Začíname so softvérom Magento eCommerce

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Začíname so softvérom Magento eCommerce
0 10 мин.

ako začať s elektronickým obchodom typu magento


Magento je platforma elektronického obchodu, ktorú veľmi využívajú predajcovia, najmä veľké spoločnosti, ktoré majú veľa produktov a chcú veľa užívateľsky prívetivých funkcií..

S Magento môžete vytvoriť výkonnú webovú stránku, ktorá má systém na správu obsahu a poskytuje rôzne témy vytvorené v PHP, HTML a CSS, ktoré je možné nainštalovať prostredníctvom FTP. Magento tiež ponúka moduly, ktoré rozširujú počet funkcií a inštalácia je rovnaká ako v prípade témy.

Na inštaláciu Magento na webový server potrebujete Apache 2.2 alebo 2.4, PHP 5.6.x alebo 5.5.xa MySQL 5.6.x.

Svoje podnikanie v oblasti elektronického obchodu s Magento môžete jednoducho nainštalovať a nakonfigurovať pomocou niekoľkých krokov:

 • získanie webhostingu Magento
 • inštalácia Magenta (pred a po inštalácii)
 • nahrávanie a správa produktov
 • integrácia platby a prepravy

Prečítajte si tiež: Získajte viac zákazníkov do svojho online obchodu

Nájdenie dobrého hostiteľa Magento

Aby bolo všetko v poriadku, najskôr musíte mať správneho webhostingu, ktorý vám poskytne správne predpoklady (Apache, PHP a MySQL) pre Magento. Prieskum sme už vykonali, preto tu uvádzame 3 najlepšie hostenie pre e-commerce Magento, ktoré odporúčame:

spoločnosť
Promo cena

1najlepší magento hosting4,19 USD / mesiac
2lacný webhosting pre magento3,95 USD / mesiac
3Realiable magento web hosting4,86 $ / mesiac

Ďalej si musíte vybrať hostingový balík od vybranej spoločnosti a názov domény, ako aj rozšírenie domény. Ak platíte vopred najmenej rok, budete mať veľké zľavy, aj niektoré spoločnosti majú špeciálne hostingové balíčky Magento, kde už máte nainštalovaný CMS a môžete prejsť na krok konfigurácie.

Pre-installation

Ak chcete nainštalovať Magento, musíte si najskôr zvoliť typ inštalácie, ktorú si prajete. Počnúc jednoduchým nastavením inštalácie, kde máte server pre zdieľaný hosting, kde ste si zakúpili hostingové balíčky od spoločnosti po inštaláciu integrátora / baliča, kde máte úplnú kontrolu a prístup k oficiálnemu serveru Magento alebo dokonca prispievate inštaláciou vývojárov, kde máte svoj vlastný Vývojové servery Magento.

Každý z týchto typov inštalácie má rôzne spôsoby inštalácie Magento a vyžaduje rôzne úrovne technických znalostí a rôznych zdrojov.

inštalácia

Pre ľahkú a zdieľanú inštaláciu stačí stiahnuť archív Magento a rozbaliť obsah, potom nahrať súbory cez FTP na server a nastaviť povolenia na 770 do všetkých adresárov a súborov na 660.

Zdieľané inštalácie môžete vytvoriť pomocou CPanel poskytovaná hosťujúcou spoločnosťou a pomocou Fantastico alebo Softaculous na automatickú inštaláciu Magenta niekoľkými kliknutiami a vyplnením formulára s informáciami, ako sú e-mail, používateľské meno a heslo atď..

Veci sa trochu komplikujú, keď chcete nainštalovať Magento pomocou integrátora / baliča a prispievajúceho vývojára. Ako prvý musíte vytvoriť projekt Composer, potom ho aktualizovať a nainštalovať Magento pomocou Sprievodcu nastavením alebo príkazového riadku. V druhom prípade klonujete úložisko Magento a pomocou nástroja Composer aktualizujete závislosti a inštalujete Magento pomocou Sprievodcu nastavením alebo príkazového riadku v systéme Linux..

Post-installation

Vždy, keď zadáte úlohu, je vhodné overiť, či ste úlohu vykonali správne. Takže po inštalácii choďte na frontend, aby ste zistili, či je váš obchod online a či má vizuálne chyby alebo chyby vo funkčnosti. Potom by ste mali skontrolovať backend, takže choďte na Magento Dashboard, aby ste zistili, či máte varovania alebo chyby na svojich administračných stránkach.

Ak máte problémy s inštaláciou na frontende, backende alebo oboch, musíte odstrániť celú inštaláciu a databázu a urobiť novú čistú inštaláciu s novou databázou, dobrým riešením je požiadať o pomoc tím podpory hostiteľskej spoločnosti..

Okrem toho môžete nainštalovať vzorové údaje, aby ste mali lepší prehľad o vašom internetovom obchode a aby ste pre svoje produkty mali šablónovú stránku.

Je to dobrý nápad začať svoj vlastný eCommerce obchodovať s Magento, pretože jeho klientske rozhranie má veľa užitočných funkcií, ako sú užívateľsky prívetivé menu vyrobené z kategórií produktov, hlavné menu so statickými stránkami, miniatúry a obrázky galérie pre každý produkt, prezentácie, widget odporúčaných produktov s možnosťou filtrovania produktov po kategória, informačný bulletin, vybrané produkty týždňa, ponuky päty kategorizované do rôznych sekcií, odkazy na produkty priateľské k SEO, košík, porovnávacia funkcia, zoznam želaní, komentáre, recenzie a karty technických podrobností a tiež ponúka možnosť založiť si účet, vidieť vaše záruky, faktúry a objednávky produktov.

Backend Magento je ľahko ovládateľný a má pomerne veľa pekných funkcií, ktoré vám môžu pomôcť pri spustení vášho online obchodu, ako sú nasledujúce:

Pridávanie produktov

pridanie produktov magento

s Magento, môžete pridať produkty zo svojho Dashboard Catalog and Product Manager, kde máte tlačidlo Pridať produkt. Tu musíte vybrať množinu atribútov produktu a typ produktu, ale aj ďalšie možnosti, kde musíte napísať alebo zvoliť meno, kód SKU, hmotnosť, stav, daňovú triedu, cenu a viditeľnosť. Ďalšie dodatočné nastavenia sú voliteľné, ako je výrobca, farba, nastavenie produktu ako nového od dátumu a do iného dátumu, úrovne cien, špeciálna cena od dátumu do druhého a ak je produkt k dispozícii na nákup pomocou služby Google Checkout.

Nezabudnite si pri každej aktualizácii uložiť a napísať popis a krátky popis pomocou editora HTML alebo editora WYSIWYG..

Tu je videonávod vytvorený spoločnosťou Young Cow Ltd, ktorý predstavuje postup pridávania produktov, vytvárania kategórií a atribútov:

Pridávanie obrázkov do vašich produktov

Rôzne obrázky pre svoje produkty môžete pridávať veľmi jednoduchým spôsobom pomocou ponuky Katalóg a Správa produktov z ponuky. Vyberte produkt zo zoznamu a kliknite na tlačidlo Obrázky a potom na tlačidlo Prehľadávať súbory, vyberte obrázky, ktoré chcete odovzdať, a kliknite na tlačidlo Uložiť.

Spravujte atribúty produktu

Ak chcete mať k svojim produktom viac atribútov, stačí kliknúť na tlačidlo Vytvoriť nový atribút a upraviť ho. Potom ho musíte uložiť a priradiť produkt k vybranej kategórii..

Spravujte značky produktov

Klienti môžu označiť produkt, ale pred zverejnením ho musíte schváliť. Ak chcete, môžete túto funkciu zakázať na informačnom paneli..

Značku môžete pridať, schváliť a zobraziť, ak chcete, pomocou tlačidla Pridať svoje značky, kde značku napíšete a kliknete na Pridať značky. Zobrazí sa oznamovacia správa. Ak chcete zobraziť všetky čakajúce značky a ak ich chcete schváliť, musíte prejsť na hlavný panel Magento v katalógu, značky a čakajúce značky..

Ak chcete značku schváliť, stačí na ňu jednoducho kliknúť a zmeniť jej stav na Schválené z Čakajúce a potom na Uložiť značku.

Spravujte komentáre používateľov

Môžete schvaľovať, mazať a upravovať komentáre používateľov zo stránok produktov a tiež môžete používateľom odpovedať na ich recenzie alebo názory a dať im spätnú väzbu.

Spôsob platby

platobné brány magento

Pomocou služby Magento môžete tiež nakonfigurovať spôsoby platby, ako sú PayPal, Authorize.net, šek alebo peňažný poukaz, kreditné karty ako American Express, Master Card, Visa, Visa Electron atď. môžete povoliť spôsoby platby, zakázať ich alebo ich upraviť pomocou možností, ako je názov, stav objednávky, typy, bezpečnostný kód, overenie 3D zabezpečenej karty, povolené krajiny atď..

Spôsoby dopravy

Môžete povoliť spôsoby doručovania svojich produktov a klientov, ktorí prechádzajú do časti Systém, Konfigurácia, Predaj a Spôsoby dodania a nastavenia dopravy nájdete v Nastaveniach dodania, kde píšete Pôvod: krajina, región, PSČ, mesto a adresa ulice a potom si vyberiete dodanie spôsob úpravy: paušálna sadzba, stolové sadzby, poštovné zdarma, UPS, USPS, FedEx, DHL.

Statické stránky

Ak potrebujete statické stránky pre kontakt alebo napríklad, môžete si jednu vytvoriť v sekcii CMS na Magento Dashboard a Manage Pages, kde môžete editovať stránku kliknutím na ňu a pomocou statických blokov upravovať časti hlavičky alebo päty. Tu môžete tiež vytvárať ankety a ďalšie užitočné veci, napríklad tabuľky.

Magento je najlepšia webová platforma eCommerce, ľahko použiteľná, intuitívna a so množstvom užitočných funkcií. Jedna zo štyroch firiem si vyberie Magento a viac ako 1 milión spoločností ju používa v roku 2015 a má v poslednom roku viac ako 5 miliónov stiahnutí..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector