5 Kolay Adımda Ödüllü Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… '5 Kolay Adımda Ödüllü Web Sitesi Nasıl Oluşturulur
0 13 мин.

ödüllü web sitesi oluştur


Bu modern zamanlarda her işin kendi web sitesi olmalıdır. Bu, başarılması zor bir şey değildir ve bir web sitesi oluşturmak, çok fazla teknik bilgiye veya deneyime sahip olmasanız bile öğrenmesi nispeten kolay bir beceridir.

Bırak ve sürükleme araçlarıyla bir web sitesi oluşturmanıza izin veren platformlar vardır, diğerleri bazı temel kodlama bilgilerine ihtiyaç duyar, ancak bir bilgisayarı nasıl kullanacağınızı ve talimatları nasıl takip edeceğinizi biliyorsanız, her şey göz önünde bulundurulur. emin web sitesi. Ancak, web sitenizin diğerlerinin arasında öne çıkmasını ve rakiplerinizin üstesinden gelmenize yardımcı olmasını istiyorsanız, daha fazla zaman ve çaba harcamanız gerekir. Ödüllü bir web sitesi oluşturmak o kadar basit bir şey değildir, ancak en azından doğru rehberlikle herkes bunu yapabilir.

Bu makalede, ödüllü bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız izlemeniz gereken 5 kolay adımı sunacağız. Ancak oraya gitmeden önce, işletme açısından ödüllü bir web sitesine sahip olmanın bazı nedenlerine bir göz atacağız.

Neden Ödüllü Bir Web Sitesine İhtiyacınız Var??

Daha önce de söylediğimiz gibi, teknolojik devrim zamanlarında yaşıyoruz. Şimdi her şey çevrimiçi yapılır ve harika bir web sitesine sahip olmak bile işiniz için iyidir. Ödüllü bir web sitesine sahip olmak, işinizi daha iyi hale getirmek için tamamen değiştirebilir:

 • görünüm ve işlevsellik potansiyel müşterilerinize bıraktığınız izlenimi belirler. Bir işletme sahibi olarak sizi yansıtır. Yani, web siteniz profesyonel görünüyorsa, aynı zamanda profesyonel görüneceksiniz. Potansiyel müşterileriniz güvende hissedecek ve size güveneceklerdir, çünkü ödüllü bir web sitesi oluşturabildiğinizden, başarılı olduğunuzu ve yeterli paranız olduğunu düşünürler, bu da çok sayıda memnun müşteriniz olduğu anlamına gelir. Her şey sunumla ilgili.
 • Ödüllü bir web sitesi daha fazla dikkat çekiyor. Örneğin, medyanın dikkatini çekebileceksiniz ve bu da daha fazla kapsama alanı ve işinizi yaymak ve gelirinizi artırmak için harika bir fırsat anlamına geliyor. Medya kapsamı, hem yerel hem de küresel beklentilerden aldığınız ilgiyi artıracaktır..
 • Herkes çevrimiçi İstatistikler, tüm dünya nüfusunun üçte birinden fazlasının şimdi İnternet’e eriştiğini ve çevrimiçi alışverişin her geçen yıl daha da büyüdüğünü gösteriyor (ve zaten yeterince büyük). Bu, internette var olmanız gerektiği anlamına gelir. Ve ödüllü bir web sitesine sahip olmak bu varlığı daha büyük ve daha güçlü hale getirebilir.
 • Ödüllü bir web sitesi ile SEO sonuçlarınızı iyileştirebilirsiniz. Web siteniz için bir ödül kazanmak için, aldığınız trafiği artırabilecek verimli bir İnternet pazarlama aracı olmalıdır. Ayrıca, en iyi web sitesi ödülleri için yarışmaya girmek istiyorsanız, duyarlı ve kullanıcı dostu optimize edilmiş bir web siteniz olmalıdır, bu yüzden ödüllü bir web sitesi oluşturmayı başarırsanız SEO sonuçlarınızın daha iyi olacağı mantıklıdır..

Ödüllü Web Sitesi Nasıl Oluşturulur?

Harika bir web sitesine sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu bildiğinize göre, özellikle iş açısından bakalım, şimdi web sitenizi geliştirmek ve öne çıkıp ödül kazanabilecek ciddi bir rakip yapmak için yapabileceğiniz şeyler hakkında konuşabiliriz. Bunu yapmak için 5 kolay adımımızı izlemeniz gerekir.

1. Yapı ve Navigasyon

Web sitenizde iyi, sağlam bir yapıya ve navigasyona sahip olmak tutarlı, şeffaf ve kullanıcı dostu bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olabilir. Web sitenizi gezinmek için çok karmaşık hale getirirseniz, potansiyel müşterileriniz hızla ilgisini kaybedecek ve web sitenizi terk edecektir. Bu, gezintinizi olabildiğince kolay hale getirmeniz gerektiği anlamına gelir, böylece ziyaretçileriniz istedikleri yere hızlı ve sorunsuz bir şekilde gidebilir.

Bu durumda, gerçekte “az olan daha fazladır”. Web sitenizin tasarımı söz konusu olduğunda sadelik işe yarar ve mizanpajınızın basit olduğundan ve gezinmenin kolay olduğundan emin olmanız gerekir. Ürün veya hizmet alanınızın ana sayfada açıkça görülebildiğinden ve erişilebilir olduğundan emin olmalısınız. Gezinme çubuğunuz basit olmalıdır; ziyaretçilerinizin nasıl kullanılacağını öğrenmek için derslere katılmalarını istemezsiniz. İster bir cep telefonundan isterse bir masaüstü bilgisayardan eriştiğinizde de duyarlı olması gerekir..

Web sitenizin kullanılabilirliğinin ne kadar iyi ve basit olduğunu kontrol etmenin en iyi yolu, 3 saniyelik kuralı kullanarak test etmektir; İnternet sürümü, tabii ki. Bu kural 1990’larda web tasarımcıları tarafından geliştirilmiştir ve artık bu topluluğun her yerinde kabul edilmektedir. Bu kural, web sitenizin üç saniyeden uzun olmayan bir zaman dilimi içinde ziyaretçilerinizin tüm dikkatini çekmesi gerektiğini söylüyor. Potansiyel müşterilerinizi meşgul etmek için bundan daha fazla zamana ihtiyacınız varsa, kesinlikle onları kaybedeceksiniz. Tümünü kaybetmeyebilirsiniz, ancak ziyaretçilerinizin büyük çoğunluğu.

Web sitenizin bu testi geçecek kadar iyi olduğundan emin olmak istiyorsanız, tüm içeriği netleştirmeniz ve anlaşılmasını kolaylaştırmanız gerekir. Her sayfada çok fazla kaliteli grafik kullanmayın; sadece birkaç tanesi hile yapacak. Ayrıca, ziyaretçilerinizin dikkatini web sitenizde bulunan en popüler bilgilere çekecek bir strateji geliştirmeye çalışmalısınız. Web sitenizde gezinmenin ne kadar sürdüğünü görmek için bir denemede arkadaşlarınızı veya aile üyelerinizi bile kullanabilirsiniz. Bu size web sitenizin kullanılabilirliği hakkında gerekli bilgileri verebilir.

2. Görsel Deneyim

Web sitenizin performansı üzerinde büyük etkisi olan bir diğer önemli faktör, ödül olarak görsel deneyim veya basitçe söylemek gerekirse görsel tasarımdır. Görsel deneyim, güzel bir ana sayfaya sahip olmaktan çok daha fazlasıdır. Ziyaretçiler ve iletmesi gereken mesaj için en iyi kalitede, ilgili ve uygun olmalıdır. Web sitenizin tasarımı, okuyucularınızın sitenizi belirli bir şekilde deneyimlemelerine ve içeriğinizle daha fazla ilgilenmelerine olanak tanır.

Ziyaretçilerinizin ilgisini çekmenize yardımcı olacak görsel bir deneyim oluşturmak için web sitenizin düzgün, kullanımı ve gezinmesi kolay ve sofistike olması gerekir. Bu, görsel deneyim oluşturmanın web sitenizi tasarladığınızda sona erdiği anlamına gelmez, aynı zamanda beyaz alanın uygun şekilde kullanılmasını da gerektirir.

Web sitenizdeki farklı öğelere eşlik eden boşluklara beyaz boşluk denir. Beyaz alanı gerektiği gibi kullandığınızda, zarif bir atmosfer yaratabilecek ve marka konumunuzu iyileştirebileceksiniz. Ayrıca, beyaz alan ziyaretçileriniz ve kitleniz için içerik anlayışını geliştirebilir.

Bu yaklaşım minimalist, estetik ve şıktır ve düzgün bir şekilde kullanılırsa son derece güzel olacaktır. İçeriği çok kalabalık olan bir ana sayfa, bu içerik doğada görsel olsa bile, ziyaretçilerinizi kaotik ve karışık hissettirebilir. Bu nedenle, ödüllü web siteleri çoğu durumda basitlik kullanır ve beyaz alanları iyi kullanır.

3. İçerik

Web sitenizi kitleniz için ilgi çekici hale getirmek için uygun ve yüksek kaliteli içerik oluşturmanız gerekir. Bu içerik ziyaretçileriniz için alakalı olmalı, ancak kısa ve anlaşılması kolay olmalıdır. Web sitenizde oluşturduğunuz içerik şirketiniz, bakış açınız ve iş sloganınız hakkında çok şey anlatıyor. Bilgilendirici, yardımcı ve çekici olmalıdır. Ayrıca, ziyaretçilerinizi iyi bir ruh halinde bırakan ve her zaman daha fazlasını isteyen komik hale getirebilirsiniz..

İçeriğinizi düşündüğünüzde düşünmeniz gereken bir diğer şey de SEO kuralları. Web sitenizin iyi performans göstermesini istiyorsanız, SEO ve Google ve diğer arama motorlarında daha üst sıralarda yer almak için içeriğinizi SEO dostu bir şekilde geliştirmek için neler yapabileceğinizi bilmeniz gerekir. Bu, web siteniz için bir ödül kazanmanıza yardımcı olmayabilir, ancak gelirinizi artırmanıza ve işinizi geliştirmenize ve büyütmenize kesinlikle yardımcı olabilir..

İçeriğiniz ve web sitenizin popülerliğini ve genel performansını nasıl etkilediğini düşündüğünüzde, bunları geliştirebileceğiniz başka bir önemli yolu düşünmeniz gerekir. Müşteri yorumları ve özel fırsatlar eklemek, kitlenizi işletmenizle daha ilgili ve ilgi çekici hale getirmenize yardımcı olabilir.

Bu, özellikle e-ticaret temelinde çalışan bir web siteniz varsa geçerlidir. Bazı olumlu müşteri incelemeleri ve birkaç özel teklif veya kupon kodu veya başka bir promosyon türü görüntülemek, ziyaretçilerinizin istediğiniz işlemi yapmasını sağlayabilir – ürünlerinizi satın alabilir. Dönüşüm oranınız bunlardan yararlanır, ancak daha önce bahsettiğimiz 3 saniyelik kuralı unutmayın. Tüm bunların organize ve ilgi çekici bir şekilde sergilenmesi gerekir.

4. Hız ve Basitlik

Web sitenizdeki gezinme hakkında konuştuğumuzda sadelikten zaten bahsettik, ancak şimdi dönüşüm oranınızı artırmak açısından tekrar konuşacağız. Dönüşüm oranınızı artırmak için basit ve kısa bir ödeme sürecine sahip olmanız gerekir. Ödeme sürecinizi kolay ve anlaşılır hale getirmek, ziyaretçilerinizin çoğuna ürünlerinizi satın alması için gerekli teşviki verecektir. Bunun iyi bir örneği Amazon, zaten basitleştirilmiş ödeme işlemlerine ek olarak tek tıklamayla satın alma seçeneği sundukları için.

Web sitenizin işlevselliği söz konusu olduğunda, basitliğin hemen yanında hız vardır. Görünüşü veya tasarımı sayesinde ödüllü bir web siteniz olamaz. İşlevsellik özellikleri de önemlidir ve hız endişelenmeniz gereken en önemli şeylerden biridir.

Bir kez daha, bu özellikle e-ticaret web siteleri için geçerlidir. Sayfa yükleme söz konusu olduğunda düşük hızın yanı sıra, cep telefonlarında ve cihazlarda web sitesiyle ilgili sorunlar da dönüşüm oranınızı olumsuz yönde etkileyecektir. Elbette, toplam kurumsal gelirlerinizi de olumsuz etkileyebilir. Çeşitli istatistikler, tüm çevrimiçi alışveriş yapanların neredeyse yarısının bir sayfanın yüklenmesi için üç saniyeden fazla beklemeyeceğini ve bir web sitesinin genel hızının söz konusu web sitesine olan bağlılığında önemli bir rol oynadığını göstermektedir..

Hızınızı artırmanın en kolay yolu, mühendislerinizin bununla başa çıkmasını sağlamaktır, ancak web sitenizin hızını artırmak için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır. Tarayıcı önbelleğinden yararlanabilir, açılış sayfası yönlendirmelerini önbelleğe alınabilir, CDN kullanabilir, yönlendirmeleri en aza indirebilir, kodlarınızı en aza indirebilir, kötü istekleri önleyebilirsiniz, vb..

5. Duyarlı Tasarımı Kullanın

Duyarlı bir web sitesine sahip olmak, her türlü ödül için bile dikkate alınması gereken bir koşuldur. Duyarlı tasarım, içeriğinizi ve düzeninizi bilgisayarlar, mobil cihazlar, e-okuyucular, dizüstü bilgisayarlar vb.Gibi herhangi bir cihazda görüntülemenizi sağlar..

Duyarlı bir tasarıma sahip bir web sitesi oluşturmak, çeşitli şekillerde ödeyecek bir yatırımdır. İlk olarak, ziyaretçilerinizin birçok cihazda web sitenizle etkileşime girme şeklini optimize eder. İkincisi, arama motoru trafiğinizi artıracak, bu da olumlu bir SEO etkisine sahip olduğu anlamına geliyor. Ancak duyarlı tasarımla gelen en büyük fayda basit sayılarda yatmaktadır. Ne kadar çok cihaz kaplarsanız, o kadar çok ziyaretçiye sahip olursunuz ve bu iş için harikadır.

Diğer avantajların yanı sıra, duyarlı bir web sitesinin maliyet etkinliği de göze çarpmaktadır. Aynı kitleyi kapsayacak şekilde iki ayrı web sitesi oluşturmak yerine, bunu bir web sitesinin fiyatı için yapabilirsiniz. Ayrıca, bakım maliyetleri çok düşüktür ve bu, duyarlı tasarımın uzun vadede ödeyebileceği başka bir yoldur.

Bugün Şaşırtıcı Web Sitenizi Kurun!

BlueHost’u seçin & Ödüllü web sitenizi oluşturmak için WordPress!

Şimdi başla “

Paketleme

Unutmayın, ödüllü bir web sitesine sahip olmak birçok düzeyde faydalı olabilir ve işletmenizin hayal ettiğinizden daha başarılı olmasına yardımcı olabilir. İçinde yaşadığımız teknolojik gelişmeler söz konusu olduğunda, harika bir web sitesine sahip olmak, büyük bir ürüne sahip olmaktan daha da önemlidir. Web sitenizi oluşturmaya başladığınızda ipuçlarımızın ve püf noktalarımızın yararlı olacağını ve yakında ödüllü bir web sitesi elde edeceğinizi umuyoruz.

Özellikli resim Tasarım Freepik

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector