15 En İyi Ücretsiz Resim Hosting Web Sitesi

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… '15 En İyi Ücretsiz Resim Hosting Web Sitesi
0 15 мин.

En iyi serbest görüntü barındırma-web siteleri


Resim barındırma web siteleri, resimleri çevrimiçi depolamanıza ve sosyal medya işlevselliği, fotoğraflarınızın yeniden boyutlandırılması ve düzenlenmesi gibi çeşitli özelliklerden yararlanmanıza olanak tanır. Genellikle, web sitenize yerleştirebileceğiniz veya arkadaşlarınıza gönderebileceğiniz bağlantılar sağlarlar. Bu şekilde, hizmetinizin depolama alanını kullanırken web sitenizdeki hesapları değil, fotoğraflarınızı web sitenizde görüntüleyebileceksiniz. Çoğu görüntü barındırma platformu, kullanıcıların içeriklerini sıralamasına izin verir.

Web sitenizden ayrılmak zorunda kalmadan klasör oluşturabilir, etiket ekleyebilir ve görüntülerinizi düzenleyebilirsiniz. Peki, en iyi resim barındırma siteleri hangileri? Arama işini yapmak zorunda değilsiniz, çünkü bunu sizin için yaptık. İşte denemek için 15 fotoğraf barındırma web sitesi.

0. Kendini beğenmiş

SmugMug'da-foto-hosting

SmugMug’da

SmugMug, fotoğrafçıların fotoğraflarını görüntülemelerine izin verdiği için Flickr ile benzer birçok özellik sunar. Web sitesi, fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmak isteyenler için iyi bir seçim olmasa da, fotoğraflarınızı paylaşabilir ve daha sonra diğer kullanıcıların fotoğraflarını görüntüleyebilirsiniz. Bir SmugMug hesabı oluşturduktan sonra, özelleştirilebilir fotoğraf web sitenizi açmış olacaksınız. Fotoğraf web sitesi ile, sunulan tasarım şablonlarını değiştirmek için kullanabileceğiniz yerleşik fotoğraf düzenleme araçlarına ek olarak seçim yapabileceğiniz çok çeşitli tasarımlara sahip olacaksınız. Ve site ücretsiz bir hesap sunmadığından, fotoğraflarını görüntülemek ve satmak isteyen insanlar için uygundur. Paketlerin fiyatı yıllık 40 ila 300 dolar arasında değişiyor.

1. Google Fotoğraflar

google-fotoğraflar-free-image-hosting

Google Fotoğraflar

Yüksek kaliteli resim ve fotoğrafları daha büyük miktarda yüklemek istiyorsanız Google Fotoğraflar’ı seçmelisiniz. Fotoğraf barındırma platformu otomatik bir yedekleme özelliği sunar, bu da bir fotoğrafı kaybetme konusunda asla endişelenmeyeceğiniz anlamına gelir. Ayrıca görsel aramalarla tanımlayabilmeniz için resimlerinizi düzenlemenize ve düzenlemenize de olanak tanır..

Platformu kullanmaya devam ettikçe, fotoğraflarınızın alışkanlıklarını tanıyacak ve manuel çalışmayı azaltmak için otomatik olarak sıralamaya başlayacaktır. Platformu kullanmaya başlamak için photos.google.com’u açın veya Google Fotoğraflar uygulamasını cihazınıza yükleyin. Uygulama, tüm fotoğraflarınızı otomatik olarak yükler ve Google hesabınızla senkronize eder. Platform, fotoğraflar için sınırsız depolama alanı sunar. 1080P’de PNG’ler, GIF, JPG’ler ve videolar yükleyebilirsiniz.

2. İmgur

Imgur-free-image-hosting

Imgur

İmgur, kullanıcıların istedikleri kadar fotoğraf saklayabilmelerini sağlar. Bunları saklamak için bir hesap oluşturmanız gerekmez, ancak altyazı eklemeniz, albümler oluşturmanız veya fotoğraflarınızı e-posta ekleri aracılığıyla yüklemeniz gerekiyorsa bunu yapmanız gerekir. Web sitesi doğrudan bağlantıya izin verir ve yüklediğiniz her resim için bir bağlantı alırsınız, böylece HTML’ye gömebilir veya sosyal medya ve forumlarda gönderebilirsiniz..

Yükleme işlemi kolaydır – fotoğrafları web sitesine yapıştırmanız, URL’yi girmeniz veya bilgisayarınızdan seçmeniz yeterlidir. İzin verilen dosya biçimleri JPEG, JPG, TIF, PNG, GIF, APNG, BMP, XCF, PDF ve Animasyonlu GIF TIFF’dir. Boyut, resim başına 200 MB ile sınırlıdır.

3. Dropbox

Dropbox-free-görüntü-foto-hosting

Dropbox

Dropbox, kullanıcıların görüntüleri çeşitli biçimlerde yüklemelerine ve depolamasına olanak tanır. Resimlerinizi ücretsiz bulut depolama alanına yükledikten sonra, tek tek klasör ve dosyaya paylaşılabilir bir bağlantı alırsınız. Site, bir seferde çok sayıda resim yüklemeyi planlayan kişilere bir avantaj sağlayan otomatik yedeklemeler sağlar.

Yükledikten sonra fotoğraflarınızı değiştiremez, yeniden boyutlandıramaz veya düzenleyemezsiniz. Ancak, fotoğraflarınızı daha iyi bir şekilde düzenlemek istiyorsanız, klasör ve alt klasör oluşturabilirsiniz. 3GB depolama alanı elde edersiniz.

4. TinyPic

tinypic-free-image-hosting

Tinypic

TinyPic, Photobucket’in kardeş bir web sitesidir, bu da birçok benzer özellik beklemeniz gerektiği anlamına gelir. Site, fotoğraf yüklemeye başlamak için bir hesap oluşturmanızı gerektirmez. Bu nedenle, fotoğraflarınızı daha hızlı yükleyebilir ve paylaşabilirsiniz. Bir resim yüklemek için, onu seçmeniz, etiketler eklemeniz ve uygun boyutu ayarlamanız yeterlidir. Site, fotoğrafınızı sosyal medyada veya web siteniz üzerinden paylaşmak için ihtiyacınız olan bağlantıyı sağlayacaktır..

İsteğe bağlı etiketler, fotoğraflarınızı arayan TinyPic kullanıcılarına görünür hale getirir. 100 MB’ın altındaki PNG, JPG, BMP ve GIF ile sınırlısınız. Ayrıca 5 dakikalık bir video da yükleyebilirsiniz. Bir fotoğraf genişliği ve uzunluğu 1600 pikselin üzerindeyse, TinyPic otomatik olarak yeniden boyutlandırır. İnsanların 90 gün boyunca görüntülemediği resimleri siler. Bu nedenle, görüntülerini kalıcı olarak saklamak isteyen insanlar için iyi bir seçim değildir..

5. Use.com

kullanım-com-free-foto-barındırma

Use.com

Use’un sunduğu en büyük avantajlardan biri, bir seferde 100 fotoğraf yükleme yeteneğidir. Bu nedenle, büyük miktarda fotoğraf yüklemeyi planlıyorsanız, web sitesi sizin için daha iyi bir seçenektir. Bir resim dosyası yükledikten sonra, dosya kalıcı olarak web sitesinde kalır ve dosya boyutu, depolama alanı veya bant genişliği ile sınırlı kalmazsınız. Ayrıca, yükleme işlemini başlatmak için bir hesap açmanıza gerek yoktur.

Bir fotoğraf editörü ve yeniden boyutlandırıcıdan yararlanacak ve resimlerinizi albümler halinde düzenleme şansına sahip olacaksınız. Resimlerinizi özel veya herkese açık yapabilirsiniz. Web sitesi web sitelerine doğrudan bağlantılar sunmadığından, her URL’yi doğrudan sosyal medya sitelerinize yüklemek için resim URL’lerini doğrudan kopyalamanız veya web sitenizdeki sosyal paylaşım düğmelerini kullanmanız gerekir. Site GIF, BMP, JPG, TIF ve PNG dosyalarını destekler.

6. Flickr

flickr-free-fotoğrafçılık barındırma

Flickr

Flickr, web sitelerini paylaşan ünlü resim ve fotoğraflardan biridir. Yahoo satın aldığı günden bu yana birçok değişiklik geçirmiş olsa da, fotoğrafçılar için hala mükemmel bir seçim. Ücretsiz barındırma hizmetlerinin yanı sıra, web sitesi, fotoğraflarınızı albümler halinde düzenlemek için kullanabileceğiniz düzenleme araçları sunar. Flickr bir sosyal medya web sitesidir. Bu nedenle, fotoğraflarınızı tüm toplulukla paylaşabileceksiniz..

Bir hesap oluşturduktan sonra, siyah beyaz fotoğraftan modaya ve doğaya kadar birçok farklı ilgi alanı ve konu grubu bulacaksınız. Diğer kullanıcıların fotoğraflarını favorilere ekleyebilir veya yorumlarınızı bırakabilirsiniz.

Gizlilik için web sitesi, fotoğraflarınızı paylaşmadan önce gizlilik ayarlarını düzenleme şansı sunar. Ayrıca, fotoğraf yüklemek için e-postanızı, telefonunuzu veya diğer fotoğraf uygulamalarınızı kullanabilirsiniz. Sunulan mobil uygulamanın kullanımı daha kolaydır ve fotoğrafları Dropbox, bilgisayar veya iPhoto’dan yedeklemenizi sağlar.

7. 500 piksel

500px-free-foto-hosting

500px

Sosyal ağ özellikleri olan bir fotoğraf barındırma web sitesine ihtiyacınız varsa, 500 piksel iyi bir seçimdir. İster amatör ister profesyonel bir fotoğrafçı olun, çalışmanızı paylaşabilir, diğer fotoğraflara yorum yapabilir ve en sevdiğiniz kullanıcıları takip edebilirsiniz. İstediğiniz sayıda fotoğraf yükleyebilirsiniz, ancak kullanıcılar web sitesini öncelikle çalışmalarını görüntülemek için kullanır. Profilinizi oluşturduktan sonra, fotoğraflarınızın kullanımını web sitesi üzerinden satabilirsiniz. Ancak, fotoğrafları doğrudan web sitenize bağlayamaz veya sosyal medya platformlarında paylaşamazsınız. Haftada 20’den fazla fotoğrafın yüklenmesine izin vermezler – bunu, yıllık 25 dolarlık premium üyelik satın aldıktan sonra yaparsınız..

8. Pinterest

pinterest-görüntü-hosting

pinterest

Pinterest aslında görüntüler için bir arama motorudur. Pinterest’e günlük olarak milyonlarca resim yüklendi. Çok azımız görüntüleri yüklemek ve depolamak için bu platformu kullanacağız, ancak resimlerinizi kaydetmek için harika bir platform. Aslında, bir fotoğrafçıysanız ve web sitenize trafik getirmek istiyorsanız Pinterest, portföy fotoğraflarınızı yüklemek için harika bir platformdur.

Pinterest’e yükleyebileceğiniz maksimum dosya boyutu 10 MB’dir ve yalnızca PNG ve JPEG dosya türlerini yüklemenize izin verilir. Animasyonlu GIF’ler de yüklenebilir, ancak bu çok iyi çalışmayabilir. Ayrıca 2 GB boyutuna kadar videolar da yükleyebilirsiniz. Bir videonun uzunluğu 4 saniye ile 30 dakika arasında olabilir. Pinterest’te yalnızca mp4 ve mov desteklenen video dosyası türleridir.

9. FreeImageHosting.net

Serbest resim barındırma-net-web

FreeImageHosting.net

Free Image Hosting, resimlerinizi saklamak ve paylaşmak için kullanabileceğiniz başka bir ücretsiz web sitesidir. Web sitesi Imgur’a benzeyen birçok özellik sunuyor, ancak benzer moda düzeni ve köprü kısaltıcısının rahatlığını sunmuyor. Web sitesindeki birçok reklam sizi rahatsız etmiyorsa, hesap oluşturmanıza gerek kalmadan fotoğraflarınızı ve resimlerinizi yükleyebilirsiniz.

Ücretsiz Resim Barındırma, fotoğraflarınıza paylaşım için erişmek için kullanabileceğiniz bir HTML kodu sağlayacaktır. Görüntü depolama geçici değildir, yani fotoğraflarınız hizmet şartlarına uyduğunuz sürece sonsuza kadar web sitesinde kalacaktır. Bazı insanlar animasyonlu GIF’lerin yüklenmesine izin verdikleri için siteyi tercih ediyorlar – bozuk görünebilirler.

10. PostImage

postimage-free-foto-hosting

PostImage

Ücretsiz fotoğraf barındırma sitesi PostImage, kullanıcıların hesap oluşturmadan fotoğraflarını kalıcı olarak saklamasına izin veriyor. Ayrıca bir masaüstü yazılımı sürümü sağlarlar. PostImage, 8 MB’ın altındaki resimleri yüklemenizi sağlar ve hatta yükleme için URL’lerini kullanabilirsiniz.

Desteklenen dosya biçimleri JPG, PDF, GIF, PSD, TIFF, BMP ve PNG’dir. Bir galeri yapma ve resimlerinizi arkadaşlarınızla paylaşma şansınız olacak. Her bir dosya benzersiz doğrudan bağlantısıyla birlikte gelir ve bunları web sitenize veya sosyal medya sitelerine bağlayabilirsiniz. Yükledikten hemen sonra görüntüleri yeniden boyutlandırabilirsiniz.

11. ImageShack

imageshack-free-fotoğrafçılık barındırma

ImageShack

ImageShack, Pinterest’inkine çok benzeyen bir düzen sunar – sadece en iyi fotoğrafları vurgular. Fotoğraflarınızı yüklemeye başlamak için bir hesap oluşturmanız gerekir. Ücretsiz hesap birçok yararlı özellik ile birlikte gelir. Örneğin, tüm fotoğraflarınızı ve resimlerinizi albümler halinde yeniden düzenleyebilirsiniz. Site ayrıca etiketlerin eklenmesine ve görüntülerin izlenmesine de izin verir. Başka bir deyişle, diğer kullanıcılar iyi çalışmanızı kolayca keşfedecek.

Tüm resimlerinizin gizli kalmasını veya belirli bir kitle tarafından erişilebilir kalmasını istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz. Premium versiyon için 30 günlük deneme süresi sunuyorlar. Bu süre zarfında, doğrudan bağlantı, sınırsız alan, görüntü istatistikleri ve filigran ekleme gibi birçok özellikten yararlanacaksınız. Sunulan web ve mobil uygulamalarla, fotoğraflarınızı yükleyebilir ve daha sonra kolayca paylaşabilirsiniz. Sunulan araçlar, daha hızlı yüklemeye izin veren ShackIt uygulamasını ve resimlerinizi kolayca kırpmanıza, yeniden boyutlandırmanıza ve düzenlemenize olanak tanıyan Yeniden Boyutlandırma Uygulamasına sahiptir..

12. ImageVenue

imagevenu-free-foto-hosting

ImageVenue

JPEG görüntülerinizi ImageVenue’ya yükleyebilirsiniz. Resimleriniz çok büyükse, yükleme işlemi bittikten sonra web sitesi onları yeniden boyutlandıracak ve kalitesini koruyacaktır. Site, yeniden boyutlandırma işlemi sırasında görüntülerin kalitesini ve en boy oranını korur. Resimlerinizi yeniden boyutlandırmasını istemiyorsanız, bunları 3 MB boyutuyla sınırlamanız gerekir..

Kullanıcılar için ayda 3 GB maksimum depolama kapasitesi sağlar. Resim barındırma hizmeti, büyük miktarlarda fotoğraf düzenlemesi ve yüklemesi ve diğer kullanıcılarla paylaşması gereken mesaj panosu kullanıcıları ve blogcular için iyi bir seçim olmuştur..

13. Imgbox

imgbox-free-image-hosting

Imgbox

Fotoğraflarınızı ve resimlerinizi barındırmanın yanı sıra Imgbox da paylaşım sürecini kolaylaştıracak. Web sitesi sınırsız depolama alanı, sınırsız barındırma süresi ve 10MB’ın altındaki herhangi bir görüntüyü yükleme olanağı sağlar. Buna ek olarak, resim yükleme özelliğinin kullanımı daha kolay ve hızlıdır. Resimlerinizi yükledikten sonra, herhangi bir sosyal medya web sitesinden paylaşabilirsiniz. Resimlerinizi web sitenize veya blogunuza yerleştirmek için, sitenin her fotoğraf için sunduğu doğrudan bağlantıları kullanmanız yeterlidir.

Dahası, diğer Imgbox kullanıcılarının görüntüleri bulmasına ve bunlar hakkında yorum yapmasına izin verme seçeneğiniz olacaktır. Aşağı yönde, fotoğraflarınızı sitede düzenleme seçenekleri sınırlıdır.

14. Facebook

facebook-görüntü-hosting

Facebook

Çoğu insan Facebook’u ücretsiz bir resim barındırma web sitesi olarak görmez. Gerçekte, bugün mevcut olan en büyük resim barındırıcıları arasındadır ve istediğiniz sayıda resim ve fotoğraf yükleyebilirsiniz. Ayrıca, sosyal medya sitesi, tüm görüntülerinizi düzenlemenize, etiketlemenize ve kategorilere ayırmanıza yardımcı olacak çok çeşitli işlevler sunar. Web sitesini kullanıyorsanız, muhtemelen fotoğrafların ve görüntülerin galerilere ve albümlere düzenlenmesine izin verdiklerini biliyorsunuzdur..

Fotoğrafları daha sonra taşıma işlemi zaman alabilir, ancak sunulan düzenleme işlevleri yeniden düzenlemeyi kolaylaştıracaktır. Facebook ayrıca yüz tanıma özelliği de sunuyor. Fotoğraflarınızdaki kişileri belirleyecek ve yükleme bittikten hemen sonra onları bilgilendirecekler. Alternatif olarak, fotoğraflarınızı gizli yapabilir veya profilinizde veya arkadaşınızın profilinde paylaşabilirsiniz. Yükledikten sonra sitenin fotoğraflarınızı otomatik olarak daraltacağını unutmayın.

15. Photobucket

Photobucket-free-image-hosting

Photobucket

Kaliteli fotoğraflarınızı saklamak için kullanabileceğiniz kullanıcı dostu bir web sitesine ihtiyacınız varsa, Photobucket iyi bir seçimdir. Web sitesi, kullanıcıların büyük kütüphanelerinde fotoğrafların basılı kopyalarını satın almalarına veya oluşturmalarına olanak tanır. Fotoğraflarınızı web sitesine yükledikten sonra, bunları ev dekorasyon öğelerine, metal baskılara, tuval posterlerine, çerçeveli baskılara veya normal baskılara dönüştürebilirsiniz. Ücretsiz hesap seçeneğini belirleyen kullanıcılar her ay 10 GB bant genişliğinden ve 2 GB depolama kapasitesinden yararlanır.

Ancak, web sitesi sınırsız sayıda resim ve fotoğraf düzenlemek, paylaşmak ve depolamak isteyen kişiler için profesyonel bir hesap olanağı sağlar. İstediğiniz kadar fotoğraf kaydedebilir ve orijinal formatında basabilirsiniz. Herhangi bir para harcamak istemiyorsanız, 8GB depolama alanı sunan mobil uygulamayı indirebilirsiniz. Web sitesi BMP, GIF, JPEG, JPG ve PNG dosya formatlarını destekler.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector