Bir Web Sitesi Sahibi iseniz Bu 6 Hatalar kaçının!

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'Bir Web Sitesi Sahibi iseniz Bu 6 Hatalar kaçının!
0 7 мин.

web sitesi sahibi olarak kaçınılması gereken hatalar


Birçok insan Internet anında para sağlayabilir. Bu, çalışmadan veya sadece diğer insanlara küçük bir miktar ödeyerek imkansızdır. Bu, özellikle bir web sitesi oluştururken geçerlidir. Bir web sitesi oluşturmak, birkaç adımda yapılan bir süreçtir. Zaman ve para kaybına neden olan bir veya daha fazla adımı atlamak iyi bir fikir değildir..

Gerçek hayatta olduğu gibi, bir ev oluşturmak istediğinizde temeliyle başlıyorsunuz ve son kısmı çatı. Bir alan adı satın almanız gereken bir web sitesi için de aynı şey geçerlidir. Ayrıca, web sitenizin dosyasını saklayan bir web barındırıcısına da ihtiyacınız vardır. Web sitenizi kodlayan bir programcı ve web sitenizi tasarlayan bir tasarımcıya da ihtiyaç vardır. İçerik yazacak ve web sitenizi arama motorları için optimize edecek bir SEO danışmanı da gereklidir. Ayrıca, doğru anahtar kelimeleri bulmanıza ve Google AdSense veya diğer reklamcılık ağlarından reklam satın almanıza yardımcı olabilirler.

Web Sitesi Sahibi Olarak Kaçınılması Gereken 6 Hata:

Web sitesi sahipleri, özellikle de web siteleriyle ilgili önceden deneyimi olmayanlar büyük hatalar yapabilir. Web sitesi sahiplerinin yaptığı en yaygın 6 hata:

 1. Tüm projenin stratejisi iyi öğrenilmiş olması ve iyi yürütülmesi gerekir, ancak web sitesi sahipleri genellikle hangi renkleri, hangi tasarımı, hangi düzeni veya hangi işlevi söylemeden finansal danışmanlık gibi belirli bir kategori için sadece bir web sitesi sormak istediklerini bile bilmezler. isterler. Bazen örneklerle gelirler, ancak o zaman bile ne istediklerini gerçekten bilmiyorlar ya ne istediklerini nasıl söyleyeceklerini bilmiyorlar ya da mevcut bir tasarımı başka bir web sitesinden kopyalamayı istemenin kolay yolunu tercih ediyorlar, bu durumda , tüm özgünlük ve gelecekteki ziyaretçi sayısını otomatik olarak azaltmaya ve hatta belki de yasal sorunlara yardımcı oluyor. Tüm proje mükemmel olmalı ve her kişiye sadece yapabilecekleri işi vermeniz gerekiyor, bu nedenle web sitenizin SEO’sunu geliştirmek için içerik yazma veya iş yazma konusunda programcıya iş vermeyin.
 2. Aracı kişilerin kullanılması tavsiye edilmez, özellikle de projenizi yapmak için iletişim kurduğunuz şirket hakkında bir araştırma yapmadığınız zamanlarda. Bir çok şirket veya özenti şirket, verdiğiniz paradan sadece az bir miktar ödedikleri halde projenizi hayata geçirmeye söz veren aracıları yasadışı olarak işe alıyor ve çoğu zaman ne istediğinizi tam olarak anlayamamaları söz konusu. çünkü aslında sizinle hiç konuşmadılar ya da tanışmadılar. Aracı şirketleri kullanmayın çünkü para, zaman kaybedersiniz ve bazen projenizin yeniden oluşturulması gerekir, bu nedenle en iyi çözüm, başkalarını işe almadan tam olarak ne istediğinizi yapabilen kişiyi bulmaktır. Projeniz üzerinde çalışmak için bir ekiple iletişim kurmak uygun, ancak yasal bir şirket olsa bile, projeyi sadece taşeronlarından birine geçirmek için biriyle iletişime geçmek uygun değil.
 3. Asla sadece bir kişiyi işe almayın projeniz üzerinde çalışmak, özellikle de yüksek beklentileriniz varsa. Yani, aslında ihtiyacınız olan en az üç kişinin oluşturduğu bir ekip: bir programcı, tasarımcı ve bir SEO. Projeyi yalnızca bir kişiye verirseniz, birden çok şey ve özelleştirme istediğinizde projenizin kısa sürede bitmesini bekleyemezsiniz. Bu hata, işleri daha da kötüleştirecek ve birileri projenizde çalışmadan zaman geçecek ve para ve zaman kaybetmenize neden olacak. Kimse küçük bir miktar için istediğiniz kadar hızlı ve hızlı çalışamaz.
 4. İstenen tüm ayrıntıları belirtmeme projenizle ilgili gerçek bir sorun olabilir, çünkü kimse aklınızdakileri tahmin edemez ve hiç kimse projenizi yeniden düzenlemeyi veya sizinle tartışmayı sevmez çünkü sadece düşünürken ek bir sayfa veya farklı bir renk istediğinizi belirtmeyi unutmuşsunuzdur. bu değişikliklerin projenin tahminine dahil edilmesi gerektiğini unutmayın. En iyi çözüm, birkaç gün tatil yapmak ve proje ile neyi gerçekleştirmek istediğinizi, projenin amacının ne olduğunu, nihai tasarımın nasıl görünmesi gerektiğini ve ayrıca para ve kişisel zaman da dahil olmak üzere kaç kaynağın olabileceğini düşünmektir. teklif. Bu tatilde, sahip olduğunuz tüm fikirlerle bir şeyler yazmalı veya ses kaydı yapmalı ve sonra güvendiğiniz biriyle konuşmalısınız ve bildiğiniz fikirlerinizin geliştirilmesine ve diğer ilginç fikirlerin sunulmasına yardımcı olabilecek bir profesyoneldir..
 5. Yanlış araç ve bilgileri kullanma web sitenizi oluşturmak, daha fazla para ve zaman kaybetmenizi sağlayan başka bir çok büyük hatadır, bu nedenle, bir blog ve en iyi içerik yönetim sistemi gibi en iyi araçları ve bilgileri kullanan bebek projeniz için uygun şirketi veya kişiyi bulduğunuzdan emin olun. uygun programlama dilleri, tasarım ve küçük fonksiyon için PHP ile MySQL, HTML, CSS ve Javascript gibi veritabanları. Kötü programlama dili, ziyaretçileri tekrar ziyaret etmekten rahatsız etmemek için işe yaramaz bir CMS ile birlikte kullanıldığında uyarı veya hata alma şansı da vardır ve hatta olası virüsler, dolandırıcılık saldırıları, gizlilik sorunları ve benzeri nedenlerle İnternet Servis Sağlayıcıları veya Google tarafından engellenebilirsiniz. üzerinde.
 6. Zaman ve kendi imalarınız bir proje oluşturmak istediğinizde, özellikle kendi projenizde en önemli unsurlardan ikisidir. Genellikle, web sitesi sahipleri projeyi birisine geçirir ve daha fazla bilgi edinmekle ilgilenmezler, hatta ulaşılamazlar, işleri çok sinir bozucu hale getirir ve geliştiricilerin parayı olduğu kadar zaman kaybetmesine de neden olurlar. Projeyi her zaman, özellikle sizinkinden beri yönetebilir, yeni fikirler ekleyebilir, yeni örnekler sunabilir ve hayalinizdeki projeyi canlı hale getirmeye başlayan insanlara istediğiniz şeyi daha hızlı ve daha iyi yaratmaları için yardımcı olabilirsiniz. Çok kötü bir fikir, bir ayın sadece yeni güncellemelere sahip bir e-posta göndermesine izin vermek, halkı tüm bu süre boyunca çalıştı ve projenin nasıl olması gerektiğini anlamaya çalıştı, siz yerine düşünüp geç güncellemeler, böylece yaptıkları her şeyi geri almaları gerekir, bu da bazı bonus ama istenmeyen strese yol açar.

Paketleme!

Sonunda zamanınızı ve paranızı dikkatli bir şekilde yönetmenizi öneririm. Ayrıca geliştiricilerinize, tasarımcılarınıza ve diğer ekip üyelerinize de dikkat edin. Ziyaretçinin görüşünü isteyin ve sitenizi kendiniz için değil, onlar için yapın.

Bir plana, iyi bir yönetime ve çalışmak için doğru kişilere ve araçlara sahip olarak, başarılı bir web sitesinin mutlu bir sahibi olabilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector