WordPress.org vs WordPress.com – Ktoré by ste si mali zvoliť pri zostavovaní svojich webových stránok?

01.06.2020
Články a ďalšie… 'WordPress.org vs WordPress.com – Ktoré by ste si mali zvoliť pri zostavovaní svojich webových stránok?
0 8 мин.

wordpress org vs wordpress com


Ktorá platforma WordPress je lepšia, je často predmetom sporu medzi nadšencami WordPress. Rozdiel medzi týmito dvoma platformami spočíva v tom, že si začiatočníci nemusia uvedomiť, kým sa už nerozhodli len tak, aby si nakoniec uvedomili, že to nie je to, čo mali na mysli v prvom rade..

Rozdiel medzi WordPress.org a WordPress.com sa zmenšuje na rozdiel medzi hostiteľskou platformou a hostiteľskou platformou, pričom hosťovanou verziou je WordPress.org a WordPress.com. Ak chcete vedieť, ktorý z nich by ste si mali zvoliť pri vytváraní svojich webových stránok, musíte najprv analyzovať klady a zápory každého z nich.

WordPress.com

WordPress.com je hostovaná platforma, čo znamená, že všetky technické aspekty, ktoré sa týkajú prevádzkovania webovej stránky, pre vás rieši ten istý poskytovateľ. S WordPress.com získate bezplatnú subdoménu WordPress (ktorá bude vyzerať ako yoursite.wordpress.com), bezplatný webhosting, bezplatné zálohy pre vaše webové stránky, ako aj bezplatné aktualizácie a zabezpečenie.

tvorba cien pre wordpress

Aj keď existuje bezplatný program WordPress.com, je pomerne obmedzený a odporúčame ho iba pre malé osobné blogy, a to len vtedy, ak vám nevadí umiestňovanie reklám na vaše stránky pomocou WordPress. Tento bezplatný plán sa dodáva s úložiskom 3 GB, predinštalovanými doplnkami, desiatkami bezplatných tém, základným prispôsobením návrhu a podporou komunity..

Ak sa chcete zbaviť reklám, získať e-mail alebo podporu živého chatu, trochu viac úložného priestoru (6 GB) a vlastný názov domény, môžete upgradovať na osobný plán za 4 USD mesačne. Plán zadarmo ani osobný plán vám neumožňujú speňažiť vaše stránky ani nainštalovať doplnky tretích strán.

Prémiový plán, ktorý stojí 8 dolárov mesačne, vám umožňuje speňažiť vaše stránky prostredníctvom programu WordAds. Ak sa však rozhodnete, že chcete nainštalovať aj doplnky tretích strán, získate ďalšiu inováciu obchodného plánu..

Podnikateľský plán je najobľúbenejší plán poskytujúci neobmedzené úložisko, nástroje SEO, možnosť inštalovať motívy alebo doplnky tretích strán, integráciu s Google Analytics a umožňuje vám odstrániť značku päty WordPress.com. To všetko za 25 dolárov mesačne.

Ako rýchle zhrnutie vyššie uvedeného uvádzame výhody a nevýhody stránky WordPress.com:

Výhody WordPress.com:

 • Bezplatný hosting a údržba (aktualizácie, zálohy, zabezpečenie atď.);
 • Bezplatná subdoména alebo možnosť pridať vlastnú doménu s plánmi vyššej úrovne;
 • Bezplatný plán vhodný pre malé hobby blogy;
 • Predinštalované doplnky a motívy.

Nevýhody WordPress.com:

 • Obmedzená kontrola a funkcie s plánom zadarmo;
 • Reklamy umiestnené na všetkých bezplatných webových stránkach;
 • Speňaženie je možné iba vtedy, ak inovujete na prémiový plán alebo vyšší a iba prostredníctvom programu WordAds, ktorý vyžaduje, aby ste sa s nimi podelili o svoje príjmy;
 • Inštalácia doplnkov a tém tretích strán je povolená iba s plánom Premium;
 • Nie sú k dispozícii žiadne funkcie elektronického obchodu ani integrácia platobných brán;
 • Žiadne vlastné analytické nástroje okrem obchodného plánu, ktorý integruje Google Analytics.

WordPress.com je skvelý pre tých, ktorí nemajú údržbárske zručnosti potrebné na prevádzkovanie webových stránok samy o sebe a radšej sa zameriavajú na vytváranie a publikovanie obsahu, ale neplánujú ho speňažovať..

WordPress.org

Ak sa rozhodnete WordPress.org ako platforma pre svoj web budete mať možnosť plne kontrolovať všetko, čo sa týka vytvárania webových stránok. To znamená, že budete musieť kúpiť svoju vlastnú doménu, zvoliť si svoj vlastný webhosting, zaoberať sa aktualizáciami, zálohovaním, problémami so zabezpečením atď. Znamená to však, že budete mať úplnú kontrolu nad všetkými aspektmi svojho webu..

Môžete si zadarmo nainštalovať WordPress.org, vybrať si z tisícov bezplatných a prémiových doplnkov a tém, pridať funkciu elektronického obchodu alebo akúkoľvek inú požadovanú funkciu a speňažiť svoj blog alebo webovú stránku, ak to uznáte za vhodné..

stiahnuť wordpress org

Ak hľadáte hosting pre svoj web WordPress, radi zistíte, že existuje niekoľko webových hostiteľov ponúkajúcich spravovaný hosting WordPress, ktorý má rovnaké výhody údržby, aké by ste dosiahli s plánom WordPress.com..

Pokiaľ ide o hosting WordPress, Bluehost, InMotion Hosting alebo HostGator sú niektoré z možností hostenia, ktoré vám odporúčame pozerať. Niektorí z týchto webových hostiteľov dokonca ponúknu bezplatný názov vlastnej domény na jeden rok.

Táto sloboda kontroly, prispôsobenia a speňaženia je dôvodom, prečo sa mnoho ľudí vzdá výhod hostovanej platformy a rozhodne sa pre verziu WordPress s vlastným hosťovaním..

Ako už bolo povedané, tu sú klady a zápory WordPress.org:

Výhody WordPress.org:

 • Je to zadarmo a plne prispôsobiteľné;
 • Môžete pridať bezplatné alebo prémiové doplnky a témy;
 • Svoje stránky môžete speňažiť, akokoľvek uznáte za vhodné a bez toho, aby ste museli zdieľať príjmy s kýmkoľvek;
 • Môžete použiť vlastné nástroje na analýzu a sledovanie návštevnosti stránok alebo iné nástroje, ktoré by ste mohli potrebovať;
 • Svoju stránku WordPress môžete zmeniť na internetový obchod a začať predávať online.

Nevýhody WordPress.org:

 • Ste zodpovední za kúpu vlastného názvu domény a nájdenie hostingu;
 • Zodpovedáte za zabezpečenie aktuálnosti tém, doplnkov a jadra WordPress;
 • Budete sa musieť zaoberať zabezpečením a zálohovaním.

WordPress.org je voľba pre všetkých, ktorí chcú mať úplnú kontrolu nad svojimi stránkami a nevadí sa zaoberať osobitosťami nákupu domény alebo nájdenia hostiteľa webu..

Odporúčame WordPress.org pre profesionálnych blogerov, online obchody, obchodné webové stránky alebo kohokoľvek, kto plánuje speňaženie svojich webových stránok a má flexibilitu na prispôsobenie svojich stránok bez obmedzení..

Takže, ktoré by ste si mali zvoliť pri zostavovaní svojich webových stránok?

Debata WordPress.com verzus WordPress.org vždy príde na typ webových stránok, ktoré plánujete vytvoriť. Ak chcete príležitostný blog, ktorý nechcete speňažovať, bezplatná verzia stránky WordPress.com bude v poriadku. Ak nechcete, aby na vaše stránky umiestňoval reklamy WordPress, môžete sa ich ľahko zbaviť prepnutím na osobný plán.

Ak plánujete speňažiť svoj blog alebo web a chcete mať kontrolu nad tým, aké doplnky, motívy a ďalšie nástroje môžete nainštalovať, WordPress.org je spôsob, ako ísť. Nevýhody WordPress.org uvedené vyššie (údržba, bezpečnosť, zálohy atď.) Sa dajú ľahko vyriešiť, ak si vyberiete dobre spravovaný hostingový plán WordPress..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector