En İyi 5 Açık Kaynak İçerik Yönetim Sistemi (CMS)

01.06.2020
Makaleler ve Daha Fazlası… 'En İyi 5 Açık Kaynak İçerik Yönetim Sistemi (CMS)
0 8 мин.

En iyi içerik yönetim sistemi


Bir web sitesi, bir blog veya çevrimiçi bir işletme 2018 için Yeni Yıl kararlarınız arasındaysa, sitenizi oluşturmak için kullanabileceğiniz içerik yönetim sistemlerini araştırmaya zaman ayırmalısınız. İçerik yönetim sistemleri, web sitelerinin oluşturulma şeklini çok uzun zaman önce başarıyla değiştirdiğinden, elle kodlanmış web sitelerinin günleri geride kaldı. Bugün, çevrimiçi girişiminize başlamak için ihtiyacınız olan tek şey bir barındırma planı ve bir CMS’dir. Sahip olduğunuz barındırma türü ve seçtiğiniz CMS türü, çevrimiçi çalışmalarınızın başarısı üzerinde önemli bir etkiye sahip olsa da, bu makalede, sitenizi oluşturmak için düşünmeye değer açık kaynak içerik yönetim sistemlerine odaklanacağız. İnternet sitesi.

Top 3 CMS: WodPress vs Joomla vs Drupal karşılaştırması

WordPress, endüstrideki en tanınmış içerik yönetim sistemi olmasına rağmen, web sitenizin veya blogunuzun doğasına bağlı olarak ilginizi çekebilecek diğer güçlü CMS’ler vardır. Burada ilk 5 açık kaynaklı içerik yönetim sistemi 2017’de dikkate almanız gereken:

# 1 WordPress

WordPress çok çeşitli web siteleri ve bloglar oluşturmak için kolayca en popüler ve en yaygın kullanılan platformdur. WordPress’in güçlü yönleri hızlı kurulumunda, yüksek özelleştirilebilirliğinde ve onu destekleyen muazzam geliştirici ve destek topluluğunda yatmaktadır. Çok çeşitli ücretsiz ve premium eklentiler ve temalar ile kolay PHP ve CSS dosya düzenleme, kullanıcıların standart bloglarına, kurumsal web sitelerine veya e-ticaret sitelerine işlevsellik ve tasarım öğeleri eklemelerini kolaylaştırır.

WordPress aynı zamanda performans ve güvenlik göz önünde bulundurularak oluşturulmuş kullanıcı dostu, SEO dostu ve multimedya dostu bir platformdur. Hem uzman kullanıcılar hem de yeni başlayanlar arasında popüler olan WordPress, herhangi bir barındırma hesabına yüklenebilir ve çoğu barındırma sağlayıcısı, WordPress önceden yüklenmiş veya tek tıklamayla kurulumlar, otomatik güncellemeler, yedeklemeler ve WP ile yüklenebilir ile WordPress optimize barındırma sunar -CLI entegrasyonu.

Web sitenizle ne yapmanız gerekiyorsa, WordPress, tam ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış, son derece parlak, arama motoru dostu bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan çok yönlü bir platformdur..

Oku: Bir WordPress Web Sitesi Nasıl Yapılır?

# 2 Drupal

Drupal geliştiricilerin çok sayıda ziyaretçiyi ele alabilecek yüzlerce sayfayla güçlü siteler oluşturmasına yardımcı olan daha gelişmiş içerik yönetim sistemlerinden biridir. Drupal ağırlıklı olarak karmaşık ve etkileşimli iş, e-ticaret veya devlet siteleri oluşturmak için kullanılır, ancak bloglar veya daha basit siteler oluşturmak için de kullanılabilir. Drupal, karmaşıklığı sayesinde, kurumsal sınıf bir CMS veya hatta bir içerik yönetimi çerçevesi olarak görülüyor, çünkü içeriğin nasıl yapılandırılması ve yönetilmesi gerektiği konusunda herhangi bir varsayımda bulunmuyor.

Drupal ile, arama motoru dostu, mobil kullanıma hazır ve zengin özelliklere sahip web sitelerinin oluşturulması çok kolaydır ve ölçeklenebilirliği, gücü ve istikrarı sayesinde büyük miktarda içerik ve trafiğin yönetimi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Drupal’ın aktif bir kullanıcı ve destek topluluğu vardır, ancak platformun kendisi acemiler ve deneyimsiz geliştiricilerden ziyade daha gelişmiş kullanıcılara yöneliktir. Drupal, özellikle envanter yönetimi, alışveriş sepetleri, canlı sohbet, veritabanı raporları oluşturma, proje izleme araçları vb.Gibi iş ve e-ticaret siteleri için çok çeşitli eklentiler sunar..

# 3 Joomla

Joomla iş web sitelerinden büyük kuruluşların ve kar amacı gütmeyen kuruluşların web sitelerine milyonlarca web sitesine güç veren bir başka açık kaynaklı CMS’dir. Karmaşıklık açısından, küçük ve orta seviyeli e-ticaret veya iş web siteleri için tercih edilen platform olan WordPress ve Drupal arasında bir yerdedir, ancak Joomla son derece özelleştirilebilir yapısı sayesinde hemen hemen her tür web sitesi oluşturmak için kullanılabilir.

Kullanılabilirlik açısından WordPress ile eşit olmasa da, Joomla hala yüzlerce içerik içeren web sitelerinin oluşturulmasını ve kolay yönetilmesini kolaylaştıran kullanıcı dostu bir platform olarak sayılmaktadır. Kaynakların, öğreticilerin ve programcı araçlarının bolluğu, kullanıcıların Joomla’nın giriş ve çıkışlarını hızlandırmasına ve çevrimiçi projelerine hızla başlamasına olanak tanır.

Joomla’nın yönetici sayfası, kullanıcıların menü yönetimi, medya yönetimi, kullanıcı yönetimi, modül yönetimi ve uzantı yönetimi araçlarıyla içeriklerinin tüm yönlerini nasıl yönetecekleri konusunda çok çeşitli seçenekler arasından seçim yapmalarını sağlar.

Oku: Joomla ile Web Sitesi Nasıl Yapılır?

# 4 ModX

Arama motoru optimize edildi, hız ve mobil yanıt hızı için tasarlandı, MODx kendisini en özelleştirilebilir, ölçeklenebilir ve en hızlı açık kaynaklı PHP içerik yönetim sistemi olarak pazarlamaktadır. Kullanıcıların arama motorlarının sevdiği web siteleri oluşturmasına yardımcı olan harika bir SEO CMS’dir. ModX, sağlam güvenliği korurken geliştiricilere tasarım özgürlüğü sağlamak fikri ile inşa edilmiştir..

İlk piyasaya sürüldüğü 2005’ten bu yana ModX, web sitenizi nasıl oluşturmanız gerektiğini asla belirleyerek kullanıcıların yaratıcı özgürlüklerini ortaya çıkarmasına yardımcı oluyor. Yerleşik paket kitaplığı, geliştiricilere oluşturmaları gereken araçların çoğunu sunar, bu da onu kutudan çıkar çıkmaz basit bir CMS’den daha fazla bir içerik yönetimi çerçevesi haline getirir. ModX, temel kodu hacklemenize gerek kalmadan temel işlevselliği değiştirmenize izin veren kadarıyla içeriğiniz üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar..

ModX, site performansı, hız ve benzersiz ölçeklenebilirlik dışında, web sitesi güvenliğini de çok ciddiye almaktadır. xPDO, birçok platformun mücadele ettiği SQL enjeksiyon saldırılarının başarıyla önlendiğinden emin olarak xMod’un temeli olarak hizmet eder.

# 5 Beton5

concrete5 2009 yılında açık kaynaklı içerik yönetimi sahnesine girdi ve o zamandan beri gelişiyor. Bu CMS, kendisini daha az deneyimli bireysel kullanıcılardan web sitesi tasarımcılarına ve geliştiricilerine kadar kullanımı kolay, zaman kazandıran CMS olarak konumlandırma görevini üstlenmiştir..

Concrete5 en başından itibaren kullanımı kolaydır – kurulumu kolaydır, parmaklarınızın ucunda binlerce eklenti vardır, büyük bir tema dizinine erişim sağlar, sitenizi sürükle ve bırak üreticileriyle, stil editörleriyle özelleştirmenizi ve kolaylaştırır herhangi bir cihazda iyi görünen duyarlı siteler oluşturma. Concrete5 ayrıca kolay ve kapsamlı bir içerik yönetimi deneyimi için pazarlama araçları, erişim kontrol araçları, SEO ve sosyal medya araçları sağlamaya odaklanmaktadır.

Bu CMS, sorunsuz, kullanımı kolay ve özelleştirilebilir bir CMS arayan, sorunsuz bir destek ekibi ve kullanıcı topluluğuna yardımcı olmak için istekli olan herkes için en iyi yarışmacı olmalıdır..

Sonuç

Bir web sitesi oluşturmak için CMS’yi kısa sürede gelişmiş site işlevlerine ulaşarak hızlı geliştirme ve dağıtım sürelerine izin vermenin birçok avantajı vardır. Bu makalede sunulan 2017’de dikkate alınacak açık kaynaklı CMS’ler, standart bir blogdan yüksek trafiğe herhangi bir web sitesini başlatmak için ücretsiz olarak indirebileceğiniz ve kullanabileceğiniz en popüler, kullanımı kolay ve tam özellikli CMS’lerden bazılarıdır. e-ticaret sitesi.

Nasıl CMS Web Sitesi için Web Hosting seçin?

En sevdiğiniz CMS için en iyi barındırma sağlayıcısını seçmenize yardımcı olacak bazı eğitimler:

 • WordPress Barındırma Kılavuzu
 • Joomla Hosting Rehberi
 • Drupal Hosting Rehberi
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector