Bir İçerik Yönetim Sistemi Kullanmayı Düşünmelisiniz?

kullanım-cms-içerik yönetim sistemi


Kodlama konusunda gerekli bilgiye sahip bir web sitesini yönetme ve güncelleme günleri geride kaldı. Çok sayıda içerik yönetim sistemi mevcut olduğundan, bir web sitesi oluşturmak ve yönetmek her zamankinden daha kolay hale geldi. Uygun bir CMS ile, web sitenizin neredeyse her yönünü koda dokunmadan halledebilir ve kesintisiz bir işlem yapabilirsiniz.

Tabii ki, daha teknik bilgiye sahip, daha iyi, çünkü site oluşturma ve web sitenizin işlevselliğini tweaking gereklidir. Ancak, değerli zaman ayırmak ve web sitenizin içeriğini düzenli olarak güncellemek istediğinizde bir CMS çok önemli olacaktır.

İçerik yönetim sistemi kullanmanın birçok nedeni vardır, bu yüzden bu makaleyi yazdık. Bir CMS’nin size fayda sağlayabileceği ve hayatınızı çok daha kolay hale getirebileceği sayısız yoldan geçeceğiz.

Daha fazla uzatmadan, bir içerik yönetim sistemi kullanmanın tüm avantajlarını görelim!

CMS Nedir?

CMS, web sitenizin içeriğini depolayan ve düzenlemeyi ve yayınlamayı çok kolaylaştıran bir yazılım ve web sitesi oluşturma platformudur. Birden fazla yönetici ve içerik oluşturucu, mümkün olan en iyi içeriği oluşturmak ve yayınlamak için aynı sisteme giriş yapabilir ve işbirliği yapabilir.

Web sitenizin bir içerik yönetim sistemine sahip olması yeni bir araba satın almak gibidir. Üretim süreci hakkında hiçbir şey bilmenize gerek yok, sadece anahtarları alıp sürüşe başlıyorsunuz. Dolayısıyla, bir web geliştiricisi olmanız veya web sitenizi çalıştırmakla ilgili karmaşık kodlama işlerinden herhangi birini yapmanız gerekmez. Zevkinize göre tasarlanmış web sitesine giriş yapabilir ve düzenli olarak içerik yayınlamaya başlayabilirsiniz. İster çevrimiçi bir mağaza, ister basit bir blog veya hemen hemen her tür işleve sahip bir web sitesi olsun, bir CMS kesinlikle bunu başarabilecek.

Bu nedenle, bir CMS, bir web sitesini hızlı ve verimli bir şekilde oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanıyan kullanıcı dostu bir platformdur.

İçerik Yönetim Sistemi Kullanmanın Yararları

Zaten oluşturulmuş bir sistemi kullanmanın ilk ve en belirgin faydası, ayıracağınız zaman, iş ve diğer kaynakların miktarıdır. Yani soru neden bir İYS kullanmamanız değil, soru niçin yapmamanız.

Tabii ki, başka biri tarafından inşa edilmiş bir sistem kullanmanın potansiyellerine bazı sınırlamalar getireceği düşünülebilir. Doğal olarak, özel yapım her şeye sahip olmanın doğru çözüm olduğu pek çok senaryo vardır, ancak bu durumun% 80’i böyle değildir. Bir web sitesi için doğru CMS türünü seçmek ciddi bir avantaj sağlayacaktır. Ama burada ne tür avantajlardan bahsediyoruz?

Herhangi bir Web Programlama Bilgisi Gerektirmezler

Bir CMS, kendi site oluşturma araçlarıyla birlikte gelir. Bazılarında gördüğünüz şey, sitenizde olmasını istediğiniz öğeleri sürükleyip bırakmanıza olanak tanıyan araçlara sahiptir. Yeni başlayanlar için mükemmel olan bir resmi veya Microsoft Word belgesini düzenlemeye yakın.

Daha karmaşık bir şey oluşturmak, bir geliştiricinin yardımını gerektirse de, iş bittiğinde, web sitenizi sadece kendi isteğinize göre kullanabilirsiniz..

Kısacası, içerik yönetim sistemleri kullanıcı dostu hale getirilir, böylece herkes bunları belirli bir ölçüde kullanabilir.

İçeriğinizi İstediğiniz Kadar Sürekli Güncelleyin

Şimdi bu, herhangi bir içerik yönetim sisteminin en büyük avantajlarından biridir. Yayınlamak istediğiniz içeriği düzenlemek için çeşitli araçlar sunar ve daha kapsamlı işlevlere ihtiyacınız varsa, bunlar için her zaman bir eklenti indirebilirsiniz.

Sadece yayınlamak istediğiniz içeriği bulmanız, bir etkinlik, makale, video veya başka bir şey olmasına izin vermeniz ve birkaç tıklama ile sitenizde görünür hale getirmeniz yeterlidir..

Çoğu içerik yönetimi sisteminde, basit bir Metin düzeltici içeriğin düzeninde, kullandığınız yazı tipinde, eklediğiniz resimlerde ve diğer temel öğelerde değişiklik yapmanızı sağlayan kutudan çıkar çıkmaz. Ancak istediğiniz zaman içerik dışı düzenleme özelliklerini geliştirebilirsiniz. Gökyüzü, limittir.

Ayrıca içeriği taslak olarak kaydedip daha sonra yayınlayabilir veya bir zamanlama yaparak sabit bir içerik akışı oluşturabilirsiniz. CMS’nizi daha önce sağladığınız yeni içeriği otomatik olarak yayınlayacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

İnternette içerik kraldır. Uygun bir CMS’ye sahip olarak, içeriğe odaklanan tüm bir ekibe sahip olmak ve iki katına çıkar. Ne kadar kaliteli içerik üretirseniz, web siteniz o kadar çok ziyaretçiye sahip olur ve uzun vadede o kadar iyi olur.

Yalnızca yüksek kaliteli içerik üretmek amacıyla CMS’nizle çalışan özverili bir ekibinizle verimli bir iş akışı sağlayabilir ve yüksek kaliteli bir web sitesi sağlayabilirsiniz..

Tüm bunları tek bir cümleyle oluşturmak için, sitenizde yeni içerik yayınlama söz konusu olduğunda, bir CMS size ihtiyacınız olan tüm ÖZGÜRLÜĞÜ sağlar.

Kompakt

CMS, bir web yöneticisinin bir işletme web sitesi çalıştırmak ve güçlü bir çevrimiçi varlığını sürdürmek için ihtiyaç duyduğu tüm özelliklere sahiptir. CMS, verimli bir pazarlama stratejisi için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Hepsini tek bir çatı altında yönetebilirsiniz.

Geniş bir kullanıcı tabanını yönetebilir, yorumları, misafir yayınlarını ve çok önemli SEO’yu işleyebilirsiniz. Çoğu içerik yönetim sistemi, çok fazla çaba ve kaynak tasarrufu sağlayan SEO dostu olarak üretilmiştir. Web sitenizi belirli anahtar kelimeler için çok daha kolay bir şekilde optimize edebilirsiniz.

Güvenlik ve İstikrar Sunar

Yönetici ve içerik düzenleyici ayrıcalıklarını ayarlayabilir ve kimsenin burnunu karıştırmamaları gereken içeriğe sokmadığından emin olabilirsiniz. Web sitenizdeki tüm içeriğin tek revizyonörü olabilirsiniz ve yalnızca sizin onayladığınız veya sizin için başka birinin yapmasını istediğiniz içerik yayınlanmış olabilir.

Sadece kendi personelinizden değil, aynı zamanda büyük bir geliştirici tabanı ve birçok harika teknoloji ile güvenli hale getirilir. Kutudan çıkmış versiyonun bile çok sayıda güvenlik özelliği vardır, ancak bunu çeşitli eklentilerle genişletebilir ve web sitenizi bilgisayar korsanları için neredeyse zor bir kale haline getirebilirsiniz. Yine de hiçbir şeyin kusursuz olmadığından ve her şeyin hacklenebileceğinden bahsetmek önemlidir. Ancak kesinlikle güvenli bir web sitesi oluşturabilir ve tüm verilerini güvence altına alabilirsiniz.

İstikrar dediğimde, kurulduktan sonra uzun süre çalışır durumda olacak ve tutarlı güncellemeler yapacağım. Çoğu içerik yönetim sistemi geniş bir geliştirici tabanına ve daha da geniş bir kullanıcı tabanına sahip olduğundan, onları kararlı hale getirmek ve karşılaştığınız sorunları çözmek kolaydır. Başka biri daha önce karşılaşmış ve çözmüştür.

Güncel İşlevsellik Var

Popüler içerik yönetim sistemleri sürekli olarak üzerinde çalışan ve yeni özelliklerle güncellenen insanlara sahiptir. Onlar sürekli güncel ve bir web sitesinin çevrimiçi ortamda iyi çalışması için gereken her şeyi sağlar.

Açık kaynaklı içerik yönetim sistemleri diğer kullanıcılar tarafından geliştirilen binlerce eklentiye sahip olmak. Bu nedenle, web sitenizin işlevselliğini artıracak ücretsiz veya ücretli bir eklentiye sahip olmak kolaydır.

Ama eğer bir tescilli CMS, her zaman ulaşabileceğiniz bir destek ekibiniz olacak ve istediğiniz işlevi yüklemelerini sağlayacaksınız. Tescilli CMS seçeneğiyle giderseniz, bu özverili ekibin web sitenize bakmasını ve etkin çevrimiçi standartlarla uyumlu olmasını sağlamanız gerekir..

Web Sitenizi Kolayca Yeniden Tasarlayın

Bir web sitesini sıfırdan oluşturursanız ve karar verdiğinizde yeniden tasarım yapmak istiyorsanız, sitenin tamamının elden geçirilmesi gerekir. Ancak bir içerik yönetim sistemi kullanıyorsanız, yalnızca birkaç tıklama gerektirir ve web sitenizin çoğu sağlam kalacaktır. Tabii ki, hala biraz tweaking gerektirecek, ancak tasarımı özelleştirmek isteyip istemediğinize bağlı olarak bir veya iki gün içinde yapılabilir..

Bu basitlik, her bir CMS’ye gömülü şablon sistemi sayesinde. Bir şablon indirip birkaç tıklamayla web sitenize uygulayabilirsiniz. Web tasarımı hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Tasarımınızın bölümlerini kolayca değiştirebilir veya web sitenizi herhangi bir sorun yaşamadan tamamen yeniden tasarlayabilirsiniz. Çoğu şablonun web sitenizin nasıl görünmesini istediğinizi ayarlayabileceğiniz kendi arayüzü de vardır..

Global değişiklikler yapmak kolaydır ve sadece birkaç tıklamayla yapılabilir.

Kısacası, web sitenize sahip olmasını istediğiniz düzeni ve işlevselliği vermek için şablonları indirebilir, kullanabilir ve yeniden kullanabilirsiniz..

SEO için harika

Yukarıda da belirttiğim gibi, çoğu içerik yönetim sistemi SEO dostu bir şekilde inşa edilmiştir. Bu, web sitenizi optimize etme konusunda yapılacak çok daha az işiniz olduğu anlamına gelir. Tabii ki, bu genel SEO’nuzda sadece bir parça.

Arama motoru optimizasyonu, birçok hareketli parça içeren zaman alıcı bir işlemdir ve bundan en iyi şekilde yararlanmak için bazı çalışmalar yapmanız gerekir. Ancak, kullanıcılarınızın beğeneceği yeni içerikleri düzenli olarak gönderebileceğiniz için, göreli kolaylıkla çalışabilirsiniz.

Dolayısıyla, bir CMS kullanarak, arama motoru sonuç sayfasına çıkmakla biraz daha kolay zaman geçirirsiniz.

Tamamen Ücretsiz veya Ucuz

WordPress ve Drupal gibi en popüler içerik yönetim sistemleri açık kaynak kodlu ve tamamen ücretsizdir. Bu, ilk yatırımınızı yarıya indirir. Bu kadar değerli bir şeyi ücretsiz olarak almaktan daha iyi fırsatlar yoktur! İçerik yönetim sistemlerinin bu kadar yaygın kullanılmasının bir nedeni daha.

Genişletilmesi Kolay

Bu, bir içerik yönetim sistemi kullanmanın en büyük avantajlarından biridir. İstediğiniz herhangi bir işlevi eklemek için eklentileri ve uzantıları indirebilirsiniz. Çoğu ya diğer kullanıcılar ya da küçük şirketler tarafından geliştirildi.

Sosyal medya özelliklerini entegre edebilir, gelişmiş içerik düzenleyicileri kullanabilir, gelişmiş güvenlik araçlarına sahip olabilir veya aklınızdaki işlevle kendi eklentinizi oluşturabilirsiniz. Web sitenizin işlevselliğini yönetme konusunda çok fazla esnekliğe sahipsiniz.

İstediğiniz Zaman Her Yerden Bağlanın

İçerik yönetim sistemleri, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, aynı yönetici paneline bağlanabilen birden fazla kullanıcı tarafından kullanılabilir. Tüm bir kuruluşun web sitelerini sahip oldukları gereksinimlere göre işbirliği yapması ve yönetmesi kolaydır.

Mobil Optimizasyon

Çevrimiçi trafiğin büyük bir kısmı mobil kullanıcılardan oluşur. Mobil devrim burada ve şu anda gerçekleştiği için, yüklenen hemen her web sitesinin bir mobil sürümüne sahip olması gerekiyor. Başarı için mutlak bir gerekliliktir.

Şanslıyız, çoğu içerik yönetim sistemi tamamen mobil uyumludur. Ayrıca, web siteniz için indireceğiniz şablonların neredeyse tamamı tamamen duyarlı ve açtığınız herhangi bir cihazda harika görünüyor.

analitik

Gelişmiş bir içerik yönetim sistemi, web yöneticilerine, kullanıcılarının web sitesindeki etkinliklerini izleme ve analiz etme olanağı sağlar. Bu, çok daha iyi kararlar vermelerini ve web sitelerini daha da geliştirmelerini sağlar, bu nedenle başarı için daha iyidir..

İçeriğinizin kitlenizi nasıl etkilediğini ve işletmenizi nasıl daha iyi hale getirebileceğini kolayca ölçebilirsiniz. Web sitenizin nasıl çalıştığına ilişkin net bir resminiz olduğunda, daha fazla geliştirme için gerekli araçları uygulayabilirsiniz.

Online Markalaşma

Bir içerik yönetim sisteminin esnekliği sayesinde bir işletmenin çevrimiçi markasını birçok yönden geliştirebilirsiniz. Kullanıcılarınıza RSS yayınları, sosyal medya, hiper siteler ve e-postalar gibi birden fazla kanalda sürekli içerik akışı sağlayabilirsiniz..

Web sitenizi pazarlamayı ne şekilde seçerseniz seçin veya hepsini seçseniz bile, size yardımcı olacak doğru araç cephanesini ayarlayabilirsiniz.

Ne Tür İçerik Yönetim Sistemlerini Kullanabilirsiniz?

Öncelikle, iki ana seçeneğiniz var. Açık kaynaklı bir CMS veya tescilli bir CMS seçebilirsiniz.

Açık kaynak seçeneğiyle giderseniz, başlangıç ​​maliyetiniz çok daha düşük olur, ancak web sitenizi geliştirmek için oldukça fazla para harcayabilirsiniz..

Tescilli CMS seçeneği ile giderseniz, tek yapmanız gereken kayıt olmak ve web sitenizin nasıl olmasını istediğiniz hakkında bir fikriniz var. Seçtiğiniz tescilli CMS’nin arkasındaki şirket, web sitenizin her teknik detayıyla ilgilenecektir, sadece kullanmanız gerekir. Bu, çevrimiçi varlıklarını fazla önemsemeyen ve yalnızca işletmeleri için bir web sitesine sahip olmak isteyen herhangi bir işletme sahibi için mükemmeldir. Bu seçenek sizin için daha iyi geliyorsa, hangi özel içerik yönetim sisteminin sizin için çalışacağına bakmanızı öneririm.

Herkes için, şu anda ücretsiz olarak kullanmaya başlayabileceğiniz en iyi üç açık kaynaklı içerik yönetim sistemi.

WordPress

Siteyi ziyaret et “

WordPress, en iyi içerik yönetim sistemlerinden biridir. Bir blog platformu olarak başlayan tam teşekküllü bir içerik yönetim sistemidir. Çok kullanıcı dostudur ve birçok eklenti ve temaya sahiptir (daha kesin olmak gerekirse yaklaşık 40.000). Kullanabileceğiniz tema ve şablonların sayısı çok fazla ve muhtemelen diğer CMS’lerde olduğundan daha fazla seçim yapmanız gerekiyor. Daha da iyi hale getirmek için, tüm bu temalar tamamen duyarlı.

İnsanlar, esnekliği, sadeliği ve onu olağanüstü bir içerik yönetim sistemi haline getiren birçok sağlam özelliği ile onu seviyor. Her dördüncü web sitesinin onunla oluşturulmuş olması şaşırtıcı değil.

Drupal

Siteyi ziyaret et “

Drupal, WordPress’e kıyasla biraz daha karmaşık bir içerik yönetim sistemidir ve web sitenizde özel tasarımlar ve işlevler yapmak istiyorsanız bazı teknik bilgiler gerektirir. Ancak daha karmaşık olması nedeniyle, daha kapsamlı bir işlevselliğe de sahiptir. Alışması gereken daha fazla özellik var, ancak Drupal’ın içerik türleri, sınıflandırmalar, içerik blokları ve görünümler gibi temel terimlerini anlamak için harcadığınız zaman ve çaba.

Drupal ayrıca, birden fazla kullanıcı ve rahat işbirliği ve düzenli içerik güncellemelerine yardımcı olan özellikler gibi çoğu içerik yönetim sisteminin sahip olduğu esnekliği sunar.

Web sitenizi geliştirmek ve gereksinimlerinize uygun hale getirmek için birçok modül ve tema indirebilirsiniz. Ama aynı zamanda kendi.

Drupal daha fazla bilgi gerektirir, ancak web sitenizde daha fazla ayar yapabileceğiniz ve çok daha gelişmiş işlevlere sahip olabileceğiniz için işe yarar. Ancak, yalnızca bazı içerikleri gösteren basit bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, birkaç öğretici izleyerek ve temel bilgileri anlayarak bunu kendiniz yapabilirsiniz.

Joomla!

Siteyi ziyaret et “

Joomla! bazı harika web siteleri ve web uygulamaları oluşturmak için kullanabileceğiniz ödüllü bir CMS’dir. Genişletilebilirlik, esneklik ve güvenilirlik gibi uygun bir içerik yönetim sisteminin avantajlarıyla birlikte gelir. Ayrıca, onunla birlikte tam çevrimiçi portallar, e-ticaret siteleri veya hatta kendi topluluk web sitenizi oluşturabilirsiniz. Hızlı ve kolay bir şekilde güçlü bir çevrimiçi varlık oluşturmanıza yardımcı olacak birçok entegre özellik ve düzenli güncellemeye sahiptir..

Dünyadaki tüm web sitelerinin yaklaşık% 2,8’i oldukça etkileyici olan Joomla’yı kullanıyor. 6.000 uzantı ve birçok çarpıcı şablonla birlikte gelir.

Joomla! yaklaşık her 2,5 saniyede bir indirilir. Belki bir sonraki sen olacaksın!

Yani, bir CMS Kullanmanız Gerekirse?

Bir web sitesi çalıştırmak için bir içerik yönetim sistemi kullanmak gerekmez, ancak işinizi kesinlikle çok daha kolay hale getirir. Ayrıca sizi ve tüm personelinizi daha üretken hale getirir ve düzenleme ve yayınlama ile birlikte gelen tüm teknik ayrıntılar yerine yüksek kaliteli içeriğe odaklanmalarını sağlar.

Web sitenizi büyüdükçe kolayca ölçeklendirebilir ve yapmak isteyebileceğiniz değişikliklere uyarlayabilirsiniz..

Bir içerik yönetim sistemi kullanmak, bir web sitesi oluştururken ve yönetirken karşılaştığınız sorunların çoğuna tek bir çözümdür. Birçoğunu kullanmakta özgürsünüz, bu yüzden kesinlikle denemeye değer!

Umarım bu makaleyi okumaktan keyif almışsınızdır ve aradığınız bilgileri bulmuşsunuzdur. İçerik yönetim sistemleri ve size ve şirketinize nasıl fayda sağlayabilecekleri hakkında daha fazla makalemiz var, bu yüzden onları kontrol etmekten çekinmeyin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map