E-Ticaret Web Siteleri için Web Hosting Gereksinimleri

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'E-Ticaret Web Siteleri için Web Hosting Gereksinimleri
0 8 мин.

e-ticaret web siteleri için web barındırma gereksinimleri


Bir perakendeciyseniz ve henüz bir çevrimiçi mağazanız yoksa, mümkün olduğunca çabuk bir tane oluşturmayı düşünmelisiniz. Bir online mağaza geliştirirken dikkate alınması gereken birçok şey vardır, ancak başarılı bir e-ticaret sitesinin iki çok önemli yönü vardır: alışveriş sepeti ve web barındırma. Bugün, bu yazıda size e-ticaret web sitesi için web hosting satın alırken bakmanız gereken özellikleri sunacak:

 • Bir SSL sertifika web sitesini güvenli bir şekilde web sitesi bağlantısında yeşil bir mühürle işaretleyerek müşterilerinizin güvenliğini artırır. Pratik olarak, bir SSL Sertifikası, 443 numaralı bağlantı noktası üzerinden https protokolünü etkinleştirerek ve web sitesini barındıran web sunucusu ile müşterinin tarayıcısı arasında güvenli bağlantılara izin vererek, e-ticaret web sitenize her eriştiğinde tarayıcıya gönderilen web sitesinin veri dosyalarını içerir. kredi kartı işlemleri, giriş bilgileri ve diğer hassas veriler güvenli olabilir SSL Sertifikası, alan adını, sunucu adını veya ana bilgisayar adını şirket adı ve konumu ile birleştirir, böylece bu bilgiler genellikle yeşil mühürün yanında gösterilir.
 • Adanmış IP güvenli bir e-ticaret web sitesi için gereklidir, çünkü web sitesine yalnızca kendisine adanmış benzersiz bir internet adresi verir ve bir SSL Sertifikası kullanmanıza, IP adresi aracılığıyla web sitesini görüntülemenize, alan adı kullanılamadığında FTP hesaplarına erişmenize ve yüksek trafik yükü sırasında hızlı tepki. Özel bir IP ayrıca daha yüksek kararlılık, erişim, iş kimliği sağlar ve üçüncü taraf uygulamalar için gereklidir ve eski tarayıcıların uyumsuzluğu ile ilgili sorunlarda size yardımcı olur. Adanmış bir IP ile, paylaşılan IP’deki bir kişi spam gönderdiği veya başka bir çılgınca şey yaptığı için artık yasaklanan veya kara listeye alınan e-posta gönderme sorunlarınız olmayacak.
 • Yüksek performanslı uygun kaynaklara sahip bir sunucu, e-ticaret web sitenizi herhangi bir teknik zorluk çekmemenize ve müşterilerinizi mutlu ve çok kibar tutmanıza yardımcı olabilir. Web barındırıcısı size güçlü bir CPU, bakımlı bir işletim sistemi, yeterli alan depolama, RAM, bant genişliği ve ayrıca hızı artırmak için bir HDD yerine bir SSD sağlıyorsa, gelirinizi en üst düzeye çıkarmak için doğru yoldasınız demektir. . Web sitenizde başka ikincil projeler oluşturmanız gerektiğinde sınırsız eklenti alanlarına, e-posta hesaplarına, veritabanlarına, alt alan adlarına sahip olmak da iyi bir fikirdir..
 • Çalışma Süresi 99.99% genellikle bir sözleşme ile garanti edilir, ancak gerçek web barındırma çalışma süresi en az% 99 olduğunu bilmek gerekir ve onların çalışma süresi ve sunucu performansı ile ilgili gerçek zamanlı istatistiklere sahip olmalıdır. Windows sunucuları için Uptime.exe gibi kullanılan işletim sistemine bağlı olarak, uzak veya yerel bir sunucunun çalışma süresini söyleyebilen farklı yazılımlar vardır. Bu yazılımlardan bazıları çevrimiçi Çalışma Süresi Robotu web siteniz / barındırıcınız her kapatıldığında size e-posta gönderir. Yazılım güçlü bir panoya sahiptir ve e-postalar, SMS ve Twitter üzerinden uyarılar gönderir, https, ping, port ve anahtar kelimeleri izler ve ayrıca çalışma süresini, kesinti süresini ve yanıt sürelerini görüntüler. Müşterilerin web sitesine girmesi veya web sitesine göz atması çok sinir bozucudur, ancak kesinti süresi nedeniyle kullanılamaz..
 • Günlük yedekleme R1Soft gibi profesyonel bir yazılımın yardımıyla veya web sitenizi metin, resim, video, tasarım, veritabanları ile kaydetmek için WordPress gibi önceden tanımlanmış bir CMS kullanıyorsanız, Softaculous veya Fantastico gibi basit bir otomatik kurulum komut dosyası kullanarak oluşturulabilir. müşteri hesapları ve eklenen ürünler gibi diğer hassas bilgiler. Tam bir yedekleme yapmayı unutmayın, web sitenizde çok fazla değişiklik varsa hem veritabanlarının hem de tüm FTP içeriğinin günlük olarak kaydedilmesi gerekir, aksi takdirde nadir değişiklikler için haftalık veya aylık bir yedekleme yapmayı deneyebilirsiniz, ancak bu nedenle teknik sorunlar veya bilgisayar korsanlığı sorunları olasılığı vardır, bu nedenle günlük yedeklemelerde kalmalısınız.
 • 7/24 teknik destek Telefonda, hem web sunucusunun web sitesinde görünen e-postada, hem de herhangi bir teknik sorun veya ihtiyaç duyduğunuz ek gereksinimler ve bilgiler durumunda müşterileri için oluşturulan canlı sohbet ve bilet sistemi üzerinde bulunmalıdır. Destek ekibi çok kibar, yanıtlarında hızlı, kesin ve açık olmalıdır, böylece yanıtlarını çok kolay anlayabilir ve ortaya çıkan sorunu veya yeni bilgileri baş ağrısı olmadan yönetebilirsiniz. Fatura gibi finansal sorunlar, teknik departman tarafından değil, finans departmanı tarafından çözülmelidir..
 • PCI uyumluluğu uyumlu sunucu gerekli bir özelliktir, genellikle, web sunucuları bunu sunar, ancak varsayılan olarak bunu yapmak için yapılandırılmamıştır, e-ticaret web sitesinin sorumluluğundadır. PCI uyumluluğunu etkinleştirmek istiyorsanız, destek ekibiyle görüşmeniz gerekir ve ayrıca bir VPS’niz veya özel bir sunucunuz varsa bu seçeneğin kullanılabilir olmasını sağlamak için sunucu yazılımını düzenli olarak güncellemeniz gerekir. PCI uyumluluğu çevrimiçi kredi kartlarını veya müşterileriniz için önemli olan diğer finansal yönleri kabul etmeniz durumunda çok yararlıdır.
 • Kaynaklar üzerinde tam kontrol web sitenizin hızını ve performansını yönetmenin ve sürdürmenin en iyi yoludur. Bunu yapmak için, başlangıçta sizin için çok pahalı olabilecek tam bir adanmış sunucu değilse, en azından bir VPS veya yarı adanmış bir sunucuya ihtiyacınız vardır, ancak değerine değdiğinden emin olun, kullandığınız aynı sunucudan kaynakları kullanan hiç kimse ve Cpanel’i ve mevcut kaynaklarınızı maksimum düzeyde optimize edebilen diğer çevrimiçi yazılımları kullanarak tam kontrolünüz vardır.
 • Geliştirilmiş güvenlik web barındırıcınız size en iyisini sunmuyorsa gerçek bir sorun olabilir! Bu durumda, yalnızca bilgisayar korsanlarının web sitenizin parolalarına ve diğer hassas verilerine erişmesi mümkün değildir, aynı zamanda web sitenizin normal kullanıcıları, güvenlik, web ana bilgisayarında yüklü birden çok yazılım tarafından iyileştirilmez, güncellenmez ve geliştirilmezse özel bilgileri görebilir. sunucusu. Güvenlik, bir web sitesi aracılığıyla kredi kartlarının ve diğer çevrimiçi işlemlerin anahtarıdır.
 • Bir bulut yedeklemesi web siteniz, web sitenizin barındırıcısının devre dışı kalması durumunda herkesin erişebileceği başka bir konuma tamamen kaydedildiğinden günlük yedeklemeden daha da fazla yardımcı olabilir. CloudFlare, tüm web sitenizi bir bulutta koruyan ve güvenlik ve koruma dahil web sitesinin hızını ve diğer teknik yönlerini en üst düzeye çıkaran bu tür hizmetler sunar.

Harika bir web barındırma ve alışveriş sepeti sistemine ek olarak, harika bir web tasarımına, iyi SEO’ya ve yüksek kaliteli ürün görüntülerine de ihtiyacınız var. Online mağazanızda olacak ürün miktarına bağlı olarak, burada büyük web sağlayıcıları barındırma bazı öneriler:

şirket
itibaren

1daha büyük e-ticaret siteleri için inmotionhızla büyüyen çevrimiçi mağazalar için 3,49 $ / aylık
2bluehost orta ölçekli çevrimiçi mağazalar için harikaorta ölçekli e-Ticaret siteleri için3,95 $ / aylık
3küçük e-ticaret web siteleri için en iyi hosting20 ürüne kadar küçük mağazalar için1,99 ABD doları / ay
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector