Blogunuzu Şimdi Geliştirmenin En İyi Yolları!

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'Blogunuzu Şimdi Geliştirmenin En İyi Yolları!
0 10 мин.

iyileştirmek-blog-şimdi


Blogunuzun daha iyi performans göstermesini sağlamanın tüm bir web sitesi denetimi ve haftalar hatta aylar süreceğini düşünmek kolaydır. Bu aslında gerçeklerden oldukça uzaktır, ancak blogunuzun şu ana kadar nasıl olduğuna bağlıdır. Ancak çoğu zaman, blogunuzu çok kısa bir süre içinde ve çok az çalışma ile çok daha iyi bir yöne yönlendirebilirsiniz. Doğru şeylerin gerçekleşmesi için doğru şeyleri yapmanız yeterlidir. Blogunuzu bir sonraki seviyeye taşımak için hiçbir şey yeniden icat etmeniz veya yeni içerik oluşturmanız gerekmez.

Çok daha iyi bir tıklama oranı ve küçük bir yatırımla daha fazla etkileşim elde edebilirsiniz. Aslında gereken sadece 30 dakikalık bir ilgi ve burada özetleyeceğim basit adımları takip etmek.

Tıklama Oranınızı (CTA) Artırma

Siteniz için iyi bir tıklama oranı elde etmede çok fazla sihir veya teknik uzmanlık yoktur. Stratejik yerlerde sadece birkaç değişiklik ve belki burada veya orada birkaç bağlantıyı değiştirmek.

İlgi Çekici Harekete Geçirici Mesajlar

Blogunuzu ilerletmek ve daha fazla para kazanmanıza yardımcı olmak için okuyucularınızın her zaman belirli bir işlem gerçekleştirmeleri gerektiğini unutmayın. Doğru bir eylem çağrısı olmadan bunu gerçekten yapamazsınız, çünkü dünyadaki çok az insan sormazsanız size yardımcı olmayı düşünecektir. Okuyucularınızı içerik varlıklarınıza, e-Kitaplarınıza, kontrol listelerinize veya para sayfanıza yönlendiren CTA’larınız olsun.

İçerik Bağlantılarınızı Güncel Tutun

İyi bir içerik parçası, okuyucuları ilgili bilgilere erişebilecekleri harici web sayfalarına yönlendiren birçok dahili bağlantıya ve bağlantıya sahiptir. Web sitenizin içeriğini yeni güncellediyseniz ve herhangi bir harici kaynakla bağlantı kurmadıysanız, hem SEO perspektifinden hem de kalite perspektifinden çok fazla değere sahip değildir. Sitenizdeki diğer alakalı içerik sayfalarına da bağlanan çok sayıda dahili bağlantınızın olduğundan emin olun.

Alakalı olduğu web sayfalarınıza bağlantılar ekleyin ve okuyucularınızın sitenizde çok daha fazla zaman geçirmesini ve daha fazla değer bulmasını sağlayın. Bu işlem yaklaşık 15 dakika sürer ve zaman içinde çok daha iyi sonuçlar görürsünüz.

Eski Yayınlardan Daha Fazla Trafik Alın

Sizden başka bir blog yayınının şaheserini kimsenin görmediğini görmek acı vericidir. Ama bunun nedeni sadece bir işareti kaçırmış olmanız. Büyük postanızı tekrar yoluna koyabilirsiniz ve çok fazla yeniden çalışmanıza gerek kalmaz. Bu önemli öğelerin bazılarını 10 – 15 dakika içinde değiştirin ve daha iyi sonuçlar elde etmenin iyi yayınını görmenin tadını çıkarın.

Başlık

İlk şey, yazı başlığınız. Başlığınız, yayınınızın ilk izlenimidir ve genellikle sonuncusudur. Başlığınız toz gibi görünüyorsa veya çok zorlayıcı değilse, hemen değiştirmeniz gerekir. İnsanlar gördükten sonra okumak istemiyorsa, muhtemelen Google’da da aramıyorlar. Öyleyse baharatlayın, biraz kışkırtıcı olun, merak, aciliyet çağırın ve alakalı, ancak kısa ve tatlı olun. Bu özelliklerin tümünü yayın başlığınıza dahil etmenize yardımcı olması için başlık analiz aracı, yayınınızın başlığının şu ana kadar nasıl olduğunu anlamanın harika bir yoludur. Duygusal Pazarlama Değerini de kullanabilirsiniz Başlık Analizörü.

Anahtar kelimeleriniz

Mümkün olan en iyi anahtar kelimeleri hedefleyip hedeflemediğinizi görmek için içerik parçalarınızı alışkanlıkla inceleyin. Hedeflediğiniz anahtar kelimenin yaklaşık 40 zorluğu varsa, yalnızca bir yayın sizi daha fazla zorlamayacaktır. Daha üst sıralarda yer alabilmek için kesinlikle aynı konuyla ve aynı anahtar kelimelerle ilgili daha fazla içerik oluşturmanız gerekir.

Doğal olarak, en iyi senaryo başlangıç ​​için düşük bir arama hacmine sahip bir anahtar kelime seçmek olacaktır. Çok fazla trafik almak zorunda değilsiniz, aynı zamanda yayınlarınızdan da çok fazla potansiyel müşteri almanız gerekmediğinden, anahtar kelimelerinizi seçerken bunu aklınızda bulundurun. Onların arkasında ne kadar satın alma niyeti görüyorsun?

Hemen Çıkma Oranınızı Azaltın

Hemen çıkma oranı, kullanıcının sitenize zamanında ölçülen dikkatidir. Google, kullanıcının sitenize ne kadar zaman harcadığını takip eder ve bunu bağımsız bir sıralama faktörü olarak kullanır. Elbette, bir kullanıcı sitenize göz atmak için çok zaman harcıyorsa, Google bunu çok fazla değer verdiğinizi ve sitenizin son derece alakalı olduğunu gösteren bir işaret olarak kabul edecektir..

Bunu yapmak için, alakalı içerik kullandığınızdan ve çok sayıda dahili bağlantınız olduğundan emin olun. Kullanıcının makalelerinizin geri kalanında keşif yapması onları daha uzun süre tıklamaya devam edecektir.

Ayrıca bir YouTube videosu da eklemelisiniz. Kendinizinkini oluşturun veya konunuzla en alakalı olanı bulun. Bu videonun etrafında izlemenizi ve bağlantılarını kopyalamanızı gerektirdiği için yaklaşık 1 – 15 dakika sürer. Kullanıcı 5 dakikalık bir video izlerse, sitenize ek 5 dakika harcar ve sıralamanızı yükseltmenize yardımcı olur.

Küçük Trafikten Yüksek Kalite Teklifleri Alın

Okuyucularınıza mükemmel uyan harika bir içerik parçası oluşturduysanız, ancak blogunuzda her biti saymaktan çok az trafik varsa. Ayrıca daha fazla göze sahip olmalısınız. İşte böyle yapıyorsun.

Erişiminizi Genişletin

Facebook ve Linkedin’de ücretli reklamlar kullanıyorsanız, yayınınızın erişimini inanılmaz derecede genişletebilirsiniz, bu yüzden onunla delinin. Postanızı olası satışlar oluşturmak için zaten ayarladınız. Bu nedenle, bunun gerçekleşmesi için biraz para yatırırsanız, büyük bir YG elde etme şansınız yüksektir. Facebook’un ve LinkedIn’in pazarlama özelliklerinin bu kadar verimli olması sayesinde, yayınlarınızı tam olarak hedeflemek istediğiniz kişilere uyacak şekilde de özelleştirebilirsiniz. Yayınınız çok daha geniş bir erişim alanına sahipse, sosyal medya kanallarınız için çok daha fazla takipçi kazanabilirsiniz, bu da uzun vadeli büyük bir yatırım olduğunu kanıtlar.

En Yüksek Dönüştürücü Blog Yayınınızı Her Zaman Tanıtın

Yayını daha fazla potansiyel müşteri çekmek için oluşturduysanız, zaten bu işi gerçekten iyi yapma şansı var ve alıcının yolculuğunun sonraki aşamasına büyük katkıda bulunabiliyor. Küçük bir grup potansiyel müşteriniz olduğundan, bu kişilerin içerik parçanızı son derece alakalı bulma şansı çok daha yüksektir. Bu nedenle, bu içerik parçasını tekrar tekrar paylaştığınızdan ve yılın zirve noktalarında doğru kişileri hedeflediğinizden emin olun.

E-posta Pazarlamasını Kullanın

Şansınız, blog’unuzun yayınlanmasından bu yana birkaç e-posta adresinden daha önce toplanmış olmanızdır. Okuyucunuzun e-posta adreslerini almak için çok fazla çalışmadıysanız, yakında bu adrese ulaşmanız gerekir. İnsanların “paranın listede olduğunu” söylemesinin bir nedeni var.

Blog yayınlarınızı tanıtmak için dışarı çıksanız bile, onları gören herkes sosyal medya kanallarınızı takip etmeye başlamayacaktır. Aslında, sosyal medya kanalınızı takip etseler bile henüz görmemiş olmaları ihtimali yüksektir. Yani bu insanlara ulaşmak için bir yola ihtiyacınız var. Bu eski e-posta listesini al ve insanlarla paylaş. Yayınınızdaki bir şeyi değiştirdiyseniz, bilgi veya anahtar kelimeler olsun, onu daha önce okuyan kişilerle tekrar paylaşmak için iyi bir neden.

Yayınlarınızı, Oluşturmak İçin Yaptığınızdan İki Kat Daha Fazla Pazarlayın

Mümkün olan en yüksek kalitede gönderi oluşturmak için her zaman harcamanız gerekir, ancak yalnızca yayınlayıp arkanıza yaslanmayın. Aslında, yayınlarınızı tanıtmak için iki kat daha fazla zaman ayırın ve mümkün olduğunca çok sayıda kanalı yayınlayın. Bu, harika bir yayın oluşturmak için harcadığınız bir saniyenin boşa harcanmamasını sağlayacaktır. Bol insanın görmesini sağlamak için çok çalışırsanız, onlardan aldığınız değeri iki katına çıkaracaktır..

Sonuç

Analiz sayfanıza bakmak ve yayınınızda neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığına ilişkin doğru bir teşhis yapmak içeriğinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Zaten sahip olduğunuz içeriği iyileştirmek veya yeniden düzenlemek için her zaman yer vardır, bu nedenle her zaman yeni biçimler kullanın veya bunlara daha fazla değer katın. Bu, kitlenizle yeniden etkileşime girecek, yenilerini kazanacak ve çok daha az çalışma ile hedeflerinize daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Bu ipuçları sizi temel konular hakkında bilgilendirir, ancak her zaman daha fazla araştırma yapar!

Umarım bu yazıyı okumaktan keyif almışsınızdır ve çok daha az çalışmayla daha iyi bir blog çalıştırmanıza yardımcı olacak doğru ipuçlarını bulmuşsunuzdur..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector