Affiliate Marketing Blog Nasıl Başlar?

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'Affiliate Marketing Blog Nasıl Başlar?
0 24 мин.

bağlı kuruluş pazarlama blogunu başlat


“4 Saatlik Çalışma Haftası” adlı kitap, yayınlanmasından bu yana insanların zihninde birçok heyecan verici fikir uyandırdı. Her zamankinden daha fazla insan pasif bir gelir akışı inşa etmek istiyor ve onları kim suçlayabilir? Kimse her ay binlerce dolar pasif gelir elde etme fikrine karşı koyamaz, ancak çok azı bunu orada yapar. Her hafta birkaç saat çalışarak tüm bu parayı kazanabileceğiniz doğrudur, ancak projenizin ilk aşamasında inanılmaz miktarda çalışma yapılacaktır..

Böylece zengin hızlı planları almayı unutabilir ve pasif gelir akışını kendiniz için oluşturmak için gereken işi yapmaya odaklanabilirsiniz. İyi haber şu ki, yeni çevrimiçi girişiminizi başlatmak için gereken işi ve çabayı göstermeye istekliyseniz, kesinlikle iyi para kazanabilirsiniz. İlk satışınızı yapma duygusunu kavradığınızda, bu motivasyon patlamasını durdurmazsınız. Daha fazlasını yapmaya devam etmek ve tüm bu tatlı parayı cebinize koymak için motive edecek.

Bağlı kuruluş pazarlama işi yıllar içinde çok fazla değişmez ve başarı formülü, nişinizden bağımsız olarak, eskisi gibi hemen hemen aynıdır. Hangi ürünü tanıtacağınızı belirledikten ve web sitenizi oluşturduktan sonra, tek işiniz blogunuzu pazarlamak ve trafik oluşturmak olacaktır. Blogunuz için iyi reklamlar ve iyi yayınlar yazmak da bol miktarda pratik gerektiren önemli bir beceridir, ancak yeterince yakında ilgileneceksiniz.

Bu makalede, iyi bir bağlı kuruluş pazarlama blogu yapan şeyleri inceleyeceğiz. Sürecin ana adımlarını paylaşacağız ve bunları gerçekleştirmeniz gereken bireysel görevlere ayıracağız. Bir bağlı kuruluş pazarlama blogu birkaç çok basit içerikten oluşur, bu nedenle burada dikkat ederseniz ve harekete geçerseniz, sağlam bir tane oluşturma yolunda iyi olacaksınız. Daha fazla uzatmadan, şimdi bir bağlı kuruluş pazarlama blogunu nasıl başlatabileceğinize bakalım!

Niş Seçimi

Bir niş seçmek, işinizi seçmektir ve çoğunlukla kişisel tercihler ve muhtemelen bilgili veya ilgilendiğiniz bir şey etrafında döner. Oraya gitmeden ve onunla insanları hedeflemeden önce ne tür bir web sitesi oluşturacağınıza karar vermeniz gerekir..

Etrafınızda ne içerik üreteceğinizi ve ne tür ürünler tanıtacağınızı biliyorsanız, başarıya bir adım daha yaklaşmış olursunuz. Ancak hala bilmiyorsanız, zaman ayırın ve araştırmanızı yapın, çünkü bu süreçteki en ezici adımlardan biridir. Analiz felçlerine kolayca yakalanabilirsiniz, bu yüzden acele etmediğinizden emin olun.

Bu bölümde size yardımcı olacak aşağıdaki soruları cevapladık. Bu bölümün sonunda, web’deki en iyi performans gösteren 10 nişin bir listesini de veriyorum, bu yüzden sizin için çok daha kolay.

Ne Bilginiz veya İlginizi Çekiyor?

İç tasarım, sıhhi tesisat, açık hava etkinlikleri veya kıyafetler gibi bir şey hakkında tutkuluysanız, seçim yapmak oldukça kolaydır. Zaten bilgi sahibi olduğunuz ve tutku duyduğunuz bir şey üzerinde çalışmak çok daha kolaydır. Bunlardan en az birkaçını bulabilirseniz, araştırmanızı ilerletmek için ayarladığınızdan.

50 Blog Yazısı Ne Yazabilirsiniz Sence?

Bir otorite web sitesi oluşturmak için, içerik oluşturma sürecinde ayak parmaklarınızın üzerinde olmanız gerekir. Seçtiğiniz konu yeterince derinliğe sahip olmalıdır, böylece bunun için bol miktarda içerik yazabilirsiniz. Bu, SEO açısından ve kullanıcı için de önemlidir. Yüksek kaliteli ve kullanışlı içerik yazmak, sitenizdeki kullanıcıları ilgilendiren şeydir ve satış ortağı bağlantılarınızı tıklamaları için yeterince ilgi çekecek şeydir. Bir konuda ne kadar yüksek kaliteli içeriğe sahip olursanız, okuyucuların ürünleri sitenizden satın almaya yetecek kadar ciddiye alması daha olasıdır.

Seçtiğiniz Nişte Yeterli Para ve İlgi Var mı?

Bir şeye tutkulu olmak bir şeydir, ancak yeterince para yoksa, bağlı kuruluş pazarlamasında bundan kaçamazsınız. Ne yazık ki, karlı bir çaba sarfetmek istiyorsanız, para her zaman tutkuyu koyar. Bu nedenle aniden bir niş olmadan kalırsanız, tekrar etrafınıza bakın. Başka bir şey hakkında yeterince bilginiz yoksa, size para kazandırırsa her zaman öğrenebilirsiniz.

Sitenizden bilgi okumaya ve okumaya gelen ilgili okuyucuların önemini vurgulamam gerekmiyor. Bazı ürünleri satın almak için istekleri varsa, işi bitireceklerdir, bu yüzden eğer yapabiliyorsanız güçlü bir satın alma niyetine sahip insanları olan bir niş hedefleyin.

Seçtiğiniz Niş’te Ne Tür Ortaklık Programlarını Kullanabilirsiniz?

Her ürün Amazon’un bağlı kuruluş programı aracılığıyla satılamaz, bu nedenle nişinizi oluşturduktan sonra yapılacak çok sayıda arama vardır. Katılmak ve ürünlerini tanıtmak için çok sayıda bağlı kuruluş programı varsa, o zaman harika. Farklı bir niş aramanıza gerek kalmayacaksa, uygun bir ortaklık programı olmadan onunla para kazanmayacaksınız..

En İyi Performansa Sahip 10 Niş

Bahsettiğim gibi, iyi paraya sahip olan bazı harika performans nişleri var. Onlara bakın ve belki de kendi yolunuzu bulacaksınız. Bunların zaten oldukça sağlam bir rekabete sahip olduğunu unutmayın, bu yüzden A oyununuzu rekabet etmek için getirmeniz gerekecek.

 • Sağlık
 • Fitness
 • Kilo kaybı ve Egzersizler
 • Evcil Hayvanlar
 • Flört ve İlişkiler
 • Çevrimiçi Para Kazanma
 • Hobiler (Golf, Açık Hava Aktiviteleri, Doğa Yürüyüşü)
 • Bloglama, SEO, Çevrimiçi Kurslar
 • Gadget’lar ve Teknoloji

Nişinize SEO Bakış Açısından Bakın

Sonunda blogunuzu belirli bir niş üzerinde oluşturmaya karar vermeden önce anahtar kelime araştırması yapmayı düşünmenizi öneririm. Kullanıcıların konularınızı Google’da arayıp aramadıklarını bilmek iyidir. Eğer öyleyse, sadece seçtiğiniz niş yüksek talep olduğunu kanıtlayacak ve sitenize trafik almak daha kolay olacaktır. Değilse, yeniden düşünmeniz gereken bazı şeyler var, ancak niş hala çalışmak için iyi olabilir.

Satış Ortaklığı Programlarını Arayın ve Araştırın

Ne tür bir niş ile çalışacağınızı bildiğinizde, bağlı programlar için keşfe başlama zamanı. Makalenin önceki noktalarını izlediyseniz, muhtemelen birkaç bağlı kuruluş programına zaten göz atmışsınızdır. Daha fazlasını kontrol etmenin ve çok daha derine inmenin zamanı geldi. Her bağlı kuruluş ağının farklı bir sisteme uymak ve bu sistemde çalışmak için farklı gereksinimleri vardır, bu nedenle birini seçmeden önce yapılması gereken çok şey vardır.

Doğru bağlı kuruluş programını bulmak için çok fazla zaman ayırmaya değer, çünkü burası gelirinizi alacağınız yerdir, bu yüzden mümkün olan en iyi seçimi yapmak istersiniz. Çalışmak için bir satış ortağı ağı seçerken dikkat etmeniz gereken temel noktalar şunlardır.

Programı Ne Tür Pazarlamacılar Kullanıyor??

Seçtiğiniz ağın popülaritesini görmeniz ve onu kullanan başkalarının onayını okumanız önemlidir. Diğer pazarlamacıların seçtiğiniz bağlı kuruluş programı ile çalıştığından ve başarılı olduklarından emin olmanız önemlidir, böylece programınızı kullanmanın olası başarı başlığını bilirsiniz..

Ürünler İçin Ne Kadar Komisyon Sunuyor??

Her program, ürünlerinden birini sattıktan sonra kazanacağınız belirli bir miktara sahiptir. Ne kadar yüksek komisyon alırsanız o kadar çok para kazanırsınız. Bunları ele alalım örneğin:

 • Amazon, her farklı ürün için farklı komisyonlar sunar, bu yüzden gerçekten bağlıdır. Bu komisyonlar% 1 ila% 10 arasında değişir, bu çok fazla değildir, ancak hala kazanılacak biraz para vardır.
 • ClickBank yalnızca dijital ürünler sunar, ancak komisyonları çok daha yüksektir. Ürünlerinin çoğu için% 10 -% 75 komisyon alabilirsiniz, bu da akışı başlattıktan sonra gerçekten iyi para kazanmanızı sağlar.
 • Diğer dijital ve fiziksel ürünler için en az 30-50 $ komisyon alın. Örneğin web barındırma ele alalım. Ticari barındırma sağlayıcılarının birçoğu size yeni bir müşteri almak için 50 dolardan fazla para veriyor.

Ürünleri önemsiyor musunuz?

Bağlı kuruluş pazarlamasında başarılı olmak için, sattığınız ürünler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Ayrıca niş içinde ve yüksek kalitede alakalı olması gerekir.

Satmak için ürüne inanmanız gerekir, çünkü blog’unuzun okuyucularına sunmakta zorlanırsınız. Bilgili olmak, okuyucularınıza güven de sağlayacaktır, bu da onlara bir şeyler satmak istiyorsanız anıtsal olarak önemlidir..

Bağlı Kuruluş Ürünlerinizi Akıllıca Seçin

İdeal bir durumda, satmak için çok sayıda ürün içeren ve çok sayıda bağlı kuruluş programı aracılığıyla bir niş seçtiniz. Bu durumda, topluluğunuza sunabileceğiniz çok sayıda ürününüz var, ancak aynı anda çok fazla ürünle çalışmaz. Başlangıç ​​için iki veya üç ile devam edin. Ürünlerinizi itmeden ve satın almalarını istemeden önce kendinizi güvenilir bir birey olarak kurmalısınız..

Ürün tanıtımı çalışmalarınızın ilk adımı ürünü kendiniz satın almaktır. Kesinlikle tanıttığınız her ürünü satın almak zorunda değilsiniz, ancak ürüne sahip olarak ve ürünü kullanarak daha güvenilir bir şekilde tanıtabilirsiniz ve bu, kitlenize güven oluşturma konusunda önemlidir.

Web Sitenizi Oluşturun

Nişinize karar verdikten sonra, kendinize bir ortaklık programı ve tanıtmak için ürünler bulduğunuzda, sürecin teorik ve araştırma kısmı yapılır. Ellerinizi kirletmenin ve yeni blogunuzu sıfırdan oluşturmaya başlamanın zamanı geldi. Neyse ki, bu oldukça kolaydır ve yapılması için kapsamlı bir teknik bilgi gerektirmez. Ancak kodlama becerileri, eğer bazılarınız varsa veya sahip olan birini tanıyorsanız kesinlikle kullanışlı olacaktır..

Buradaki her adıma ne kadar fazla zaman ve ilgi ayırırsanız, o kadar iyi blog oluşturacaksınız. Ancak bunlardan da geçebilir ve blogunuzu önümüzdeki 24 saat içinde hazır hale getirebilirsiniz. Bunu nasıl seçeceğiniz size bağlı, en basit formlarında atmanız gereken adımlar.

Alan Adı Satın Alın

Yaratıcı olma ve yeni web siteniz için bir sürü alan adı için beyin fırtınası yapma zamanı. İdeal bir senaryoda, nişinizle ilişkilendirilebilecek bir şey olmalı, ancak mutlaka olması gerekmez. En önemli şey, mümkün olduğunca akılda kalıcı hale getirmek ve .com uzantısına sahip olmaktır.

Web’de, seçtiğiniz alan adının kullanılabilir olup olmadığını görebileceğiniz ve varsa satın alabileceğiniz çok sayıda alan adı hizmeti vardır. En popüler olanlar GoDaddy ve NameCheap’tir. Ancak, barındırma sağlayıcınız tarafından sağlanan alan adı hizmetini de kullanabilirsiniz.

Bunu yapmak gerçekten çok basit. Sadece alan adınızı arar, bulursunuz, satın alırsınız, yapılır. Genellikle bir alan adının maliyeti yaklaşık 10 ABD dolarıdır, ancak bazı durumlarda 500 ila 1000 ABD dolarına kadar veya daha fazlaya mal olabilir..

Web Hosting Hizmeti Alın

Hosting, web sitenizin saklanacağı alandır. Kiraladığınız alan, internette kendi küçük adanız olacak. Barındırma hizmetleri bu gün oldukça ucuz, harika barındırma hizmetleri ayda yaklaşık 3 $ ila 5 $ arasında mevcut.

HostGator Bulut hizmeti gerçekten iyi bir performans sergiliyor ve blogunuz için kesinlikle mükemmel olurdu. Aylık 5 $ karşılığında yüksek hızlı bir pakettir ve şirket ayrıca güvenebileceğiniz ücretsiz bir müşteri desteği sunar.

WordPress’i yükleyin

Alan adınızı ve web üzerindeki kendi küçük alanınızı aldıktan sonra, bir web siteniz de var.

WordPress, bir blog ve bu konuda başka bir web sitesi çalıştırmak için mükemmel olan dünyanın en ünlü içerik yönetim sistemidir. Kullanımı ücretsiz ve çok kullanıcı dostudur. Dolayısıyla, çok fazla teknik bilgiye sahip olmasanız bile, blogunuzu çok kolay bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

WordPress’i yüklemek fazla çaba gerektirmez. Çoğu barındırma sağlayıcıları bunun için tek bir tıklama yüklemesi sunar, bu yüzden tek yapmanız gereken simgesini bulmak ve tıklamaktır. WordPress’i manuel olarak da yükleyebilirsiniz, ancak bu daha uzun bir süreçtir ve bazı BT becerileri gerektirir. Sunucunuza yüklenmesini bekledikten sonra siteniz çalışır durumda olacak.

Tema Seçme ve Yükleme

WordPress ile ilgili en güzel şey, kullanımının gülünç derecede kolay olmasıdır. Basitleştirilmiş tema sistemi sayesinde web sitenizi isterseniz her dakika tamamen farklı hale getirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken ücretsiz veya ücretli bir tema indirmek ve temalar menüsünden etkinleştirmek.

WordPress’te yüz binlerce tema arasından seçim yapabilirsiniz, bu yüzden kendinizi kaptırın. Birçok ücretsiz olan var, ancak gerçekten yüksek kaliteli bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, bir tema satın almalısınız. Genellikle 60 dolara mal olurlar ve kesinlikle ücretsiz bir temanın size göre çok daha iyi hizmet ederler.

Temanızı aldıktan sonra, web sitenizi istediğiniz şekilde düzenlemek için kullanabileceğiniz bir dizi özelleştirme seçeneğiniz olacaktır. Her şey yerine oturduğunda, kullanıcıların yayınlarınızı okumak ve yaptığınız içeriği görmek için ziyaret edebilecekleri iyi tasarlanmış bir web siteniz olur..

Yeni Blogunuz İçin Harika İçerikler Üretin

Artık çalışır durumda olan bir web siteniz olduğuna göre, bundan bir şeyler yapma zamanı. İşte en başta bahsettiğim zor iş bölümü. İçerik oluşturmak, bağlı kuruluş pazarlama işinin en çok zaman alan parçasıdır. Yüksek kaliteli ve okuyucu için yararlı bir şey yazmak. “İçeriğin kraldır” ifadesi oyuna girdiği yerdir..

Bu bölümde, satış ortağı ürünlerinizi tanıtmak için yazabileceğiniz ve kullanabileceğiniz çeşitli blog yayınları hakkında konuşacağım.

Ürün İncelemeleri Yapın

Ürün incelemeleri yazmak, bağlı kuruluş ürünlerini sergilemenin ve kitlenize faydalı bir şey sunmanın en basit yollarından biridir. Bağlı kuruluş pazarlamacıları için en yaygın modellerden biridir ve tüm internet üzerindeki insanlara milyarlarca dolar kazandırmıştır..

Kavram basit. Nişinizde bir ürün seçin, deneyin, analiz edin ve hakkında yorumunuzu yazın. Ürünle ilgili beğendiğiniz ve beğenmediğiniz şeyler hakkında açık ve dürüst olun ve mümkün olduğunca çok kişisel görüşünüzü paylaşın.

Bugün çoğu insan dışarı çıkmadan önce yeni bir telefon veya başka bir ürün satın almadan en az bir incelemeyi okuyor. Bazı harika yorumlar üreterek bundan kesinlikle yararlanabilirsiniz..

En İyi Listeleri Yaz

Belirli bir sorunu çözmek için en iyi ürünleri biliyor musunuz veya 2018’in en iyi kitaplarının bir listesine mi sahipsiniz? Onlar hakkında bir blog yazısı yapın. En iyi listeler, kitlenizin dikkatini çekmek ve aynı anda çok sayıda ürünü göstermek için harika bir yoldur.

İşte iyi bir örnek: WordPress’i Kullanmanız İçin 25 Neden

Sık Sorulan Soruları Yanıtlayın ve Sık Karşılaşılan Sorunları Ele Alın

Aslında insanların çoğu zaman ne istediğini ve hangi tür sorunlara çözüm bulmaları gerektiğini araştırabilirsiniz. Bunun için harika bir araç MOZ’ların anahtar kelime gezgini. Hedeflemek istediğiniz belirli bir soruyu veya anahtar kelimeyi yazmanız yeterlidir ve sonuçlarla sizi vurur. Aylık arama hacmini, konuyla ilgili ne tür yayınlar yazdığını ve daha fazlasını göreceksiniz..

Anahtar kelime araştırması yaparak çıkarabileceğiniz çok sayıda veri var ve okuyucularınızdan çok fazla ilgi çeken yayınlar yazmanıza yardımcı olacak.

Eğiticiler ve Kılavuzlar

İnsanların yeni beceriler öğrenmesine veya daha iyi bir şey yapmasına yardımcı olan eyleme geçirilebilir bilgiler, her kitleye büyük değer verir. Pek çok bağlı kuruluş pazarlamacısı, kitlelerine biraz ilgi uyandırmak ve posta listelerine abone olmalarını sağlamak için bir e-kitap gibi ücretsiz bir ürün sunmaktadır. Sağladığınız ürün gerçekten yüksek kalitede ise, sitenize de çok fazla trafik getirecektir. İnsanlar her zaman yeni şeyler öğrenmek ve gerçekten yararlı olan bir şey okumak istiyorlar, bu yüzden bundan faydalanın!

Evergreen İçeriği

Kısa vadeli, mevsimsel içerik kısa vadeli hedeflere ulaşmak için iyidir. Kesinlikle Noel özel ürünler yapmalı ve niş talep ederse, mevsime göre içerik oluşturmalısınız. Ancak blogunuzda her zaman yeşil içerik olması çok önemlidir. İnsanların geri döneceği bir şey ve her zaman pazarlayabileceğiniz ve trafik almayı bekleyebileceğiniz bir içerik parçası. Dökmeyen direklerin raf ömrü en uzundur.

Bunlar genellikle bir kullanıcının belirli hedeflere ulaşmasına yardımcı olan yararlı ipuçlarının listeleridir. Arabanızın spot ışığını ayarlama kılavuzu gibi. Araba parçaları nişinde çalışıyorsanız bu harika bir parça olurdu. Otomobillerde her zaman spot ışıkları olacak ve birileri her zaman kendi ayarlarını ayarlamak isteyecektir. Burada ne aldığımı görün?

Her Zaman Miktarın Üzerinde Kaliteye Git

Bu bir yazı türü değil, aynı şeyden bahsetmek önemlidir. Kitleniz tarafından derinden değerlenen ve sık sık paylaşılan iyi yazılmış bir yazı en yüksek değere sahiptir. Gerçekten bir amacı olmayan ve sadece orada olmak için diğer kötü yazılmış 10 yazıdan çok daha değerlidir. Bu nedenle, gönderilerinizin her birinden en iyi kaliteyi elde etmek için şu ipuçlarını izleyin:

 • Konuşkan olun ve kendi benzersiz yazı stilinizi oluşturun. Ne söylemek istediğinizi ve nasıl söylemek istediğinizi öğrenin. Ne tür bir izlenim bırakmak istiyorsun??
 • Gönderilerinizin her birine alakalı ve yüksek kaliteli resimler ve Infographics ekleyin.
 • Bahsettiğiniz konuyla ilgili alakalı videolar varsa yayınınıza bir video ekleyin. Eğer kendi yapmak artı puan. Videonun üretebileceğiniz en güçlü içerik parçalarından biri olduğunu ve çoğu insanın kapsamlı yayınları okumak yerine birini izlemeyi tercih ettiğini unutmayın.
 • Gönderilerinizin her birinde okunabilirlik denetleyicisi kullanın. Yoast SEO’nun kendi okunabilirlik denetleyicisine sahip olmasına rağmen, kullanabileceğiniz başkaları da vardır. Flesch Reading Ease test cihazını kontrol edin veya Okunabilir .
 • Bildiğiniz şeyler hakkında yazın ve sıradan şeyleri olağanüstü hale getirmeye çalışın. Bu, her zaman akıllara durgunluk veren bir şey söylemeye çalışmaktan daha iyi çalışır.
 • Kaliteyi üretmek için zaman ayırın, acele etmeye gerek yok. Bir hafta boyunca üzerinde çalıştığınız bir yazı ile her gün bir yazı yazmaktan çok daha fazlasını başarabilirsiniz. Peki, yazınızın ne kadar iyi olduğuna ve diğer birçok şeye bağlıdır. Ama bu genellikle başparmak için iyi bir kuraldır.

Blogunuzu Pazarlama ve Kitle Oluşturma

İçeriğinizi tanıtmak için onu oluştururken yaptığınızdan daha fazla veya iki kat daha fazla zaman harcamanız gerektiğini söylüyorlar. Bu nedenle, bir yayın oluşturmak için bir hafta geçirdiyseniz, onu tanıtmak için en az bir hafta, hatta iki hafta harcamalısınız. Yine de blogunuzu pazarlama hakkında birçok yol vardır ve ben bu bölümde konuşacağım.

Gönderilerinizi Tanıtmak için Sosyal Medyayı Kullanın

Bir kitle oluşturmanın en yaygın yollarından biri sosyal medyadır. Neredeyse herkes içerik keşfi için favori sosyal medya platformunu kullanıyor, bu yüzden yeni okuyucular toplamak ve ilişkiler kurmak için harika. Nişinize, sektörünüze ve kitlenize bağlı olarak Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn, Instagram veya Pinterest’i kullanabilirsiniz.

Blogunuz için bir sosyal medya profili oluşturun, yayınlarınızı tanıtın ve bir kitle toplamaya başlayın.

Bu Harika Araçlardan Bazılarını Kullanın

Tiberr – Bu, aynı anahtar kelimelerle çalışan blogların yorum bölümlerini bulmanıza yardımcı olacak harika bir araçtır. Ardından yorum bölümlerine yazarak yayınlarınızdan birine bağlantı ekleyebilirsiniz. İçeriğinizi zaten görmekle ilgilenen gözlerin önüne getirmenin harika bir yoludur.

Tampon – Bu, yayınlarınızı planlamanıza ve takip etmenize olanak tanıdığı için en harika sosyal medya pazarlama araçlarından biridir. Çok sayıda sosyal medya platformunu işleyebilir ve kitlenizi tek bir yerden güncel tutmanızı kolaylaştırır.

Blog Yazı Başlığı Analizörü – Blog yayınınızın başlığı, tüm okuyucularınızın sosyal medyada ve içerik için keşif için gittikleri diğer her yerde görecekleri ilk şeydir. Bu sizin ilk izleniminiz, bu yüzden analiz etmek ve mümkün olduğunca güçlü olduğundan emin olmak çok önemlidir.

Duygusal Pazarlama Değer Analizörü – Pazarlama değeri analizörü aynı zamanda başlıklarınızı incelemek ve değerlendirmek için bir araçtır. Başlığınızın ne kadar güçlü olduğuna dair şeffaf bir grafik ve nereden iyileştirebileceğinizle ilgili ipuçları verir..

Grammarly – Dilbilgisi tam olarak bir pazarlama aracı değildir, ancak metniniz yanlış yazılmış kelimeler ve diğer yazım hatalarıyla doluysa, bu kesinlikle pazarlamanız için iyi olmaz. Grammarly, metninizde yapmış olabileceğiniz kusurları tespit etmenize ve düzeltmenize yardımcı olmak için harika. Kullanmak da ücretsiz!

Mesajlarınızı Her Zaman Amaç ve Kitleyi Netleştirin

Bu ikisi, yazınızın içeriğini ve bağlamını öne çıkarır. Hedef kitlenizi ve elinizdeki konuyu net bir şekilde anlayın. Kitlenizin kim olduğunu, ne tür soruları olduğunu, hangi zorluklarla karşılaştıklarını ve neyi başarmak istediklerini bilmelisiniz..

Bunu bulmanın en iyi yolu, anahtar kelime araştırması yapmak ve bireysel soruların aylık arama hacimlerini görmek. İnsanların ne aradığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için MOZ kaşifini, Google AdWords’ü veya Google Arama Trendleri’ni kullanabilirsiniz..

Gönderilerinizin Her Biri İçin İyi SEO Uygulaması

İyi bir SEO uygulamaları, bağlı bir blog söz konusu olduğunda ana pazarlama araçlarınızdan biridir. SEO’yu perspektif içinde tutmazsanız, çok fazla görünürlükten kaçarsınız. Yayınınızın temel SEO’sunun her zaman kontrol altında olduğundan emin olmak için bu temel SEO prensiplerini izleyin.

İlk ve en önemli şey, Yoast SEO eklentisi, çünkü harika. Size bir SEO değerlendirmesi verecek ve burada bahsettiğim her şeyi hatırlatacak.

 • Bir gönderiye yüklediğiniz her resmin alt metnine ve başlığına anahtar kelimelerinizi ekleyin.
 • Anahtar kelimelerinizi yayının başlığına ekleyin.
 • Anahtar kelimelerinizi yayının meta açıklamasına ekleyin
 • Anahtar kelimelerinizi yayınınızın ilk paragrafına ekleyin.
 • Yayınınızın yaklaşık% 80’inin aktif sesle yazılması gerekiyor, çünkü pasif ses çok daha az güçlü.
 • Cümlelerinizin çoğu 20 kelimeden az olmalıdır, bu yüzden okunmaları her zaman kolaydır.

Sonuç

Tek bir gönderi, bağlı kuruluş pazarlama işini yürütmenin her bir düğüm ve sarsıntısı hakkında konuşmak için yeterli değildir, ancak bir başlangıçtır. Blogunuzu henüz başlatmadıysanız, sorun değil, ihtiyacınız olan tüm araştırmaları yapın ve hazır olduğunuzda başlayın.
Umarım bu makale aracılığıyla yeni bir şeyler öğrenmenize yardımcı olmuş ve okumaktan zevk almışsınızdır. Bir sonraki bölümde görüşmek dileğiyle!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector