5 Hatalar İş için Web Hosting Seçerken Kaçının

hatalar-seçme-iş-web-hosting


İşletmenizin web sitesi için en iyi web barındırma deneyimini mi istiyorsunuz? Ardından, bu yaygın hatalardan kaçının.

Web, web siteniz için en iyi barındırma seçimi konusunda tavsiye bol miktarda bulunur. Bu barındırma ipuçları, öğreticiler ve güvenilir barındırma bulmak için makaleler rastlantısal değil, aldığınız tüm hosting türü ve kayıt olduğunuz hosting şirketi günlük operasyonda bir sürü söyleyecek web sitenizin.

Çoğu makale bir ana bilgisayar seçmenin yapılması gerekenlere odaklanırken, web barındırma ararken kaçınılması gereken bazı tuzaklara bakalım:

1. ÜCRETSİZ Hosting Allure için Düşüyor

Şimdi, çok fazla güncellenmeyen küçük bir kişisel web siteniz varsa ve müşterileri veya iş fırsatlarını çekmek için kullanmıyorsanız, ücretsiz barındırma mükemmel bir anlaşma gibi görünebilir. Diğer tüm kullanım durumlarında, ücretsiz barındırma güvenilmez ve istenmeyen bir durumdur.

Bazı web barındırma bir noktada ücretli paketleri yükseltmeye karar verebilir veya hosting şirketi tarafından pazarlanan diğer ücretli web hizmetleri ile ilgilenebilir daha fazla müşteri çekmek için ücretsiz hosting sunuyor.

Yeni başlıyorsanız, ücretsiz bir barındırma hizmetine kaydolmaya cazip gelebilirsiniz, ancak özellikle işiniz için bir web sitesi başlatıyorsanız, dikkate alınması gereken birçok uyarı vardır..

Öncelikle, ücretsiz web hosting ve reklamcılık genellikle el ele gider. Bu, sitenizin büyük olasılıkla reklamlar veya banner’lar tarafından kullanılacağı ve barındırma şirketi veya bağlı şirketleri için bir reklam platformuna dönüştürüleceği anlamına gelir. Şirket web sitenizi ücretsiz bir barındırma platformunda barındırmanın itibarınızı nasıl bozduğunu görmek zor değil.

Ücretsiz barındırma ile ilgili bir başka sorun performanstır. Ücretsiz hosting yetersiz kaynaklar ve korkunç performans sorunları ile birlikte gelir. Hiçbir şey için ödeme yapmadığınızdan, kesintisiz çalışma garantisi, güvenlik veya destek yardımı bekleyemezsiniz.

Barındırma için ödeme yapmak, performans, kullanılabilirlik, destek veya güvenlik söz konusu olduğunda bazı garantiler alacağınız anlamına gelir. İyi barındırma mutlaka pahalı değildir ve güvenilir hizmetler sunan birçok bütçe dostu web barındırıcısı vardır.

2. Hosting Planınızı Aşırı Boyutlandırma

Barındırma şirketleri her türlü web sitesinin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış barındırma planları birçok türde sunuyor. Paylaşılan barındırma, web sunucuları tarafından sunulan en yaygın ve en ucuz barındırma planıdır, ancak sanal özel sunucular, özel sunucular ve diğer özel barındırma paketleri de vardır..

Tabii ki, büyük boyutlu paketler, küçük web sitenizin muhtemelen ihtiyaç duymayacağı her türlü çan ve ıslıkla birlikte gelir, bu nedenle paylaşılan bir barındırma planıyla başlamak çoğu web sitesi için mükemmeldir.

Web siteniz yüksek hacimli ve yüksek trafikli bir web sitesine dönüşmeye başladığında sanal özel sunuculara veya daha yüksek katman seçeneklerine bakmaya başlayabilirsiniz. O zamana kadar, işletmenize biraz para kazandırın ve paylaşılan bir barındırma paketiyle başlayın.

3. Para İade Garantilerinin Yok Sayılması

Tüm web sunucuları giriş seviyesi planları için para iade garantisi sunmaz, ancak bunu yapan bir ana bilgisayar bulmanızın birçok nedeni vardır..

Yanlış barındırma planını seçmeniz ve yalnızca satın alma işleminizi yaptıktan sonra veya müşteri desteği ile ilgili kötü bir deneyiminiz olabileceğini veya seçtiğiniz ana makine hakkındaki fikrinizi değiştirebilecek performans sorunlarınız olabileceğini fark edebilirsiniz. Tüm bu durumlarda, geri ödeme talep edebilir ve web sitenizi başka bir yere götürebilirsiniz.

Endüstri standardı para iade garantisi 30 gündür, ancak InMotion Hosting gibi bazı web sunucuları 90 güne kadar yükselen para iade süreleri sunar.

4. Tek Başına Fiyata Dayalı Olarak Karar Verme

Aynı oldukları varsayımıyla mevcut en ucuz barındırma seçeneğine gitmek, en iyi barındırma planını indirmeyecektir, ancak her ikisinden de daha iyi olduğuna inanarak en pahalı olanı seçmeyecektir..

Anahtar, tüm özelliklere, kaynaklara sahip ve memnun olduğunuz ve ihtiyacınız olan garantileri içeren bir barındırma paketi bulmaktır.

Fiyat tabanlı bir karar vermenin zor olmasının bir başka nedeni, birçok barındırma şirketinin diğer paketler tarafından ücretsiz olarak sunulmayabilecek çeşitli freebies içermek için barındırma paketlerini oluşturmasıdır..

Örneğin, bazı ana bilgisayarlarla ücretsiz bir alan adı alabilirsiniz, ancak diğer ana bilgisayarlar sizden bunun için ekstra ödeme yapmanızı isteyebilir. Güvenlik araçları, web sitesi oluşturma araçları, yedeklemeler ve diğer avantajlar için de aynı şey geçerlidir.

Web barındırma fiyatları karşılaştırırken, akılda tutulması gereken bazı şeyler şunlardır:

 • Görüntülenen fiyatlar, sözleşmenizin ilk dönemi için geçerli olan promosyon fiyatları olabilir ve paketler dönem sonunda daha yüksek oranlarda yenilenir;
 • Görüntülenen fiyatlara KDV dahil olabilir veya olmayabilir (KDV genellikle kasada eklenir);
 • Daha uzun süre (2 veya 3 yıl) kayıt olurken daha yüksek fiyat indirimlerinden yararlanabilirsiniz;
 • Tüm web barındırıcıları aylık ödemelere izin vermez, bu nedenle reklamı yapılan fiyatlar yalnızca minimum sözleşme süresi için kaydolursanız ve önceden ödeme yaparsanız geçerli olabilir.

Sonuç olarak, planların fiyatlandırılma şekli şirketten şirkete çok değişebilir.

5. Kısıtlamalar Hakkında Bilmemek

Ne zaman web barındırma ile ilişkili Ücretsiz veya Sınırsız kelimeleri gördüğünüzde, her zaman şartlar ve koşulların geçerli olduğunu varsayalım ve ne kadar sıkıcı görünse de, Hizmet Şartları’na bakın.

Bir barındırma şirketi sınırsız disk alanı ve bant genişliği vaat ediyorsa, bunun anlamı, kullandığınız kaynak miktarından ücretlendirilmemenizdir, ancak bu sınır olmadığı anlamına gelmez. Kaynaklar her zaman sınırlıdır ve web siteniz daha fazlasına ihtiyaç duymaya başladığında, daha fazla kaynak içeren bir plana geçmediğiniz sürece siteniz yavaşlar ve hatta çevrimdışı olur.

Kaynaklar için geçerli kısıtlamaların yanı sıra, hesabınızda barındırabileceğiniz içerik türü ve akışla ilgili kısıtlamalar ile ilgili kısıtlamalar da vardır. Bazı toplantı sahipleri hesabınızda yetişkinlere uygun içerik barındırmanıza izin vermiyor, diğerleri ise akış özelliğini desteklemiyor.

Kısacası: web siteniz için özel gereksinimleriniz varsa ince baskıyı atlamayın ve sunucunuzun destek ekibiyle iletişim kurmayın.

Ne yazık ki, web siteniz için uygun olanı bulmaya çalışırken barındırma şirketlerini ve barındırma planlarını araştırmanız gerekir. Umarım, makalemiz uygun bir barındırma planı seçmenin en önemli yönlerini sıfırlamanıza ve yol boyunca hata yapmaktan kaçınmanıza yardımcı olabilir..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map