En Ucuz Magento Hosting Sağlayıcı Nasıl Bulunur?

En iyi-ucuz-magento barındırma


Bir çevrimiçi mağaza oluşturma konusunda seçim yapabileceğiniz birçok çözüm var. Shopify, WooCommerce (bir WordPress eklentisi), BigCommerce, Volusion ve benzeri ile yapabilirsiniz. Tüm bunlar harika platformlar olmasına rağmen, Magento aynı zamanda bir online mağaza oluşturmak için çok iyi bir çözümdür.

Magento, Satıcılara çevrimiçi bir mağaza işletmek için ihtiyaç duydukları her şeyi sağlayan açık kaynaklı bir e-ticaret platformudur. Herhangi bir web geliştirme becerisine sahip olmayan kişiler için tasarlanmıştır ve ayrıca bir şeye çözüm arıyorsanız çok yardımcı olan çok yararlı bir topluluğa sahiptir..

Bir mağaza sahibi mağazasında sadece birkaç hatta on binlerce ürün listeleyebilir. Çok sayıda tema ve eklenti, kullanıcıların mağazalarını tercihlerine göre özelleştirmelerini sağlar. Magento, temel bilgisayar bilgisiyle başa çıkabileceğiniz çok sağlam bir sistem sunar. Kodlama bilgisinin gerekli olduğu bir nokta olsa da, onu genişletebilir ve özel işlevsellik ekleyebilirsiniz. Bunun için Magento’nun nasıl çalıştığını anlayan bir geliştirici kiralamak gerekir..

Ancak yalnızca bir çevrimiçi mağaza kurmak istiyorsanız bunu yapabilirsiniz. Mağazanıza uygun düzenleri ve eklentileri indirmek ve yüklemek kolaydır. Sunucunuza yükledikten sonra, sağlam bir özellik listesine hemen erişebilirsiniz. Tam bir başlangıç ​​iseniz, zaman zaman kafa karıştırıcı olacak ve önemli bir öğrenme eğrisi gerektirecek.

Magento, başkalarıyla gerçekten karşılaştırılamayan çok güçlü bir e-ticaret çözümüdür, çünkü nasıl kullanılacağını biliyorsanız sonsuz sayıda özellik ve olasılık sunar. Bu nedenle, bir Magento sitesinin yönetilmesi çok maliyetli olabilir.

Ücretsiz olarak kullanılabilir ve ara kullanıcıların kolayca idare edebileceği bir kullanıcı arayüzüne sahip olmasına rağmen, çoğunlukla büyük, yüksek bütçeli mağazalar tarafından kullanılır. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok sürüm var. Topluluk Sürümü’nü ücretsiz olarak indirebilir ve kaydolursanız Kurumsal planın ücretsiz bir demosunu da kullanabilirsiniz.

Bir birey veya bireyler grubu büyük bir mağaza açmayı planladıklarında, sistemi kendileri için kurmaları için genellikle bir geliştirici veya bir web gurusu tutarlar. Yani Magento çoğunlukla profesyonel web geliştirme deneyimi olan kişiler tarafından kullanılır. Web geliştirme deneyiminiz yoksa ve yine de kendiniz bir site kurmak istiyorsanız, farklı bir çözüm bulmanız en iyisidir.

Çevrimiçi Mağazanızı Oluşturma

Bu sistemi çalıştırdıktan sonra, bir çevrimiçi mağaza oluşturmak söz konusu olduğunda hemen hemen her şeyi yapabilirsiniz. Özel tasarım araçları, kullanıcıların aklındaki tasarım ve düzeni tam olarak oluşturmalarını sağlar. ThemeForest’taki gibi, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda önceden oluşturulmuş şablon da vardır..

Magento hepsi bir arada e-ticaret paketidir, bu nedenle pazarlamayı ele almak için başka araçlar kullanmanıza gerek yoktur. Çalıştırdıktan sonra, SEO otomatik olarak yapılandırılacaktır; sadece istersen onunla uğraşman gerekecek.

Ön izleme & İndir Coccinelle Magento Tema

Tabii ki, ödemeler kolaylıkla yapılır. Magento, tek tıklamayla ödeme, adreslere gönderim, misafir check-out’ları ve diğer şeyleri talebe göre uygular. Ayrıca yaklaşık 50 çevrimiçi ödeme sistemini entegre eder.

Sistem, kullanıcılarınızın ve şirketinizin bilgilerini korumak için oldukça güçlü bir güvenliğe sahiptir. Magento ayrıca sitenizde olabilecek herhangi bir sorunu çözmek için oldukça pahalı (1.000 $) bir hizmet sunar.

Ayrıca güçlü bir desteğiniz var. Web sitelerinde çok yardımcı olabilecek her türlü kaynak vardır.

Magento Kullanmanın Artıları ve Eksileri

Diğer tüm sistemler gibi, hiçbir şey kusursuz değildir. Magento, hiç şüphesiz harika, güçlü bir kurumsal seviye yazılımdır. Ancak, ikinci düşünceye çekici gelmeyecek başka birçok faktör var. Magento ile ilgili genel sorun, onu tam kapasite kullanmanın muhtemelen çok fazla zaman ve para harcayacağıdır. Çok ümit verici olsa bile bir sisteme girmeden önce avantaj ve dezavantajları incelemek önemlidir. Ama sana söylememe gerek yok, bu yüzden buradasın.

Artıları

 • Esneklik – Açık kaynaklı bir platform olarak, tercih ettiğiniz web sitesini oluşturmanıza yardımcı olacak şablonları ve eklentileri kolayca bulabilir ve ekleyebilirsiniz. Ayrıca bu şablonları ve hatta Magento’nun kaynak kodunu da özelleştirebilirsiniz. Çok esnek olmak Magento’nun en güçlü yanlarından biri.
 • Özelliklerle Dolu – Magento, diğer platformların sahip olmadığı birçok özelliğe sahiptir. Çok para birimli, çok konumlu, çok dilli sistemleri uygulamak diğer sistemlerle yapmak zor olabilirken, Magento bunu kolayca yapabilir.
 • Topluluk Sürümü Ücretsiz – Küçük ve Orta Ölçekli işletmeler, maliyetlerinin çoğunu azaltabildikleri için bundan büyük ölçüde yararlanabilirler.
 • Çok Duyarlı – Bugün, sitenizi mobil cihazlar için optimize etmek başarının önemli bir bileşenidir. Her geçen yıl mobil kullanıcılar sayıları artıyor ve avuç içi cihazlarından çok fazla alışveriş yapıyorlar. Magento, kullanıcılarınıza sağlam bir deneyim sunan mobil web sitelerini kolayca oluşturmanıza izin verdiği için sizi kapsamaktadır..
 • Güçlü ve Yardımsever Topluluk – Dünyanın en çok kullanılan e-ticaret platformları arasında yer alan Magento, başvurabileceğiniz güçlü ve destekleyici bir topluluğa sahiptir. Bu sayede hızlı desteğimiz var ve böyle büyük bir topluluk her zaman ek uzantılar oluşturmaya çalışıyor. Ayrıca mevcut birçok tema ve eklentiye de ilham verdiler. Herhangi bir sorunuz veya sorunuz varsa, daha önce muhtemelen karşılaşmış ve çözmüş başka birini bulabilirsiniz..

Eksileri

 • Pahalı – Dediğim gibi Magento kurumsal düzeyde bir yazılımdır. Tabii ki, topluluk sürümünü ücretsiz olarak indirebilirsiniz, bu harika, ancak Enterprise sürümünün yıllık maliyeti 15.000 dolardan fazla. Bunu karşılayabilecek büyük işletmelere yöneliktir. Muhtemelen bu son derece popüler e-ticaret platformunun en büyük dezavantajı.
 • Yüksek Konut Talepleri – Magento özel bir sunucu gerektirir. Çoğu normal konut platformu, onu barındırmak için gerçekten kullanılamaz. Ayrıca bir geliştirici sunucuda yapılandırmak gerekir, bu da para maliyeti. Konut Magento kendi sınırlamaları ile birlikte gelir, çünkü büyüktür ve çok fazla optimizasyon gerektirir. Düzgün yapılmazsa web sitelerinizin kolayca çökmesini sağlayabilirsiniz.
 • Geliştiricileri Bulmak Zor – Magento geliştiricileri piyasada oldukça az ve bir tane bulsanız bile, çok fazla ücret alıyorlar. Magento’nun nasıl çalıştığını gerçekten anlayan birkaç otantik geliştirici var. Sistem aynı zamanda inanılmaz derecede büyük bir veritabanına sahiptir, bu yüzden onu kaldırabilecek birine ihtiyaç duyar.
 • Zaman tükeniyor – Ne kadar yetenekli olursanız olun, özelleştirmeler yapmak çok zaman alır. Magento yavaşça yükleniyor, bu da birçokları için harika bir kapanış olabilir. Bu yalnızca Topluluk sürümünü kullanıyorsanız bir sorundur; Enterprise Premium sürümü oldukça yüksek yükleme hızlarına sahiptir.

Magento ile Mağazanızı Oluşturun

Bir şirket için uygun bir Magento web sitesi oluşturmak bir geliştirici için 50 ila 500 saat sürebilir. Harekete geçmeden önce cevaplamanız gereken birkaç önemli soru var. Cevabınıza bağlı olarak, bu işlemin süresi yarı yarıya azalabilir veya iki katına çıkabilir.

 1. Ne tür bir temaya / düzene sahip olmak istersiniz? Önceden oluşturulmuş bir tane uygulamak mı yoksa kendi özel temanıza mı sahip olmak istiyorsunuz??
 2. Magento’nun sunduğu varsayılan özellik dizisini mi kullanmak istiyorsunuz, yoksa sizin için bazı özel özelliklerin olmasını mı istiyorsunuz??
 3. Web sitenizin nasıl görünmesi ve çalışması gerektiği konusunda net ve çok yönlü bir fikriniz var mı??

Bu üç soruyu yanıtlamak sizi doğru yola yönlendirir ve web sitenizi oluşturmak için gereken bütçe hakkında daha iyi bir fikir edinirsiniz..

Magento tabanlı bir web sitesi oluşturmanın bir başka önemli bileşeni de barındırıyor. Aklınızdaki web sitesi için ne tür bir barındırma gerektiğini bilmeniz gerekir. Web barındırmada ihtiyacınız olan hizmetleri sunan bazı üst düzey oyuncular var ve bunlar hakkında bir sonraki bölümde konuşacağız.

Magento için Doğru Hosting Sağlayıcısı Nasıl Seçilir

Şimdi, Magento aç bir canavar, bu yüzden çalışması için biraz güç gerekiyor ve bunun için doğru ana bilgisayarı seçmeniz gerekecek.

Tıpkı bir web sitesi oluştururken olduğu gibi, ne istediğinize ve nasıl çalışması gerektiğine ilişkin ne kadar iyi fikriniz varsa, doğru hizmeti seçmek o kadar kolay olur. Doğru kılavuzu seçmenize yardımcı olmak için bu kılavuzu yazdık ve Magento web barındırma için en iyi seçimimizi de öneririz..

Bir ana bilgisayar ararken aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurun:

 • Sitenizin genel performansı
 • Kaç ürününüz olacak
 • Ortalama aylık trafik
 • Küçük bir mağaza mı yoksa büyük bir mağaza mı olacak?

Donanım özellikleri de önemlidir. Web siteniz için bir sunucu seçmek, kendiniz için bir bilgisayar seçmeye benzer. Yeni başlayanlar için VPS sunuculu, dört çekirdekli işlemcilere (4 çekirdekli), 8 GB RAM’e (veya daha fazlasına) sahip bir makine seçmelisiniz. SSD Sabit Diskler de yükleme hızlarını büyük ölçüde artıracak, bu nedenle sahip makinelere öncelik verin.

Barındırma Türleri

Yönetilen sunucuları veya self servis sunucuları kullanmayı seçebilirsiniz.

Self servis barındırma seçerseniz, her şeyi kendiniz yapmanız gerekir. Sunucuyu çalıştırmanız, yazılım yüklemeniz ve karmaşık yönetim ile tamircilik yapmanız gerekir. Ama bunu sizin için yapacak bir profesyonel de kiralayabilirsiniz. Daha fazla özgürlüğe sahip olmayı ve sorunları kendiniz çözmeyi tercih ederseniz,.

Eğer seçersen Yönetilen barındırma, web barındırma sağlayıcınız bir çok şey için sorumluluk alacak. İhtiyacınız olursa sitenizi sunucularına geçirecekler, meydana gelebilecek barındırma ile ilgili herhangi bir sorunu çözecektir. Temel olarak, web sitenize bakan bir profesyonel ekibiniz olacaktır. Örneğin HostGator bu konuda harika bir iş çıkarıyor ve sunucularının Magento için tam desteği var.

Web barındırma sunan bir sürü vardır Yönetilen barındırma düşük bir fiyata. Güvenebileceğiniz sağlam bir barındırma hizmetine sahip olmak için HostGator, BlueHost veya InMotion kullanabilirsiniz. HostGator, Magento’yu sadece 2,95 $ / ay’dan başlayarak destekleme planlarına sahiptir. Tabii ki, fiyatlar hangi sağlayıcıya ve hangi planları seçtiğinize bağlı olarak değişir, ancak size uygun olanı kolayca bulacaksınız.

Magento için Barındırma Türleri

Paylaşılan Evsahipliği – Bulabileceğiniz en ucuz hosting planı. Her ne kadar Mangeto e-Ticaret mağazanızı oluşturmak için harika bir başlangıç ​​olsa da, uzun vadede çalışmaz. Magento, barındırma eksikliğini paylaşan iyi miktarda sunucu kaynağı gerektirir. Güvenlik, paylaşılan barındırma konusunda da temel bir sorundur.

VPS Barındırma – Bu sunucular, özel sunuculardan çok daha düşük maliyetlidir. Bunun nedeni, sunucuyu oradaki başka web siteleriyle paylaşmanızdır. Hemen hemen her yazılımı kurabilir ve hızını ayarlayabilirsiniz. Tek sorun, yükleme hızlarının ve makinenin genel performansının komşu web sitelerine de bağlı olabilmesidir..

Özel sunucular – Adanmış sunucular oldukça pahalıdır ancak sunucunuzdan maksimum performans elde edersiniz. Bir odayı kimseyle paylaşmanız ve tüm makineyi kendiniz almanız gerekmez. Sayfalarınızın olabildiğince hızlı yüklenmesini istiyorsanız, bu sayfa üzerinde çalışmanız gerekir.

Önerilen Sunucular

 • Hareket halinde – Herhangi bir beceri seviyesindeki kullanıcılar için çok sağlam bir hizmet sunarlar ve küçük işletmeler için en uygun seçeneğe sahiptirler. Güç hizmeti ayda 5,39 ABD doları olarak geliyor ve bu, bir çevrimiçi mağaza açmak istiyorsanız idealdir. Kolay kurulum, SSD sabit diskleri ve size yardımcı olmak için arayabileceğiniz güvenilir bir destek ekibi sunar.
 • HostGator – Bu sağlayıcı otomatik bir Magento yükleyici sunar, böylece tek bir tıklamayla adanmış sunucunuzda çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ek avantajlarla birlikte gelen iş planlarını da satın alabilirsiniz.
 • BlueHost – BlueHost ayrıca tek bir tıklamayla ayarlamanıza izin veren otomatik bir Magento yükleyicisine sahiptir. 7/24 destek ile arkanız var. İki milyondan fazla web yöneticisi, iyi nedenlerle hizmetlerine güveniyor. Aylık fiyatları 2,95 $ ‘dan başlıyor, bu da sundukları tüm güzellikler göz önüne alındığında inanılmaz.

Magento, paylaşılan, ucuz bir barındırma planında iyi çalışsa da, web siteniz ziyaretçi almaya başladığında, bir VPS planına yükseltmeniz gerekir. VPS hosting size paylaşılan hostingden daha fazla esneklik ve daha fazla kaynak sağlar.

Sonuç

Magento, yapmayı başardığı şeyde oldukça ileridir. Şirket en iyi e-ticaret çözümünü sunmayı hedefliyor. Pazarın çoğuna zaten sahipler ve çok iyi bir nedenden dolayı. Magento, web mağazanızı çalıştırmak söz konusu olduğunda sağlam ve güvenilirdir.

Bu sistemin ortalama kullanıcılardan ziyade büyük işletmelere yönelik olduğu zaten açıktır. Yalnız çalışıyorsanız, muhtemelen Shopify, WooCommerce veya Volusion gibi farklı bir hizmet kullanmaktan daha iyidir..

Magento çok fazla özen, çaba ve kaynak gerektirse de karşılığında size iyi hizmet edecektir. Bu e-Ticaret platformu ihtiyacınız olan şey ve yöneteceğiniz gibi görünüyorsa, onu kullanmaktan birkaç tık uzaktasınız.

Umarım bu makale Magento’nun ne olduğu hakkında daha kapsamlı bir fikre sahip olmanıza yardımcı olmuştur ve web siteniz için doğru web barındırıcısını bulmuşsunuzdur.!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map