E-Ticaret Web Siteleri Oluşturmak için Magento ve WordPress vs Drupal

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'E-Ticaret Web Siteleri Oluşturmak için Magento ve WordPress vs Drupal
0 29 мин.

magento wordpress woocommerce drupal e-ticaret


Doğru teknolojiyi kullanarak bir e-Ticaret web sitesini olabildiğince hızlı ve verimli bir şekilde oluşturmak mı istiyorsunuz? Tam doğru yere geldiniz. Çünkü burada, e-Ticaret web siteleri oluşturmak için en yaygın olarak kullanılan 3 içerik yönetimi sistemini inceleyeceğiz.

Doğru CMS ile bir e-ticaret web sitesi oluşturmanın çok kolay olduğunu söylemek isterim, ama gerçekten değil. Hangi platformu seçerseniz seçin, kendiniz yapmayı öğreneceksiniz. Özel bir CMS ile gitmediğiniz sürece, ancak farklı bir makalede ne olduğunu ele aldık.

Bugün, bir çevrimiçi mağaza veya e-ticaret web sitesi oluşturmak ve yönetmek için mükemmel olan üç açık kaynaklı içerik yönetim sisteminden bahsedeceğiz. Her birinin, onları diğerlerinden ayıran ve popüler bir seçim haline getiren kendi benzersiz özellikleri vardır..

Oku: Bir çevrimiçi mağazanın maliyeti nedir??

Daha fazla uzatmadan, bu içerik yönetim sistemlerinin her birinin gelecekteki e-Ticaret web siteniz için neler sunacağına bakalım!

Magento

Magento şu anda dünyanın en popüler e-ticaret platformudur. Kullanan yaklaşık 300.000 tüccarla, birçok kişi bir mağazanın çalışmasının harika bir platform olduğunu iddia edebilir. 2007’den beri piyasada ve eBay gibi büyük oyuncularla, başarıya giden istikrarlı bir yolda..

Büyük popülaritesinin nedeni, orta ölçekli veya hatta en büyük işletmeler için mükemmel olmasıdır.

Magento, tamamen özelleştirilebilir ve sıfır programlama deneyimi veya bol programlama deneyimi olan kişiler tarafından kullanılabilen, kendi kendine barındırılan bir platformdur. Ancak sıfır deneyimle içine atlarsanız, uzun bir öğrenme eğrisine sahip olursunuz. Programlama hakkında çok şey bilmiyorsanız ve çok fazla şey öğrenmek istemiyorsanız, Magento’yu kullanmayı atlamalısınız.

Magento’nun üç sürümü vardır ve en yaygın kullanılan Topluluk Sürümü’nü (Magento: CE) inceleyeceğiz. Ayrıca Enterprise Edition ve Enterprise Cloud Edition da var, ancak şimdilik dışarıda bırakacağız. Peki Magento kullanıcılarına neler sunmalı??

Magento’nun Kullanımı Kolay mı??

Magento en iyi programcılar tarafından kullanılır, çünkü kullanımı kolay bir sistem değildir. Magento’yu (sistemi kurmak) kullanmanın ilk adımı bile bir FTP bağlantısı gerektirir. Bu bir geliştirici için bir sorun olmamalı, ancak kesinlikle kullanıcı dostu içerik yönetim sistemlerinin işleyişi böyle değildir.

Ancak geliştiriciler için Magento oldukça kullanışlı olabilir ve çalışmalarını çok daha kolay hale getirebilir. Arayüz makul ve tüm sistem çok güvenli.

Çok fazla programlama bilgisine sahip bir işletme sahibiyseniz ve yine de Magento’yu işletmeniz için kullanmak için sağlam bir neden buluyorsanız, bunu yapabilirsiniz. Sizin için çalışacak bir geliştirici kiralayabilir ve çevrimiçi mağazanızı yönetmenize yardımcı olabilirsiniz.

Birkaç şey astığınızda, günlük yönetici görevleri yapmak oldukça kolay hale gelir. Magento’yu kullanmanın en zor kısmı özelleştirme kısmıdır. Web sitelerinizin tasarım ve işlevlerini oluşturmak, bol miktarda çalışma ve geliştirici bilgisi gerektirir. Magento’yu indirmek ve kurmak bile ortalama bir kullanıcının yeteneğinin ötesindedir.

Magento’nun Özellikleri

Magento gerçekten parlıyor, çünkü herhangi bir e-ticaret platformunun gördüğü en geniş özellik listesine sahip. Büyük şirketlerin bunu mağazalarını işletmek için kullanmasının nedeni budur. Çeşitli para birimlerinde ürünleri ve parayı yönetmek için gerekli tüm araçları sağlar. Pazarlama ve arama motoru optimizasyonu için ihtiyacınız olan her şey de dahildir.

Ayrıca kupon kodları, bülten yönetimi, indirimler, müşteri grupları, müşteri yönetimi ve benzeri gibi birçok ekstra özelliğiniz de var. Ancak başka bir özelliğe ihtiyacınız varsa, bunu sağlayan bir uzantıyı kolayca bulacaksınız.

Magento aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • Sıfırdan bir Web Sitesi Oluşturun – Magento’nun topluluk sürümü ücretsizdir ve onu büyütme yolunda olan küçük veya orta ölçekli işletmeler için gerçekten iyi çalışır.
 • SEO Araçları – Magento’daki her şey kolay URL’ler kullanıyor. Ayrıca, meta bilgileri, meta verileri ve içerik sayfalarını gerçekten iyi işler. Google Site Haritası da dahildir. Genel olarak Magento SEO’nun dışında iyi durumda.
 • Analytics – Kullanıcıların davranışlarını kolayca izleyebilir ve Magento’nun sizin için düzenli olarak raporlar hazırlamasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca vergi, satış ve çok daha fazlası için bilgi alabilirsiniz. Google Analytics sisteme entegre edildiğinde, veri toplamak çok daha kolay hale geldi.
 • Mobil Uyumluluk – Duyarlı web tasarımları günümüzün internet ortamında olması şarttır. Çevrimiçi trafiğin neredeyse yarısı mobil cihazlardan geliyor, bu nedenle çevrimiçi mağazanızın onlar için optimize edilmesi doğaldır. Yönetici panelinize mobil cihazdan da erişebilir ve nerede olursanız olun siparişleri ve satışları yönetebilirsiniz.
 • yönetim – Magento, tek bir yönetici panelinden birden fazla web sitesini yönetmenize, farklı kullanıcılar için izinleri yönetmenize olanak tanır ve CVS dosyalarıyla büyük veri yığınlarını içe ve dışa aktarmayı çok kolaylaştırır.
 • Pazarlama – Magento, kupon kodlarının kullanımı, kalıcı bir alışveriş sepeti veya kullanıcıların istek listelerini e-postayla göndermek gibi birçok yararlı pazarlama özelliği sunar. Ayrıca ilgili ürünleri web sitenizde gösterebilir, makyaj ve çapraz satış yapabilirsiniz. Müşteriler, daha kolay yönetim ve daha iyi ürün teklifleri yapma olanağı sağlayan gruplara yerleştirilebilir.
 • Odeme yapiliyor- Müşteriler mağazanızdan satın almak için kaydolmak zorunda değildir, bunun yerine misafir kasasını kullanabilirler. Ürünler ayrıca birden fazla adrese ve birden çok yöne sevk edilebilir. Alışveriş sepetinde tahmini gönderim bedeli ve vergi raporlarını da görebilirsiniz, böylece ürün satıldıktan sonra kimsenin beklenmedik bir sürprizi yoktur.
 • Ürün Yönetimi – Magento, en büyük çevrimiçi mağazaları bile çalıştırmak için gerekli tüm araçlara sahiptir. Kullanıcıların onları bulmasına yardımcı olan sınırsız sayıda özelliğe sahip ürünler sağlayabilirsiniz. Ürünler toplu olarak sipariş edilirse veya bunlara herhangi bir indirim uygulanırsa gelişmiş fiyatlandırma kuralları ve indirimler uygulayabilirsiniz. Müşteriler sıralanabilir ve filtrelenebilir, böylece tam olarak ihtiyaç duyduklarını bulmalarına yardımcı olabilirsiniz. Kullanıcıların sevdiklerini paylaşmasına ve mağazanızın genişlemesine izin vermek için bir “Facebook’ta paylaş” düğmesi ekleyin.
 • Envanter yönetimi – Yeni ürünlerin gönderilerini ve aldığınız ve sattığınız tüm ürünleri takip etmenize yardımcı olacak birçok özellik var..

Magento için Web Tasarım ve Şablonlar

Diğer CMS’lerde olduğu gibi, önceden oluşturulmuş web sitesi şablonlarını indirebilir ve daha sonra özelleştirebilirsiniz. Bunu yapmak bilgi gerektiren ve zaman alan bir süreçtir, ancak kesinlikle düşündüğünüz web sitesini bir araya getirebilirsiniz. Bazı şablonlar tamamen ücretsiz, bazıları ise ücretlidir. Zevkinize ve cüzdanınıza, web sitenizin görünümüne ne kadar yatırım yapmak istediğinize bağlıdır. Bu temalara bakmak için en iyi yerlerden biri ThemeForest.

Magento’nun en yeni sürümü Magento 2.0’ın henüz çok fazla teması yok, ancak 1.9 gibi önceki sürümlerde çok fazla var. Gerçekten profesyonel görünümlü ve hatta en büyük çevrimiçi mağazalara layık olan harika, tamamen duyarlı temalar indirebilirsiniz.

Magento Uzantıları

Magento topluluğundaki herkes Magento için kendi uzantısını geliştirebilir. Platform için satabilecekleri veya ücretsiz olarak sunabilecekleri yeni uygulamalar ve uzantılar oluşturabilirler.

Otomatik vergi hesaplayıcıları, bir arama çubuğu veya genel verimliliğinizi artıran çeşitli pazarlama araçlarını indirebilirsiniz.

Magento Güvenliği

Magento, web sitenizin güvenliğini düzeltmek söz konusu olduğunda pahalı ama etkili hizmetler sunar. Sizin için herhangi bir sorunu çözecekler, ancak hizmet için birkaç bin dolar ödemeyi bekliyorlar. Sağladıkları sistemden para kazanacağınız için, sağladıkları destek için para talep etmekten çekinmiyorlar.

Magento’nun destek ekibine yardım için başvurursanız, sağlam bir hizmetten başka bir şey beklemezsiniz..

Magento Kullanmanın Bedeli

Burada gözden geçirdiğimiz topluluk sürümü, diğer sürümler olmamasına rağmen, kullanımı tamamen ücretsizdir. Tüm iletişim bilgilerinizle kaydolmanızı ve şirkete e-postanızla birlikte bir istek teklifi göndermenizi gerektirir..

Bunu dikkate alırsanız ve yardımcı olmak için geliştiricileri işe almak için harcayacağınız para miktarı (gerekli teknik bilgiye sahip değilseniz) Magento gerçekten de en pahalı açık kaynaklı e-Ticaret platformlarından biri olabilir.

Karar

Magento, sonsuz miktarda özelleştirilebilirliğe sahip sağlam bir sistemdir. Herhangi bir boyutta bir işletme için mükemmeldir ve küçük bir çevrimiçi ortamdan büyük bir şirkete kolayca ölçeklenebilir. 4 milyon kullanıcı tarafından kuruldu ve bir nedenle büyük şirketlerin mağazasını işletiyor. Ama kesinlikle herkes için değil. Teknoloji konusunda bilgili olmayan bir kişi, bir web sitesini özelleştirmek ve çeşitli işlevler eklemek yerine, kurulum sürecinde muhtemelen kaybolacaktır. Başarılı bir Magento mağazası oluşturmak için güvenilir bir hostinge de ihtiyacınız olacak. Web siteniz için göz önünde bulundurmanız gereken en iyi 3 Magento web barındırma sağlayıcısını inceledik.

Magento’yu yeterli programlama bilgisiyle kullanmak istiyorsanız, ücretsiz olarak çok şey yapabilirsiniz, ancak geliştiricilere ve diğer harici kaynaklara ulaştığınızda, işler muhtemelen diğer e-Ticaret platformlarından daha pahalı hale gelir..

Magento’ya göz atabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz buraya!

WordPress

WordPress şu anda internetteki en popüler içerik yönetim sistemidir. Yaklaşık 60 milyon kez indirilip kuruldu ve her dördüncü web sitesi onunla yapıldı. Wall Street Journal, Forbes, TED, eBay, PlayStation, General Motors, New York Times vb.Gibi ünlü web siteleri ve markalar tarafından kullanılıyor..

WordPress olağanüstü bir başarıya sahiptir, ancak tamamen gönüllüler tarafından inşa edilmiştir ve açık kaynak yapısı sayesinde kullanımı tamamen ücretsizdir. Düzenli olarak eklenen yeni güncellemeler, işlevler ve temalar ile sürekli olarak korunur. Dünyanın en kullanıcı dostu içerik yönetim sistemlerinden biri olan WordPress, internette çok seviliyor ve kullanıcılara bol miktarda işlevsellik ve istikrar sunuyor.

Ayrıca hızlıdır ve herhangi bir barındırma sağlayıcısının sunucularına sorunsuz bir şekilde yüklenebilir, bu da onu inanılmaz derecede esnek hale getirir.

WordPress kendi içinde güçlü bir içerik yönetim sistemidir, ancak WordPress sitelerini tam teşekküllü bir e-Ticaret web sitesine dönüştürmek isteyen herkes bunu yapmak için bir eklenti kullanır. Çevrimiçi bir mağaza oluşturmak için kullanılabilecek birçok iyi e-Ticaret eklentisi var, ancak WooCommerce adlı bir eklentiye odaklanacağız.

WooCommerce, WordPress için ücretsiz bir açık kaynak kodlu alışveriş kartı eklentisidir. 28 milyondan fazla kez indirildi ve konuştuğumuzda üzerinde yaklaşık 2 milyon aktif mağaza var. Web’deki tüm e-Ticaret web sitelerinin yaklaşık% 40’ı onunla birlikte çalışır ve bu da onu en başarılı e-Ticaret platformlarından biri yapar.

Rakamlar kendileri için konuşmasına rağmen, WooCommerce ile WordPress’in bir e-Ticaret web sitesi oluşturmamıza nasıl yardımcı olduğunu görelim.

WordPress Kullanımı Kolay mı??

WordPress en kullanıcı dostu içerik yönetim sistemlerinden biridir ve WooCommerce onunla sorunsuz bir şekilde bütünleşir. Hemen hemen hiç kimse, teknik deneyimi olmayan çevrimiçi mağazalarını kurabilir. Tabii ki, temel işlevlerden uzaklaşıp daha özelleştirilmiş bir şey eklemek istediğinizde, en azından bir dereceye kadar kodlamaya ihtiyacınız olacak. Ama onsuz da iyi yapabilirsin.

WooCommerce kurulduktan sonra, çevrimiçi mağazanızı oluşturmak için iyi bir dizi e-Ticaret özelliğine sahip olacaksınız. Nakliye giderleri ve tahminleri, para birimleri, nakliye bölgeleri için değişen fiyatlar vb.Için hesap makineleri oluşturmuştur..

Tabii ki, oldukça basit olmasına rağmen, asmak ve onunla uygun bir web sitesi oluşturmak için birkaç öğretici video izlemeniz gerekecek. Ancak bu, burada belirtilen üç içerik yönetim sistemi arasında kullanımı en kolay olanıdır.

WooCommerce’in ve WordPress’in bir e-Ticaret platformu olarak kullanılmasının adil bir dezavantaj seti olmadan gelmediğinden bahsetmek de önemlidir. Mükemmel değil, ancak her türlü çevrimiçi işletme için iyi olduğunu kanıtlayabilir. Sadece ne inşa ettiğinize bağlı.

WordPress Özellikleri

WooCommerce ve WordPress, kutudan çıkar çıkmaz birçok kullanışlı özellikle birlikte gelir, ancak daireyi tamamlamak için yine de birkaç uzantı yüklemeniz gerekir. WordPress ve WooCommerce’in her ikisinin de kullanımı ücretsiz olsa da, temalara, diğer eklentilere önemli miktarda para harcayabileceğinizi veya belki de yardımcı olması için bir geliştirici kiralayabileceğinizi söylemek de önemlidir. Web sitenizin tasarımını ve işlevselliğini özelleştirmek zorlu bir görev olabilir.

 • SEO Dostu – WordPress, SEO’nuzu yönetmeyi ve arama motorlarında daha yüksek bir sıralamayı biraz daha kolay bir görev haline getiren en iyi SEO uygulamalarına sahiptir. İyi SEO yapmak zaman alıcı bir işlemdir, ancak WordPress sayfa içi SEO’nuzda bol miktarda iş yapmanıza yardımcı olur.
 • Ürün İncelemeleri – Kullanıcılarınızın sattığınız ürünler hakkında kendi yorumlarını yazmalarına izin vererek sitenizi daha güvenilir hale getirebilirsiniz.
 • Tamamen Duyarlı / Mobil Uyumlu Tasarım – İnternetteki trafiğin neredeyse yarısı mobil cihazlardan geliyor, bu nedenle mağazanızın iyi görünmesi ve mobil cihazlarda da işlevsel olması iyi bir fikir değil. Bu şekilde müşterileriniz anında çekim yapabilir ve her yerden sipariş verebilirler. Siparişleri kendiniz de istediğiniz yerden yönetebilirsiniz.
 • Sorunsuz Ödeme Süreci – Kimse bir öğe satın almak söz konusu olduğunda işleri karmaşıklaştırmayı sevmez, bu yüzden WooCommerce’ın tek bir sayfa ödeme işlemi vardır. Misafir olarak check-out yapabilir veya kendi hesaplarını oluşturabilirler.
 • Pürüzsüz Alışveriş – Kullanıcı sepete ekle’yi tıklarsa sayfaların yeniden yüklenmesi gerekmez. WooCommerce, alışverişi herkes için kolay ve basit bir işlem haline getirir.
 • Kuponlar ve İndirimler – Belirli bir zaman dilimi için her zaman indirim uygulayabilirsiniz.
 • Analytics Araçları – WooCommerce, karları izlemek ve siparişleri izlemek için bir dizi analiz aracıyla birlikte gelir.
 • Coğrafi Konum Desteği – Web siteniz, coğrafi konumlarını izleyerek tüm kullanıcılarınıza tahmini vergi ve gönderim bedeli sağlayacak şekilde ayarlanabilir.
 • Kusursuz Ürün Yönetimi – WooCommerce’ın yerleşik envanter yönetimi sistemi ile tüm siparişleri ve stokta bulunan öğeleri takip etmenize veya mağazanızdan stok kalemlerini çıkarmanıza izin verir.
 • Odeme yapiliyor – Kullanabileceğiniz beş ödeme ağ geçidiniz vardır: PayPal, Teslimatta Nakit, Ödemeyi Kontrol Et, Doğrudan Banka Havalesi veya Ticareti Basitleştirin. Ancak Amazon Payments, Stripe vb.Gibi diğerlerini de ekleyebilirsiniz..
 • Harici ve Bağlı Ürünlerle Dijital ve Fiziksel Malları Destekler – Mağazanıza hemen hemen her türlü ürünü ekleyebilirsiniz.

WordPress Desteği

Sahip olabileceğiniz herhangi bir sorunla ilgili size yardımcı olacak birçok sadık kullanıcınız var. Onlara bir forum aracılığıyla ulaşabilir veya kapsamlı rehberler sunan geliştirici bloglarını takip edebilirsiniz. Size yardımcı olacak bir çok Video Dersleri ve sistemin her bir düğüm ve sarsıntısı hakkında bol miktarda dokümantasyon var. Sorunları öğrenmek ve çözmek için ihtiyacınız olan bilgiler ne olursa olsun parmaklarınızın ucunda. Ancak ellerinizi bilgi tabanına almak için WooCommerce ürünlerinden birini satın almanız gerekecek.

WordPress’in Dezavantajları

Bir e-Ticaret web sitesi için WordPress’i kullanmanın temel sorunu, çoğu eklentinin giriş seviyesi çevrimiçi mağazalar için geliştirilmiş olması ve büyük işletmelere uyacaklarının zor olmasıdır. Birçok WordPress e-Ticaret eklentisi eksik dokümantasyona ve sizi zorlamayacak kötü bir müşteri desteğine sahiptir. Sisteminiz büyüdükçe, dikkatli olmazsanız daha fazla hata olur, bu da onun hakkında yazılmış bir kitap olması gereken bir konudur.

Şimdilik, bir e-Ticaret web sitesi oluşturmak için WordPress’i kullanmanın temel sorunlarından bazıları.

 • Tema Sınırlamaları – WooCommerce teorik olarak herhangi bir temayla çalışır, ancak yine de en iyi WooCommerce temalarıyla çalışır, yani web sitenizin temalarını seçerken daha az esnekliğe sahip olursunuz.
 • Sınırlı Destek – WooCommerce’in profesyonel bir desteği yoktur ve destek ekibine ulaşmayı başarsanız bile, yanıt vermeleri için biraz zaman beklemeniz gerekir..
 • Operasyon olabilir buggy – WordPress zaman zaman gerçekten buggy olabilir. Herkes bunu biliyor ve ne kadar çok eklenti yüklerseniz (yapmanız gerekecek) bazı hatalarla karşılaşma şansınız o kadar yüksek. Tabii ki tüm bu hataların üstesinden gelinebilir, sadece buna dikkat etmek gerekir, bu da hiçbirimiz için heyecan verici bir görev değildir.
 • Her Zaman Güncellenmeli – Evet, WordPress ve eklentilerinin ve temalarının çoğu sürekli olarak güncellenir, bu da tüm sistemi çok daha güvenilir ve istikrarlı hale getirir. Ancak, bu güncellemelerin her birini yüklemeniz ve sık sık yapmanız gerektiğini unutmayın, bu da zamanla biraz sürüklenebilir ve hatalara da neden olabilir.

Karar

WordPress ve WooCommerce hem kullanıcı dostu hem de bir çevrimiçi mağaza oluşturmayı herkes için mümkün olduğunca kolaylaştırmaya çalışıyor. Mükemmel bir sistem olmasa da, işi hala hallediyor ve biraz ince ayar ve özelleştirme ile muhteşem bir e-Ticaret sitesine dönüştürülebilir. Bir çevrimiçi mağazanın normal bir web sitesinden çok daha fazla sunucu kaynağı gerektirdiğini unutmayın. Çevrimiçi mağazanızı oluşturmak için WooCommerce kullanıyorsanız, yalnızca en iyi WooCoommerce barındırma sağlayıcılarını kullanmanızı öneririz.

Ancak, WordPress’in büyük, kurumsal düzeyde çevrimiçi mağazalarla uğraşmak için harika olmadığını belirtmek önemlidir. Bu yapılabilir, ancak diğer sistemler büyük veri yığınlarını daha iyi işleyebilir.

Bu CMS, çevrimiçi mağazalarını mümkün olduğunca daha az yardım ve daha az kaynakla kendileri kurmaya çalışan biri için mükemmeldir. Sonunda sisteminize biraz para harcamanız gerekecek, ancak doğru yaparsanız Magento ile olduğundan çok daha az olacaktır..

İş için doğru eklenti kümesini kullanırsanız, bu kullanıcı dostu platformla her şey yapılabilir!

İndirebilir ve kullanabilirsiniz WordPress ve WooCommerce buraya!

Drupal

Drupal, sosyal medya olarak optimize edilmiş güçlü bir açık kaynaklı içerik yönetim sistemidir ve e-ticaret web siteleri ve her türlü topluluk web sitesi için mükemmeldir. Ayrıca, geliştiricilerin kolayca bakımı kolay kod ve ortak bir kullanıcı arayüzü ile çalışmalarını basitleştiren bir uygulama geliştirme çerçevesidir..

Drupal, esnekliği sayesinde en küçükten en büyük çevrimiçi işletmelere bile mükemmel bir platformdur.

Drupal, Linux, Windows ve Mac OS X gibi birden çok platformda kullanılabilen basit görünümlü ancak sofistike bir içerik yönetim sistemidir. Açık kaynak yapısı sayesinde kodda değişiklikler yapabilir ve istediğiniz gibi daha fazla işlevsellik ekleyebilirsiniz. . Komut dosyası, bir CMS komut dosyasından ziyade bir programcı platformu olarak adlandırılabilir, bu nedenle geliştiriciler Drupal’ı en iyi şekilde kullanabilir. Profesyonel düzeyde bir şey olmayan kurumsal düzeyde bir uygulamadır. Kullanımı da ücretsizdir, böylece herhangi bir yerden herkes indirebilir ve web sitelerini oluşturmaya başlayabilir.

Deneyimsiz kullanıcılar bile sadece birkaç öğretici izleyerek ve temel kavramları anlayarak kendi web sitelerini oluşturabilir. Ancak bir web sitesinin tasarımını ve işlevlerini özelleştirmek daha kapsamlı bilgi gerektirir. Yine de, Drupal’ı kapattıktan sonra kullanımı kolaydır ve birinin uygulayabileceği çeşitli işlevler ve özellikler bol miktarda bulunur. İşinizi son derece kolaylaştırabilirsiniz. Drupal’ın sadeliği ve sağlam özellikleri, kişinin öğrenme ve eğitim ile harcayacağı zamanı önemli ölçüde azaltır. Dokümantasyonun zenginliği ve devasa topluluk, öğrenme konusunda da çok yardımcı oluyor.

Drupal’ı kurmak gerçekten basit bir işlemdir, basit programlar veya web uygulamaları yüklemeye aşina olan herkes bunu yapabilir. Drupal’ın işlevselliğini genişletmek için bol miktarda modül (yaklaşık 15.000) indirebilir veya PHP konusunda deneyimli ve Drupal’ın çerçevesini anlıyorsanız kendi modülünüzü oluşturabilirsiniz..

Kısacası Drupal, web sitenizin iş mantığı ve düzeni üzerinde mutlak kontrol sahibi olmak için mükemmeldir. Kesin olan bir şey var, bu yazılım iş ihtiyaçlarınızı karşılayacak.

Fikrinizi bir e-Ticaret sitesi oluşturmaya ayarladıktan sonra, kurmanız gereken modül Drupal e-Ticaret’tir. Bu modül, bir çevrimiçi mağaza veya her türlü e-Ticaret web sitesi oluşturmak ve yönetmek için gerekli tüm işlevleri sunar. Şimdi bu platformun bir e-Ticaret web sitesi geliştirmek isteyen birine neler sunabileceğini ve Drupal’ın diğerleri arasında nasıl öne çıktığını görelim.

Drupal Kullanımı Kolay mı?

Drupal daha geliştirici odaklı olmasına rağmen, aynı zamanda çok kullanıcı dostudur. Deneyimsiz kullanıcılar bile sorunsuz kurulum işleminden hemen sonra bunu yapabilir ve web sitelerini oluşturabilir. İhtiyacınız olan temaları ve modülleri hareket halindeyken indirebilirsiniz.

Drupal ile bir e-Ticaret Web Sitesini Yönetme

Bazı e-ticaret platformları bir çevrimiçi mağazayı yönetmede Drupal’dan daha iyidir. Örneğin Magento’da olduğundan daha fazla ürün ithal ve ihraç etmenin zor olduğu kanıtlanmıştır. Ancak, doğru modülleri taktıktan sonra bu sorun kolayca çözülebilir. Tek sorun, bir web sitesini sorunsuz bir şekilde yönetmek için ihtiyaç duyduğunuz tüm işlevleri elde etmeden önce bolca yüklemeniz gerekecek..

Drupal topluluğu yazılımlarını sürekli destekliyor ve her zaman belirli sorunları çözmek için gereken uzantılarla genişletiyor.

Drupal Tasarım & Temalar

Drupal tasarım konusunda çok esnektir. Komut dosyası ayrıca çeşitli tasarım öğeleri ve düzenleme araçları içerir.

Çok sayıda tema indirebilir ve web sitenize ihtiyaç duyduğu profesyonel görünümü verebilirsiniz ve yalnızca potansiyelinin yüzeyini çizersiniz. Bazı CSS bilgisiyle temalar ile kolayca ileri geri gidebilir ve zevkinize göre özelleştirebilirsiniz. Özelleştirmeden sonra, çok kolay olur.

Hareket halindeyken, bir tatil sezonunda veya başka nedenlerle çeşitli temalar arasında geçiş yapmak istiyorsanız, bunu yapmak için kolay bir zamanınız olacaktır. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda ücretsiz ve ücretli tema var.

Drupal’ın Özellikleri

Drupal, yararlı e-Ticaret özellikleriyle zengindir. Drupal’ın ilk en güçlü özelliği, web sitenizi oluştururken ihtiyaç duyduğunuz sabit kodlu özelliklerin sayısını en aza indirmesidir. İş gereksinimlerinize uygun bir web sitesi kolayca oluşturabilirsiniz. Çekirdek sistem, ürünlerinizi yönetme, ödeme formları, bir alışveriş sepeti vb. Çevrimiçi mağazanızın birden fazla dil ve birden çok para birimiyle çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ancak Drupal ve e-Ticaret modülü, inanılmaz derecede faydalı diğer birçok özelliğe de sahiptir..

 • İnanılmaz Verimli İçerik Yönetimi – Bu, Drupal’ın terminolojisindeki temel kavramlardan biridir. İçerik türleri, videoları, kullanıcıları, metinleri, istatistikleri, sesleri, makaleleri, resimleri ve tam anlamıyla web sitenizde yayınlamak istediğiniz her şeyi yönetmenizi sağlar. Drupal’ın yapısı, yönetim ve yönetim görevlerini son derece kolaylaştırır. İçeriğinizin herhangi birini yollar, URL adresleri aracılığıyla kategorilere ayırabilir ve bunları kullanabilir veya istediğiniz gibi görüntüleyebilirsiniz.
 • Geniş Mevcut Modüller – Drupal, her biri kendi benzersiz işlevine sahip binlerce kullanılabilir modüle sahiptir. Birçoğu açık kaynak kodludur ve size daha iyi uyacak şekilde ayarlanabilir. Ancak, gerekli PHP bilgisine sahipseniz kendi modülünüzü de geliştirebilirsiniz..
 • Drupal Ticaret – Drupal Commerce, web sitenizin SEO’su söz konusu olduğunda sayısız faydaya sahiptir. İçerik oluşturmayı ve birden fazla kullanıcı tarafından düzenlenmesini kesintisiz bir süreç haline getirir. İyi planlanmış kaliteli içerik akışı, iş için iyi olan iyi SEO’ya yol açar. Kolayca bloglar, forumlar oluşturabilir, yorum ekleyebilir ve SEO dostu URL’ler oluşturabilirsiniz. Dahili bağlantı, CMS aracılığıyla kolaylaştırılmıştır ve ayrıca metin tabanlı bağlantıların uygulanmasına izin verir.
 • Pazarlama araçları – Bu, Drupal Ticaret’in gerçekten parladığı yerdir, çünkü yaratıcıları bir çevrimiçi işletme yürütürken çevrimiçi pazarlamanın önemini anladı. Drupal kendi içinde harika bir çevrimiçi pazarlama platformudur ve Drupal Commerce bunu büyük ölçüde geliştirir. İki şeyi gerçekten iyi yapıyor, Arama Motoru Optimizasyonu ve Dönüşüm Oranı Optimizasyonu. Drupal’ın SEO, arama motorlarında üst sıralarda yer almanıza yardımcı olabilecek en üst seviyededir. Ayrıca, diğer Drupal Commerce kullanıcıları tarafından sunulan analizlerinizi veya analizlerinizi sürekli olarak izleyebilirsiniz. Kayıt ve istatistiklerden toplanan tüm veriler, bir işletme sahibinin çok daha iyi tahminler ve kararlar vermesini sağlar. Mevcut analitik araçlarıyla, web sitenizin şu anda kaç ziyaretçi aldığını sürekli olarak görebilirsiniz. Drupal, içerik yayınlamayı istediğiniz gibi yayınlamayı çok daha kolay hale getirir, bu da SEO çabalarınıza yardımcı olur. Ayrıca, içerik pazarlamanızda büyük bir destek sağlayan RSS yayınlarını ve yayın toplayıcılarını destekler.
 • Büyük Topluluk ve Büyük Destek – Drupal, hepsi bu güçlü CMS’nin avantajlarından yararlanan 630.000 kullanıcılı bir topluluğa sahiptir. Drupal, dokümantasyonla dolu bir ana sayfaya ve insanların kendi veya başkalarının sorunlarına çözüm bulmaya çalıştığı bir tartışma panosuna sahiptir. Öğrenmenize yardımcı olacak çok fazla bilgi var ve karşılaşabileceğiniz herhangi bir sorun muhtemelen başka biri tarafından karşılandı ve çözüldü. Geniş geliştirici tabanı sayesinde, Drupal sürekli olarak geliştirilmekte, yeni sürümler ve güncellemeler sürekli olarak piyasaya sürülmektedir. Drupal Commerce, herhangi bir yardıma ihtiyaç duyduğunuzda ulaşabileceğiniz kendi destek ekibine sahiptir. 7 gün 24 saat hizmetinizdedir ve karşılaştığınız iş veya işletme sorunlarını çözmede işbirliği yaparlar.

Drupal’ın dezavantajları

 • Özelleştirme – Drupal’ı kurmak ve bir web sitesini bir araya getirmek, teknoloji meraklısı olmayan bir kişinin bile yapabileceği bir şeydir, ancak değişiklik yapmak tamamen farklı bir hikaye. Drupal’da bir tasarımın ve özelliklerin özelleştirilmesi, CSS ve PHP hakkında kapsamlı bilgi gerektirir.
 • Alışmak Gerekiyor – Drupal’ın çerçevesi biraz öğrenmeyi gerektirir ve biraz zaman alabilir. Farklı sistemlere alışkınsanız, geçmeniz gereken dik bir öğrenme eğrisine sahip olursunuz.
 • Yüksek Kaynak Talepleri – Drupal, çok çeşitli özellikler ve olasılıklar sunar, ancak bu, depolandığı sunucuya zarar verir. Çok ağır olduğu için, WordPress gibi diğer sistemler kadar verimli değildir, ancak sorunu birkaç modülle düzeltebilirsiniz. Bu modüller Drupal’daki kullanılmayan özellikleri kapatır ve üzerinde çalıştığı sunucuya yükünü azaltır.

Karar

Drupal düzgün kullanılırsa gerçekten güçlü bir e-ticaret web sitesi oluşturma aracı olabilir. Dik bir öğrenme eğrisi var ve mümkün olduğunca çabuk en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız bazı web geliştirici arka plana sahip olmak için çok yardımcı olur. Web geliştirme bilgisine sahip olmanız gerektiğini söylemiyorum, ancak sonunda yalnızca temel bilgi ile çözemediğiniz bazı sorunlarla karşılaşacaksınız. Ancak bu dik öğrenme eğrisine tırmanmaya ve yatırım yapmaya istekli olan herkes, Drupal’ı kullanmaktan vazgeçecek.

Drupal, güçlü özellikleri ve tüm iş mantığınızı oluşturma olanağı sayesinde, en küçük ve hatta en büyük kurumsal düzeyde çevrimiçi mağazaları işletmekten harikadır. Ayrıca, büyük veri yığınlarını yönetmek ve takip etmek için diğer birçok içerik yönetim sisteminden daha kolay bir zamanınız olacaktır. Bir Druapl web sitesinin de iyi web barındırma gerektirdiğini unutmayın. Drupal yapılı mağazanız için güvenilir barındırma sunucuları arıyorsanız, lütfen önerilen en iyi Drupal barındırma sağlayıcılarımıza bir göz atın.

Yani, işi yapan bir e-ticaret web sitesi oluşturmak istiyorsanız, onu asmak veya size yardımcı olacak doğru geliştiriciye sahip olduğunuzda kesinlikle Drupal ile yapabilirsiniz.!

Drupal içerik yönetim sistemini kontrol edebilir ve indirebilirsiniz buraya.

Sonuç

İşte aldın! İnternetteki en iyi açık kaynaklı e-ticaret platformlarının savaşı! Üçü de sağlam bir şekilde durur ve her biri bir e-Ticaret sitesi çalıştırmak için birçok özellik sunar. Diğerlerinden daha iyi olan soru mutlak güvence ile cevaplanamaz çünkü bu, işletmenizin büyüklüğüne, web geliştirme bilginize ve oluşturacağınız işletme türüne bağlıdır.

Her CMS’in güçlü ve zayıf yönleri ortaya konulduğunda hangisinin işinize en uygun olduğuna ve bütçenize en uygun olduğuna karar vermek size bağlıdır.!
Özellikli resim Tasarım Freepik

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector