Barındırma Sağlayıcısını Değiştirmeniz Gerektiğini Onaylayan İşaretler

web barındırma sağlayıcısı ne zaman değiştirilir


Web hosting her web sitesinin temelidir. Bir inşaat durumunda olduğu gibi, temel iyi değilse, bina er ya da geç yıkılır. Bu, web siteleri için de geçerli olabilir. Barındırdığınız web barındırma sağlayıcısı güvenilir hizmet ve destek sağlayamıyorsa, web siteniz çok fazla.

Bu yazıda, başka bir daha iyi barındırma sağlayıcısına geçmenin zamanı geldiğini size bildirecek en yaygın işaretleri ortaya çıkaracağım. Unutmayın, şirket değiştirmek, gerekli şu anda web sitesi ile yaşadığınız sorunları kurtulmak olmaz, yine de gelebilecek olumsuz etkileri en aza indirecek güvenilir bir hosting sağlayıcısı bulmak gerekir.

Korkunç müşteri ve teknik destek

korkunç web barındırma desteği

Hosting firmalarının en yaygın sorunu destek. Yüksek miktarda yardım talebi ve eğitimsiz veya desteklenmeyen kişisel destek nedeniyle, istemcileri yanıtlama ve sorun çözme hızını önemli ölçüde yavaşlatabilir.

Her telefon görüşmesinde hemen cevap vermemenin normal olduğunu düşünüyorum. Ama ne kadar beklemelisin? Biriyle temasa geçmek için bir saat bekler misin? E-postanıza yanıt almaya ne dersiniz? Deneyimlerime göre, son derece meşgul olsalar bile, bir e-postaya herhangi bir yanıt almak 30 dakikadan fazla sürmemelidir. Saatler veya günler beklemek zorunda kalırsanız, bu korkunç.

Çok uzun duruş süreleri ile güvenilir olmayan servis

Muhtemelen sadece bulut barındırma% 100 çalışma süresi garantisi sunabilir, ancak her zaman bir tür problem yaşama şansı vardır. Paylaşımlı barındırma kullanırsanız kapalı kalma süresi daha yüksektir. Ancak web siteniz ne sıklıkta kullanılamıyor ve normal standartlara ne kadar uyması gerektiği?

Müşterilerinizin sitenize erişemedikleri ve hizmetinizi kullanamadıkları veya ürünlerinizi satın alamadıkları için sinir bozucu olmasının yanı sıra, güvenilir olmayan bir hizmet de bir arama motoru cezasına yol açabilir. Google sitenizi çalışmama süresi boyunca ziyaret ederse, boş bir sayfa gibi görür ve artık çok fazla önem vermez ve arama sonuçlarında aşağı iter.

Güvenli olmayan sunucu ortamı ve web sitesi korsanlığı

web hosting güvenliği

Oh hayır! Web siteniz tekrar saldırıya uğradı, yönetici şifresi sıfırlandı ve site istenmeyen ve alakasız içerik gösteriyor. İlk kez mi oldu? Öyleyse, büyük olasılıkla web sitenizdeki kodda bilgisayar korsanlarının veritabanınıza girmesine veya dosyaları değiştirmesine izin veren bir güvenlik açığı vardır. Sorunu bularak ve çözerek güvenli hale getirmelisiniz. Sunucu saldırıya uğruyorsa ve bu konuda hiçbir şey yapamazsanız ne olur? Bu sorun devam ederse ve barındırma şirketi sorunu çözemezse ne olur? Ağlarını güvence altına alabilecek bir barındırma şirketi bulun ve sorunları düzeltebilirler.

Yavaş web siteleri ve zaman aşımı bağlantı hataları

Yakın zamanda yapılan bir anket, internet kullanıcılarının çok sabırsız olduğunu ve arama ve bilgi aradıklarında cevapları anında istediklerini gösteriyor. İnternet kullanıcılarının% 65’inden fazlası yavaş yüklenen web sitelerini terk edecek. Yavaş bir sunucu, web sitesi trafiğinde büyük düşüşe neden olabilir ve işinize gerçekten zarar verebilir. Genellikle yavaş bağlantılar bağlantı hatalarına yol açar ve sitenizi hiç yüklemez. Bu her gün gerçekleşirse, muhtemelen geçiş yapmanız gerekir.

Web siteniz için gerekli eksik teknik özellikler

Paylaşılan bir ana bilgisayarda bir WordPress blog’u veya bir Joomla web sitesi kurmak çok standart özelliklerdir. Birçok standart özellik sunan barındırma sağlayıcıları var, ancak bazı daha gelişmiş şeyler söz konusu olduğunda bunu yapamazlar, bunun yerine teknik bilgiye sahip değildirler veya sunucu ortamları değişiklikleri yapmasına izin vermez.

Bunun çok basit bir örneği, dosya izninin değiştirilmesi olabilir. Dosya izninin 777 olarak değiştirilmesi güvenlik sorunlarına neden olabilir; ancak standarttan başka dosya yapılandırması gerektiren eklentiler ve uzantılar da vardır. W3 Önbelleği, siz doğru dosya izinlerini ayarlayana kadar WordPress sitenizde çalışmaz. Bu, kurtulmak istediğiniz bir sınırlama ise, yeni bir şirket arayın.

Fiyatlandırma yapısında ve gizli ücretlerde köklü değişiklikler

web hosting fiyat değişikliği

Bu web şirketleri arasında bir tanıtım, yeni müşteriler için düşük fiyat sunmak ve hesap yenilemelerinde daha yüksek bir oran sunmak için ortak bir pazarlama stratejisidir. Müşterileri bu gerçek hakkında bilgilendirirlerse, bununla ilgili yanlış bir şey yoktur. Orada, ancak web onların yenileme fiyat ne olduğunu söylemeyeceğim sağlayıcıları barındırma vardır ve onlar sadece önceden haber vermeden sizden talep edecektir. Şartları her zaman dikkatlice okuyun ve hesap yenilemelerine ilişkin bir şey bulamazsanız veya şüpheli bir şey olursa bunlardan kaçınmalısınız.

Gizli ücretler de büyük bir sorun ve olumsuz bir işaret olabilir. Bir web sitesinin güvenlik eksikliği nedeniyle saldırıya uğradığı durumlar olmuştur, ancak bir yedeği vardı ve müşteri geri yükleme talebinde bulundu. Şirket siteyi restore etti ve mükemmel çalıştı, ancak müşteriyi gerçek hosting planından daha fazla ücretlendirdiler. Bu bir kez olursa, tekrar tekrar gerçekleşme olasılığı daha yüksektir. Yani gizli barındırma maliyetlerinin farkında olun.

Sonraki katman barındırma için yükseltme olanağı yok

Web siteniz büyümeye başlıyor, işiniz de büyüyor ve aniden web sitenizin çok fazla kaynak kullandığını ve sunucuyu dengelemek için kapatması gerektiğini barındırma şirketinizden bir arama veya e-posta bildirimi alıyorsunuz. Ne?! Web siteniz aniden çok fazla trafik almaya başlarsa, SEO veya pazarlama çalışmalarınız sayesinde, paylaşılan bir barındırma durumunda bir sorun olabilir. Paylaşım ana makineleri, çok kısa bir süre içinde yüksek miktarda trafik işlemek üzere tasarlanmamıştır ve sitenizi yalnızca kapatmaya eğilimlidirler. Bu durumda, sanal bir sunucuya yükseltmeniz gerekecektir, ancak mevcut barındırma şirketi yükseltme olanağı sunmuyorsa ne olur? Web barındırma zamanı.

Webiniz yeterince iyi barındırma yapıyor?

Yukarıdaki işaretlerden birini yaşıyorsanız, belki etrafına bakmalı ve diğer barındırma sağlayıcılarının neler sunduğunu görmelisiniz. Eğer uğraşmak zorunda daha fazla işaret varsa, acilen web sitelerini yedekleme ve hareket gerekir. Hosting sağlayıcılarının hiçbirinin mükemmel olmadığını, her zaman yanlış gidebilecek ve yanlış gidecek bir şey olduğunu belirtmek gerekir, ancak şirketin her davayı nasıl ele aldığı önemlidir. Sizinle gerçekten ilgilendiklerini görürseniz ve size yardımcı olmak için ellerinden gelenin en iyisini yaparsanız, muhtemelen onlara hala bir şans vermelisiniz, ancak tekrar tekrar aynı sorunlarla uğraşmak çok sinir bozucu olabilir ve yeni bir alarm almak için büyük bir alarm olabilir. web barındırma sağlayıcısı.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map