8 Tomurcuklanan Web Geliştiricileri için Python GUI Çerçeveleri Olmalıdır

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… '8 Tomurcuklanan Web Geliştiricileri için Python GUI Çerçeveleri Olmalıdır
0 8 мин.

python gui çerçeveleri web geliştiricileri


Geliştirme, bir web sitesi oluşturmanın ve daha güçlü bir temele oturtmanın önemli bir bileşenidir. Bir geliştiricinin faydalanabileceği çok sayıda kodlama dili vardır, oysa Python herkes arasında en iyi oyuncudur. Geliştiriciler için etkileşimli bir araç olduğu kanıtlanmıştır.

Programcılar kodları doğrudan Python’da yazmaya başlayabilir, bu da belirli anahtar kelimeleri bilmelerini gerektirir. Bir seçenek Python’da kolayca kullanılan anahtar kelimeler hakkında daha fazla bilgi edinmek, ancak diğeri grafik kullanıcı arayüzünden (GUI) yardım almak.

Bir GUI, üretmeyi planladığınız uygulama ile en alakalı anahtar kelimelerin bir listesini görüntüler. Böylece, geliştiriciler anahtar kelimeleri seçebilir ve kolayca kodlamaya devam edebilir. Yeni ve python’da kodlamaya başlamak için yardıma ihtiyacı olan bir web geliştiricisi, GUI çerçevelerinden yararlanabilir. Bu yazıda, platformlar arası ve kullanımı kolay olan değerli çerçeveleri paylaşıyorum.

1. Kivy

Siteyi ziyaret et “

Kivy, geliştiriciler için cazip bir projedir ve MIT tarafından uygun şekilde lisanslanmıştır. Geliştiricilerin hızlı bir şekilde yeni bir kullanıcı arabirimi oluşturmasına izin veren OpenGL ES 2 üzerine kurulmuştur. Olay odaklı bir çerçeve olarak, ana döngü üzerine kuruludur ve bu da onu oyun geliştirmek için güvenilir bir çözüm haline getirir. Geri aramalar, önceden tanımlanmış bir frekansa veya bir defalık tetikleyiciye ana görünümden yapılır..

Kullanıcı arayüzünü geliştirmenin yanı sıra animasyonlar, widget’lar ve dil hakkında her şeyi yöneten güçlü çerçevelerden biri olarak kabul edilir. Kivy, MacOSX, Windows, Linux, Raspberry Pi, Android ve iOS gibi birden çok işletim sistemiyle uyumludur. Açık kaynak kodu, geliştiricilere mevcut 20 widget’tan herhangi birini yükleyerek veya kodu değiştirerek çerçeveyi özelleştirme özgürlüğü verir.

2. PyQT

Siteyi ziyaret et “

PyQT, C ++ programlama dili ile geliştirilmiştir ve platformlar arası çerçeve içinde en çok tercih edilenidir. Geliştiriciler, müşterilerinin projeleri üzerinde çalışmaya devam etmek için ticari bir lisans almaları gerekirken, yeni başlayanlar ve yeni başlayanlar Qt’nin ücretsiz sürümünü bir topluluk lisansı ile kullanabilirler.

PyQt geliştiriciler topluluğuna uzun süre hizmet veriyor ve yakın zamanda Nokia tarafından satın alındı. Geliştiriciler, API’lerin muhteşem kütüphanesi ve çeşitli endüstriler tarafından kullanılan kullanışlı araçlar için bunu en çok tercih ediyor. Qt ve Python’un bu çerçevede birleşimi kodlayıcıların kodlamayı sıfırdan başlatmasına veya Qt tasarımcısından görsel diyaloglar kullanmasına izin verir.

3. Tkinter

Siteyi ziyaret et “

Tkinter, basit kullanıcı arayüzü nedeniyle varsayılan olarak Python’a eklenir. Basitlik ve grafiksel olarak çekici kullanıcı arayüzü, bu çerçeveyi global geliştiriciler topluluğu arasında popüler hale getirmektedir. Bu aracın eklenen cazibesi, Python lisansı altında bulunan açık kaynak kodudur..

Geliştiricilerin çoğunun Tkinter’e yönelmesinin nedeni, referans kitapları ve kodlar açısından kapsamlı kaynakların bulunmasıdır. Varsayılan bir çerçeve olarak, daha fazla kodlayıcı hayranlık duyuyor ve yeni başlayanlara tercih ediyor. Bu araçla başlamayı planlıyorsanız, şaşırtıcı derecede aktif programcı topluluğundan destek ve rehberlik bulabilirsiniz..

4. WxPython

Siteyi ziyaret et “

WxPython, WxWidgets üzerinde kullanılacak bir sarıcı olarak kabul edilen bir başka açık kaynak çerçevesidir. Daha önce WxWindows olarak bilinen WxWidget, C ++ programlama dilinde geliştirilmiş bir platformlar arası GUI kütüphanesidir. Standart iletişim kutularının yardımıyla, bir geliştirici Windows, Unix ve Mac gibi iyi bilinen işletim sistemleri için uygulama ve araç üretme konusunda uygulamalı deneyim kazanabilir.

Temel uygulama geliştirme için kapsamlı kaynakların yanı sıra, kodlayıcılar yerleştirilebilir pencereler, 2D yol çizim API’si ve kelime işleme ve metin düzenleme için widget’lar gibi diğer araçları kullanabilir. Kodlamadaki bir taze WxPython tarafından sunulan çeşitli demolardan rehberlik alabilir. öğreticiler ayrıca kodlamaya başlamada yararlı olduğunu kanıtladı.

5. PyGUI

Siteyi ziyaret et “

PyGUI, Windows, Unix ve Macintosh için eşit derecede uygun başka bir platformlar arası çerçevedir. Diğer mevcut çerçevelerle karşılaştırmaya çalışırsanız, oldukça basit ve kullanımı kolay görünüyor. PyGUI API’sı, geliştiriciler için hafif bir uygulama olmasını sağlayan Python ile mükemmel şekilde senkronize olur. Yeni Zelanda Canterbury Üniversitesi’nden Dr. Greg Ewing tarafından geliştirilmektedir..

Bu uygulamayı geliştirmenin temel amacı, kodlayıcılar için engel oluşturmadan Python ekosistemine iyi uyan bir çerçeve bulmaktı. Bu çerçevenin temel yararı, grafik kullanıcı arayüzü ile python arasına basit ve kısa bir kod eklemektir. Bu, GUI’nin doğal ve doğuştan bir parçası olarak kod eklenmesini gösterir.

6. PySide

Siteyi ziyaret et “

PySide ayrıca Qt araçları ile tam olarak paketlenmiş bir çapraz platform uygulamasıdır. Standart kütüphaneden bir tane seçmek söz konusu olduğunda inanılmaz bir alternatif araçtır. Yukarıda bu yazıda tartışılan Tkinter gibi ücretsizdir. Tanınmış bir cep telefonu üretim şirketi olan Nokia bu çerçeveyi geliştirmeye başladı..

Desteklenen platformlar arasında Linux / X11, Maemo, Mac OS X ve Windows bulunmaktadır. Çerçevenin Andriod ile uyumlu hale getirilmesi devam etmektedir ve yakında kullanıma sunulacaktır. Ayrıca XML belgeleri, veritabanları, ağ, GUI ve multimedya için uygulamalar oluşturmak için araçlar sunar. PySide’ın temel gücü, kodlayıcıların hızlı bir şekilde PySide çerçevesine geçişine yardımcı olan API’nin PyQt4 ile benzersiz uyumluluğudur..

7. Libavg

Siteyi ziyaret et “

Libavg C ++ ile kodlanmıştır ve Python’u kodlama dili olarak kullanmaktadır. Öğeleri python değişkenleri olarak görüntüleme, setTimeout ve setInterval süreleri, günlük desteği, nihai olay işleme mekanizması vb. Gibi çeşitli özellikleri içeren bir üçüncü taraf çerçevesidir..

Windows, Mac OS X ve Linux’u destekler. Açık kaynak kodlu bir uygulama olan LGPL lisansı altında kullanılabilir. Ürün medyasıyla ilgili uygulamalar için Libavg’ı kullanan birçok tasarımcı, medya sanatçısı ve kodlayıcı bulabilirsiniz. Ayrıca ekran tasarımında kullanılan metin, resim, kamera çıkışı, videolar ve vektör grafikleri içeren çok çeşitli öğeleri de destekler. Çocukların çoklu dokunma işlevi ile oyun oynamasına izin vermek için bir alışveriş merkezine monte edilmiş geniş bir ekranla karşılaşırsanız, büyük olasılıkla, bir libavg ürünü olacak.

8. PyGObject

Siteyi ziyaret et “

PyGObject, geliştiricilerin GNOME Projeleri ve GTK + destekli uygulamalar üzerinde etkili bir şekilde çalışmasına yardımcı olmak için Python için iyi kodlanmış bir uygulamadır. GTK +, GUI’nin diğer işletim sistemleriyle uyumluluğunu sağlayan tam teşekküllü bir uygulamadır. Platformlar arası bir widget olan Windows, Mac OSX ve Linux’u destekler.

Kendisi, kod tabanı ve diğer projeler için yararlı bir kaynak olarak kanıtlanabilen, temel sınıf ve ortak formların sunduğu platformlar arası bir uygulama olan GObject ile entegrasyona sahiptir..

Son sözler

Bunlar GUI çerçevesi arasında yeni başlayanlar için olduğu kadar profesyoneller için de saygın isimlerdir. Bir web geliştirme projesinin güvenliğini sağlamak kesinlikle daha kolaydır, ancak kolaylıkla ve doğrulukla kodlamak oldukça zordur. GUI çerçevesinin yardımıyla, bir anahtar kelimeyi araştırmak için zaman harcamak yerine bir kod için kullanabilirsiniz.

Asad Ali, 7 yıllık e-ticaret SEO’su, tasarım optimizasyonu ve kullanıcı deneyimi konularında geniş bir deneyime sahip bir dijital pazarlama uzmanıdır. Şu anda GO-Gulf’da çalışıyor. web geliştirme ajansı Dubai kurumsal sektöründe faaliyet göstermektedir. Ona ulaşabilirsiniz LinkedIn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector