WordPress alebo Blogger: Ktorý CMS je lepší?

porovnanie bloggerov a wordpressov


Čo je CMS?

Skratka CMS pochádza zo systému na správu obsahu, ktorý je online softvér navrhnutý tak, aby bol užívateľsky prívetivý a ktorý má jednu alebo viac z nasledujúcich funkcií: vytvorenie webovej stránky, publikovanie, úprava a odstránenie obsahu a vytvorenie viacerých používateľov na správu konkrétnej webovej stránky.

Prečítajte si tiež: Porovnanie platformy blogov WordPress vs Ghost.org

O programe WordPress

wordpress-logoWordPress je najobľúbenejší systém na správu obsahu zdarma, ktorý bol vytvorený v PHP, MySQL, CSS, HTML a Javascript a je tiež otvoreným zdrojom a viacjazyčným jazykom. Bol vytvorený nadáciou WordPress Foundation 27. mája 2003, posledná stabilná verzia je 4.4.2 vydaná 2. februára 2016, zatiaľ čo posledná beta 4.5 bola vydaná 25. februára 2016.

WordPress je viacúčelový redakčný systém, ktorý možno použiť ako blogový softvér, systém na správu obsahu, rámec na správu obsahu, fórum, prezentačnú webovú stránku, online aplikáciu a online obchod, ktorý je multiplatformový a je tak populárny, že viac ako 60 miliónov webových stránok použi to.

O službe Blogger

blogger-logoBlogger je systém na správu obsahu vytvorený spoločnosťou Google v Pythone, ktorý bol bezplatne uvedený na trh 23. augusta 1999. Je k dispozícii vo viacerých jazykoch a ponúka nielen nástroje na vytváranie, úpravu a mazanie obsahu, ale ponúka aj názov hostiteľa a subdomény, ako napríklad example.blogspot.com for blogy.

Je dobre známe, že blogger používajú najmä špecializované blogy, pretože je užívateľsky prívetivý a nemá veľa možností, kde by ste sa mohli stratiť..

Porovnanie medzi WordPress a Blogger

Medzi týmito dvoma CMS je veľa rozdielov a podobností, ako napríklad:

 • WordPress sa dodáva v dvoch verziách, čo je verzia s vlastným hosťovaním, ktorú si môžete stiahnuť a nainštalovať na svojho hostiteľa pomocou MySQL databázy a FTP alebo skript s automatickou inštaláciou, ako je Softaculous a verzia hostiteľa blogu, kde dostanete hostiteľa a subdoménu, napríklad example.wordpress.com, druhá verzia je podobná ako služba Blogger, ktorá má rovnaké funkcie..
 • WordPress prichádza s mnohými témami, aj keď je to verzia hostiteľa blogu, zatiaľ čo služba Blogger má iba niekoľko a ak chcete viac, musíte nájsť na internete..
 • WordPress má tisíce užitočných doplnkov, ktoré vylepšujú vaše webové stránky, zatiaľ čo služba Blogger používa vlastné widgety a to je všetko.
 • WordPress je mobilnejší ako Blogger.
 • S jedným programom WordPress môžete spravovať viac blogov na rovnakom serveri, ale pre službu Blogger potrebujete účet na správu viacerých blogov..
 • Služba Blogger sa integruje do panela s nástrojmi Google a do služby Google AdSense, zatiaľ čo pre WordPress potrebujete ďalšie doplnky.
 • Služba Blogger má obmedzenie na 100 blogov na jeden účet, zatiaľ čo pomocou WordPress môžete vytvárať neobmedzené blogy.
 • Môžete použiť takmer 1 GB obrázkov pomocou programu Picasa v službe Blogger, zatiaľ čo v programe WordPress máte priestor, ktorý ste si kúpili od hostiteľa, alebo vo verzii hostiteľa blogu máte tiež priestor 1 GB.
 • Obidva systémy na správu obsahu nemajú obmedzený počet príspevkov.
 • V službe Blogger je veľkosť stránok obmedzená na 1 MB, zatiaľ čo program WordPress nemá tento typ obmedzenia.
 • Neexistuje nijaké obmedzenie týkajúce sa počtu stránok ani vo WordPress, ani v službe Blogger.
 • Zatiaľ čo vo verzii WordPress s vlastným hosťovaním ste vlastníkom svojich webových stránok, vo verzii hostiteľa blogu WordPress aj v službe Blogger sú vlastníkmi webových stránok vývojári špecifického systému na správu obsahu..
 • Blogger má obmedzený počet nástrojov, ktoré sú obmedzené ako funkcie, zatiaľ čo v prípade hostiteľa WordPress máte takmer neobmedzený počet nástrojov, ktoré umožňujú rozšíriť ich počet a funkcie pomocou špeciálnych tém a doplnkov..
 • Blogger nie je kompatibilný s mnohými podobnými redakčnými systémami, zatiaľ čo WordPress ponúka funkcie na export a import v predvolenom nastavení na presunutie vašich stránok..
 • Služba Blogger využíva výhody zabezpečenia spoločnosti Google, takže útoky DDoS a spam sú odstránené, zatiaľ čo program WordPress využíva ochranu webhostingovej spoločnosti, ktorú ste si kúpili..
 • Pre službu Blogger je k dispozícii malé fórum a nejaká dokumentácia týkajúca sa podpory, zatiaľ čo pre WordPress sú k dispozícii tisíce návodov, príručiek, recenzií, ukážok, ukážok tém a doplnkov, hodnotení používateľov, fór a oveľa viac.
 • Blogger vám ponúka bezplatný úložný priestor, zatiaľ čo v samo hostenej verzii WordPress si musíte kúpiť hostingový balík.
 • V službe Blogger môžete šablóny upravovať, ale nemáte prístup FTP, zatiaľ čo v programe WordPress máte prístup FTP a tiež prístup cPanel, takže máte úplnú kontrolu a kontrolu nad návrhom.
 • Na prístup na svoj web potrebujete účet Google pre Blogger, zatiaľ čo pre WordPress môžete použiť akýkoľvek e-mail.
 • Služba Blogger vám neponúka originalitu príliš ľahko, pretože existuje niekoľko tém a nemôžete ich úplne prispôsobiť, zatiaľ čo v programe WordPress môžete meniť farby, polohu a dokonca vytvárať nové prvky..
 • V službe WordPress existuje niekoľko možností na moderovanie komentárov, zatiaľ čo v službe Blogger tieto nie sú k dispozícii.
 • WordPress vyžaduje pravidelnú údržbu, pretože jadro, témy a doplnky sú aktualizované ich autormi, takže ich musíte aktualizovať na svojej webovej stránke WordPress, ktorú hosťujete, zatiaľ čo hostitelia blogu WordPress a Blogger nepotrebujete žiadnu údržbu..
 • Inštalácia je veľmi jednoduchá pre službu Blogger, kde stačí používať účet a potom stlačiť niektoré kliknutia, zatiaľ čo v hostiteľovi WordPress musíte nainštalovať a stiahnuť tento proces, ktorý je trochu dlhší a možno si vyžaduje ďalšiu pozornosť.
 • WordPress aj Blogger sú v predvolenom nastavení optimalizované pre SEO, môžete však vylepšiť svoj web WordPress pomocou dobre vyrobenej témy a niekoľkých doplnkov SEO, zatiaľ čo služba Blogger túto možnosť nemá..
 • V prípade služby Blogger nemusíte zálohovať, pretože spoločnosť Google sa o to postará, zatiaľ čo v prípade hostiteľa WordPress musíte manuálne zálohovať alebo automaticky použiť cPanel, Softaculous alebo plugin..
 • Blogger je vyrobený spoločnosťou Google, takže sa rýchlo indexuje, zatiaľ čo pre WordPress bude nejaký čas trvať.
 • V službe Blogger nemôžete prispôsobiť štruktúru odkazu na post, ako si želáte, zatiaľ čo pre hostiteľa WordPress to môžete urobiť.
 • V prípade verzie hostiteľa blogu WordPress sa môžu na vašom webe zobraziť niektoré reklamy, zatiaľ čo služba Blogger tento druh finančnej podpory nevyužíva..

Nakoniec je veľmi nesprávne porovnávať WordPress, ktorý je hostiteľom hostiteľa, s Bloggerom, pretože tieto dva systémy na správu obsahu sa líšia jadrom a hosťovaním a najlepšie porovnanie by malo byť medzi WordPress verziou hostiteľského blogu a Bloggerom..

V obidvoch prípadoch má však WordPress veľa bezplatných návrhov a funkcií, zatiaľ čo v službe Blogger je nedostatok zdrojov. Obidva ponúkajú subdoménu a 1 GB priestoru, sú optimalizované SEO a pokiaľ ide o vlastníctvo, používateľ nie je vlastníkom. Používateľ tiež nemá prístup na FTP a nevyžaduje údržbu.

Prečítajte si tiež: Ako vytvoriť profesionálnu webovú stránku pomocou WordPress

Ak naozaj chcete vidieť, aký CMS je lepší medzi vlastníkmi hostenými WordPress a Blogger, mali by ste vedieť, že odpoveď je WordPress, zatiaľ čo medzi WordPress, hosťom blogu a Blogger, je odpoveď rovnaká, WordPress vyhráva deň.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map