Blogunuzun Para Getirmemesinin 6 Temel Nedeni

blogun para getirmemesinin nedenleri


Bugünlerde herkesin bir blogu var gibi görünüyor. Ve bu bir sürpriz değil, çünkü sesinizi duymak ve her ikisi de takdir ettiğiniz konular hakkında benzer düşünen insanlarla iletişim kurmak için harika bir yol. Ancak, doğru yapılması halinde bloglama da çok kazançlı olabilir.

Yine de, söylenenden daha kolay, çünkü çoğu blogcu aynı sorundan şikayet ediyor. Bloglarını ve yayınlarını düzenli olarak ayarlamak için zaman ayırdılar, ancak zaman ve para yatırmasına rağmen gerçekten gerçek bir gelir görmediler. Bazen, blogunuzun karlı olması için ayarlanması ve ayarlanması gerekir. Blogunuzun neden hiç para getirmediğini öğrenmek ve bunun nasıl çözüleceğine dair yollarla ilgileniyorsanız, okumaya devam edin.

1. Para Kazanmadınız

Tamam, bu oldukça açık, ama kaç blogcunun bir blog oluşturmanın yeterli olduğunu düşündüğü ve para yuvarlanmaya başlayana kadar beklediği şaşırtıcı.

Bir blog başlatırken, onunla ne satabileceğinizi düşünün. Reklam göstermeyi seçebilir ve bir kullanıcı her tıkladığında bir komisyon alabilirsiniz. Ayrıca, kendinize ait bir bağlantınız yoksa, bir satış ortağı blogunu çalıştırabilir ve başkasının eşyalarını satabilirsiniz. Sunacak fiziksel bir ürününüz yoksa, hizmetlerinizi pazarlayabilir, e-kitaplar, kurslar, daha özel içerikli blogunuza özel üyelik vb. Satabilirsiniz. Bunun için çok farklı yollar var blogunuzdan para kazanın, bütünlüğünden ödün vermeden.

2. İçeriğiniz Yeterince İyi Değil

Harika içerik yazma biraz zor. Yeni başlayanlar için, popüler olan ancak çok fazla rekabet içermeyen bir niş seçmeniz gerekiyor. Neden? Eğer bir konuda tutkuluysanız ve bu konuda uzmansanız, sadece bir avuç insan niş ile ilgileniyorsa, finansal anlamda çok fazla bir şey olmayacaktır. Öte yandan, rekabetin olduğu yerde, kazanılacak para vardır, ancak çok fazla varsa.

Başka şeyler de var. Yalnızca arama motorları için yazıyorsanız, makaleleriniz genel olarak ve herhangi bir gerçek değeri olmadan gelebilir, çünkü yalnızca doğru anahtar kelimeleri hedeflemek için oradadırlar. Yine de, hiçbir SEO eşit derecede kötü değildir, bu yüzden ikisini dengelediğinizden emin olun.

3. Proaktif Değilsiniz

“Eğer yaparsanız, gelecekler” bloglama için iyi çalışmayan bir yaklaşımdır. Blogunuzu kitlenizin önünde tutmak için çalışmanız gerekir. Bunu yapmanın yollarından biri, sözcüğü yaymak için sosyal medyayı kullanmak olacaktır. Yayınlarınıza Facebook, Twitter, LinkedIn veya Instagram üzerinden bağlantı verebilirsiniz. Hatta hashtag’leri trend olan konulardan faydalanmak veya markanız hakkında farkındalığınızı nişinize yaymak için bile kullanabilirsiniz..

Son derece etkili olan uzun vadeli bir strateji, diğer blog yazarlarından bahsetmek ve bloglarına ve içeriklerine bağlantı vermek olacaktır. Büyük olasılıkla, Google Alerts veya bunlardan bahseden tüm yerleri takip etmelerine yardımcı olan benzer bir şey ayarlayın. İçeriğiniz iyi ise, onların da sizinle bağlantı kurmalarını bekleyebilirsiniz.

4. Para için Sadece İçindesiniz

Tabii ki, çoğu blogcu blog yazarak para kazanmak istiyor, ancak bunu yapmanın tek sebebi ise, bunu yapamayacağınız çok, çok yüksek bir şans var. En başarılı blogların olmasının nedeni, yazarlarının, şeylerin iş tarafına dikkat etmenin yanı sıra, makalelerinde yazdıkları konular hakkında inanılmaz tutkulu olmalarıdır..

Bir blog yazarı olarak inişler ve çıkışlar yaşayacaksınız ve tutkunuz yoksa, özellikle bir şey kazanmadıysanız, bir noktada vazgeçme olasılığınız daha yüksektir. Büyük blogcular, çalışmalarını sevmenin yanı sıra, sadece istedikleriyle değil, aynı zamanda kitlelerinin istediğiyle de ilgili olduğunu biliyorlar. Acılarını biliyorlar ve daha da önemlisi, sundukları içerik ve sundukları ürünlerle nasıl ele alınacaklarını biliyorlar.

5. Blogunuz Kötü Tasarım Özellikleri

Bu günlerde, harika içeriklerin çekici ve göz alıcı görseller içinde paketlenmesi gerekiyor. Yazılı yazılarınıza sadece video, resim veya Infographics eklemekten değil, aynı zamanda blogun tasarımından da söz ediyoruz.

Zarif ve temiz minimalist bir görünüm hedefleyin. Ayrıca, sayfalarınızın çok fazla reklam, pop-up, CTA, banner veya bağlantılarla dolu olmadığından emin olun. Ancak, tüm bu öğeler dengelenmiş olsa bile, içeriğinizin biçimlendirilme biçimi nedeniyle tasarımınız hala eksik olabilir. Örneğin, çok parlak, çok küçük veya çok büyük yazı tipleri dikkat dağıtıcı ve tarihli görünüyor.

Ayrıca, yayınlarınızda büyük metin blokları varsa, kitlenizin daha küçük bölümlere ayırmanız ve kitlenizin kesinlikle yapacağı şekilde alt başlık eklemeniz için alt başlıklar eklemeniz gerekir..

6. Blogunuza Yeterince Zaman Vermiyorsunuz

Bir çok insan sadece eğlenmek için ya da normal işlerine yan bir konser olarak blog yazıyor ve bu harika, ancak karlı hale getirmek istiyorsanız, kendinizi tam zamanlı olarak adamanız gerekiyor.

“Haftada Bir Gün Blog Yazarak 9.856 Ay Kazandım” gibi şeylerin reklamını yapan sahte reklamların olması şaşırtıcıdır. Bazı insanların bunun mümkün olduğunu düşünmesi daha da şaşırtıcı. Size sonsuz miktarda nakit para verilmiş olsa bile, blogunuzun çok büyük olmasını sağlayamazsınız, çünkü bloglama zaman ve sıkı çalışma gerektirir.

Sihirli değnek yok.

Sonuç

Blogunuzu karlı hale getirmek kolay değildir, özellikle de biraz para almak istiyorsanız ve başka bir şey yoksa. Ancak, bunu doğru nedenlerle yapıyorsanız, kelimenin her anlamında son derece faydalı olabilir. İyi şanslar!

Karen Dikson bir girişimci ve Dijital Pazarlama Danışmanı BestEssays.com.au. Çeşitli düşünceleri tek bir temaya bağlayabilen sezgisel ve yaratıcı bir düşünür. Karen, en son dijital pazarlama trendlerini takip etmeyi çok seviyor. Çalışmaları HuffPost ve diğer iş kaynaklarında yayınlanmıştır. Karen on ile iletişime geç heyecan.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map