5 En İyi Drupal Alternatifleri – Profesyonel Web Siteleri Oluşturmak için En İyi Açık Kaynak CMS

en iyi drupal alternatifleri


Drupal, web’deki en popüler 3 içerik yönetim sisteminden biridir. Geliştiriciler, çok çeşitli amaçlar için kullanılabilen birlikte çalışabilir, modüler bir kod sistemine yol açan yapılandırılmış bir yaklaşım sağladığı için buna güvenir. Bu sistem, forumlardan, e-ticaret sitelerinden, içerik yönetim sistemlerinden ve blog platformlarından alınan en iyi bitlerden bazılarını içerir. Yayın, e-ticaret ve iletişim amacıyla kullanılabilir, bu yüzden geliştiricileri buna bir topluluk yayınlama sistemi derler.

Drupal çok esnektir ve istediğiniz zaman ve istediğiniz zaman değişiklik yapabilmenizi sağlar. Uygulama geliştirme çerçevesi olarak da kullanılabilir. Bu, başından sonuna kadar maksimum şeffaflık ile karmaşık uygulamalar geliştirilebildiği için birçok geliştiriciyi kendisine çekti..

Bu açık kaynaklı CMS, bir milyondan fazla çevrimiçi uygulamaya ve web sitesine ücretsiz olarak destek veriyor ve büyük bir topluluk destekliyor. İçindeki insanlar sürekli olarak Drupal’ı daha iyi hale getirmek için çalışıyor, işlevini bir sonraki seviyeye taşımak için ihtiyaç duyduğu eklentileri ve uzantıları oluşturuyor.

Drupal Kullanmanın Yararları

Drupal muhtemelen en gelişmiş içerik yönetim sistemlerinden biridir. Gelişmiş kullanıcı yönetimi, menü yönetimi ve içerik türü yönetimi gibi özellikler sunar. Bu işlevler sayesinde, gelişmiş bir blog, sosyal medya platformu çalıştırmak ve bloglar, videolar, metinler, istatistikler ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm web sitesi içeriğini oluşturmak çok daha kolaydır..

Drupal son derece özelleştirilebilir, böylece hem tasarımcılar hem de geliştiriciler fikirlerini hayata geçirebilir. İçerik türlerini çok iyi işler ve içerik almayı mümkün kılan, araştırdığınız anahtar kelimeleri hedeflemeyi kolaylaştıran güçlü bir sınıflandırmaya sahiptir..

Şirketler genellikle Drupal’ı kullanır, çünkü birçok yerleşik işlevi ve özelliği sayesinde geliştirme sürecini çok daha hızlı hale getirir. Bunlar, web siteleri ve uygulamalar geliştirmek için istikrarlı, güvenilir, güvenli ve yönetilebilir bir dizi özellik sunar. Bu açık kaynaklı içerik yönetim sistemi, sektör lideri, kurumsal düzeyde birçok içerik yönetim sistemi ile eşittir..

Drupal’ın birçok teması ve eklentisi vardır, böylece hareket halindeyken kolayca özelleştirilebilir. Özel web sitelerini kolayca işleyebilir ve oldukça hızlı bir şekilde nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz. Ancak Drupal en iyi kurumsal amaçlar için kullanılır. Bir işletmenin farklı istek ve ihtiyaçlarına mükemmel bir şekilde hizmet edebilir. Hiçbir şekilde mükemmel değildir, ancak bu durumda hiçbir yazılım yoktur. Bu konuda iyi bir şey, bu yazılımı tamamen kişisel ihtiyaçlarınız için değiştirebilir ve personelinize, beceri seviyelerine, bütçenize ve şirketinizi etkileyen diğer yönlere uygulayacak şekilde ayarlayabilirsiniz. B2B sitelerini çok iyi işleyen bir sistem arıyorsanız, Drupal.

Tutkunuz kurumsal düzeyde büyük bir web sitesi oluşturmak değilse de, kullanabileceğiniz diğer popüler içerik yönetim sistemleri vardır..

En İyi Kendinden Barındırmalı Drupal Alternatifleri

Bir blog yazarıysanız veya bir web sitesi oluşturmak için gerekli teknik bilgiye sahip olmayan biriyseniz, başka birçok seçeneğiniz olduğunu bilmekten memnuniyet duyarız. Burada en iyi 5 tavsiyemizi bulacaksınız.

WordPress

Siteyi ziyaret et “

wordpress en iyi drupal alternatifleriWordPress, 2003 yılında bir blog platformu olarak geliştirildi, ancak her şey dahil, açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemine dönüştü. En büyük avantajı, teknoloji meraklısı olmayan kullanıcılar tarafından kullanılabilecek düzeyde inanılmaz derecede kullanıcı dostu olmasıdır. Biraz deneme yaparak ve birkaç öğreticiyi izleyerek, kafanızı web sitenizi yönetmek için kolayca sarın. Herhangi bir karmaşa olmadan yeni sayfaları, resimleri, blog yayınlarını ve daha fazlasını kolayca ekleyeceksiniz.

Web sitenizin çalışması için HTML, CSS, PHP veya başka herhangi bir kodlama dili hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmez. Yine de, temanızı veya bir eklentiyi tamamen özelleştirmek istiyorsanız çok ihtiyacınız var. Bununla birlikte, çoğu WordPress teması bol miktarda esneklik ve özelleştirme seçeneği ile gelir, böylece basit sürükle ve bırak araçlarıyla istediğiniz görünümü kolayca başarabilirsiniz. Hatta web sitenizi yönetebilir, yayınlar yayınlayabilir, yorumları denetleyebilir ve hareket halindeyken telefonunuzdan veya başka herhangi bir mobil cihazdan çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

WordPress’in Yararları

Web sitenizi kendiniz oluşturacaksanız WordPress ideal CMS’dir. Çok çeşitli ücretsiz veya premium temalar ve eklentiler indirebilirsiniz. Birkaç platform, WordPress’in yaptığı gibi bir web sitesi oluşturmayı ve yönetmeyi kolaylaştırır. Bu nedenle her 4. web sitesi onunla oluşturulmuştur. Bu 78 milyon web sitesini bu güçlü CMS’ye güveniyor. Önümüzdeki yıllar boyunca etrafta olması için yeterince popülerlik kazandı ve sadık geliştirici topluluğu sayesinde WordPress sadece daha iyi olacak.

Açık kaynaklı bir CMS olan WordPress’i kullanmak tamamen ücretsizdir. Kendi kendine barındırılan bir sürümü bile vardır, ancak kendi barındırma planınız varsa her zaman daha iyidir. Kesin olan bir şey var, WordPress minimum çaba ve parayla harika bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olacak.

Joomla!

Siteyi ziyaret et “

joomla en iyi drupal alternatifleriJoomla! WordPress ve Drupal arasında karmaşıklık açısından orta bir zemin oluşturur. Hemen hemen herkes sistemin askıya alınmasını sağlayabilir, ancak deneyimli bir geliştirici onu yeni zirvelere taşıyabilir. Bunun için gerekli esnekliğe ve sağlam özelliklere sahiptir. Bu CMS, sitenizin tüm içeriğini yönetir ve geliştirme hızınızı artırmanıza yardımcı olur. İçeriğinizi düzenlemek ve işleri izlemek için sadece bir tıklamadan daha fazlası gerekmez. Joomla! basit ve en karmaşık her türlü web sitesine güç verebilir. Bu nedenle, web’deki en iyi 3 içerik yönetim sistemi arasında yer almasını sağladı. Açık kaynaklı bir CMS’dir, bu nedenle kullanmak için hiçbir şey ödemeniz gerekmez.

Joomla’nın Faydaları!

Joomla, içeriğinizi yüklediğiniz andan itibaren tamamen güvende tutacak son derece kapsamlı ve güvenli bir düzenleme yazılımıdır. Bu CMS, basit bir menü oluşturucu aracı gibi bazı benzersiz site oluşturma özelliklerine de sahiptir. Teknik olmayan kullanıcıların bile sıfırdan hiyerarşik menüler oluşturmasına izin verir.

Joomla’nın çekirdeği tamamen değiştirilebilir, böylece herkes yeterli PHP bilgisiyle modifikasyonlar yapabilir. Bireysel ihtiyaçlarınız için Joomla’yı tamamen optimize etmek istiyorsanız, sonunda bunu yapmanız gerekecektir. En önemli özelliklerinden biri, web sitenizi oluşturmak için çalışırken size çok zaman kazandıracak yerleşik önbellekleme. Tıpkı WordPress ve Drupal gibi, Joomla tamamen SEO dostu, bu da büyük bir bonus, çünkü yerinde çok fazla optimizasyon yapmanız gerekmeyecek.

Joomla’dan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğiniz veya yol boyunca bir sorunla karşılaşabileceğiniz konusunda biraz bilgiye ihtiyacınız varsa, size yardımcı olacak güçlü bir topluluğunuz ve çok miktarda bilginiz var. Karşılaşabileceğiniz hemen hemen her sorun web üzerindeki bir başkası tarafından çözüldü.

Çok teknik bir kişi olmasanız bile, Joomla’da kolayca çalışacak ve hedeflerinize uygun bir web sitesi oluşturacaksınız.

concrete5

Siteyi ziyaret et “

concrete5 en iyi drupal alternatifleriÖnceki içerik yönetim sistemlerinden bol miktarda deneyim kazandıktan sonra, Concrete5’in yaratıcıları daha yenilikçi bir yaklaşım benimsemeye çalıştı. Bir web sitesi oluşturma ve yönetme zorluklarını ele alan güçlü bir açık kaynaklı CMS oluşturdular.

Concrete5, bir kuruş harcamadan güçlü bir çevrimiçi varlık oluşturmanız için tüm süreçleri içeren kapsamlı bir platformdur. Ayrıca, MIT lisansı altında ücretsiz ve Açık Kaynak Yazılım olduğu için istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Concrete5, özgür yazılımdan pek beklenmeyecek inanılmaz derecede güçlü özellikler ve araçlar sunar.

Concrete5, herkesin birkaç dakika içinde bir web sitesi oluşturmasını ve kişisel zevkine uyacak şekilde düzenlemesini kolaylaştırır. Oluşturduğunuz site herhangi bir zamanda değiştirilebilir. Kullanıcılar tüm bunları kapsamlı teknik bilgi olmadan yapabilirler. Geliştiriciler bunu sever, çünkü güçlü uygulamalar için istikrarlı bir geliştirme süreci sağlayan çok esnek ve sağlam bir çerçeveye sahiptir..

Betonun Faydaları 5

Kapsamlı düzenleme arayüzü Concrete5’in en güçlü özelliklerinden biridir. Web sitenizi özelleştirmeyi kolay ve verimli bir süreç haline getirir. Neler başarabileceğiniz konusunda yaratıcı sınırlar yoktur ve WYSIWYG editörü ile inanılmaz derecede kolay hale getirilmiştir. Herhangi bir kodlama bilgisi gerektirmez, bu nedenle görsel bir arayüzü işleyebilen herkes web sitelerini serbestçe özelleştirebilir. Concrete5’te yerleşik siteler tamamen duyarlı olduğundan, mobil cihazlarda da iyi görünecekler.

Concrete5, sitenizin işlevselliğini artırmanıza yardımcı olan binlerce tema ve uzantı sunar. Hepsi kontrol panelinden birkaç tıklamayla yüklenebilir. Ayrıca, form oluşturucu aracılığıyla formları sorunsuz bir şekilde oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz. Concrete5 ayrıca içerik iş akışlarını, entegre raporlama sistemlerini, kullanıcı izinlerini ve daha fazlasını düzenledi.

Sitenizin kullanıcılarını ve yöneticilerini kolayca yönetebilir ve onlar için farklı gruplar oluşturabilirsiniz. Yayınlama politikalarınızı kuruluşunuzun standartlarına göre modelleyebilir ve içeriğiniz üzerinde yalnızca bu içeriğe erişimi olan kullanıcıların çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Concrete5, uygulamanıza ve ek kod veya eklentilere gerek kalmadan kutudan çıkar çıkmaz SEO dostudur. Web sitenizi başlattıktan hemen sonra arama sıralamanızı iyileştirmenize yardımcı olacaktır. Birkaç tıklamayla sosyal paylaşım düğmeleri de ekleyebilirsiniz.

Concrete5, kişisel bir web sitesinin veya daha küçük bir kuruluşun web sitesinin ihtiyaç duyduğu her şeye sahiptir. Birkaç dakika içinde kurabilirsiniz, bu yüzden bu içerik yönetim sistemini denemeye değer.

MODx

Siteyi ziyaret et “

modx en iyi drupal alternatifleriMODX, kullanıcılara tam bir yaratıcı özgürlük vermekle gurur duyan içerik yönetim sistemlerinden biridir. 2005 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana bir milyondan fazla kez indirildi. Aynı zamanda çok iş dostu olduğu için popüler. Bunun nedeni çoğunlukla teklif tabanlı esnek ödeme planları olabilir. Temel olarak, kullanıcılar yalnızca gerçekten ihtiyaç duyduklarını bildikleri özellikler için ödeme yaparlar. Özellikle vizyonları ile tamamen uyumlu olan gerçekten benzersiz bir şey yaratmayı derinden önemseyen insanlar için yaratılmıştır. Kullanıcıların vizyonlarını boyamasına izin veren boş bir tuval.

MODX’in Faydaları

Özelleştirme konusunda tam özgürlük MODX kullanmanın en büyük yararıdır. Başka hiçbir içerik yönetim sistemi veya web sitesi oluşturma platformu bu açıdan eşleşemez. MODX, teknoloji konusunda bilgili olmayan kullanıcıların sıfır reklam öğesi kısıtlamasına sahip olmasını mümkün kılan tek yöntemdir. MODX’i sektörde yenilikçi kılan şey, onu web tasarımcıları için en iyi yaratıcı araçlardan biri haline getiriyor. En cesur ve en zorlu web projelerinde bile ilerleyebilirsiniz.

Yöneticiler MODX yükleyicisi aracılığıyla birçok eklentiyi, temayı yükseltebilir, yükleyebilir veya taşıyabilir. Süreç bu platformla basitleştirildiği için herhangi bir bağımlılık konusunda endişelenmeleri gerekmez. Her şey mümkün olduğunca kullanıcı dostu olacak şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle teknoloji meraklısı olmayan kullanıcılar için mükemmel bir araçtır. Ancak deneyimli geliştiriciler, sistemin çekirdeğini kesmek zorunda kalmadan özel özellikler oluşturabilir. JSON uygulamaları sayesinde MODX diğer sistemlerle de etkileşime girebilir. Ayrıca, web sitenizin ve içeriğinizin optimizasyonunu zahmetsizce yönetmenizi sağlayan kapsamlı SEO eklentileri ile birlikte gelir.

MODX, yaratıcılıklarını ilk sıralayanlar için kesinlikle mükemmel bir araçtır. Bir göz atın ve ne kadar iyi çalıştığını görün!

Typo3

Siteyi ziyaret et “

typo3 en iyi drupal alternatifleriTypo3, diğer birçok içerik yönetim sisteminden çok daha karmaşık ve ciddi bir araçtır. Sıradan kullanıcılar için bir platform değil, kodun yolunu bilen daha gelişmiş programcılar için bir platform değil. Typo3 birçok işlevsellik ile kapsamlı bir uygulama olduğu için bundan faydalanacak çok şey var. Sadece zamanı ve enerjiyi öğrenmeye yatırmanız gerekir, ama buna değer. Web’deki çoğu programcı, yazılım üzerinde olumlu eleştiriler vermiştir. Çok gelişmiş ve bol miktarda bilgi gerektiriyor, ancak somut faydaları var?

Typo3’ün Avantajları

Typo3’ün ana yararı, bir şirket web sitesi veya büyük bir haber web sitesi için harika kılan çeşitlilik ve modülerliğidir. Kolayca kurulabilen binlerce mevcut eklenti ile kolayca genişletilebilir. Kullanıcının çevrimiçi bir mağaza oluşturmasına, resim galerileri veya tartışma panoları eklemesine izin vererek sistemin işlevlerini genişletir..

Typo3 de çok esnek bir yönetici sistemiyle geliyor. Belirli kullanıcılar için belirli izinler ayarlamanıza olanak tanır. Sitenin koduyla veya sorumluluklarının dışında kalan başka bir şeyle uğraşamazlar.

İçerik türleriyle, özellikle sayfa düzenini ayarlamak, video, resim veya diğer komut dosyaları eklemek istediğinizde sitede neler olduğunu kontrol etmek çok daha kolaydır. Nasıl tam olarak kullanacağınızı bilmiyorsanız veya başka bir sorunla karşılaşırsanız, tartışma kuruluna ulaşabilirsiniz. Ulaşabileceğiniz çok sayıda yararlı kullanıcı ve okuyabileceğiniz birçok doküman var..

Gelişimi kolaylaştıran ve çok daha az sorunlu olan şey, geri alma değişiklikleri modülüdür. Typo3’e özgüdür ve böyle bir işlevin çok yararlı olduğu yöneticiler arasında çok popülerdir. Çok fazla sorun yaşamak zorunda kalmadan web sitesinin önceki bir sürümünü kolayca geri yükleyebilirler. Üstüne üstlük, sayfa yapısını değiştirmek kolay ve önceden sabit div, blok, makale veya bölüm sırası olmadan yapılır.

Deneyimli bir programcıysanız Typo3 olağanüstü bir araçtır, ancak sunucu kaynaklarında kolay olmadığını belirtmeliyim. Harcanabilirlik ve modülerlik, bu tür yazılımların sunucu parametreleri üzerinde büyük bir yük oluşturduğu anlamına gelir. Web sitesi çok büyük değilse veya her gün binlerce ziyaretçi yoksa, iyi çalışır. Ancak siteniz büyüdükçe bir sunucu yükseltmesine ihtiyacınız olacak.

Sonuç

Drupal, harika web siteleri geliştirmek için kapsamlı bir çerçeve sunan tek açık kaynak platformu değildir. En iyilerinden biri olmasına rağmen, sizin için daha iyi bir şey bulma şansınız yüksektir. Umarım bu makale sadece bunu yapmanıza yardımcı olmuştur ve bir sonraki bölümde görüşürüz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map