje a súkromné ​​informácie zakaždým, keď niečo kúpia. V prípade, že neexistuje riadne zabezpečenie, tieto údaje sa dajú ľahko ukradnúť. Na druhej strane čoraz viac ľudí o tom v dnešnej dobe rozumie. Chystajú sa skontrolovať, či môžu bezpečne zdieľať svoje údaje na vašom webe alebo nie. Ak nie, nikdy vo vašom internetovom obchode nič nekúpia.

Bezpečnosť je ďalším faktorom, ktorý nebude závisieť od platformy elektronického obchodu, ktorú si vyberiete. Na Magento aj WooCommerce môžete použiť najnovšie bezpečnostné rozšírenia. Na výber je široká škála možností a úroveň zabezpečenia vášho webu bude len na vás. Magento však ponúka niečo, čo by sa mohlo hodiť pre pokročilých používateľov. Prostredníctvom platformy môžete získať špeciálne bezpečnostné záplaty, ktoré môžu ďalej zlepšiť bezpečnosť vášho online obchodu.

Dôvod, prečo je to len pre pokročilých používateľov, je ten, že je veľmi ťažké tieto záplaty aplikovať. Začiatočníci by s nimi mali naozaj ťažké časy a pravdepodobne by nakoniec nakoniec neboli úspešní. Preto je veľa internetových obchodov založených na Magento zastaraných na internete. Jednoducho nemajú personál, ktorý by ich mohol použiť. Môžeme konštatovať, že ak ste skúsený používateľ Magento alebo niekto, kto je ochotný zaplatiť za odbornú pomoc, potom môžete pre svoj obchod získať vyššiu úroveň bezpečnosti ako s WooCommerce..

Je produktový manažment rozhodujúcim faktorom?

Ak platforma elektronického obchodu poskytuje dobrú správu produktov, vaša práca bude oveľa jednoduchšia. Lepšie možnosti správy produktov vedú k dobre usporiadaným stránkam produktov, ktoré sú príťažlivé pre návštevníkov. WooCommerce je známy svojimi komplexnými riešeniami, vďaka ktorým môžete pridávať digitálne aj fyzické produkty. Pridávanie nových produktov do vášho online obchodu je úplne efektívny proces; nemusíte ani premýšľať o tom, ako to dosiahnuť.

Bude to pre vás ešte jednoduchšie, ak ste už predtým pracovali na webe WordPress. Ak nestačí predvolená funkčnosť integrovaná do WooCommerce, môžete si kedykoľvek stiahnuť doplnky produktu, vďaka ktorým bude platforma ešte viac univerzálna. Ako užívateľ Magento už existuje množstvo užitočných funkcií, ktoré by užívateľ WooCommerce musel inak stiahnuť. Môžete vytvárať skupiny produktov, publikovať recenzie produktov, uplatňovať špecifické pravidlá stanovovania cien a prispôsobovať produkty a oveľa viac v predvolenom nastavení.

Pretože musíte venovať viac času a úsilia pridať tieto funkcie do WooCommerce, Magento jednoznačne vyhrá, pokiaľ ide o funkčnosť. Nezabúdajme však, že takmer čokoľvek si vyžaduje viac času na učenie sa v Magento. Ak ste jedným z tých majiteľov obchodov, ktorí nepotrebujú pokročilé funkcie, určite by ste mali ísť na internetový obchod WooCommerce. Kým Magento sa snaží byť všestranným riešením pre pokročilých používateľov, WooCommerce sa snaží byť rýchly, jednoduchý, ale plne spoľahlivý, ktorý uspokojuje malé podniky. Môžu začať s niečím jednoduchým a potom ho podľa svojich potrieb v budúcnosti rozšíriť.

Poďme porovnať ceny

O alternatíve elektronického obchodu môžete samozrejme uvažovať iba vtedy, ak máte na to potrebný rozpočet. Ktorý z nich je dostupnejší, Magento alebo WooCommerce? WooCommerce vás nebude stáť ani cent, pokiaľ si nekúpite nejaké prémiové rozšírenia. Magento má vydanie Enterprise, v ktorom si môžete vybrať z rôznych balíkov, ale aj tak by ste museli zaplatiť smiešne množstvo peňazí. Možno to nie je tak pre veľké podniky, ale pre menšie podniky to určite je.

Ak chcete Magento napriek tomu používať, môžete sa zaregistrovať v komunitnej edícii, ktorá je úplne zadarmo. Ich prémiové balíčky sú omnoho výkonnejšie, ale to, čo používatelia dostanú s vydaním Community Edition, je pre menšie podniky viac ako dosť. Môžeme konštatovať, že môžete vytvoriť slušný internetový obchod s WooCommerce a Magento zadarmo. Jediné, čo vám odporúčame zaplatiť, je spoľahlivá služba hostenia, ale stojí to len pár dolárov mesačne, takže to nie je veľký problém.

S rozšíreniami však musíte byť opatrní, inak môžete v krátkom čase utratiť veľa peňazí. Môžete udržiavať svoj obchod v prevádzke zadarmo a dokonca nájsť niekoľko užitočných bezplatných rozšírení, ale poistné je zvyčajne dosť drahé. Najlepším nápadom je urobiť malý prieskum predtým, ako sa rozhodnete, ktorú z týchto dvoch platforiem chcete použiť. Musíte to všetko naplánovať vopred a vytvoriť zoznam rozšírení, ktoré chcete nainštalovať pre obe platformy.

Potom, ak existujú nejaké prémiové rozšírenia, môžete porovnať tieto dve ceny a rozhodnúť sa, ktorá platforma elektronického obchodu bude pre vás lacnejšia. Vytvorenie zoznamu nezaberie toľko času a úsilia, určite vám to však môže ušetriť nejaké peniaze. Celkovo teda môžeme povedať, že Magento aj WooCommerce sú skvelou voľbou pre vytvorenie vlastného plnohodnotného internetového obchodu. Jedinou vecou, ​​ktorá by mohla byť pre používateľov WooCommerce lepšia, je to, že nemusia upgradovať na akúkoľvek verziu, keď sa ich podnikanie rozširuje..

S Magento budete musieť nakoniec prepnúť platformy alebo upgradovať na ich Enterprise Edition. Preto spoločnosť WooCommerce vychádza v mnohých prípadoch ako lacnejšia alternatíva. Existuje tiež veľa balíkov webhostingu, ktoré sú optimalizované pre WooCommerce alebo WordPress. Tieto riešenia sú pomerne lacné, aj keď si vyberiete jedného z najväčších poskytovateľov, čo znamená, že môžete ušetriť viac peňazí.

Ktorý je lepší? WooCommerce alebo Magento?

Až doteraz sme veľa hovorili o tom, aký je WooCommerce priateľský pre začiatočníkov. Vďaka tomu je ideálnou voľbou pre neskúsených používateľov. Je to rýchle, efektívne a cenovo dostupné riešenie pre malé podniky, ktoré sa chcú rýchlo pripojiť k internetu. Bez ohľadu na to, aký typ webovej stránky elektronického obchodu chcete začať, riešenie WooCommerce má pre vás určite riešenie. Od domáceho podnikania až po predaj vstupeniek môžete s platformou nastaviť takmer všetko.

V Magento nájdete všetky funkcie, ktoré môžu pomôcť webové stránky elektronického obchodu rásť. Je to robustná, škálovateľná a väčšina výkonných funkcií, ktoré potrebujete, je už predvolene k dispozícii na platforme. Odporúčame platformu pre každú spoločnosť, ktorá už nejaký čas generuje príjmy a chce ju investovať do elektronického obchodu. Ak je cenová ponuka, ktorú dostanete od spoločnosti Magento, cenovo dostupná, určite nebudete ľutovať svoje rozhodnutie.

V skutočnosti vám táto platforma v budúcnosti môže pomôcť získať oveľa viac peňazí. Ak však preskúmame, na ktorej platforme je lepšie začať neskúsený používateľ, víťazom je určite WooCommerce. Ak sa rozhodnete skočiť do Magenta ako začiatočník, budete mať ťažkosti.

Zhrnutie to

Každý používateľ, ktorý chce spustiť webovú stránku elektronického obchodu, má iné potreby. Pokiaľ ide o tieto platformy, neexistuje univerzálne riešenie. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo bolo ťažké porovnávať WooCommerce s Magento. Podľa nášho prístupu sa spoločnosť WooCommerce stala lepšou voľbou, ak zhrnete všetky rôzne otázky, na ktoré sme odpovedali vyššie. Pravdepodobne nie každý bude súhlasiť s týmto výsledkom, ale my sme boli tiež celkom pozitívni o Magento.

Magento ponúka veľa výkonných funkcií a práve teraz je to vysoko vyspelá platforma. Ak ste jedným z tých ľudí, ktorí by radšej Magento používali, pravdepodobne budete spokojní s tým, čo získate. To, na čo skutočne musíte myslieť, sú hlavné požiadavky vášho online obchodu. Musíte myslieť na výkon, rozšírenia, bezpečnostné opatrenia a ďalšie jedinečné potreby. Zamyslite sa aj nad úrovňou náročnosti každej platformy. Tak čo si myslíte? Pomohol vám tento článok urobiť správne rozhodnutie?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector