Začíname s webovým serverom Google

google web hosting


Vytvorenie webovej stránky v týchto dňoch je jednoduché a zábavné. Ak sa rozhodnete vytvoriť webovú stránku od začiatku, existuje veľa nástrojov, ktoré vám pomôžu. Od tvorcov webových stránok až po systémy na správu obsahu je paleta aplikácií na vytváranie webových stránok obrovská.

Dnes vás predstavím webhostingu spoločnosti Google a ukážem vám, ako vytvoriť webovú stránku, e-mailovú adresu, obrázky hostiteľov, videá, dokumenty a ďalšie aplikácie na Googli..

Vytvorte si svoj web pomocou služby Webové stránky Google

Pomocou služby Webové stránky Google môžete zadarmo vytvárať a hostovať webové stránky. To vám však nedáva príliš veľa možností na prácu s webovou stránkou. K dispozícii je niekoľko šablón, z ktorých si môžete vybrať, ale žiadna z nich nevyzerá veľmi profesionálne. Toto je viac pre hobby a osobné webové stránky. Ak chcete vytvoriť svoj web s profesionálnym tvorcom webových stránok, eHost má perfektné riešenie s viac ako 1000 profesionálnymi šablónami..

V každom prípade, späť do nástroja na vytváranie webových stránok Google, je tu tento postup, ktorý musíte urobiť, aby ste mohli svoj web vytvoriť pomocou tohto bezplatného nástroja na vytváranie webových stránok:

1. Vyberte „doménu“, v skutočnosti názov priečinka v poddoméne

vytvoriť webovú stránku google vyberte šablónu

2. Vyberte bezplatnú šablónu, ktorá sa vám páči

vyberte bezplatnú šablónu

3. Upravte stránky svojho webu, vytvorte nové stránky

upravovať webové stránky

4. Odovzdajte fotografie, upravte rozloženie, pridajte text

pridať obrázky zmeniť text

5. Zverejnite svoje stránky a zdieľajte ich so svojimi priateľmi

https://sites.google.com

Bezplatná e-mailová služba s Gmailom

Google vám tiež umožňuje hosťovať vaše e-maily prostredníctvom služby Gmail. Jedná sa o veľmi obľúbenú bezplatnú e-mailovú službu, ktorú používajú jednotlivci aj podniky. Je veľmi užitočné mať účet gmail, pretože tu môžete prijímať e-maily aj z iných e-mailových adries a tiež môžete odosielať e-maily z iných účtov, ktoré sa pridávajú do služby gmail. Ak chcete do služby Gmail pridať profesionálnu e-mailovú adresu, budete mať prístup:

nastavenie > Účty a import > Pridajte ďalšiu e-mailovú adresu, ktorú vlastníte

Po správnom nastavení e-mailu budete mať prístup k e-mailom prostredníctvom firemného e-mailu odkiaľkoľvek. https://mail.google.com/

Hosťujte svoje obrázky pomocou webového albumu programu Picasa

picasa web album zadarmo image hosting

Ak ste fotografom alebo si len chcete uložiť rodinné fotografie online, webové album programu Picasa je skvelý spôsob, ako spravovať, kategorizovať a zdieľať svoje obrázky s priateľmi. Program Picasa je bezplatné online úložisko, do ktorého môžete odovzdať ľubovoľný počet obrázkov, môžete zverejniť svoje albumy alebo ich obmedziť na konkrétnych používateľov. Do albumu môžete pridať aj ďalších používateľov, ktorí ho spravujú. Program Picasa je skvelý nástroj na bezplatné ukladanie obrázkov. https://picasa.google.com/

Nahrajte svoje dokumenty do služby Dokumenty Google

Pre dokumenty, prezentácie, tabuľky Excel alebo súbory PDF môžete použiť dokumenty Google ako úložisko. Tu môžete jednoducho nahrávať a spravovať svoje súbory. Svojim súborom môžete obmedziť alebo dať povolenie iným používateľom. Ak potrebujete svoje súbory uložiť pre rýchly prístup, služba Dokumenty Google je vynikajúcou možnosťou ukladania. https://docs.google.com/

Hosting aplikácií na hosťovaní projektov Google

google hosting projektu

Ak ste vývojár a pracujete na projekte s otvoreným zdrojom, v službe Google Project Hosting môžete bezplatne nahrať svoju žiadosť. V minulosti to bol veľmi populárny spôsob distribúcie zdrojového kódu cez internet, ale keďže sa program GitHub stal populárnym, kód Google sa už nepoužíva. Spoločnosť Google sa navyše rozhodla túto službu 25. januára 2016 vypnúť. Ak máte tu hostené nejaké projekty, mali by ste ju exportovať do služby GitHub. Tento nástroj ponúka funkciu rýchleho exportu, ktorá automaticky posunie váš kód do GitHubu. https://code.google.com

Nahrajte svoje videá na YouTube

Čokoľvek je osobné video nasnímané počas vašej dovolenky alebo vášho domáceho maznáčika, alebo prečo nie o vašom miláčiku a chcete sa podeliť so svojimi priateľmi, služba YouTube je najlepšou platformou na použitie. Youtube je tiež používaný firmami, ktorých marketingová stratégia sa spolieha na produkciu videa a tvorbu obsahu.

Nahrávanie videí na server youtube namiesto účtu hosťovania vám môže ušetriť veľa šírky pásma a času na spracovanie. Vďaka službe YouTube môžete cieľovým publikom poskytovať vaše videá oveľa rýchlejšie. Takmer nulová doba načítania a čakania, zatiaľ čo pri bežných hostiteľoch to môže byť oveľa dlhšie.

Služba YouTube je tiež používaná mnohými jednotlivcami, ktorí vytvárajú videoobsah pre život. Vlogovanie, vytváranie videonávodov, vytváranie videí s vtipmi, sa stalo tak populárnym, že väčšina ľudí namiesto sledovania televízie prešla na youtube.. http://youtube.com

Záverečné slová: Je hosting Google pre mňa ten pravý?

Google je jednou z najväčších technologických spoločností. Svoje služby neustále vytvárajú, testujú a zdokonaľujú. Niektoré z ich služieb nemusia byť tak populárne, zatiaľ čo iné ich denne používajú milióny ľudí na celom svete. Čokoľvek ste vlastníkom firmy alebo firmy, mali by ste zvážiť použitie niektorých produktov Google, ako sú napríklad Gmail, youtube a Picasa. Pri vytváraní webových stránok by ste však mali zvážiť získanie pravidelného webhostingu, kde získate svoju vlastnú doménu, profesionálnu e-mailovú adresu a kvalitnú webovú šablónu. Mali by ste sa pozrieť na iPage pre menšie webové stránky alebo hostenie InMotion pre väčšie obchodné weby. Pre hosting na WordPress by som odporučil vyskúšať BlueHost.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map