Bilmeniz Gereken 17 En İyi Açık Kaynak e-Ticaret Yazılımı

en iyi açık kaynaklı e-ticaret yazılımı


Teknolojinin evrimi ile e-ticarette de hızlı bir artışa tanık olduğumuz mantıklı. Perakende şirketlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için yeni platformlar sürekli değişiyor ve satışların bu yıl 5 Trilyon Doların üzerine çıkması bekleniyor. E-ticaret platformlarının tahmini büyümesi 2019 yılına kadar% 44.

Küçük veya büyük olmaları önemli değil; tüm e-ticaret mağazaları açık kaynaklı platformlara yöneliyor. Bunun ana nedenleri, tasarruf etmek ve daha fazla kontrole sahip olmaktır. CSS, HTML ve Ruby on Rails ile ilgili becerileriniz varsa, bu sizin için. Ancak bu olmadan bile, e-ticaret sitenizin yönlerini değiştirmek ve kontrol etmek için birine ödeme yapabilirsiniz, bu nedenle açık kaynaklı e-ticaret platformlarıyla herkes kazanır.

Ayrıca Oku: Çoğu e-Ticaret İşletmesi Neden Başarısız??

E-ticaret platformlarını kullanmanın birçok faydası vardır ve birkaçını adlandıracağız. Nakliye ve vergileri otomatik hale getirir, ürünleri yönetir, genel kullanıcı deneyimini geliştirir, vb..

İhtiyaçlarınıza en uygun platformu bulmanıza yardımcı olmak için bazı açık kaynaklı e-ticaret platformlarını göstermek için bu listeyi hazırladık.

Açık Kaynak Yazılım Gerçekten Ücretsiz?

Açık kaynaklı e-ticaret çözümleri ile çok sayıda özellik ve karmaşıklık elde edersiniz. Bütçenizi ve programlama bilginizi göz önünde bulundurarak hangi platformun ihtiyaçlarınıza en uygun olduğuna karar vermelisiniz..

Güçlü teknik yetenekler olmadan, kodda bir sorun ortaya çıkarsa ve premium destek için ödeme yapmak istemezseniz kaybedersiniz. Bunu aklınızda tutarak, bu platformlardan bazılarını deneyeceğinizi ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı akıllıca seçeceğinizi umuyoruz.

Bu makalenin e-ticaret sitenizde mükemmel çözümü bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Drupal Ticaret

Siteyi ziyaret et “

drupal ticaretDrupal Ticaret, Ticaret Adamları tarafından geliştirilir ve çoğunlukla büyük şirketler tarafından kullanılır. Kullanımı çok basit, son derece özelleştirilebilir ve teknoloji deneyimi olmayan kişiler tarafından kullanılabilir. Drupal şu ​​anda en esnek, e-ticaret sistemidir.

Bu platformun artılarından biri, bir CMS (İçerik Yönetim Sistemi) üzerine inşa edilmiş olmasıdır. Bu, çevrimiçi ve çevrimdışı satışları artırdığı için harika bir çözümdür. Drupal Commerce genişletilebilir ve bir web sitesinin özelliklerini değiştirmek için üçüncü taraf sistemlerle entegre olur. Sunulan uygulama desteğinin size maliyeti olacak olsa da, açık kaynak kodludur. Esnek ödeme, alışveriş sepeti adanmış API, Gelişmiş mimari, çok kanallı perakende gibi Drupal’ın sahip olduğu birçok özellikten bazılarını adlandıracağız.

Ubercart

Siteyi ziyaret et “

UbercartBu alışveriş sepeti eklentisi, mağazalarla yalnızca Drupal içerik yönetim sistemini kullanarak entegre olduğu için Drupal web siteleri için oluşturulmuştur. Ubercart oldukça basit ve yerleşik barındırma veya e-posta özellikleri ile birlikte gelmiyor.

Zamanın bu platformda yavaşça ilerlediği ve en popüler e-ticaret platformları listesinde düştüğü görülüyor. Bu platformun nadir iyi şeylerinden biri, öğrenmenin oldukça kolay olmasıdır, ancak bunun yanı sıra, Ubecart’ın sunduğu çok çeşitli özellikler yoktur. Bu ve diğer bazı nedenlerden dolayı, az sayıda ürüne sahip çok küçük mağazalar için önerilir.

CubeCart

Siteyi ziyaret et “

CubeCartParlak ve gelecek vaat eden gelecek, bu popüler İngiliz açık kaynak ticaret çözümünün önünde. Bu platform müşteri desteği, sosyal medya eklentileri, sınırsız ürün yöneticisi sunar ve çok kullanıcı dostudur.

Bu platform kendini en iyi e-ticaret çözümleri listesinde konumlandırıyor, ancak telefon desteği yok ve büyük işletmeler için çok uygun değil. Ayrıca% 100 şablon odaklı duyarlı bir cilt kullanır, bu nedenle tüm cihazlarda harika görünür. MailChimp ile entegre olur, ancak birçok üçüncü taraf entegrasyonu için yeteneği yoktur.

Zen Sepeti

Siteyi ziyaret et “

ZencartZen Cart platformu osCommerce ile ayrıldığında 2003 yılında başladı. Bu e-ticaret platformu 150.000’den fazla kullanıcısı olan güçlü bir topluluğa sahiptir ve ayrıca ayrıntılı dokümantasyona ve çok sayıda eklentiye sahiptir.

PHP programlama diline dayanır ve ayrıca MySQL veritabanlarını ve HTML’yi kullanır. Açık kaynak kodludur ve birçok dil ve para birimini destekler.

WooCommerce

Siteyi ziyaret et “

woocommerce wordpressŞüphesiz bu bir numaralı açık kaynaklı e-ticaret çözümüdür. İndirme sayısı 20.000.000’un üzerindedir ve artmaktadır ve bu platform çevrimiçi pazarın neredeyse% 40’ını ele almaktadır.

WordPress ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve 2015 yılında Automattic adlı bir WordPress operatörü tarafından satın alınmıştır. Yüksek bir esneklik seviyesine sahiptir ve her büyüklükteki mağaza için kullanılabilir, ancak çoğunlukla büyük işletmeler tarafından kullanılır. İndirmek ve yüklemek ücretsizdir, ancak daha karmaşık özellikler ve teknik destek için ödeme yapmanız gerekecektir. Aldığınız bazı özellikler arasında en az 100 GB web sitesi alanı, 100 e-posta hesabı, özel bir destek hattı ve özel bir IP ve diğerleri bulunur..

VirtueMart

Siteyi ziyaret et “

virtuemartBu açık kaynak platformu Joomla veya Mambo içerik yönetim sistemi ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır. PHP kodu ile çalışır ve depolama için MySQL veritabanlarına ihtiyaç duyar.

Bu platform 2004 yılında Almanya’da başladı ve 400.000’den fazla kullanıcının bulunduğu güçlü ve ilham verici bir topluluğa sahip. Platformda çalışan birkaç geliştiriciden oluşan küçük bir ekip var. Çok çeşitli özelliklere sahiptir, ancak Joomla CMS’ye aşina olmayan insanlar için gerçekten uygun değildir. Çoğunlukla düşük ila orta ölçekli işletmeler tarafından kullanılır ve kullanıcıların çoğu ABD ve Rusya’dan gelir. İPhone tarafından desteklenir, ancak çeşitli eklentilere ve eklentilere çok fazla para harcamak konusunda dikkatli olun. Bu platformun yeni nesli VirtueMart 3 çıktı ve rafine edilmiş özel alanlar, API değişiklikleri ve uzantıları ve jQuery izni gibi bazı güzel özellikler sunuyor. Genel olarak bu platformu sizin için tavsiye ediyoruz.

WP e-Ticaret

Siteyi ziyaret et “

wp e-ticaretBu çok basit ve kullanımı kolay bir platform, ayrıca milyonlarca kez indirilen bir WordPress eklentisi ve 36.000’den fazla mağazaya güç veriyor. Küçük işletmelerin çoğunluğu bu veya benzeri WordPress eklentisi üzerine inşa edilmiştir.

Dediğimiz gibi, bu platform basit ve güvenilirdir ve CSS ve HTML hakkında temel bilgilerle kullanabilirsiniz. Daha karmaşık şeyler için çevrimiçi topluluktan tavsiye alabilir veya daha fazla uzmanlığa sahip birini işe alabilirsiniz. Bu platformda yer alan bazı iyi özellikler mükemmel müşteri desteği, endüstri lideri ödeme ağ geçitleri, satışların izlenmesi ve raporlardır. Bu çözümün dezavantajı, çok fazla hataya sahip olmasıdır ve ücretsiz ekstra özellikler ve destek size mal olacak.

Magento Topluluk Sürümü

Siteyi ziyaret et “

magentoMagento Community Edition, PHP programlama dilinde yazılmış açık kaynaklı bir platformdur ve ABD’den özel bir şirket tarafından geliştirilmiştir. 2007’de başladı ve son kararlı sürüm 2016 sonunda piyasaya sürüldü. Nestle ve Coca-Cola gibi piyasadaki en büyük şirketlerden bazıları bu platformu kullanıyor.

Magento, MySQL / MariaDB veritabanı sistemiyle çalışır ve Zend Framework’ün bazı öğelerini içerir. En son sürümle birlikte, düzgün gezinme, LESS ve CSS URL’sini kullanarak CSS önişleme, özelleştirme ile yeni dosya yapısı ve diğerleri gibi bazı harika özellikler aldık. Bazı güvenlik sorunları vardı, ancak bunların üstesinden gelmeyi başardılar. Bu platformu bir deneme çalışması için almanızı öneririz.

TomatoCart

Siteyi ziyaret et “

TomatoCartZen Cart’a benzer şekilde, bu platform osCommerce’den de geliştirildi. Popülerliğini, özelleştirme ve yerleşik bir CMS içeren bazı harika özelliklere borçludur. Bu platformun oldukça hafif olduğunu belirtmeliyiz, böylece oldukça hızlı bir şekilde yüklenebilir.

SEO açısından çok fazla problemi yok ve çok yönlülüğü, içerik pazarlaması için de iyi ve hatta birden fazla ödeme ağ geçidi bile çalışıyor. Ancak bu çözümün işaret etmek istediğimiz bazı dezavantajları da var. Örneğin, sınırlı sayıda uzantı mevcuttur, gönderim seçenekleri sınırlıdır ve tasarım biraz tatsız olabilir. Ama yine de denemenizi öneririz; belki senin üzerinde büyüyecek.

X Sepeti

Siteyi ziyaret et “

xcartBu e-ticaret çözümünü ayıran ve benzersiz kılan bir şey var ve bu bir ömür boyu lisans. Bu platform Ecwid’de de çalışan bir Rus şirketi tarafından geliştirildi. Dünyada PHP ile oluşturulan ilk alışveriş sepeti yazılımıydı.

Birçok özellik sunuyor, ancak sizi yaklaşık 495 $ veya daha fazla geri ayarlayacaklar. PHP kodunda yazılmıştır ve son derece özelleştirilebilir. HTML’yi bilen ve bu platformdan en iyi şekilde yararlanmak için kodu manuel olarak değiştirebilen biri için harika olacak. Ayrıca, barındırılan ve kendi kendine yükleme seçenekleri de sunar. Australia Post, Canada Post, FedEx, UPS ve USPS gibi nakliye şirketleriyle entegrasyon sunar. Ayrıca sahtekarlıkları önleyen bir özellik içerir. Mağazanız iyi çalışıyorsa ve ömür boyu lisansa sahip sağlam bir platform istiyorsanız, bunun için git diyoruz!

PrestaShop

Siteyi ziyaret et “

PrestaShopBu, 200’den fazla ülkede, 65 dilde mevcut olan ve küçük bir şey olmayan çok sağlam bir e-ticaret platformudur. Bu, 2005’te Paris’teki bir BT okulunda bir öğrenci projesi olarak başladı ve ilk başta sadece Fransızca ve İngilizce dilinde mevcuttu..

Ayrıca bir milyondan fazla kullanıcısı var ve PrestaShop’ta 250.000’den fazla mağaza var. Tavsiye ve tartışma için yaklaşabileceğiniz güçlü, destekleyici bir topluluğa sahiptir. Bu platform, duyarlı web tasarımı, çok sayıda şablon gibi bazı harika özelliklere sahiptir ve size tam bir yaratıcı kontrol sağlar. Ortakları arasında PayPal ve Google gibi büyük şirketler bulunmaktadır. Bu çözümü öneriyoruz, ayrıca dokümantasyon için web sitelerine, haberler ve güncellemeler için bloglarına bakabilirsiniz..

Çılgın Ticaret

Siteyi ziyaret et “

çılgın ticaretBu açık kaynaklı e-ticaret çözümü 2007 yılında oluşturuldu ve Ruby on Rails’e dayanıyor. 420.000’den fazla kez indirildi ve 45.000’den fazla mağaza kullanıyor. Geniş bir topluluğa sahiptir ve 2015 yılında First Data tarafından satın alınmıştır..

Bu platform geliştiriciler için harika, ancak teknoloji olmayan insanlar için anlaşılması zor olabilir. Bu çözüm, Thrive Capital, Vegas Teknoloji Fonu, Red Swan ve ayrıca AOL girişimleri gibi büyük miktarlarda yatırım yapan çok sayıda yatırımcıya sahip, bu nedenle gelecekte bu platformun daha da gelişmesini bekleyebiliriz. Bu platform kullanıcılar arasında çok popüler, 30 dile çevrildi ve daha büyük şirketler için daha uygun. Web sitelerinde de kontrol etmenizi tavsiye ettiğimiz oldukça iyi ve ayrıntılı belgeler de var.

JigoShop

Siteyi ziyaret et “

jigoshopBu, WordPress kullanıcılarının kolayca kullanmasını sağlayan başka bir popüler WordPress e-ticaret platformudur. Çok çeşitli özellikler sunar ve yarım milyondan fazla kez indirilmiştir.

JigoShop web sitesinde, kullanıcılara çok fazla iyileştirme getirecek yeni bir sürümün duyurusu var. Örneğin, yeni sürüm, yeniden geliştirilmiş uzantılar, bazı arayüz değişiklikleri ve kararlılıkla ilgili sorun olmadan iki kat daha hızlı olacak. Yeni sürüm hakkında daha fazla bilgi için web sitelerini kontrol etmenizi öneririz.

simpleCart js

Siteyi ziyaret et “

basit jsİlk olarak, bunu aynı şey olmadığı için ModMore’un SimpleCart adlı bir platformdan ayırmamız gerekiyor. SimpleCarts js, JavaScript ile oluşturulmuştur ve hızlı, basit, hafif bir e-ticaret platformunu temsil eder.

Bu platform herhangi bir dilde kullanılabilir, ancak çok fazla arka uç özelliği sunmaz. Bu platform hakkında iyi olan şey, oldukça basit olması ve temel HTML bilgisiyle kullanabilmenizdir..

İhtiyacınız olan her şeyi web sitelerinde (belgeler, öğreticiler ve diğer özellikler dahil) bulabilirsiniz. Bu platformun en büyük dezavantajı, 2010’dan beri güncellenmemiş olması.

Zeuscart

Siteyi ziyaret et “

zeuscartBu platformu programlama dünyasına yeni başlayan insanlara tavsiye ediyoruz. Harika bir topluluğu var. Çoğunlukla küçük ve orta ölçekli mağazalar için yapılır ve özellik odaklı ürün katalogları, kategori yönetimi, SEO dostu URL’ler, E-posta şablonları ve diğerleri gibi birçok olasılık sunar..

Bu platform, büyük destek ve UX’e odaklanan sağlam bir e-ticaret çözümü sunuyor. Bu platform Bootstrap ile tasarlanmıştır ve kullanıcılarına sunduğu birçok özelliğe sahiptir. Ayrıca, e-ticaret danışmanlık hizmetleri ve alışveriş sepeti özelleştirmesi de sağlarlar. Zeuscart bir GPI lisansı altında çalışıyor ve web sitelerinde daha fazla belge kontrol etmenizi öneririz. Bu platformun gelecekte yükselmesini, web sitesini ve sosyal medya çıktılarını ihmal etmekten çok kötü olmasını bekliyoruz..

RokQuickCart

Siteyi ziyaret et “

rokquickcartRokQuickCart, alışveriş deneyiminizi daha keyifli hale getirecek Joomla için çok basit bir çözümdür. Google Checkout, PayPal ve Amazon ile çalışır ve ürünleri bir ızgara yapısında blok öğeler olarak görüntüler. Sepetinize ürün ekleyebilir ve geri kalanı nakliye ve satış vergisi gibi.

Bu yazılım hafiftir, bu yüzden sizi yavaşlatmaz. Bu çözümü yüksek düzeyde kontrol edip özelleştirebilirsiniz ve ayrıca 23 para birimiyle de çalışır. Güzel bir topluluğa sahiptir ve web sitelerinde belgeleri ve diğer ayrıntıları kontrol edebilirsiniz..

Bu platformu kullanmanın bazı avantajları arasında Google Chrome ile bazı uyumluluk sorunları ve ağırlığınca gönderiyi hesaplama veya işleme yeteneği sağlamadığı gerçeği.

OpenCart

Siteyi ziyaret et “

opencartBu nispeten küçük bir platformdur, ancak şaşırtıcı bir başarı olan yaklaşık 600.000 site tarafından kullanılmaktadır. Mağazanızın görünümü OpenCart için gerçekten önemli ve bu müşteri açısından harika bir şey.

Çin’de üretilmiştir, ancak ABD’deki kullanıcıların çoğunluğu ile canlı ve davetkar bir topluluğa sahiptir. Kullanıcılar bu çözümü seviyor çünkü kullanımı çok basit, kodla uğraşmaya gerek yok. Ayrıca 20’den fazla ödeme ağ geçidi sunar ve birden çok dil ve para birimiyle çalışır. Genel olarak bunu tüm kullanıcılara öneriyoruz ve eğer bu hıza ayak uyduysa, bu e-ticaret çözümünü parlak bir gelecek öngörüyoruz.

Özellikli resim: Tasarım Freepik

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map