WordPress vs Wix – ktoré si môžete zvoliť pri zostavovaní svojich webových stránok?

wix vs. wordpress


Ak ste sa z akéhokoľvek dôvodu rozhodli vytvoriť si vlastnú webovú stránku, určite čelíte ďalšiemu dôležitému rozhodnutiu – ktorú platformu pre správu obsahu (CMS) by ste mali použiť na vytvorenie svojej webovej stránky? K dispozícii je veľa spoľahlivých a inteligentných možností, ale pravdepodobne najlepšie dve možnosti, ktoré si môžete vybrať, sú WordPress a Wix. V tomto článku teda budeme hovoriť o týchto dvoch platformách a porovnáme ich silné a slabé stránky. Ale skôr, ako pôjdeme tam, poďme najskôr diskutovať o niektorých základoch.

Čo je CMS?

Systém na správu obsahu (CMS) je platforma, ktorá riadi väčšinu technických stránok pri vytváraní alebo vytváraní webovej stránky. Sú skvelé pre začiatočníkov a ľudí, ktorí nemajú veľa technických alebo webových stránok, pretože vám umožňujú nahrávať a spravovať váš obsah veľmi jednoduchým a jednoduchým spôsobom.

Všeobecne existujú dva druhy platforiem CMS: robustné a vysoko prispôsobiteľné platformy, ako sú Drupal a WordPress, a viac orezané alternatívy drag-and-drop ako Weebly a Wix. Každá z týchto platforiem CMS má svoje výhody, nedostatky a jedinečné vlastnosti a vlastnosti, takže sa musíte s týmito funkciami zoznámiť skôr, ako sa rozhodnete a vyberiete si CMS, ktorý dokonale vyhovuje vašim potrebám..

Čo je to WordPress?

softvér na vytváranie webových stránok blogu wordpress blog

Nastavte si svoj WordPress web pomocou Bluehost

BlueHost ponúka vysoko kvalitný webhosting s optimalizáciou WordPress s inštaláciou jedným kliknutím pre rýchle a ľahké nastavenie. Program BlueHost bol od roku 2005 odporúčaný spoločnosťou WordPress.org ako najlepší hosting systému WordPress.

Začni teraz “

WordPress je dnes najpopulárnejším a najpoužívanejším redakčným systémom. Začala fungovať v roku 2003 a po mimoriadne skromných začiatkoch sa stala najväčším samo-hostingovým blogovacím nástrojom na internete. S WordPress bolo vytvorených viac ako 70 miliónov webových stránok.

WordPress je projekt s otvoreným zdrojom, čo znamená, že na ňom môže pracovať ktokoľvek. Znamená to tiež, že je úplne zadarmo používať ktokoľvek. Ak teda nechcete za svoj web platiť licenčný poplatok ani iné poplatky, WordPress je pre vás skvelým nástrojom na zostavenie svojho webu..

WordPress je možné prispôsobiť v neobmedzenom rozsahu a dá sa použiť takmer na všetko. Potrebujete iba webového hostiteľa, ktorý vyhovuje niektorým základným požiadavkám a trochu času na vytvorenie požadovanej webovej stránky.

Skôr ako pôjdeme ďalej, mali by ste tiež vedieť, že medzi WordPress.org a WordPress.com je rozdiel. Prvá webová stránka vám umožňuje sťahovať a inštalovať softvér, ktorý vám pri navrhovaní webových stránok ponúka veľkú flexibilitu. Na druhej strane vám WordPress.com ponúka možnosť vytvoriť úplne bezplatný a nový blog v priebehu niekoľkých minút, ale je mierne odlišný a menej flexibilný ako verzia WordPress, ktorú si môžete stiahnuť..

Čo je Wix?

wix cloud na tvorbu webových stránok

Nastavte si svoj web pomocou Wix

Ako platforma pre tvorbu webových stránok založenú na cloudu je Wix jednou z najlepších možností na vytváranie jednoduchých, ale ohromujúcich webových stránok. Ponúkajú veľkú základňu šablón s množstvom možností prispôsobenia.

Začni teraz “

Wix.com je webová tvorba a vývojová platforma, ktorá je založená na cloudovej technológii. Vytvorila ju spoločnosť Wix z Izraela. Táto platforma umožňuje používateľom navrhovať webové stránky HTML5, ktoré sú vhodné aj pre mobilné zariadenia, jednoducho pomocou nástrojov drag-and-drop.

Wix pracuje na obchodnej metóde freemium, čo znamená, že táto spoločnosť zarába peniaze na prémiové aktualizácie, zatiaľ čo základné použitie Wix je úplne zadarmo. Ak však chcete svoj web prepojiť s vlastnou doménou alebo ak chcete odstrániť reklamy alebo pridať funkcie elektronického obchodu, sú potrebné prémiové inovácie. Ak si chcete kúpiť ďalší úložný priestor a šírku pásma, sú potrebné aj prémiové aktualizácie.

Wix bola založená v roku 2006 a začala fungovať vo svojej beta verzii v roku 2007. Dnes má Wix viac ako 50 miliónov používateľov, čo z nej robí najpopulárnejšiu platformu na vytváranie webových stránok spolu s WordPress.

Teraz, keď máte nejaké základné informácie o WordPress a Wix, je čas zistiť, ktorá platforma je pre vaše potreby lepšia porovnaním ich zamerania.

WordPress vs. Wix

Ako sme už povedali, teraz urobíme hĺbkové porovnanie medzi týmito dvoma stavebnými platformami, čo by vám malo pomôcť rozhodnúť sa, ktorá z nich vám bude vyhovovať lepšie. Musíte si pamätať, že obe tieto platformy ponúkajú vynikajúce služby, ale sú tiež takmer úplne odlišné, takže výber, ktorý urobíte, by sa mal zakladať na veciach, ktoré potrebujete, a predovšetkým na type webovej stránky, ktorú chcete vytvoriť..

Jednoduchosť použitia

Mnoho ľudí, ktorí chcú vytvoriť svoj vlastný web, to robí z konkrétneho dôvodu a väčšina z nich nemá žiadne technické znalosti ani pozadie. Väčšina z nich tiež nechce investovať príliš veľa času na to, aby sa naučila tieto ďalšie technické zručnosti. To je dôvod, prečo sú WordPress aj Wix veľmi populárne, pretože vám umožňujú navrhnúť webovú stránku bez toho, aby ste museli prekonávať problémy s učením sa kódu..

 • Wix – Wix ponúka mnoho jednoduchých a ľahko použiteľných nástrojov, ktoré používateľom umožňujú ľahko si vytvoriť svoj vlastný web. Má veľmi jednoduché rozhranie drag-and-drop, v ktorom si môžete vybrať ktorúkoľvek časť alebo prvok svojho webu a upraviť ho. Budete môcť presúvať položky na ktorejkoľvek časti svojho webu, preskupovať položky na svojich stránkach, vytvárať obsah a pridávať rôzne typy médií..
 • WordPress – Táto platforma obsahuje vizuálny editor, ktorý umožňuje používateľom písať svoj obsah, ako aj upravovať a upravovať svoje motívy pomocou iného výkonného nástroja. Na rozdiel od systému Wix však WordPress nemá zabudovaný nástroj na vytváranie a presúvanie webových stránok. Ak teda chcete mať úplnú kontrolu nad vzhľadu svojej webovej stránky, budete sa musieť zoznámiť s rôznymi sekciami v programe WordPress, ktoré vám umožňujú upraviť vzhľad. To znamená, že sa budete musieť nejaký čas naučiť základné funkcie a funkcie WordPress.

Víťaz: Wix. Aj keď sa obidva webové stránky dajú ľahko používať, WordPress vyžaduje aspoň základné znalosti HTML alebo CSS, zatiaľ čo všetko, čo potrebujete na vytvorenie webovej stránky s Wix, je vaša myš.

dizajn

Máte veľa možností, pokiaľ ide o dizajn a rozloženie, je veľmi dôležité, ak chcete, aby vaše webové stránky vyzerali jedinečne a atraktívne. Obe platformy ponúkajú širokú škálu rozložení a vzorov, čo znamená, že si budete môcť vytvoriť webovú stránku, ktorá vyhovuje vašim želaniam.

 • Wix – Wix ponúka stovky úžasných a úplne prispôsobiteľných návrhov vo viac ako 70 odvetvových kategóriách. Môžete tiež nájsť množstvo jednostránkových šablón, ktoré môžete použiť na vstupné stránky, ako aj prázdne šablóny, ktoré len naznačujú štruktúru vášho webu, ale neobsahujú v nich žiaden obsah. Aj keď sú šablóny, ktoré ponúka spoločnosť Wix, skutočne krásne, existuje jedna dôležitá nevýhoda – po začatí procesu úprav už nemôžete meniť šablóny. Všetky návrhy, ktoré ponúka Wix, sú prístupné pre mobily a pomocou mobilného editora Wix môžete dokonca zmeniť vzhľad svojich webových stránok na mobilných zariadeniach..
 • WordPress – Témy WordPress nájdete na dvoch miestach: adresár tém na WordPress.org a rôzne nezávislé webové stránky a tematické obchody. Prvá možnosť je oficiálna a má najväčšiu možnosť. Ak však na WordPress.org nenájdete to, čo sa vám páči, určite je dobré mať možnosť hľadať niekde inde. Môžete si tiež vybrať medzi bezplatnými a platenými témami. Na rozdiel od Wix nebudete môcť použiť úpravy WYSIWYG na zmenu a úpravu témy WordPress, čo znamená, že ak chcete urobiť kód, musíte vedieť, ako čítať kód..

Výherca: Tie. Výber tém na obidvoch webových stránkach je dostatočne veľký, čo znamená, že každý si bude môcť nájsť tú správnu tému. Úpravy témy vo Wixe sú však omnoho jednoduchšie a nevyžadujú si žiadne technické zručnosti, takže Wix tu získava víťazstvo, aspoň keď sa jedná o začiatočníkov. Na druhej strane, WordPress umožňuje používateľom byť oveľa kreatívnejší so svojimi návrhmi a nemá žiadne obmedzenia. V tejto kategórii to označíme ako kravatu.

Funkcie a flexibilita

Existuje mnoho dôležitých funkcií, ktoré obe platformy ponúkajú svojim používateľom, čo im umožňuje byť veľmi flexibilný pri navrhovaní svojich webových stránok, a to je jeden z dôvodov, prečo sú tieto dve platformy na vytváranie webových stránok najobľúbenejšie.

 • Wix – Wix je veľmi všestranný tvorca webových stránok, ktorý ponúka svojim používateľom blogovanie a podporu elektronického obchodu. Existuje tiež veľa rozšírení, ktoré môžete zahrnúť do svojich webových stránok. Niektoré z týchto rozšírení sú zadarmo (Holiday Badges, Comments, Live Chat Room), zatiaľ čo iné je možné zakúpiť prostredníctvom App Market. Aj tieto bezplatné rozšírenia však niekedy môžu byť upgradované na prémiové verzie, ktoré ponúkajú viac funkcií. Tieto aplikácie sa ľahko inštalujú a ovládajú rovnako ako samotná platforma. Niektoré sú vytvorené spoločnosťou Wix, zatiaľ čo iné sú navrhnuté vývojármi tretích strán. Popri podpore a funkciách elektronického obchodovania a blogovania môžete tiež použiť Wix na vytvorenie fór a pomocou Wix ShoutOut a Smart Action zhromažďovať dôležité údaje od svojich návštevníkov..
 • WordPress – Aj keď program WordPress začal ako jednoduchá platforma na blogovanie, rýchlo to prerástol a stal sa všestranným tvorcom, ktorý vám umožňuje vytvárať mnoho rôznych typov webových stránok, ako sú internetové obchody, portfóliá atď. Toto sa dosahuje vďaka širokej škále doplnkov, ktoré môžu pravdepodobne urobíte čokoľvek, na čo si pomyslíte. Existuje viac ako 40 000 bezplatných doplnkov dostupných iba v adresári zásuvných modulov na WordPress.org. Okrem toho existujú prémiové doplnky na iných webových stránkach a na trhoch. Existujú komentáre, sociálne doplnky, balíčky SEO, bezpečnostné doplnky a oveľa, oveľa viac.

Víťaz: WordPress. Aj keď má Wix čo ponúknuť a robí to omnoho jednoduchším a ľahším spôsobom, WordPress tu má stále úzke víťazstvo. Vďaka toľkým funkciám a doplnkom je WordPress jednoducho oveľa flexibilnejší a má viac funkcií, ktoré umožňujú používateľom navrhovať svoje webové stránky tak, ako si predstavovali..

Zákaznícka podpora

Vynikajúca podpora zákazníkov je jednou z najdôležitejších vecí, ktoré musíte zvážiť pri výbere platformy, na ktorej budete stavať svoje webové stránky, pretože to je jedna z vecí, ktoré môžu skutočne zmeniť a zlepšiť celkový dojem používateľa..

 • Wix – Spoločnosť Wix má obrovské podporné stredisko, čo je v mnohých situáciách skutočne užitočné. Na oficiálnom fóre podpory Wix je uverejnených viac ako 250 000 tém, existujú však aj stovky pokynov a videonávody. Môžete využiť e-mailovú podporu a dozvedieť sa viac o Wixe z jeho vzdelávacieho programu WixEd. Dokonca aj v samotnom editore je ikona pomocníka pre takmer všetky prvky, ktoré je možné editovať. Stačí na ňu kliknúť a dostanete užitočné informácie na vyriešenie problému.
 • WordPress – WordPress existuje už omnoho dlhšie a má viac používateľov, takže existuje veľká komunita WordPress s odborníkmi špecializujúcimi sa na WordPress. To znamená, že nebudete mať problém nájsť riešenie problému WordPress. WordPress však nemá oficiálnu zákaznícku podporu alebo podporu.

Výherca: Tie. Aj keď by tu WordPress mohol získať víťazstvo kvôli veľkému množstvu dostupných informácií a veľkosti komunity, skutočnosť, že im chýba oficiálna podpora zákazníkov, robí z tejto kategórie kravatu.

stanovenie ceny

Nakoniec sa dostávame do našej poslednej kategórie, nie však najmenej dôležitej, pretože mnohí vlastníci webových stránok, ktorí začínajú, musia zvážiť všetky náklady, ktorým budú musieť čeliť pri zostavovaní svojich webových stránok predtým, ako sa rozhodnú pre svoj preferovaný web. staviteľ.

 • Wix – Ako sme už spomenuli, Wix je platforma na vytváranie webových stránok freemium. To znamená, že môžete navrhnúť a zverejniť web, dokonca aj reklamy na svojom webe, s bezplatným účtom. Ak sa však rozhodnete, môžete svoj web inovovať na inú platenú verziu. Existuje päť prémiových verzií: Pripojte doménu, Combo, Neobmedzený, eCommerce a VIP, ktoré sú k dispozícii so zľavou, ak sa rozhodnete platiť ročný poplatok namiesto mesačných..
 • WordPress – Samotná stavebná platforma je úplne zadarmo. Ak však chcete publikovať, musíte si kúpiť plán hostenia.

Výherca: Tie. Opäť sa výhody a nedostatky z týchto platforiem navzájom rušia. WordPress môže skončiť drahšie, ale to jednoducho záleží na vašich potrebách a želaniach. Napríklad vaše náklady budú ovplyvnené počtom doplnkov, ktoré chcete použiť, či už ide o prémiové tému a cenou vášho poskytovateľa hostingu. Na druhej strane, všetky prémiové plány, ktoré musí spoločnosť Wix ponúknuť, zahŕňajú hosting, témy a bezplatné rozšírenia, ale možno budete musieť platiť za platenú aplikáciu z trhu aplikácií Wix..

Ktoré by ste si mali zvoliť?

Z našej analýzy a porovnania je celkom zrejmé, že obidve stavebné platformy, ktoré sme pokryli, majú svoje výhody a nevýhody. Ktorý z nich by ste si mali zvoliť, je úplne na vás a vašich potrebách a želaniach.

Ak hľadáte rýchle a ľahké riešenie na nastavenie jednoduchého webu pre svoju spoločnosť, môžete ísť so spoločnosťou Wix.

WordPress ponúka omnoho väčšiu flexibilitu, takže ak plánujete nastavenie webovej stránky a jej rozšírenie v budúcnosti, pravdepodobne by pre vás bola táto platforma lepšou voľbou. Pre webové stránky WordPress s vlastným hosťovaním dôrazne odporúčame BlueHost.

Dúfame, že sme vám pomocou nášho článku pomohli urobiť informované rozhodnutie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map